Şimdi Ara

VESTEL SMART 65PF7575 165 EKRAN LED TV (65 inç) 3.419,10 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
6
Favori
26.089
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünya kupası özel ürünü olarak geçiyor. TV'nin satış fiyatı 3.799 TL ancak %10 indirim koduyla birlikte fiyatı 3.419 TL'ye geliyor. En büyük eksiklik 3D ve çifte ekran olmaması. Görüntü yenileme hızı yazılımsal 800 Hz olarak geçiyor. Gerçek panel hızı nedir bilmiyorum ancak hareketli sahnelerde sorun yaşatacağını sanmıyorum. Toparlayacak olursak smart özellikleri olan 65" düz bir panelden bahsediyorum. Konuyu açmamın sebebi ürünle ilgili bilgi almak ve TV'nin fiyatından forumdaki arkadaşları haberdar etmek. Konuyla ilgili üç sorum olacak.

1. İzleme mesafem maksimum 3,5 metre. 65" boyutunda bir ekran bu mesafe için büyük gelir mi?
    2. Çifte ekran neyse de 3D'nin eksikliğini hisseder miyim?
    3. Kullanılan panelin markası ile ilgili nette yaptığım araştırmalarda herhangi bir bilgi bulamadım. Bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Ürün henüz yeni ancak alıp kullanma fırsatı bulan arkadaş varsa deneyimlerini ve görüşlerini paylaşsın lütfen.

https://www.vestel.com.tr/vestel-smart-65pf7575-165-ekran-led-tv

İndirim Kodu için

http://indirimkodlarim.com/vestel?cpn_id=10148

• 1) 3.5 metre 65" için çok kısa bir mesafe. 3.5 metre dediğiniz nedir ki ? Bizim salonun eni bile 5.5 - 6 metre. O mesafede bu TV izlenmez. Baş ağırısı yapar göz yorar.
    2) Bizim TV'nin 3D özelliği var. Digitürk kanallarına bir kaç kez baktım , 3D yayın yapanlara. 30 saniye test ettim o kadar. 3D işlevsiz ve kötü bir teknoloji daha 10 yılı var kafadan.
    3) Bilgim yok.
  • Alınabilir. TV alinirken ya çok büyük ekran tercih edersin ya da kusursuz görüntü. Ben w905 alip ikincisini tercih ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ) 3.5 m cok dusuk bir rakam 55 de bile zorlanirsiniz. ama ben playstation u 1 metre mesafeden oynuyorum .

2 ) 3 d yi aramazsjniz emin olun herkes heves edip bakmis ve kullanmiyorlardir

3) Tv fabrikasinda calisiyorum Paneller 2014 den once ise lg veya samsung 65 inc ise lg dir buyuk ihtimal yanliz 2 kalite paneller oluyor hocam bunlar yani lg gidip m660 panelini degil de daha ucUz hassas ve goruntu kalite seviyesi dusuk olan panelleri veriyor kendim 5 tane 65 inc lg panel kirdim :):) eyer 2014 den sonra yapilmis ise panel sattimini durdurdu lg ve samsung bu yuzden paneli fabrikada kendileri yapiyorlar sadece birlestirmeleri bu panel markalari ise auo innoux warhouse panneleri bunlarda cin mali siz dusunun

• Kesinlikle 3D'inin eksikliğini hissetmezsiniz. Eğer bütün filmlerin 3D kalitesi Avatar gibi olsaydı o zaman aksini düşünebilirdim.
  • 1) 3 metre mesafeden 60" izliyoruz. daha bile büyük olabilirdi diyoruz. 27"'ten 60"'e geçtik. başta çok büyük geliyordu. 2 hafta sonra göz alıştı, normal bir tv gibi gelmeye başladı. fakat başkalarının evlerindeki 42"-46"'ler filan civciv gibi gelmeye başladı. panel hızı konusunda ise kafanızı hiç yormayın. tv araştırırken insanı öyle bir havaya sokuyolar ki 50hz tv aldığınız zaman ekrandaki resim karelenme yapacak, insanlar yavaş yavaş koşacak, devamlı atlama olacak gibi. ama öyle birşey yok. hatta yüksek hz'li panel alan tanıdıklarımın hepsi 800hz'lik tvlerinin bu özelliklerini kapatıp 50hz'de kullanıyor tv'lerini. çünkü gelen tv yayını da, en kaliteli hd filmden alacağınız yayın da bugün 60 hz'dir. tv'yi bunun üstünde bir hz'de çalıştırmanız araya filmde olmayan ek resimler koyarak "soap opera effect" denilen ve izleyeni huzursuz eden ucuz film havası yaratır. (50hz tv'ler aslında panel frekansı olarak 60 hz'e uyumludur. pal-ntsc farkı)

2) Bizim tv LG 60ln575s. 3d yok. eksikliğini de hiç hissetmedik. bado6100 arkadaşın dediği gibi dışarda gerçek 3d film yok. bütün filmler 2d'den 3d'ye dönüştürülmüş gibi. görüntü 3d ama en iyi filmde toplasan 15 saniyelik 3d efekt yok. avatar gibi gerçek 3d filmler heyecanlandırıyor. piyasadaki filmlerde öyle birşey yok. tabi bu tamamen tarz meselesi. öyle izlemek size keyif veriyorsa başka tv bakın.

3) Panel konusunda maalesef bilgim yok. lg olduğunu sanmıyorum. tv alırken araştırdım bir hayli, lg panelli vestel tv'lerin fiyatları lg parasına ve ibrahim2399 arkadaşın söylediği gibi kaliteleri düşük olabiliyor. bu boyutta fiyat buysa chimei olabilir. birkaç modelinde chimei kullandığını gördüm vestel'in. tamamen fikir yürütüyorum ama bilgim yok.

bir de boyutları yaklaşık olduğu için 60ln575s'e bakın derim. oransal olarak bu vestel tv 1,17 kat daha büyük resim verir ama kaliteli bir ips panel sahibi olursunuz. fiyatı da bir hayli uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eking -- 1 Haziran 2014; 14:03:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim2399

1 ) 3.5 m cok dusuk bir rakam 55 de bile zorlanirsiniz. ama ben playstation u 1 metre mesafeden oynuyorum .

2 ) 3 d yi aramazsjniz emin olun herkes heves edip bakmis ve kullanmiyorlardir

3) Tv fabrikasinda calisiyorum Paneller 2014 den once ise lg veya samsung 65 inc ise lg dir buyuk ihtimal yanliz 2 kalite paneller oluyor hocam bunlar yani lg gidip m660 panelini degil de daha ucUz hassas ve goruntu kalite seviyesi dusuk olan panelleri veriyor kendim 5 tane 65 inc lg panel kirdim :):) eyer 2014 den sonra yapilmis ise panel sattimini durdurdu lg ve samsung bu yuzden paneli fabrikada kendileri yapiyorlar sadece birlestirmeleri bu panel markalari ise auo innoux warhouse panneleri bunlarda cin mali siz dusunun

bilgiler için sağolun
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Tv izleme mesafesi tv ye girilen video kalitesine göre değişir,,https://store.donanimhaber.com/d4/4d/41/D44D419FC41BFB1C15E02EF9AE6B7FB6.jpg
    http://www.e-turay.com/files/Simon/TV%20Hesap.png
    Size satıcı belki söylemeyebilir fakat mağazadaki görüntüyü evde beklemeyin. HD video kalitesi ile giriş yapmanız gerkiyor,, uydu alıcınız HD, uydualıcısına giren yayın HD kalitede olması tv den kaliteli görüntü almanız demektir. Uydu hd fakat açtığınız yayın SD ise tv o düzeyde video sergiler. Yani tv yi aldıktan sonra en iyi görüntüyü izlemek, sizin kullandığınız ekipmanlar ve yayın sağlayıcıların verdiği hizmet kalitesine bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 1 Haziran 2014; 19:40:46 >
  • herkese merhabalar ,

Mersinden yazıyorum.. Bu tv yi yeni gördüm bende..165 ekran altında tv almak istemiyorum..Diğer 165 ekranlara göre fiyatı uygun gelince almak istedim fakat tereddüt ediyorum acaba aldığıma pişman edermi diye..Alma amacım film,belgesel izlemek,ps 4 ile oyun oynamak..Alıp kullanan varmıdır aramızda yada yakınında olan..teşekkürler şimdiden
  • Vestel almayin ben o hatayi yaptim garanti bitince tv nin anakarti yandi. Artik uretilmedigi icin yedek parcada bulamadi, yani yillik tv icin 4 ay ugrastim. Mahkemeye vermeye hazirlaniyorum.

• bu panel 7 serisi oluyor herhalde.

vestel 40 pf7070 gibiyse görüntüsünü görün alın. ben beğenmedim.
  • Bence fiyat çok iyi.

3D heves edilip 1-2 film izlendikten sonra uğraşılmıyor genelde.
  • mersin teknosada 1 adet var bu üründen..tv yi deneyip ondan sonra almak istediğimi söyledim.Kesin olarak alacaksanız ürünü kutusundan çıkarabiliriz dediler :) Ürünün görüntüsünü canlı olarak görmeden almak istemiyorum..Yokmudur alıp kullanan ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: c21efe

mersin teknosada 1 adet var bu üründen..tv yi deneyip ondan sonra almak istediğimi söyledim.Kesin olarak alacaksanız ürünü kutusundan çıkarabiliriz dediler :) Ürünün görüntüsünü canlı olarak görmeden almak istemiyorum..Yokmudur alıp kullanan ???

Ben de kullanan varsa bilgi istedim ama yeni bir urun oldugundan kullanicisi yok sanirim. Vestel bayilerinde arastirmanizi oneririm. Vakit bulunca birkac bayii dolasmayi dusunuyorum. Bu arada yukarida arkadasin biri panel Cin mali olabilir demis ama belki de degildir. Vestel 9090 serisinde LG panel kullanmisti. Bu TV 9090'dan sonra piyasaya suruldu ama boyutuna gore fiyatinin uygun olmasi insanin kafasinda soru isaretleri yaratiyor. Dedigim gibi, Vestel bayiilerinde urunu sorabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: erolustun

quote:

mersin teknosada 1 adet var bu üründen..tv yi deneyip ondan sonra almak istediğimi söyledim.Kesin olarak alacaksanız ürünü kutusundan çıkarabiliriz dediler :) Ürünün görüntüsünü canlı olarak görmeden almak istemiyorum..Yokmudur alıp kullanan ???

Ben de kullanan varsa bilgi istedim ama yeni bir urun oldugundan kullanicisi yok sanirim. Vestel bayilerinde arastirmanizi oneririm. Vakit bulunca birkac bayii dolasmayi dusunuyorum. Bu arada yukarida arkadasin biri panel Cin mali olabilir demis ama belki de degildir. Vestel 9090 serisinde LG panel kullanmisti. Bu TV 9090'dan sonra piyasaya suruldu ama boyutuna gore fiyatinin uygun olmasi insanin kafasinda soru isaretleri yaratiyor. Dedigim gibi, Vestel bayiilerinde urunu sorabilirsiniz.

9 serisinin paneli güzel hocam. ama 7 serisini görün alın. az para değil
  • aynen dediğiniz gibi vestel bayilerine sormak lazım ellerinde teşhir ürünü olarak varmıdır diye ! ama birçoğunda olacağını sanmıyorum ekran boyutunun büyüklüğünden dolayı..Görme şansını kim yakalarsa buradan tüm arkadaşlara bilgi verebilirse çok iyi olur.
  • 3500 tl nedir ya. 3 5 aya kalmaz 2500 olur o. Televizyon alırken sabır önemli bence. 30 bin tl ye tv satanlar var.
  • forum mersinde ürün teşhire çıkmış..akşam gidip bakacam tv ye..umarım tatminkar edicidir...
  • dün ürünü gidip inceledim.öncelikle şunu belirtim teknik özelliklerden vs çok anlamam.ürünün görüntüsü beklediğimden daha iyi geldi bana..özellikle yanındaki diğer markaların tv leri ile karşılaştırınca ( samsung,lg vs ) teknosadakiler ürünün türkiyede sadece teknosa mağazalarında olduğunu söylediler ama vestel bayilerinde de bulabilirsiniz.en azından pazarlık payınız olur.ki ben öyle yapacam.gördüğüm negatif noktalar :

dış kasası daha estetik olabilirdi
    3d ve çift ekran özelliği olabilirdi

bunlara rağmen piyasadaki diğer muadil tv lere göre fiyatı çok çok iyi.bende bundan dolayı hafta içerisinde bu tv den almaya karar verdim..aldıktan sonra izlenimlerimi aktarırım sizlere de...
  • quote:

dün ürünü gidip inceledim.öncelikle şunu belirtim teknik özelliklerden vs çok anlamam.ürünün görüntüsü beklediğimden daha iyi geldi bana..özellikle yanındaki diğer markaların tv leri ile karşılaştırınca ( samsung,lg vs ) teknosadakiler ürünün türkiyede sadece teknosa mağazalarında olduğunu söylediler ama vestel bayilerinde de bulabilirsiniz.en azından pazarlık payınız olur.ki ben öyle yapacam.gördüğüm negatif noktalar :

dış kasası daha estetik olabilirdi
    3d ve çift ekran özelliği olabilirdi

bunlara rağmen piyasadaki diğer muadil tv lere göre fiyatı çok çok iyi.bende bundan dolayı hafta içerisinde bu tv den almaya karar verdim..aldıktan sonra izlenimlerimi aktarırım sizlere de...

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.