Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
72
Favori
207.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    40UA9300 var ama yazılımı güncel değil sanırım kutudan çıktığı haliyle duruyor oynamadım henüz, farkeder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _lightning_ _ kullanıcısına yanıt
    Yazilim fark etmez hocam zahmet olmazsa yollayın

Tv nin önündeki logonuz aydinlatma var değil mi

Onun profil deki değerlerini görmek için istedim

• Iz_for I kullanıcısına yanıt
    Vestel logosunda aydınlatma yok, yanında led var
    Nasıl çıkartıyoruz dosyaları anlatım var mı bakabileceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _lightning_ -- 2 Temmuz 2017; 21:11:28 >
    Bendeki 40UA9300'ün Vestel logosunda aydınlatma var.
    Yalnız ben Smart kısmındaki 1-2 uygulamayı açmak için yazılımda ufak bir elleme yapmıştım. O şekilde göndersem sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 2 Temmuz 2017; 21:31:42 >
  • sametykcll kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz hocam o dosyayı gönderebilirsiniz
  • _lightning_ _ kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/ilk-mesaj-guncel-vestel-hi-level-nexon-seg-telefunken-televizyonlar-icin-yazilim-modlama-ek-ozellik-acma-rehberi--76181412
    Bu linkten detaylı öğrenebilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse;
    Menü+4725 yapıp tv nin anakartını öğrenin (muhtemelen sizin tv mb100 veya mb120 dir)
    Sonra boş usb ye anakartınıza göre downloadprofile.mb100 veya downloadprofile.mb120 isimli boş klasör oluşturun.
    Usb yi tv ye bağlayın ve menü+4725 yazıp açılan menüde en aşağıda usb operations a basın
    flasha dosyalar inecek

Sizde swprofile dosyası ile tv nin pasif özelliklerini açabilirsiniz yukarıdaki linkte detaylı var

Logo aydınlatması ise ;menü/ayarlar/diğer ayarlar /ışıklı logo dan açabilirsiniz

Tamam hocam sağolasın bilgiler için. Akşam eve gidince yollayım.

Swprofile:https://www.dropbox.com/s/93n5cny5fo4ikrn/mb100_swprofile.bin?dl=0

Hwprofile:https://www.dropbox.com/s/bji4l582ol9ugfm/mb100_hwprofile.bin?dl=0

(40UA9300/MB100 anakart/Işıklı logo açık)
  • Merhaba arkadaşlar bu tv den bende kullanıyorum 1 sene oldu neredeyse çokta memnunum

Şu an şöyle bir sıkıntım var

Tv ye hdmi kablo ile pc mi bağladım

Görüntü gayet iyi ekrana otomatik sığdı

Ama ses yok bir türlü çözemedim

Sürücüleri güncelledim falan bir sürü şey denedim olmadı

Nasıl çözebilirim fikri olan veya yardımcı olabilecek varmı acaba
    Edit : vestel müşteri hizmetleri ile görüştüm sıkıntı kablodan olabilir dedi sizcede olabilirmi

Birde trt 4 k yı bir türlü bulup ekleyemiyorum
    Daha önce izliyordum frekans değiştiğinden beri bulup izleyemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi picassotusu -- 11 Temmuz 2017; 21:32:59 >
  • picassotusu P kullanıcısına yanıt
    Ses PC den ayarlanacak....

4k nın yeni frekansını 10980 v 12500
    Menü- Kurulum - manuel kanal arama - değerleri girince sinyal kalitesi ve seviyesi normalse tarat... işlem tamamdır...,
    genelde yeni bulunana kanal listenin sonuna kayıt olur.. ama.. arada silinmiş bir no varsa oraya da kayıt olmuş olabilir..
    Onun için tarattıktan sonra filtreli tarama yaparsanız kanalı daha çabuk bulursunuz...!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyalniz

Ses PC den ayarlanacak....

4k nın yeni frekansını 10980 v 12500
    Menü- Kurulum - manuel kanal arama - değerleri girince sinyal kalitesi ve seviyesi normalse tarat... işlem tamamdır...,
    genelde yeni bulunana kanal listenin sonuna kayıt olur.. ama.. arada silinmiş bir no varsa oraya da kayıt olmuş olabilir..
    Onun için tarattıktan sonra filtreli tarama yaparsanız kanalı daha çabuk bulursunuz...!!

Merhaba dediğiniz şeylerin hepsini yaptım 2 sorun içinde sonuç alamadım

Pc den ekran kartını güncellemeye kadar herşeyi yaptım olmuyor bir türlü yarın farklı kablo deneyeceğim oda olmaz ise ne yaparız bilmiyorum

Trt 4k içinde dediğimiz gibi aynı frekanslarla yapıyorum kanal bulmuyor malesef hiç kanal bulunamadı diyor sinyal hiç gelmiyor zaten frekans yazınca anlamadım ne yapmalıyım

http://www.vesteldriver.com/TV_Kanal_Tablosu.html

Isterseniz bu linkteki hazır kanal tablosunu deneyin

İçinde Trt 4k da var

Dosyayı usb ye atın televizyona takip

Menü /kanal listesi/uydu ayarlari/uydu kanal tablosu /usb den tv ye yükleme yi seçerek yapabilirsiniz

Arkadaşın dediği gibi hazır kanal tablosunu deneyin...
    Ama yeni frekansları girdiğinizde sinyal kalitesi ve seviyesi olumsuz ise... yine netice alamazsınız..
    Muhtemelen anten ayarlarınız olumsuzdur... Anteni kontrol edin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iz_for

http://www.vesteldriver.com/TV_Kanal_Tablosu.html

Isterseniz bu linkteki hazır kanal tablosunu deneyin

İçinde Trt 4k da var

Dosyayı usb ye atın televizyona takip

Menü /kanal listesi/uydu ayarlari/uydu kanal tablosu /usb den tv ye yükleme yi seçerek yapabilirsiniz

Liste işini deneyeceğim bakalım ne olacak

Pc bağlantıdaki ses işini kablo değiştirmeme rağmen çözemedim

Evimde 2 adet tv var biri vestel diğeride samsung ikisindede ses yok bir türlü çözemedim şu işi ekran kartını sayfasında resimdeki gibi bir yazı çıkıyor sorun ne bulamadım nasıl çıkarım bu işten birileri yardımcı olabilirse çok makbule geçecek

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi

• Sağ köşedeki ses simgesine sağ tıklayıp varsayılan iletişim aygıtını hdmi olarak seçmeyi.denediniz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: the_mafia

Sağ köşedeki ses simgesine sağ tıklayıp varsayılan iletişim aygıtını hdmi olarak seçmeyi.denediniz mi

Hdmi görünse dediğinizi yapacağımda

Ne hdmi ne tv hiç biri görünmüyor malesef

Ne yapacağımı bilmiyorum bende kaldım öyle

• bunun muadili bir vestel TV'yi aldım. mb100 board, 4 hdmi 2.0-va panel-3d aktif vs. kağıt üzerinden fiyat performans mükemmel.
    monitör olarak kullandığım ju6570 'i kardeşime verdiğimden dolayı, 2000 lirayı 50hz ku7000'e vermek hiç içime sinmedi.

40" fazla alternatif yok malesef, ku7000 , VA panelli vesteller 9300 8900.
    Marka model söylemeyeceğim çünkü satıcının ekmeği ile oynamak istemiyorum , illa ki alıp memnun olanlar olacaktır ben sadece pc,oyun,renk olarak değerlendireceğim.
    vestel ua 9300 jvc 40c860- bush 40 - panasonic 40cx400 gibi avrupada süpermarketlerde ve ucuz online sitelerde samsung'un yarısından bile ucuza satılan modeller kimisi firmware'de 3d kapalı, kimisi tunersiz, kimisi netflix butonlu kumandalı. HEpsi aynı panel aynı kasa aynı board ile satılıyor genelde.
    Hepsinin yorumlarını okudum , genelde şikayet smart üzerinden olsa da, asıl sıkıntı köşelerdeki kararma ve hareketli resimlerdeki takılmalar.

Öncelikle tv'nin tüm portları gerçekten hdmi 2.0 destekli, dizaynı ve kasası plastik olsa da oldukça modern görünüyor, vga girişi bile var. Benim aldığım modelde kutu içeriği yok yoktu, gözlükler, duvar askı aparatı, duracell!!! piller:)
    Tüm hdmi girişleri gelişmiş gibi bir seçenekle nvidia kkontrol panelden rgb 4:4:4 seçilebilir konuma getirilebiliyor bu da harika:)
    menülerde oyun resim modu var.
    Bana gelen modelde herhangi bir kozmetik kusurda görmedim.

Bilgisayarı bağladım tüm pc ayarlarını yaptım, hdmi ı tam ölçek oturrtum rgb full range yaptım ve bugüne kadar gördüğüm en kötü 4k tv ile karşılaştım input lag anlamında. test etmedim ancak 100-200ms diyebilirim. oyun resim modu belki 100'dür aşağısı değil.Ekranın her bir köşesi ayrı bir parlaklık verirken, tam ortası parlak sanki çiçek açan bir yaprak gibi. Renkler felaket ötesi zaten fazla ayar da yok.
    Tv de kapatılamayn bir judder reduction var, görüntüyü soap opera efekti olarak izliyoruz ve oyun modunda bile kapanmıyor.
    renkler o kadar kötü ki hdmi kablosunu değiştirip ju7000 le yan yana cloneladım, işe yaramadı. ekranın tüm köşeleri koyu olmakla birlikte o köeşelerin netliği ekranın ortasından daha düşük, sanki oradaki pikseller aslında hatalı veyahut az anlamadım. normal bir video izlerken anlamaya imkan yok, bilgisayar bağlayıp bir word dosyası ile bakınca çok net fark ediliyor, ekranın ortasındaki yazı karakterleri net iken köşelerde bulanıklaşıyor bu da panelin aslında 4k değil başka bir şey olduğunu düşündürdü.
    son olarak spesifikasyonlarda ekran 350cd2 parlaklık verebilir gözükürken benim tahminim bunun 100-150'den fazla olmadığı(ekonomi kapalı) , abartısız söylüyorum samsung 4k ju6570 bunun 3 katı, ju7000 5 katı parlaklığa çıkıyor (ju7000 ile yan yana test ettim).

her neyse, özellikle fiyatına aldanıp pc-oyun ekranı olarak düşünenler bence iyi düşünsün bu ekran 4k değil, parlak değil, oyun oynanmıyor, samsung panel falan hiç değil, renkleri tamamen yanlış veriyor, gölge başarısı falan yok, film izlenmiyor.

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi

• quote:

Orijinalden alıntı: prozacxy

Merhaba arkadaslar 48ua9300 tv sahibiyim şöyle bir sorunum var ....

Tv ye 5+1 ses sistemi bağladım bir türlü tv kumandasından ses sistemini kontrol edemedim yani kulaklık cıkısından alıyorum ses sistemine giriyorum sesi kısmak istediğimde yada acmak istediğimde ses tv üzerindeki hoparlorlerden geliyor ses sistemi ise arkada kafasına göre takılıyor hem tv hem ses sistemi aynı anda aktıf bütün ayarlarını kurcaladım bir türlü sesi tv kumandasından kontrol edemedim.. ben istiyorumki ses sistemini bağladım tv pasif olsun tek kumandayla işimi göröyüm. tv yi kıssam ses sistemi altta kafasına göre illa onada kendi kumandasıyla müdahale edilecek sinir bozucu bir durum.. bu sorunu yaşayan arkadaslar varsa yada çözüm adına öneride bulunacak arkadaşlar varsa lütfen bu sıkıntıdan beni kurtarsın teşekkürler.

Merhaba, aynı sorunu bende yaklaşık 6-7 ay önce yaşadım. Tv ye attırmadığım takla kalmadı, en son servisi arardım ancak o da çözüm bulamadı ve sorunu aynen vestel merkeze mail attı. Birkaç gün sonra dönüş yaptılar, birçok istek üzerine böyle birşey yaptıklarını söylediler (kim ister bilmiyorum ama). Ben de kendi çözüm yolumu buldum ve daha sade daha güzel oldu. Tv nin arkasında woofer çıkışı var, bende de aktif sub woofer vardı ve oraya bağladım. Şimdi ses tv nin kendi hoparlöründen geliyor bass ise woofer dan bu sayede ses sistemi karmaşasında kalmadı.

Umarım yardımcı olur. iyi geceler.

• Arkadaşlar bu profile dosyasını usb ye alamayan benim gibi var mı acaba ? Sorun nerede anlayamadım cidden.Hani bilgisayarlarla haşır neşir birisiyim fakat ne yaptıysam usb belleğe profile dosyası yazdıramadım.Tv usb belleği görüyor fakat içinde gerekli dosyayı oluşturmama rağmen (mb100 board benimkisi mb95-mb120 bir sürü dosya yaptım yine olmadı) usb operations tıklıyorum hiç bir nane olmuyor usb belleğe yazmıyor hiçbir şey.Yanlız birşey daha farkettim tv kanal listesini usb ye at diyorum onda da hiç bir hareket olmuyor ,usb bomboş.(fat-fat32-ntfs hepsini denedim) Bana Allah rızası için yardımcı olacak bir arkadaş varmı ? :)) DTS filmleri izleyemiyorum deli olacağım.İyi forumlar.
  • Bu arada tv versiyon 1.34 mü ne ona güncellemiştim ondan yapar mı diyeceğim ama birkaç ay önce önceki versiyondayken de denemiştim olmamıştı.
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.