Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
72
Favori
207.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cikilopp

Arkadaslar, bugun cok ilginc bir sey oldu. Televizyon izliyordum, kanal degistirmek icin kanal listesini actim tam baska kanala geciyordum bir anda netflix uygulamasini acti. Isin ilginc yani tv'de netflix yuklu degil. Daha da ilginci dun aksam musteri hizmetlerini aramistim netflix'i nasil izlerim diye.

Bende muadili hi level 48" var. Kumandalar aynı mı bilmiyorum fakat kumanda üstünde olmayan ama farklı kumandalarla çıkan bazı menüler var. Anakartı o kadar çok farklı tv de kullanılmış ki aslında çok fazla özelliği barındırıyor diye düşünüyorum.

Mesela panasonic bir modelde vestelden bu mb100 'ü almış ve onların kumandasında sağ üstte netflix butonu var direk netflix'e geçiyor tv.

Telefona vestel uygulamasını indirdim akıllı kumandayı. Onda da mesela oto kapanma ayarı var tıkladım çalışıyor tv de 10 30 60 dak diye ayarlanıyor fakat tv nin kendi kumandasında böyle bir ayar butonu yok.

SEG 50" tv nin kumandası tamamen uyuyor TV ye. Arçelik tüplü tv ile de ses açma tuşuna basınca hiç görmediğim favori kanallar kısmına kısa yoldan geçiş sağlanıyor Bir ara bunların frekanslarını toplayıp telefonda kendim kumanda yaratacağım

• Kumanda da mavi tuşun altında en boy oranı düğmesi var ona birkaç kere basınca 6 no lu kanala geçiyor bende . Sizde durum nasıl
  • ben 2 hafta önce 40 ua 8900 model tv yi insan suratlarını beyaz gösteriyo diye zararına sattım tv de keskinlik renk canlılığı yoktu kim milyoner olmak istere baktım stüdyoyu sis basmış gibi idi rengi 80 yaptığım halde tv de sis var gibi bir görüntü vardı
  • ben 2 hafta önce 40 ua 8900 model tv yi insan suratlarını beyaz gösteriyo diye zararına sattım tv de keskinlik renk canlılığı yoktu kim milyoner olmak istere baktım stüdyoyu sis basmış gibi idi rengi 80 yaptığım halde tv de sis var gibi bir görüntü vardı
  • andrid tv almak isteyenler ne kadar para vereceksiniz ve verdiğiniz paraya değecek mi 48" vestel ve muadili olan hi level 4k kullanan arkdaşlar 100 - 150 tl lık 2gb ram ve 8 -16 gb rom ln android box la pekala android tv niz olabilir ve oyunları kablosuz mause la dev ekranda oynayabilir ve filim sitelerinden flash desteği olmasada film izleyebilir yada ıptv uygulamasıyla internetten sınırsız tv kanalı izleyebilirsiniz bunlar için android tv lamaya gerek var mı sizce alttaki videoda android tv box takılan bir tv videosu var inceleyiniz...

https://www.youtube.com/watch?v=vhNiA5Wi-Lo

• quote:

Orijinalden alıntı: ddkorkut

andrid tv almak isteyenler ne kadar para vereceksiniz ve verdiğiniz paraya değecek mi 48" vestel ve muadili olan hi level 4k kullanan arkdaşlar 100 - 150 tl lık 2gb ram ve 8 -16 gb rom ln android box la pekala android tv niz olabilir ve oyunları kablosuz mause la dev ekranda oynayabilir ve filim sitelerinden flash desteği olmasada film izleyebilir yada ıptv uygulamasıyla internetten sınırsız tv kanalı izleyebilirsiniz bunlar için android tv lamaya gerek var mı sizce alttaki videoda android tv box takılan bir tv videosu var inceleyiniz...

Vallahi güzelmiş. Duydum da araştırmak hiç nasip olmamıştı. Aslında TV üreticilerinin her ıvır zıvırı panele gömeceklerine, uydu alıcısını, smart özelliğini, dijital dekoder çıkışını falan hep ayrı sunsalar çok daha akıcı olur televizyonlar. Smart deyip aynı işlemci üstüne bir sürü yük bindirince televizyonların yazılımları da yamalı bohça gibi oluyor galiyle. Smart yerine böyle bir android tv çıkacak içinden kutunun, sanırım hdmi'dan bağlanıyor değil mi ? Ya da bunu kutunun içinde gizli olarak sisteme entegre etsinler, uydu alıcısı da öyle olsun, dijital çıkış haricinde analog çıkış da olsun pclerdeki gibi. Scart mı kaldı dünya üzerinde kim kullanıyor ? Bunun yerine 3 jacklı analog çıkış olmasını daha çok isterdim şahsen.

Bir de bir arkadaş 5.1 leri stereo yapıp veriyor demiş. Acaba optik çıkış için ben DTS to anaglog dekoder almayı düşünüyordum, her hangi bir 5.1 filmi bu dekoder ile yine stereo olarak mı izlerim ? O zaman hiç gerek yokmuş gerçekten dijital çıkışa :) Kulaklık çıkışına stereo olarak bağlayayım sistemi aynı şey :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: ddkorkut

andrid tv almak isteyenler ne kadar para vereceksiniz ve verdiğiniz paraya değecek mi 48" vestel ve muadili olan hi level 4k kullanan arkdaşlar 100 - 150 tl lık 2gb ram ve 8 -16 gb rom ln android box la pekala android tv niz olabilir ve oyunları kablosuz mause la dev ekranda oynayabilir ve filim sitelerinden flash desteği olmasada film izleyebilir yada ıptv uygulamasıyla internetten sınırsız tv kanalı izleyebilirsiniz bunlar için android tv lamaya gerek var mı sizce alttaki videoda android tv box takılan bir tv videosu var inceleyiniz...

Vallahi güzelmiş. Duydum da araştırmak hiç nasip olmamıştı. Aslında TV üreticilerinin her ıvır zıvırı panele gömeceklerine, uydu alıcısını, smart özelliğini, dijital dekoder çıkışını falan hep ayrı sunsalar çok daha akıcı olur televizyonlar. Smart deyip aynı işlemci üstüne bir sürü yük bindirince televizyonların yazılımları da yamalı bohça gibi oluyor galiyle. Smart yerine böyle bir android tv çıkacak içinden kutunun, sanırım hdmi'dan bağlanıyor değil mi ? Ya da bunu kutunun içinde gizli olarak sisteme entegre etsinler, uydu alıcısı da öyle olsun, dijital çıkış haricinde analog çıkış da olsun pclerdeki gibi. Scart mı kaldı dünya üzerinde kim kullanıyor ? Bunun yerine 3 jacklı analog çıkış olmasını daha çok isterdim şahsen.

Bir de bir arkadaş 5.1 leri stereo yapıp veriyor demiş. Acaba optik çıkış için ben DTS to anaglog dekoder almayı düşünüyordum, her hangi bir 5.1 filmi bu dekoder ile yine stereo olarak mı izlerim ? O zaman hiç gerek yokmuş gerçekten dijital çıkışa :) Kulaklık çıkışına stereo olarak bağlayayım sistemi aynı şey :D

belki bazı özellikler aynı ŞEY olmayabilir temelinde aynı görevi görecek birinde hdmi 2 tuşuna basınca android box ageçeceksin diğerinde ne olacak tv izlerken mail bilgisi sağ al köşede mi belirecek ne oldu yanı çok mu farklı hdmi bas gmail veya yahoya git maillerini oku işlevsellik olarak çok fark olmadıgını düşünüyorum sizin anlattığınız bazı özellikler elbette aynı şey değil ama buda çok farklı değil

• @yazılımcı

dediğin veya çoğu kişinen de bahsettiği gibi veya uyandığı gibi bu söyledikleriniz çok doğru ama üreticiler de çakalın en önde gidenleri yaw,bunu atlıyorsunuz her zaman

bu bahsettiğiniz ıvır-zıvır dediğiniz işleri yapan cihazlar ki bunları da Çin li üretiyor,HW kalitesi diye zaten bir şey yok! maliyeti üç-kuruş bunun,SW olarak ortada bir şeyler ama
    bununda maliyeti beş-kuruş gibi toparlarsam ortada maliyet diye laf aramızda $ 20/30 gibi bir rakam söz konusudur!! $ 50 bile değildir varın gerisini siz anlayın gari,kısaca
    ortada maliyet tutacak bir oplay da yok!

Çin li zaten bunları yapıp olayı aşmış ve para kesiyor yaw Android-TV diye ittiri moktan teneke kutularıyla her türlü atraksiyonları yapabiliyor $ 50-300 arasında bunları
    şakır şakır satıyor herifler!

Panel üreticilerine gelirsem asıl çakal bunlar,Çin linin zaten işi bu ve ben çakalım diyor ama diğer capon/koreli diye kendisini ağır satan tipler ise Çin linin de önünden gidiyor
    ve asıl parsayı bunlar topluyor,sizlere bilmem ne özellikleri var diye her tarafı sorun içinde olan özellikle Androlu TV leri "yeni teknoloji" diye fahiş rakamlardan kakalıyor
    insanlar da bu kadar cahil/bilgisiz ve de bilinçsiz olunca ve böyle panellere de balıklama atlayınca,panel fiyatları çok yüksekten uçuyor! Çin li ise ancak "uyananlara" bu box larını
    satabiliyor,gerçi o da acaip para kazanıyor zira maliyeti $ 10/20 olan malını min.$ 50/60 kağıtdan satabiliyor,sürümden kazanıyor uyanık

++

yazılımca senin bahsettiğin olayı ise panelciler yapmaz,maliyeti arttırır!! bunu geçmişte sadece prof.alnam da bir tek Pio yapmıştı bazı PDP serilerinde(2202/3-2007 aralarında)
    MediaBox türü ext.bir cihaz ile ki bana göre en doğrusu ve süper bir uygulamaydı bunu en son Samy nin bazı Tizen HiEnd serilerinde gördük ama bunlar kısaca "dandik" kutular oldu
    Pio ile alakası yok bu örneklerin!

>bağlantı ise HDMI dan olmaz farklı ve üreticinin kendisinin dizeyn ettiği ve uyguladığı flex cable türü ve çoklu bağlantılı özel bir kablodur bunlar ve sadece o panele/seriye ait olur!
    benzer MediaBox uygulamasının en son ve en süper olanını ise Tosh yapmıştı 2010 ZL1 de ama bu MB cihazı bir alemdi,en baba PC bunun yanında hikaye kalıyordu(1080p ve resim/film v.s
    işlemesinde)yani Tosh öyle bir abartmıştıki gören şaşırıp kalıyordu ülen bu ne yaw diye

şimdiki çakal üreticiler böyle şeyler bulmak-geliştirmek yerine çok basit uygulamaları dandik paneller de kullanarak bir çuval paraya güyya teknoloji satıyorlar

>bu BOX lar sisteme entegre olmazlar çünkü sistem zaten bunun içinde hocam ama bunu becermek de ayrı bir sistem bilgisi v.s gerektiriyor!

bu arada panelin içindeki "audio katı" dandiktir!! zaten adamların da işi bu değildir! ses hastası olan veya meraklısı v.s zaten bu işleri "AVR+Speaker" sistemi kurarak external olarak
    yapar veya yapıyor zaten sonuçta herkes işini yapmalıdır all-in-one diye olan uygulamalar her zaman sakattır ve zaten iyide olmaz ve sürekli sorun çıkarır böyle compact sistemler!

şimdi panellere bakıyorum içinde yok-yok ama bir tane de adam gibi iş yapan özelliği de yok gibi sayılır! herifler habire FW çıkararak vaziyeti kurtarmaya bakıyorlar,zaten 1 sene
    geçtimi model de eskiyor ve FW filan da çıkmaz,zaten üretici bunlarla uğraşmaz sallar geçer yenisine bakar ama o da her zaman sorunlu oluyor...

sen şimdi panele hangi ext.cihazları bağlıyorsun??? veya hiç bir ext.cihazın yoksa video&audio için bu sorduğun şeylerin de bazılarını zaten yapamazsın!

benim tavsiyem böyle atraksyonlar için daima ext.cihazlar kullanın!

• @yazılımcı

dediğin veya çoğu kişinen de bahsettiği gibi veya uyandığı gibi bu söyledikleriniz çok doğru ama üreticiler de çakalın en önde gidenleri yaw,bunu atlıyorsunuz her zaman

bu bahsettiğiniz ıvır-zıvır dediğiniz işleri yapan cihazlar ki bunları da Çin li üretiyor,HW kalitesi diye zaten bir şey yok! maliyeti üç-kuruş bunun,SW olarak ortada bir şeyler ama
    bununda maliyeti beş-kuruş gibi toparlarsam ortada maliyet diye laf aramızda $ 20/30 gibi bir rakam söz konusudur!! $ 50 bile değildir varın gerisini siz anlayın gari,kısaca
    ortada maliyet tutacak bir oplay da yok!

Çin li zaten bunları yapıp olayı aşmış ve para kesiyor yaw Android-TV diye ittiri moktan teneke kutularıyla her türlü atraksiyonları yapabiliyor $ 50-300 arasında bunları
    şakır şakır satıyor herifler!

Panel üreticilerine gelirsem asıl çakal bunlar,Çin linin zaten işi bu ve ben çakalım diyor ama diğer capon/koreli diye kendisini ağır satan tipler ise Çin linin de önünden gidiyor
    ve asıl parsayı bunlar topluyor,sizlere bilmem ne özellikleri var diye her tarafı sorun içinde olan özellikle Androlu TV leri "yeni teknoloji" diye fahiş rakamlardan kakalıyor
    insanlar da bu kadar cahil/bilgisiz ve de bilinçsiz olunca ve böyle panellere de balıklama atlayınca,panel fiyatları çok yüksekten uçuyor! Çin li ise ancak "uyananlara" bu box larını
    satabiliyor,gerçi o da acaip para kazanıyor zira maliyeti $ 10/20 olan malını min.$ 50/60 kağıtdan satabiliyor,sürümden kazanıyor uyanık

++

yazılımca senin bahsettiğin olayı ise panelciler yapmaz,maliyeti arttırır!! bunu geçmişte sadece prof.alnam da bir tek Pio yapmıştı bazı PDP serilerinde(2202/3-2007 aralarında)
    MediaBox türü ext.bir cihaz ile ki bana göre en doğrusu ve süper bir uygulamaydı bunu en son Samy nin bazı Tizen HiEnd serilerinde gördük ama bunlar kısaca "dandik" kutular oldu
    Pio ile alakası yok bu örneklerin!

>bağlantı ise HDMI dan olmaz farklı ve üreticinin kendisinin dizeyn ettiği ve uyguladığı flex cable türü ve çoklu bağlantılı özel bir kablodur bunlar ve sadece o panele/seriye ait olur!
    benzer MediaBox uygulamasının en son ve en süper olanını ise Tosh yapmıştı 2010 ZL1 de ama bu MB cihazı bir alemdi,en baba PC bunun yanında hikaye kalıyordu(1080p ve resim/film v.s
    işlemesinde)yani Tosh öyle bir abartmıştıki gören şaşırıp kalıyordu ülen bu ne yaw diye

şimdiki çakal üreticiler böyle şeyler bulmak-geliştirmek yerine çok basit uygulamaları dandik paneller de kullanarak bir çuval paraya güyya teknoloji satıyorlar

>bu BOX lar sisteme entegre olmazlar çünkü sistem zaten bunun içinde hocam ama bunu becermek de ayrı bir sistem bilgisi v.s gerektiriyor!

bu arada panelin içindeki "audio katı" dandiktir!! zaten adamların da işi bu değildir! ses hastası olan veya meraklısı v.s zaten bu işleri "AVR+Speaker" sistemi kurarak external olarak
    yapar veya yapıyor zaten sonuçta herkes işini yapmalıdır all-in-one diye olan uygulamalar her zaman sakattır ve zaten iyide olmaz ve sürekli sorun çıkarır böyle compact sistemler!

şimdi panellere bakıyorum içinde yok-yok ama bir tane de adam gibi iş yapan özelliği de yok gibi sayılır! herifler habire FW çıkararak vaziyeti kurtarmaya bakıyorlar,zaten 1 sene
    geçtimi model de eskiyor ve FW filan da çıkmaz,zaten üretici bunlarla uğraşmaz sallar geçer yenisine bakar ama o da her zaman sorunlu oluyor...

sen şimdi panele hangi ext.cihazları bağlıyorsun??? veya hiç bir ext.cihazın yoksa video&audio için bu sorduğun şeylerin de bazılarını zaten yapamazsın!

benim tavsiyem böyle atraksyonlar için daima ext.cihazlar kullanın!

• quote:

Üstad tv harici sisteme gönderip decode ettirmiyor. Bendeki ses sistemi z5500 external dekoderi var ama tv'nin DTS codecli bir filmdeki sesi doğrudan harici cihaza çözmeden gönderme seçeneği yok. Hali ile bırak stereo ses almayı, hiç ses alamıyorsun harici ya da dahili. Sadece Dolby Digital olanları setero olarak kem kendi hem de ses sisteminde dinleyebiliyorsun. Ha ses sistemine DTS'yi stereo olarak yollasa, z5500 efektleri ile idare ederdim de ama tv kendi çözdüğü ya da çözebildiğini yolluyor sadece.

Yıllar önce Dark mini mania 3d cihaz almıştım aslen cihaz dandik bir cihaz ama her filmi sorunsuz dts + dolby izliyorum. Kısacası amaç film izlemek ve android kullanmaksa android box ortalama 200 tl civarı gözden çıkartın keyfinize bakın. Ha ses içinde optik çıkışın pass through özelliği olması şart ki harici decoder ile kendisi çözemese de ses alabilesin.

• Hah vallahi doğru dedin hocam. Maliyetleri o kadar düşük ki bu sistemlerin ama deli paraya satılıyorlar işte. Bir de teknoloji o kadar gelişti ama çoğu smart tv telefonların seviyesinde akıcı işlem yapabilir hale gelmedi. İşin geneline bakınca kompakt bir tasarım iyi aslında ıvır zıvır kablo kalabalığından kurtuluyorsun fakat dediğimiz gibi sorunlar da beraberinde geliyor.

Ben bu bölüme pek uğramıyordum tv aldıktan sonra gelmeye başladım, ara ara bakardım da smart özelliğinden tam anlamıyla memnun olan insan hiç görmedim. Ben de tv alınca anladım neler demek istediklerini insanların. Sonra sonuçta bu bir tv ince panel yapıp neden diğer şeyleri bir kutuda toplamıyorlar adam gibi diye düşünceye kapıldım. Çünkü OLED tvlere baktığımızda akdeniz kadını misali üstü hafif ince altı da kalınlaşan bir yapıları var Güzel bir harici kutuya güçlü smart özelliği ve uydu alıcısını koyarsın, panel üzerinde hiç bir giriş çıkış olmaz herşeyi o kutuda halledersin bir nevi pc ve monitör ikilisi gibi olur. Firmalar da tv yerine upgrade için bu kutulardan satar tüketiciler de eşek kadar tv değiştirmek zorunda kalmaz özellik için ama tabi üreticilerin işine gelmez

Evde ext cihazım yok tv den film izliyorum usbden. Ama dijital çıkış olduğundan 5.1 ses alırım diye hayal etmiştim :/

Gerçi tv salonda bana tv izlemeye sıra gelmiyor odamda takılıyorum, işi gücü halledeyim de eve çıkacam artık bu gidişle. Tv aldık kullanamıyoruz, annem dizi bakar, anneannem tuturur oses türkiye diye odamda 22" ile takılıyorum bende

• quote:

Hah vallahi doğru dedin hocam. Maliyetleri o kadar düşük ki bu sistemlerin ama deli paraya satılıyorlar işte. Bir de teknoloji o kadar gelişti ama çoğu smart tv telefonların seviyesinde akıcı işlem yapabilir hale gelmedi. İşin geneline bakınca kompakt bir tasarım iyi aslında ıvır zıvır kablo kalabalığından kurtuluyorsun fakat dediğimiz gibi sorunlar da beraberinde geliyor.

Ben bu bölüme pek uğramıyordum tv aldıktan sonra gelmeye başladım, ara ara bakardım da smart özelliğinden tam anlamıyla memnun olan insan hiç görmedim. Ben de tv alınca anladım neler demek istediklerini insanların. Sonra sonuçta bu bir tv ince panel yapıp neden diğer şeyleri bir kutuda toplamıyorlar adam gibi diye düşünceye kapıldım. Çünkü OLED tvlere baktığımızda akdeniz kadını misali üstü hafif ince altı da kalınlaşan bir yapıları var Güzel bir harici kutuya güçlü smart özelliği ve uydu alıcısını koyarsın, panel üzerinde hiç bir giriş çıkış olmaz herşeyi o kutuda halledersin bir nevi pc ve monitör ikilisi gibi olur. Firmalar da tv yerine upgrade için bu kutulardan satar tüketiciler de eşek kadar tv değiştirmek zorunda kalmaz özellik için ama tabi üreticilerin işine gelmez

Evde ext cihazım yok tv den film izliyorum usbden. Ama dijital çıkış olduğundan 5.1 ses alırım diye hayal etmiştim :/

Gerçi tv salonda bana tv izlemeye sıra gelmiyor odamda takılıyorum, işi gücü halledeyim de eve çıkacam artık bu gidişle. Tv aldık kullanamıyoruz, annem dizi bakar, anneannem tuturur oses türkiye diye odamda 22" ile takılıyorum bende

ikisi bir arada yürümüyorsa yapacak bir şey albani ustaya bir itirazım var 15-20 $ dolarlık ürünler 50-60 dolara satılıyor diyor çinler önceden başkalarının ürünlerini kopyalardi şimdi bölge bölge birbirinin ürünlerini kopyaliyorlar gerçek olan 50-60$ dolarlık ürün eşek tv esekliginden çıkıp iyi bir koşu atı oluyor,smart siz 3d siz
    4k uydulu ve panel + görüntü kalitesi stabil çalışır yazılım ve yanına bir hdmi li stick ne tv kapanır ne reset atar hersey elinizde Çinlilerin hakkını yemiyelim elimdeki mediaplayer 60$ ama görüntü benim tv şahane

• Herkesin kaderi aynı galiba.bende 22 inçe mahkum şekilde odada takılıyorum.Haftasonu gelecek diziler bitecekte sıra bize gelecek

• Ya da biraz bekleyin yakinda android stick fiyatina yakin asagidaki android uydu alicisinin 4k versiyonu cikar ozaman tv hem android hem smart hemde cift tarafindan 4k uydu alicisi hangisi istersen onu kullan
    https://youtu.be/6IWaTlL43zE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddkorkut -- 4 Şubat 2016; 10:49:54 >
  • 55UA9300 modeli yaklaşık 2.500 TL'ye mal oluyor. Sizce almalı mıyım? Evleneceğim, alacak fiyat/performans oranı yüksek başka TV bulamadım. Bu gün içinde cevap vemenizi ya da başka bir TV tavsiyesinde bulunmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Edit: Aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tendürek -- 5 Şubat 2016; 0:09:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

55UA9300 modeli yaklaşık 2.500 TL'ye mal oluyor. Sizce almalı mıyım? Evleneceğim, alacak fiyat/performans oranı yüksek başka TV bulamadım. Bu gün içinde cevap vemenizi ya da başka bir TV tavsiyesinde bulunmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

almalısın bence
    55" 4K 3D bu fiyata zor

Edit: Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 5 Şubat 2016; 7:16:43 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.