Şimdi Ara

VESTEL QLED TV - ÇIKTI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
98
Cevap
3
Favori
26.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ontheedges

Bu televizyonla ilgili ne doğru dürüst yorum gördüm, ne tanıtım gördüm. Tweeter'da vatandaşın biri almış, beğenmemiş iade etmek istemiş sorun yaşamış, başka da bir gelişme yok. Bu arada o bahsettiğim kişi de biraz problemli birine benziyor çünkü başka tweetlerde Samsunga, LG'ye filan da sallamış.

Şu an tam bir muamma bu televizyon. Özellikle HDR parlaklık, açılı izleme ve upscaling kapasitesini çok merak ediyorum.

Hocam ben de pek yorum görmemiştim. O yüzden vestele gidip diğer vestellerle kıyaslayarak aldım. Eski tvmin görüntü kalitesi de fena değildi ama hem 42 inç küçük kalıyordu hem de arıza yaptı. Geçen aydan beri Vestel 65Q9900 modelini kullanıyorum. Pixellence Pro özelliğine bayıldım. Yapay zeka ile görüntüyü iyileştiriyor. Mesela renkler hem daha canlı hem de daha doğal oluyor. HDR 10+ var. Bilgisayara indirdiğim HDR filmlerle denedim mükemmel gözüküyor. Daha da sinemaya gitmem artık. Benim panelim IPS o yüzden izleme açısı açısından telefonlarla yarışır. Bazılarının VA panel çıkabiliyormuş. Upscaling olarka Super Resolution adında bi özelliği var 720p ve 1080p olan videoları 4K'ya upscale ediyor. TV'nin dibinden bakmazsanız gerçek 4K'dan pek fark görmezsiniz. Hoparlörü aşırı güzel. Zaten JBL üretmiş. Ürünün özelliklerinde JBL diye belirtiliyor. Soundbar almaya gerek yok. Başka tv alsan en az 750 liralık bi soundbar almak gerekecek. Vestel güzel tv yapmış şaşırdım açıkçası

• Foruma tv tavsiyesi için konu açmıştım. Vestel 65Q9900 modelini önerdiler. Kullanım deneyimlerimi o konuya yorum olarak ekledim. Bu konuya da yazayım.

Alalı bir ay oldu. Uzun süre kullanmadan yorum yapmak istemedim. Artık baya kullandım görüşlerimi yazabilirim. Umarım faydalı olur.

Görüntü kalitesini beğendim. Bendeki IPS panel. Işık sızması yok. Görüntü kalitesi çok canlı. Ayarlardan pixellence proyu açınca görüntü çağ atlıyor resmen. Kocaman ekranda HDR film izlemenin keyfi başkaymış. Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor. Bu arada iyi ki QLED almışım. Renkler çok canlı çok hoşuma gitti. OLED olsa belki siyahlar daha iyi olacaktı ama bunun menüsünde Micro Dimming adında bi özellik var. Onu 4 farklı kademede ayarlayabiliyorsun. Micro Dimmingi ne kadar yüksek yaparsanız siyahların kalitesi o kadar artıyor. Parlak yerler etkilenmiyor. Kontrastı artıyor yani. OLED’ler çabuk sorun çıkarıyor diye QLED aldım.

Hoparlörü tek kelimeyle efsane. Ayarlarda Dolby audio ve DTS Trusurround seçenekleri var. Bu ikisini açınca film izlerken mükemmel oluyor. Ses yükskeliği çok fazla. son seste evde dinleyemezsiniz bile.

Kumandasını kullanmak rahat. Kumandanın önyüzeyi alüminyum görünüme sahip. İleri geri sağ sol tuşlarını olduğu yerde beyaz ışık var. Kumanda çok şık görünüyor. Tuşa basınca beyaz ışık yanıp sönüyor. Bastım mı basmadım mı tereddütü olmuyo. Kumandanın altında netflix, youtube, prime video için kısayol tuşu var.

Android TV olmadığı için şüphem vardı ama arayüzü yağ gibi akıyor ve uygulama seçeneği çok fazla. Android tv olsa bu kadar hızlı olmazdı belki. Vestelin uygulama mağazasında kendi kullandığım uygulamaların hepsini buldum. Youtube, exxen, puhutv, TV+, dsmart go, twitch, eba, bein connect, trt izle, deezer, spotify, blutv, Google, hava durumu, mubi, atv, euronews, wikipedia, radyo, sporx, ntv, internet tarayıcı uygulamaları var. İnternet tarayıcısından dizi film sitelerine girip akıcı şekilde izlenebiliyor. Şu ana kadar hiçbir uygulamada takılma kasılma yaşamadım. güçlü işlemci kullanmışlar heralde.

Vestel Smart Center adında bi mobil uygulama var. Bununla tvyi kontrol edebiliyonuz. Mesela netflixe giriş yaparken e posta şifreyi tık tık tık tık kumandadan yazmak yerine telefonun klavyesiyle girdim.

Kendi uydusu 4k yayınları açıyor. Kendi uydusunda en beğendiğim özelliği, kanal listesindeki kanalların solunda kanalın logosu var. Kanal listesi çok güzel gözüküyor.Neredeyse tüm kanalların logolarını eklemişler. Ses açıp kapayınca en sağ tarafa ince şerit şeklinde ses çubuğu geliyor. Onun tasarımını da beğendim.

Olumluları yazdım birkaç tane de olumsuz şey yazayım. Kumandada fareyi kolay hareket ettirmenin yolu yok. web tarayıcıya girince tık tık sürekli sağ sol yapmak gerekiyor. Ekran hertzi 60 hz. Onu da fiyatına göre normal karşılıyorum.

Alalı nerdeyse bir ay oldu şu ana kadar bi sorunla karşılaşmadım iyi ki almışım. Öneren arkadaşlara teşekkürler

• hocam paylaşım için teşekkürler. vestel qled tv benim de radarımda mağazada gördüm beğendim araştırıyorum. ses kalitesi görüntü kalitesi vs iyi diyorlar. 3 yıl garanti de çok güzel diğerlerine büyük paralar vermektense vestel bu kez yapmış gibi görünüyor

• Servis menüsünden panel modelini söyleyebilirmisiniz? (sırayla menü+4+7+2+5 tuşlanarak giriliyor genelde)

Usb bellek ntfs ,exfat , fat32 tanıyor mu?

Elektrik tüketimi saatlik ne kadar?

• FullPerfromance F kullanıcısına yanıt

usta zor olacak ama gündüz tv kapalı iken tv nin içinden pencerenin birinin resmini çekebilir misin ?

ekranın parlak ya da yarı parlak olup olmadığını anlamaya çalışacağım. zahmet olmazsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: FullPerfromance

Foruma tv tavsiyesi için konu açmıştım. Vestel 65Q9900 modelini önerdiler. Kullanım deneyimlerimi o konuya yorum olarak ekledim. Bu konuya da yazayım.

Alalı bir ay oldu. Uzun süre kullanmadan yorum yapmak istemedim. Artık baya kullandım görüşlerimi yazabilirim. Umarım faydalı olur.

Görüntü kalitesini beğendim. Bendeki IPS panel. Işık sızması yok. Görüntü kalitesi çok canlı. Ayarlardan pixellence proyu açınca görüntü çağ atlıyor resmen. Kocaman ekranda HDR film izlemenin keyfi başkaymış. Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor. Bu arada iyi ki QLED almışım. Renkler çok canlı çok hoşuma gitti. OLED olsa belki siyahlar daha iyi olacaktı ama bunun menüsünde Micro Dimming adında bi özellik var. Onu 4 farklı kademede ayarlayabiliyorsun. Micro Dimmingi ne kadar yüksek yaparsanız siyahların kalitesi o kadar artıyor. Parlak yerler etkilenmiyor. Kontrastı artıyor yani. OLED’ler çabuk sorun çıkarıyor diye QLED aldım.

Hoparlörü tek kelimeyle efsane. Ayarlarda Dolby audio ve DTS Trusurround seçenekleri var. Bu ikisini açınca film izlerken mükemmel oluyor. Ses yükskeliği çok fazla. son seste evde dinleyemezsiniz bile.

Kumandasını kullanmak rahat. Kumandanın önyüzeyi alüminyum görünüme sahip. İleri geri sağ sol tuşlarını olduğu yerde beyaz ışık var. Kumanda çok şık görünüyor. Tuşa basınca beyaz ışık yanıp sönüyor. Bastım mı basmadım mı tereddütü olmuyo. Kumandanın altında netflix, youtube, prime video için kısayol tuşu var.

Android TV olmadığı için şüphem vardı ama arayüzü yağ gibi akıyor ve uygulama seçeneği çok fazla. Android tv olsa bu kadar hızlı olmazdı belki. Vestelin uygulama mağazasında kendi kullandığım uygulamaların hepsini buldum. Youtube, exxen, puhutv, TV+, dsmart go, twitch, eba, bein connect, trt izle, deezer, spotify, blutv, Google, hava durumu, mubi, atv, euronews, wikipedia, radyo, sporx, ntv, internet tarayıcı uygulamaları var. İnternet tarayıcısından dizi film sitelerine girip akıcı şekilde izlenebiliyor. Şu ana kadar hiçbir uygulamada takılma kasılma yaşamadım. güçlü işlemci kullanmışlar heralde.

Vestel Smart Center adında bi mobil uygulama var. Bununla tvyi kontrol edebiliyonuz. Mesela netflixe giriş yaparken e posta şifreyi tık tık tık tık kumandadan yazmak yerine telefonun klavyesiyle girdim.

Kendi uydusu 4k yayınları açıyor. Kendi uydusunda en beğendiğim özelliği, kanal listesindeki kanalların solunda kanalın logosu var. Kanal listesi çok güzel gözüküyor.Neredeyse tüm kanalların logolarını eklemişler. Ses açıp kapayınca en sağ tarafa ince şerit şeklinde ses çubuğu geliyor. Onun tasarımını da beğendim.

Olumluları yazdım birkaç tane de olumsuz şey yazayım. Kumandada fareyi kolay hareket ettirmenin yolu yok. web tarayıcıya girince tık tık sürekli sağ sol yapmak gerekiyor. Ekran hertzi 60 hz. Onu da fiyatına göre normal karşılıyorum.

Alalı nerdeyse bir ay oldu şu ana kadar bi sorunla karşılaşmadım iyi ki almışım. Öneren arkadaşlara teşekkürler

ayrıntılı değerlendirme için teşekkürler üstadım,

önceki Vestel modellerinde genelde hareketli görüntülerde atlama problemleri yaşayanları çok duyuyordum, bu televizyonun performansına hareketli, aksiyonlu görüntülerde hiç dikkat ettiniz mi?

• Yakın zamanda alıp kullanan var mı? Deneyimlerinden bahsedebilir mi rica etsem

• Vestel Tv işini güzel yapar. Sony kadar pahalı değildir. Servis ağı geniştir. Garanti kapsamında cihazınızı değiştirir. Biraz daha küçüklerini çıkartırlarsa inşallah alıcam.  

• ontheedges O kullanıcısına yanıt

1 aydan fazladır kullanıyorum hiç dediğiniz gibi bi problemle karşılaşmadım

• Vestel tv işini iyi yapıyor abi bu tvde de iyi iş çıkarmışlar helal olsun

• vestel 43, 50, 55 inç olan qled modelleri de çıkarmış.

43 inç qled q60t de var. bu serinin panelini kullanıyorlar galiba. vestel e özel q95t kalitesinde panel çıkarmayacaklarına göre vestel qled 60 seviyesinde bir televizyon.

eğer gerçekten q60 serisi qled panel kullanılıyorsa beklemeye değmez.

• Arayüz hakkında şüphesi olanlar için söyliyim. QLEDe geçtim önceki tv ile kullandığım mi box var. QLEDi kullanmaya başladığımdan beri mi boxu açmaz oldum.

Zaten kullandığım uygulamalar ve ekran yansıtma özellikleri aynen vestelin kendisinde de var

bence vestelin arayüzü androidden daha kullanışlı

Uyduyla birlikte kullanımı da güzel

kanalların logoları var, ekgsi var

kullanımı daha kolay

• Vestel QLEDin en dikkat çeken özelliği bence hoparlörü. dahili subwooferı var. ses sistemi jbl. bunu alınca soundbar almaya gerek kalmıyor

• Evime vestel marka ekmek kızartma makinesi bile almam. Net. Vestel arçelik vb. almam için ithal firmaların 3/1 fiyatı olmalı. Yoksa vestel arçelik alacak kadar zengin değilim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LifeinBlue kullanıcısına yanıt

odanın hangi durumuna göre seçmeliyiz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • huncacare kullanıcısına yanıt

Oled tv vardi yine cikardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FullPerfromance F kullanıcısına yanıt

Selamlar. Vestel 55Q9900 ve Samsung 55Q60T arasında kaldım. Sizce uzun kullanım ve görüntü kalitesi açısından hangisini önerirsiniz?

• 55Q9900 olan versiyonda da JBL ile mi çalışılmış subwoofer var mı

bilgisi olan varsa veyahut şu an kullanan varsa cevaplayabilirse sevinirim

• Takip.

• bugün vestel 55Q9900 modelini görme fırsatım oldu. çok da beğenmedim.

ben q60t ile aynı panel bekliyordum. hemen hemen aynı panel gibi ama tam bilemedim. demo görüntü 4k değildi. bu yüzden daha kötü gibi görüntü vardı.

yani beklediğim q95t ,q90r,q80r,q85a,q90a vb qled ler ile alakası yok. bu yüzden satın alma listesinden eledim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.