Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
72
Favori
207.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autocar25 -- 5 Haziran 2021; 23:51:10 >
  • Ben TV nin kendi uydu alıcısını artık kullanmıyorum, devamlı tekrar eden 4K görüntüsünden sıkıldım ve eski kullandığım uydu alıcısı acaba nasıl performans gösterir diye merak ederek değiştirdim.

Elimde Vu Solo2 uydu alıcısı var ve alıcıda yaptığım resim ayarları ile de TV nin görüntü kalitesi gerçekten iyi anlamda değişti. HD yayınlar çok daha iyi ve canlı duruma geldi, SD yayınlarda da resim kalitesi arttı.

TV nin sinema modunda deneme yanılma yöntemiyle, kendi göz zevkime göre yaptığım ayarlar ile kullanıyorum.

Elinizde iyi kalite uydu alıcısı varsa bir deneyin derim.
  • Arkadaşlar.. Ben de 55 9300 aldım.. 1 aydır kullanıyorum.. Daha önce 7000 serisi 102 ekran almıştım..
    Kullanımından memnun olduğum için ve araştırmalarımın sonucu yine Vestel 55 9300 aldım.. Genel olarak
    memnunum... Fiyat+Servis+ve özellikleri bakımından bunu seçtim.. Pişman da değilim..
    Tek eksiği.. Kayıt PVR özelliğini iptal etmişler..!! Bu güzel bir özellik idi.. ama nedense vestel bu özelliği artık kaldırmış..??
    Turksat 4K yı sorunsuz iziliyorum.. Bu arada 19 derecedeki Astra uydusundan 2 adet Fashion 4K kanalını+ 2 adet de sesUHD ve Kanal+ UHD 4K kanallarını
    TOPlamda 5 adet 4K TV yi sorunsuz izliyorum.. Görüntü mükemmel.. Hotbird deki 4K yayını henüz deneyemedim.. ?
    İkinci kumanda olan Mause kumanda..!! Pek de ahım şahım kullanışlı değil.. Direk mause kullanmak daha akıllıca.. Ama basit özellikleri ve ele uygunluğu güzel..
    Ben PC den HDMI ile bağlanıp bu sorunu aştım... Büyük ekranda PC keyfi... Çok güzel..
    Wirelees i kullanarak tabletten kablosuz bağlanarak Digitürk Display den Lig tv izlemek çok güzel.!!
    Akıllı telefona ve tablete Vestel Smart prg. kurmak ve TV yi telefon veya tabletten kumanda etmek ayrıca güzel...
    Biss şifreyi elle girebilmek .. + HBBTV özelliği güzel bir özellikler.....
    Kablo Tv yi Modül ile CI yuvasından + uydu yayınlarını tek kumanda ile kullanmak ayrı bir zevk..

En son Güncel Uygulama sürümü.. v.0.1.33.2 mi.. Bende bu sürüm mevcut..
    Bir arkadaş.. 1.33.5 den bahsetmiş... Servise yükletmiş...!!.. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.. Aralarında Ne fark var..
    Servise yükletmeye değer mi..?.. TV... yi tanıdıkça kullanımı zevk veriyor...

Kullanan arkadaşlar kullanım deneyimlerini burada paylaşırlarsa memnun olurum.. Kalın sağlıcakla...

• 48" UA9300 ' de nedense ağ bağlantılarında kablosuz ağ çıkmıyor. Ya kablolu ya da devre dışı bırakma seçeneği var. Servis menüsünden options 2 sekmesinde wifi: none olarak görülüyor ve sadece okunabilir modda değiştirilmiyor. Servis yeni yazılım yükleyeceğini söyledi de kablolu bağlanıp yazılım güncelledim değişen bir durum yok. Ekstra servislerin yükleyebileceği bizim yaptığımız güncellemeden farklı bir base yükleme modu var mı merak ettim 2 gün sonra servis gelecek.
  • autocar25 A kullanıcısına yanıt
    Yazılımı yüklettirmedim, ondan kaynaklanıyor olabilir. Smart tv ye geçince de çok sorun yaşıyorum.
  • ailkem kullanıcısına yanıt
    Bende de olmuştu fabrika ayarlarıyla düzeldi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyalnizoglu

Arkadaşlar.. Ben de 55 9300 aldım.. 1 aydır kullanıyorum.. Daha önce 7000 serisi 102 ekran almıştım..
    Kullanımından memnun olduğum için ve araştırmalarımın sonucu yine Vestel 55 9300 aldım.. Genel olarak
    memnunum... Fiyat+Servis+ve özellikleri bakımından bunu seçtim.. Pişman da değilim..
    Tek eksiği.. Kayıt PVR özelliğini iptal etmişler..!! Bu güzel bir özellik idi.. ama nedense vestel bu özelliği artık kaldırmış..??
    Turksat 4K yı sorunsuz iziliyorum.. Bu arada 19 derecedeki Astra uydusundan 2 adet Fashion 4K kanalını+ 2 adet de sesUHD ve Kanal+ UHD 4K kanallarını
    TOPlamda 5 adet 4K TV yi sorunsuz izliyorum.. Görüntü mükemmel.. Hotbird deki 4K yayını henüz deneyemedim.. ?
    İkinci kumanda olan Mause kumanda..!! Pek de ahım şahım kullanışlı değil.. Direk mause kullanmak daha akıllıca.. Ama basit özellikleri ve ele uygunluğu güzel..
    Ben PC den HDMI ile bağlanıp bu sorunu aştım... Büyük ekranda PC keyfi... Çok güzel..
    Wirelees i kullanarak tabletten kablosuz bağlanarak Digitürk Display den Lig tv izlemek çok güzel.!!
    Akıllı telefona ve tablete Vestel Smart prg. kurmak ve TV yi telefon veya tabletten kumanda etmek ayrıca güzel...
    Kablo Tv yi Modül ile CI yuvasından + uydu yayınlarını tek kumanda ile kullanmak ayrı bir zevk..

Bir arkadaş.. 1.33.5 den bahsetmiş... Servise yükletmiş...!!.. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.. Aralarında Ne fark var..

Kullanan arkadaşlar kullanım deneyimlerini burada paylaşırlarsa memnun olurum.. Kalın sağlıcakla...

Hocam ben masaüstü PC yı HDMI ile baglaeim fareyi hareket ettirince dalgalana dalgalana geliyor sizdede boylemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -MaxPAYNE

quote:

Arkadaşlar.. Ben de 55 9300 aldım.. 1 aydır kullanıyorum.. Daha önce 7000 serisi 102 ekran almıştım..

Hocam ben masaüstü PC yı HDMI ile baglaeim fareyi hareket ettirince dalgalana dalgalana geliyor sizdede boylemi

Bende de aynen öyle. Sonuçta TV bu, monitör değil ama önceki Panasonic, LG ve Philips ile karşılaştırdığımda monitör olarak kullanılması benim için vasat. Diğerlerinin monitörden farkı yoktu.

Online dizi ya da film seyrederken filmi tam ekran yaptığınızda sizde ses ve görüntü arasında senkron kayması oluyor mu? Bende öyle bir sorun da var. Tam ekran değilken senkron sorunu olmuyor ama tam ekrana alınca bu sorun oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: artemes

quote:

Orijinalden alıntı: -MaxPAYNE

quote:

Bende de aynen öyle. Sonuçta TV bu, monitör değil ama önceki Panasonic, LG ve Philips ile karşılaştırdığımda monitör olarak kullanılması benim için vasat. Diğerlerinin monitörden farkı yoktu.

Online dizi ya da film seyrederken filmi tam ekran yaptığınızda sizde ses ve görüntü arasında senkron kayması oluyor mu? Bende öyle bir sorun da var. Tam ekran değilken senkron sorunu olmuyor ama tam ekrana alınca bu sorun oluşuyor.

Yok hocam zaten 3mbit net var pek video izlemiyorum

• Mouse dalgalanmasi sanirim input lag ile ilgili. Tv gelen gorutuyu iyilestirmek icin bir takim islemler yaptigi icin biraz gec geliyor. Internette biraz arastirdim. Oyun moduna alinca daha iyi olur diyorlar fakat oyun modu gozukmuyor bu tvde.

• Az önce vestel çözüm merkezi aradı. Değişim yapmayalım parça değişimi yapalım yanında ufak mutfak eşyaları teklif etti. Hayır dedim sonra ürün size geç ulaşacak 2 haftayı bulurmuş sayım varmış.
  • meraba arkadaşlar benim sorunum 48ua9300 var bende televizyondan internete giriyorum bicaps ten bir tane film açim dedim tıklıyorum televizyon kapanıp acılıyor yazılım 1.33.11 sorun yazılım gibi duruyor ama başka yaşayan var mı
  • Vestel 48UA 9300 Ekteki resimdeki görüntüye istinaden İade etmek istiyorum. Sİz nedersiniz arkadaşlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LAMEKİME -- 13 Ocak 2016; 9:27:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfkvrk

meraba arkadaşlar benim sorunum 48ua9300 var bende televizyondan internete giriyorum bicaps ten bir tane film açim dedim tıklıyorum televizyon kapanıp acılıyor yazılım 1.33.11 sorun yazılım gibi duruyor ama başka yaşayan var mı

Bicaps ne hocam anlayamadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: LAMEKİME

Vestel 48UA 9300 Ekteki resimdeki görüntüye istinaden İade etmek istiyorum. Sİz nedersiniz arkadaşlar....

Dosyayı ekleyemediniz sanirim

• quote:

Orijinalden alıntı: qenosit

Az önce vestel çözüm merkezi aradı. Değişim yapmayalım parça değişimi yapalım yanında ufak mutfak eşyaları teklif etti. Hayır dedim sonra ürün size geç ulaşacak 2 haftayı bulurmuş sayım varmış.

Aldığını yere neden iade etmiyorsun dostum? Parça degisimi derken tamir mi yapacaklarmis? Yeni TV de tamirmi olur degistirsinler komple

• agates kullanıcısına yanıt
    Ekleyemedim birtürlü arkadaşım

• agates kullanıcısına yanıt
    Teknosa'dan aldım 14 gün geçtiği için iade şansım yok. Servis değişim istedi ancak çözüm merkezi anakartı değiştirelim yanına da mutfak eşyası verelim dedi, kabul etmedim yeni tv gönderecekler bayilerde varsa eğer 2 gün yoksa fabrikadan gelecekmiş o da haftayı bulurmuş.
  • HDMl ...pc yi bağladığımda.. öyle bir dalgalanma bende yok..??
    Gayet güzel pc den internete girdiğmde.. mause hareketleri güzel.... Digitürk Play den maçları HDMI ile seyrediyorum.. Mükemmel..
    Dolayısı ile Vestel Smart ı pek kullanmıyorum bile... Zaten TV nin smartı.. Vestel dahil ,, her tv de pek kullanışlı olmuyor....!!
    Elimde LENOVO tablet de var.. Ekran paylaşımı yaparak.. ( AV.. Wireless Display ) Tableti büyük ekrandan görme ve işlemleri yapmak çok güzel..!!
    Tabletten de Digitürk Playden Lig maçlarını kablosuz ve sorunsuz izleyebiliyorum....
  • -MaxPAYNE kullanıcısına yanıt
    HDMI kabloda bir sorun olmasın.??.. Ben de böyle bir sorun yok.. Kaliteli bir HDMI kablo ile denesen..!!
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.