Şimdi Ara

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
941
Cevap
18
Favori
236.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Media player işi DTS sorununu ortadan kaldırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Media player işi DTS sorununu ortadan kaldırır.

peki mkv formatında olunca yine dts sorunu oluyor mu?
  • Eğer .mkv'nin ses uzantısı .dts ise tabii olur, AC3 ise sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Eğer .mkv'nin ses uzantısı .dts ise tabii olur, AC3 ise sıkıntı olmaz.

walla üstad hatırlattığın iyi oldu bende harddiski gönderecektim dolum için şimdi öncelikle bu konuyu konuşur ona göre gönderirim yoksa 25 tl lik film izlemek için 125 tl lik cihaz alacaktık bide:)
    bu arada sizin video tralebiniz aklımda ilk fırsatta çekip sizinle irtibat kuracağım..
  • şimdi hocam 3d sbs mkv filmlerde tvde çok fazla kodek sorunu oluyor onun için media player şart gibi bir şey.bu arada dts için kesin çözüm media player tabiki fakat filmler dts sesli oldu diye paran çöpe gitmez sadece filmlerden ses alamazsın onuda bir programla ac3 çevirirsin yani okadar büyük bir sıkıntı değil hocam tabi ki sen yine de bir sor alacağın kişiye ac3 olursa daha iyi olur de
  • 19 Mart Pazartesi tarihinde Vestel 42pf7017 TV'miz geldi, öncelikle fiyat konusunda ufak tefek farklılıklar olabilir elbette ama biz Bonus Karda 12 Taksit ile 1.900 TL.'ye aldık, 36 Taksit ile de 2.000 TL.'ye veriyorlardı, 36 ay çok geldi, öde öde bitmez
    aynı zamanda Bonus Kartta ödemeler Temmuz ayında başlıyor sanırım nakitte bir miktar daha aşağı iniyorlar...
    " Zevkler ve renkler tartışılmaz. " Elbette tasarım açısından diğer markalar Vestel'in daha önünde, ama bana göre görüntü kalitesi açısından Vestel hem SD yayınlarda, hem de HD yayınlarda çok tatmin edici sonuçlar veriyor, belki de alışkanlık benimkisi, bundan 13-14 yıl önce aldığım Vestel 37 Ekran TV'nin ( Tüplü tabiki ) görüntü kalitesi de çok hoşuma gitmişti, hala küçük bir odada kullanıyorum

Teknik olarak nasıl ifade edilir bilemiyorum ama Vestel TV'lerde görüntü çok canlı ve gerçekçi geliyor bana, bu da benim hoşuma gidiyor

102 Ekran Samsung LED TV almıştık bir akrabamıza, ama görüntü kalitesi olarak bana Vestel daha hoş geliyor, tabiki bu bir zevk meselesi, benim fikrim bu

42pf7017 TV'yi henüz derinlemesine inceleme fırsatım olmadı, ama görüntü kalitesi olarak mükemmel bulduğumu söyleyebilirim, yukarıda da dediğim gibi hem SD, hem de HD yayınlar çok iyi....

bu arada Vestelden gelen teknik ekip kurulumu yapmış ama sadece Turksat kanalları ayarlamışlar, nasıl tarama yapılıp kanal eklenecek tam olarak çözemedim, Hotbird kanallarını nasıl ekleyeceğimi anlayamadım....

bir de dün akşam TRTHD şifreli diyordu ve açılmıyordu, sanırım Juventus-Milan maçı vardı, Next Nextstar mini HD Uydu alıcısında böyle bir şey olmuyordu, ne yapılması gerektiği konusunda bilgisi olan varsa çok makbule geçecek
  • Hayırlı uğurlu olsun, bende 2 haftadır yeni bir televizyon için araştırma yapıyorum, önceleri sony üzerinde yogunlaşmıştım, hatta kesin alırım diyordum. Ama şimdi düşünüyorumda 4 bin lira para vermek mantıksız gelıyor ve bende senin gibi 2bin civarı bir paraya tv almayı düşünüyorum.
  • gaggag kardeş; menude diğer ayarlardan olacak TRT HD'nin bis keyini ekleyeceksin. Ben maçı şifresiz izledim.
    Menu- ayarlar- diğer ayarlar- en altta bis key var, orda trt hd bis keyini girersin..... next uydu cihazına şifreler önceden girildiği için onda izleyebildin,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonan61 -- 21 Mart 2012; 15:55:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

gaggag kardeş; menude diğer ayarlardan olacak TRT HD'nin bis keyini ekleyeceksin. Ben maçı şifresiz izledim.
    Eve gidince ayarlara bakar ayrıntılı açıklarım, next uydu cihazına şifreler önceden girildiği için onda izleyebildin,

Biss key'le ilgili paylaşımlar illegal olduğundan 4 gün forum uzaklaştırması cezası verilir. Aman diyeyim, paylaşımı buradan olmasın
  • sağolasında bu bis key yasal bis key neyse, onu kendisi netten bulur artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag
    19 Mart Pazartesi tarihinde Vestel 42pf7017 TV'miz geldi,

hayırlı uğurlu olsun dostum doğru tercih bence gönlünce kullanman dileğiyle..
  • quote:

Teknik olarak nasıl ifade edilir bilemiyorum ama Vestel TV'lerde görüntü çok canlı ve gerçekçi geliyor bana, bu da benim hoşuma gidiyor

Teknik olarak buna vestel pixellence teklonojisi diyor ve bende bunu çok seviyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnighTR

Hayırlı uğurlu olsun, bende 2 haftadır yeni bir televizyon için araştırma yapıyorum, önceleri sony üzerinde yogunlaşmıştım, hatta kesin alırım diyordum. Ama şimdi düşünüyorumda 4 bin lira para vermek mantıksız gelıyor ve bende senin gibi 2bin civarı bir paraya tv almayı düşünüyorum.

walla dostum kardeşimde 8-9 ay önce en iyisini alacağım deyip sony aldı 40kd bilmem ne modelini 3500 tl gibi bir rakama aldı bana soracak olursan nasıl diye gerçekten güzel şık görüntüde çok hoş ben bilhassa movie sence özelliğine bittim ancak gel gelelim görüntü güzel ama vestelden daha güzel değil movie sence harika ama vestelde yapmış 3d özelliği var ama yanında bir tane bile gözlük vermiyorlar tanesine 100 kusur dolar mı ne diyorlarmış internete bağlanabiliyor ama kablosuz aparatı yok parayla alacaksın v.s. v.s sonuç olarak ya 2000 tl civarı na vestel al yada ben tv için 3000-4000 tl veririm dersen git vestel 55" 3d al cinema gibi izle:)
  • quote:

gaggag kardeş; menude diğer ayarlardan olacak TRT HD'nin bis keyini ekleyeceksin. Ben maçı şifresiz izledim.
    Menu- ayarlar- diğer ayarlar- en altta bis key var, orda trt hd bis keyini girersin..... next uydu cihazına şifreler önceden girildiği için onda izleyebildin,

hocam şu biss key muhabbetini bana da açıklayabilir misim? nedir şayet yasal olarak bulunup girilebiliyor sa neden şifre koyuyorlar hiç koymasınlar şayet yasal değilse uydu üreticileri nasıl menülerine bunu koyabiliyorlar.. bisskey ile şifreli her kanal açılabiliyor mu? v.s konularda aydınlatırmısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnighTR

Hayırlı uğurlu olsun, bende 2 haftadır yeni bir televizyon için araştırma yapıyorum, önceleri sony üzerinde yogunlaşmıştım, hatta kesin alırım diyordum. Ama şimdi düşünüyorumda 4 bin lira para vermek mantıksız gelıyor ve bende senin gibi 2bin civarı bir paraya tv almayı düşünüyorum.

eyvallah, Vestel smartı tavsiye ederim özelliklerine göre fiyatı makul bence............

quote:

saolasın uşağım

dediğin gibi yaptım ve en başa ( bir ) rakam ekleyip çarşamba akşamı verilen maçı sorunsuz izledim, teşekkürler......

quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

quote:

19 Mart Pazartesi tarihinde Vestel 42pf7017 TV'miz geldi,

hayırlı uğurlu olsun dostum doğru tercih bence gönlünce kullanman dileğiyle..

eyvallah hocam, saolasın, memnunum ama bir de şu Uydu taramayı ve kanal eklemeyi öğrensem süper olacak, şu an sadece Turksat kanallarını izleyebiliyorum, yardımcı olursan çok makbule geçer

quote:

quote:

Teknik olarak buna vestel pixellence teklonojisi diyor ve bende bunu çok seviyorum

onu biliyorum da hocam bende 1999 model bir 37 ekran vestel TV var, onda dahi görüntü bir başka ( güzel manasında ) o zaman pixellence yokmuştur herhalde, demek istediğim Vestel görüntü kalitesinde çok iyi ( eskiden beri )..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaggag -- 22 Mart 2012; 0:55:56 >
  • ar 156 ; bis key' de amaç örneğin italya ligi maçının Türkiyede sadece yayın hakkının satıldığı kanal üstünden izlenmesini sağlamaktır. Yani maçların yayın hakları her ülkede sadece bir kanala satıldığı için böyle bi tedbir getirmişler. Bis key'i bilinen her kanal açılır ama lig tv gibi platformlarda hiç bir işe yaramaz onun şifrelemesi çok farklı.

Gaggag rica ederim, diğer uydu eklemeyi bakmadım ama kanal ekleme çok basit de şu an gene cepte olduğum için tam yolunu söyleyemiycem ama menude soldan 3.olması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle detaylı incelemeniz için teşekkürler.

Ben de bu TV'den almayı düşünüyorum. Özellikle dahili uydu alıcısı ve media player özelliği beni ek masraftan kurtarır diye düşünüyorum. Ancak birkaç sorum var;

- TV'nin codec ve format desteği konusunda bir sorunla karşılaştınız mı?

- Şu cam ve plastik ayak meselesinde bir ilerleme oldu mu?

- Ses çıkış gücü 8w denmiş. Sesi yükselttikçe cızırtı oluyor mu?

- TV'nin eksilerine ekleyebileceğiniz başka şeyler var mı?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Öncelikle detaylı incelemeniz için teşekkürler.

Ben de bu TV'den almayı düşünüyorum. Özellikle dahili uydu alıcısı ve media player özelliği beni ek masraftan kurtarır diye düşünüyorum. Ancak birkaç sorum var;

- TV'nin codec ve format desteği konusunda bir sorunla karşılaştınız mı?

- Şu cam ve plastik ayak meselesinde bir ilerleme oldu mu?

- Ses çıkış gücü 8w denmiş. Sesi yükselttikçe cızırtı oluyor mu?

- TV'nin eksilerine ekleyebileceğiniz başka şeyler var mı?

Şimdiden teşekkürler.

incelememe ilginizden dolayı ben teşekkür ederim..
    sorularınıza gelecek olursak

-format konusunda sadece m2ts yi desteklemedi onun dışında avi, mpg, mpe, mpeg, dat, mkv, mp4, wmv, asf, m4v, mov bunların hepsini açıyor yazmakta bende 10 tane mkv denedim mükkemmeldi bir tanede avi denedim sorunsuz hepsini oynattı bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum zaten bendse hd uydu alıcısı ve media player masrafından kaçmak için özellikle bu ürünü tercih ettim.

-ayak meselesiyle ilgilenecek inan fırsatım olmadı haliyle gelişmede olmadı muhtemelen aradığımda cam ayakla sıkıntı yaşadık böyle yaptık diyeceklerdir. ayrıca geçen netten gezerken lg nin bir kasasına rastladım alttaki, metal çizgi dışında kasanın herşeyi aynıydı ayğın şeklinden montaş noktasına arkadaki girişlerin yerine kadar acaba vestel mi üretti diye düşünmedim değil..

- oldukça büyük bir salonum var şimdiye kadar sesi için yarıudan fazlaya çıkarmaya ihtiyaç duymadım yani ihtiyacı karşılıyor ama fazlasını o küçüklükteki hoparlör ile karşılayacağını hiç zannetmem..

-şimdilik gözüme çarpan bir eksiği yok açıkcası şu günlerde çok ta yoğun olduğumdan tv nin canını çıkarırcasına deneme şansım olmadı önümüzdeki günlerde olursa yazarım..
  • quote:

ar 156 ; bis key' de amaç örneğin italya ligi maçının Türkiyede sadece yayın hakkının satıldığı kanal üstünden izlenmesini sağlamaktır. Yani maçların yayın hakları her ülkede sadece bir kanala satıldığı için böyle bi tedbir getirmişler. Bis key'i bilinen her kanal açılır ama lig tv gibi platformlarda hiç bir işe yaramaz onun şifrelemesi çok farklı.

Gaggag rica ederim, diğer uydu eklemeyi bakmadım ama kanal ekleme çok basit de şu an gene cepte olduğum için tam yolunu söyleyemiycem ama menude soldan 3.olması lazım.

cevap için teşekkürler lakin hala tam olarak anlamış değilim sonuç olarak maç yine satın alan trt de yayınlanıyor biss key paylaşımı herkese açık ee ozman kime karşı neyin tedbirini alıyorlar onu anlamdım ya çokda önemli değil..
  • quote:

quote:

ar 156 ; bis key' de amaç örneğin italya ligi maçının Türkiyede sadece yayın hakkının satıldığı kanal üstünden izlenmesini sağlamaktır. Yani maçların yayın hakları her ülkede sadece bir kanala satıldığı için böyle bi tedbir getirmişler. Bis key'i bilinen her kanal açılır ama lig tv gibi platformlarda hiç bir işe yaramaz onun şifrelemesi çok farklı.

cevap için teşekkürler lakin hala tam olarak anlamış değilim sonuç olarak maç yine satın alan trt de yayınlanıyor biss key paylaşımı herkese açık ee ozman kime karşı neyin tedbirini alıyorlar onu anlamdım ya çokda önemli değil..

Biss şifresi EBU (European Broadcasting Union) tarafından konulan kurallar nedeniyle vardır. Telif hakkı bulunan yayınların (Futbol maçı gibi) diğer coğrafyalarda izlenememesi içindir. Örn: TRT Bundesliga'nın Türkiye resmi yayıncısıdır hedef kitlesi Türkiye'deki izleyicilerdir. Hedef kitlenin izlemesi için bu şifre paylaşılır, ancak bu şifre kolay ulaşılır olduğundan TRT yayınlarını alabilen Türkiye dışındaki ülkelerden de şifre uydu cihazına girilerek izlenebilir. Bunun önüne geçilemez çünkü digiturk , dsmart gibi dekoderlere ihtiyaç olur.

BISS sistemi tam korumalı bir önlem değildir ama yinede etkisi küçümsenemez. Örn: İngiltere Premier Ligi Türkiye yayıncısı digiturk'tür, Azerbaycan yayıncısı Idman Azerbaycan'dır. Azeri kanalından bu yayını Türkiye'den izleyenler sınırlıdır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.