Şimdi Ara

VESTEL U 9500 KULLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
5
Favori
16.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genel fiyatı 4500 liralar gibiyken Vatan Bilgisayardan 4049 liraya indirim olunca aldım, elimize geçmesi - servisin kurması ne zaman olur, emektar 42 Panasonic plazma ile görüntülerini kıyaslamam ne zaman olur bilmiyorum.

Vestel CAPCANLI yazışma hattından e-Kullanma klavuzu istedim, kargo gelinceye kadar hatim ederim dedim, gönderdim dedi, 2 saattir mailime düşmedi, kandırdı demek ki. Gelirse buraya nasıl eklerim bilmiyorum. Bilenler yardımcı olurlar sanırım.

VESTEL UD 9000 ile U9500 FARKLILIKLARI (Kendi sitesinden bulduklarım:)
    9000 modelinde; "GÖRÜNTÜ ÖZELLİKLERİ"nde (Ne işe yarar bilmiyorum, belki bilenler ekleme yaparlar.)

1 - Pixellence pro - yok,
    2 - Super resolotion - yok,
    3 - Micro dimming - yok,
    4 - MEMC - yok,
    5 - USB - 1 adet, 9500'de 2 adet.

• Merhaba, tvniz hayırlı olsun.

İnternet tarayıcısı üzerinden film izlediniz mi, performansı nasıl bilgi verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferithoruz

Merhaba, tvniz hayırlı olsun.

İnternet tarayıcısı üzerinden film izlediniz mi, performansı nasıl bilgi verebilir misiniz?
    Netflix - youtube üzerinden izledim, bizim internet sıkıntısından olabilir, bazen donmalar gördüm. Performansa 10 üzerinden 8 diyelim
    İzlesene - dailymotion ses var görüntü yok; "VİDEO YÜKLENİRKEN HATA OLUŞTU TEKRAR DENEYİN" uyarısı aldım, internet bağlantısından olabilir.

Şimdiki yorumlarıma gelirsek: Kumanda çok basit, ergonomik değil, ele tam oturmuyor, Kumandadan sanki bazen donma mı, takılma mı desem, sanki pili bitmiş de kumanda etmiyor gibi oluyor. AMA TUŞ HASSASİYETİ GÜZEL.

Vatan Bilgisayar sitesinde bir de 65 UD 9500 modelini gördüm, ne fark var bilmiyorum.

65" ev kullanıcısı için artı servis yaygınlığıyla ALINIRLIĞI ÖN PLANDA.

TV Tavsiyeleri sayfasında yazdıklarımı da ekleyeyim buraya:
    S.R.YILDIRIM @ 26 Aralık 2019 03:38:54

Vatan Bilgisayardan 4050 liraya aldığım Vestel 65 U 9500 televizyon dün geldi, servis bugün kurdu, ekran şanssızlığıma VA çıktı. Oldukça büyük, iyi ki 55" almamışım dedirtti. Ama gel gelelim hanıma beğendiremedik. O kadar da GÖRÜNTÜ AYARLARINDAN BİR ŞEYLER SUNDUK, Vestel isminden ve "büyük" dediğinden dolayı mırın kırın ediyor.

İnternetten aldığım için cayma hakkım var. Prosedür nasıl işliyor bilmiyorum.

Yine Vatan da Philips 58" 5300 den 4875 liraya 425 liralık indirime girmiş, amblight özelliği hep aklımı çeliyor, ne yapsam bilemedim. Philips 58" şu an 55den daha ucuz, onu da anlamlandıramadım.

Görüşleriniz ne olabilir?

"İnternetten alınan televizyon 2 yıl, mağazadan alınan ise 3 yıl garanti" cümlesi doğru mudur?

Vestel servisi televizyonlarda ücreti mukabil de olsa ek garanti yapımıyormuş, niye ki? Oysa Teknosadan alsaydım 3 + 3 olabilecekti, IPS de tercih edebilecektim, orası da 5.000 yapmış fiyatı. Tabi sık sık fiyat değişecektir yılbaşı öncesi.

• Vestel 65UB9100 Neden daha pahalı.

• ferithoruz F kullanıcısına yanıt
    BU yok dediklerin hangisinde yok onu yazmamışsın.. 9000 de mi yok, 9500demi yok..

9500, 9000 modelinin bir üstü değil mi??
  • .i. . kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar adam 65U9500 almış. 65U9500 de olup 65UD9000 de olmayanları söylemiş zaten. Bende bu 2 model arasında çok gidip geliyorum. Bu arada bende canı gönülden VA Panel istiyorum. Umarım bana VA çıkar ancak 10 ürünün 8 tanesi VA sanırsam.
  • VA nedir?
    hangi ekran cikmali hangisi kaliteli?
    Bende 55 olani almayi dusunuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 65u9500 aldım samsung va panel çıktı 3yıl garanti varmış servis kurdu ücretsiz. Görüntü kalitesi çok iyi sayılmaz ama fiyata göre iyi yeni güncelleme ile görüntü ayarları yükselse iyi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vestel 43U9500 ; AOU panel - 17mb230 ana kart.
    görüntü kalitesi iyi, yanlarda dar açıyla rahat seyrediliyor.
    Uygulamalar hızlı, internette film izlerken donma takılma yok.
    benim görebildiğim kadarıyla hiçbir sorunu yok, sorunsuz kullanıyoruz.
    VESTEL U 9500 KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehterann -- 11 Mart 2020; 12:18:15 >
  • Selamlar,

Tavan askı aparatına takmak için arkasında vida yuvaları var mı?
  • Bu televizyon için açı verilebilen tv duvar askı aparatı tavsiyesi verir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpionida

Selamlar,

Tavan askı aparatına takmak için arkasında vida yuvaları var mı?
    Duvar askı aparatları da var, vida yuvaları da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reddagger78

Bu televizyon için açı verilebilen tv duvar askı aparatı tavsiyesi verir misiniz?
    Bir ara ben de düşündüm açılı olarak ayarlanabilsin diye, sonra duvarda sabit kalmasına karar verdim.
    GG, N11, HB, ... gibi sitelerden bakabilirsiniz, fikir sahibi olabilirsiniz.
  • Bende de bu model tv var. TRT 4k kanalı açılmıyor sebebi ne olabilir

• bluetooth ile birden fazla bluetooth kulaklığa bağlanabiliyor mu?
  • Herkese selam, TV den fiyat performans bakımından memnunum, Samsung 42 den geçtim ve ilaç gibi geldi.

Kafama takılanlar,
    1- Servis menüsüne girdim ama hangi panel takılı anlamadım va mı panda mı vs,
    Bu bilgiyi nereden anlayabiliriz.

2- En güncel yazılım en son hangisi,
    bende yazılım yükseltme V05150 yazıyor?

3- Mağaza modunu açmazsam öğlen içerisi çok aydınlık olduğundan deli gibi parlama oluyor. Mağaza modu kapatıp dinamiğe getirsem bile mağaza modundaki gibi olmuyor ayarlar. Mağaza modundaki otomatik ayarı elle kendim nasıl ayarlayabilirim.

Servis menüsünden tek anladığım
    mb230 anakart takılı olduğunu öğrendim.

• Vestel 43inç U9500 hepsiburadadan 2400tl aldım bana göre gayet güzel ama hanımların alerjisi var galiba vestele bizimkide beğenmedi. Renkleri mağazadakiler gibi değilmiş
    iptv yi ssiptv üzerinden çalıştırdım gayet güzel. Vestelin ss iptv yi kaldıracağı söylentileri var.Kaldırırsa ott player onuda kaldırırsa receveri bağlar öyle izlerim.
    benim için ikinci önemli şey bluetooth kulaklık maalesef 1 metreden sonra çalışmıyor.Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan var mı?Bayram sonuna kadar uğraşıp olmazsa servis çağiracam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkel2001

Herkese selam, TV den fiyat performans bakımından memnunum, Samsung 42 den geçtim ve ilaç gibi geldi.

Kafama takılanlar,
    1- Servis menüsüne girdim ama hangi panel takılı anlamadım va mı panda mı vs,
    Bu bilgiyi nereden anlayabiliriz.

2- En güncel yazılım en son hangisi,
    bende yazılım yükseltme V05150 yazıyor?

3- Mağaza modunu açmazsam öğlen içerisi çok aydınlık olduğundan deli gibi parlama oluyor. Mağaza modu kapatıp dinamiğe getirsem bile mağaza modundaki gibi olmuyor ayarlar. Mağaza modundaki otomatik ayarı elle kendim nasıl ayarlayabilirim.

Servis menüsünden tek anladığım
    mb230 anakart takılı olduğunu öğrendim.
    Sadece 1. yi cevaplayabileceğim:
    Tv çalışıyorken ekrana çok hafif tık tıklarsanız, cama vurma gibi oluyorsa İPS, renk patlaması oluyorsa VA panel.
    Bu işin duayenleri tv seri nosundan sorgulama yapıyor, panel çeşidini söylüyorlar. Tavsiyea forumundan biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehterann

Vestel 43U9500 ; AOU panel - 17mb230 ana kart.
    görüntü kalitesi iyi, yanlarda dar açıyla rahat seyrediliyor.
    Uygulamalar hızlı, internette film izlerken donma takılma yok.
    benim görebildiğim kadarıyla hiçbir sorunu yok, sorunsuz kullanıyoruz.
    Televizyon nasıl memnun musunuz hocam? 2600₺’ye değer mi sizce

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.