Şimdi Ara

Vestel mobil telefon ithalatına karşı korunma önlemi talep etti (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.005
Cevap
12
Favori
44.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

Kendi ülkesinin ürününe markasına bu kadar düşmanca tavır sergileyen başka bir millet var mıdır merak ediyorum, yazık gerçekten.

Bugün kötü üreten Vestel yarın korunduğu için büyüyecek, deneyim kazanacak ve daha iyisini üretecek hiç düşünmüyor musunuz?

Zorlu holding yönetim kurulu başkanının Venus telefonlar hakkındaki sunumunu izlediniz mi hiç? Adamlar satışlara ve piyasada tutulmalarına paralel olarak "DİKEY ENTEGRASYON" gerçekleştirecekler. Yani Türkçesi; yarın işlemciyi de, gpu yu da, kamera sensörünü de Vestel üretecek. Bu firma geliştikçe ileride senin mühendisini işe alacak, senin işçini çalıştıracak, sonra ortalıkta "işsiziz, devlet bize iş bulsun" diye dolanmıcaksınız.

Sizler milliyetçiliği anca marşlarla, naralarla, tespih ile, askerlik ile, lafta sözde kalan hareketlerle yapın, adamlar sizi uyutsun cebinizden paranızı alsın siz daha "vatan millet sakarya Atatürk" diye dolanın etrafta. Atatürk milliyetçisiyim diyip ithal arabanın arkasına Atatürk ün imzasını yapıştırın,

Atatürk döneminde yerli sanayinin gelişimi ve korunması için ithal mallara konulan gümrük vergilerinden bir habersiniz, 1980 e kadar konulan gümrük vergilerinden bir habersiniz, bugün beyaz eşyada Türk markalarının şanı şöhreti varsa gümrük vergileri sayesindedir.
    Bugün, gelişmiş ekonomileri "gelişmiş" yapan şey de GÜMRÜK VERGİLERİDİR, kendi ekonomilerini sanayilerini firmalarını 100-200 yıl gümrük duvarlarıyla koruyan ülkelerin hepsi bugün birer gelişmiş ekonomidir, bunun istisnası yok.

Sizler daha milliyetçiliğin "m" sini anlayamamışsınız

Böylesine cahil, ekonomi ahlakından yoksun bir halka mensup olmaktan utanıyorum

Bence bugün kötü telefon üreten Vestel devlet koruması ile daha da kötü ürünler yapıp daha yüksek fiyatlara satar.

"İhracata yönelik sanayileşme planı" ndan bir haber güzel ülkemin güzel vatandaşı. Senin mantığında hareket eden dünya üzerinde bir tane bile firma yok. Nasıl olsa devlet beni koruyor ben bunları sömüreyim diyen firma yok.
    Ne var biliyor musun? "Nasıl olsa yerli üretimleri yok, garanti firmaları yok, dur ben bunları söğüşleyim" diyen uluslararası firmalar var, hani 100-200 yıl gümrük duvarlarıyla korunan firma bunlar.

Bak, bir iktisatçısı olarak açıklıyorum bunları, bu nerden biliyo falan deme hani

Zorlu holding, dayanıklı tüketim malları üreten elle sayılır firmalardan biridir, Koç ve Zorlu bu ülkenin lokomotifidir, ihracatın lokomotifidir.

Bu adamlar bugünlük yurt içi piyasa için üretim yapacak, ama biraz deneyim ve yurt dışı bağlantı kazandıkça yarın ihracat için üretecekler ve dışarıdaki iPhone6 ile, S5 ile rekabete girişecekler, o çok laf ettiğiniz gümrük duvarları da kalkacak, hatta iPhone 7,8 dururken sen gidip daha iyi olduğu için Vestel Venus xxx alacaksın. Sana yarınki durumu özetledim,

Beyaz eşya pazarına yeni adım attığı zamanlar da güzel ürünler üretmediler, ama şu an Dünyada saygın bir beyaz eşya üreticisidir Vestel, Yarın da saygın bir telefon üreticisi olacak. Bu kadar basit.

• bazı arkadaşlar demişki; vestele vergi avantajı sağlansın
    vergi avantajı zaten var benim bildiğim kadarıyla, yerli üretim telefonların 200 lira gibi bir vergi avantajı var ithal olanlara göre, ve yerli deyince her parçasının burda üretilmesine de gerek yok, sadece montaj burda olsa bile yerli sayılıyor

• Evimizdeki elektronik aletlerin çoğu vestel.(Yerli malı olduğu için)Gayette kaliteli.Sağlam Cihazlar.buzdolabımız 14 senedir tık demedi.Ama vestel sonuçta bir telefon üreticisi değil.O yüzden çok da iyi olmasını beklemem üretilen telelfonun.Ama biri çıkıp çok iyi bir yerli malı telefon üretse türkiyede çok satacağını düşünmem.Ülkemizde çok değişik bir şekilde ithal mallara daha kaliteli gözüyle bakılıyor.Iphone kulananlar çok cool oluyor nedense.Öncelikle bu yerli malına karşı olan duvarları yıkmak gerek.Eğerki vestel dünyadaki markalarla yarışacak bir telefon üretirse gider alırım ve asla yok iphone yok galaxy gibisinden ithal malları almam.Türkiyede yerli malı kalitesizdir gibi bir düşünce oturmuş malesef.Tabi herkez öyledir demiyorum.Bu benim düşüncem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agibat

Bugün akıllı telefonlarda kullanılan işlemcileri%100 yerli ve Türkiye'de üretmeye karar verirsen ilk parti malı en az 20 yıl sonra çıkartırsın ki o zamana şuanki teknoloji nasıl yol alır bilemezsin. Biz malesef bu treni çoktan kaçırdık. Bence farklı alanlarda ihraç ürün ve geliştirme işine girmeliyiz mesela savunma sanayii. Batının da desteğini almak zorundasın bazı şeyleri yapbilmek için.

Karar verdiğin an olay biter, üretenler nasıl üretiyor?
    Hibrit motor ve sonrasında elektrikli motorlar üzerinde çalışıyoruz şu an, üretime geçmeye çalışıyoruz umarım geçeriz, yerli bir araba markası ve motor 2-3 yıla çıkacak, yeni teknik ilerleme evresini bu alanda yakalamayı planlıyoruz.
    Bak gör bugün Vestel i kötüleyen savaş açan "Türk" insanı yarın yerli otomobile ve motoro da aynısını yapacak

Savunma sanayiinde nasıl atak yaptıysak, çip teknolojisinde de aynı atağı yapmamız lazım,

Kilogram değeri olabildiğinde yüksek ürünler üretmemiz lazım, artık arabanın kaportası, demir çelik, fındık fıstık şeftali değil, çip üretimine yoğunlaşmamız lazım

• Vestelin telefon incelemesi altında gayet iyimser bir yorum yazmıştım ama bu haberi gördükten sonra Vestel dünyanın en iyi telefonunu çıkarsa yine almam aldırtmam.Kardeşim sen adam gibi telefon yaptın adam gibi fiyat biçtin de biz mi gidip almadık şimdi de ithalat korumasına başvuruyorsun.Ülkemizdeki üreticilerin kafa yapısı bu işte.Üretelim orta halli bir telefon koyalım yüksek bir fiyat ondan sonra ülkemizin gururu tarzında bir reklam yapalım ne kadar satarsak kardır kafası.Rekabete girelim kendimizi geliştirelim maliyetleri düşürelim tüketiciyi etkileyelim demek yok.Hemen sınıırlamalara koşun.Kim ne derse desin Vestel dünyanın en kaliteli üretimini de yapsa global ve ulusal pazarda rekabet edecek vizyondan yoksunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 6 Aralık 2014; 20:27:20 >
  • Yabancı telefonlara tedbir alınmasın, yerli telefonların vergisi çok cüzi miktarlarda tutulsun ki firmalar kar edebilsin ve fiyatları da uygun tutabilsin gerçek çözüm budur.
  • Vestel Türkiye'yi sömürsün demi? Ulan sen ucuz telefon satacaksın kendi halkına. Elin Çin'lisi gelip bize ucuz satıyor ve kaliteli oluyor. Sen Vestel olarak tekel olamazsın çünkü dandik bir arayüz ile bir halt edemezsin. Fiyat politikası da çok kötü.

• Millet vestelle dalga geçtiği için manisa sporun sponsorluğundan çekildiler,millet bunların nasıl olduğunu biliyorlar,bugün bizleri tekrar şaşırtmadıkları için bir manisalı olarak kendilerine teşekkür ederim,mis gibi kore,çin malı telefonlar varken sen dünyada tek kalsanda senden mal almam
  • Avorlair kullanıcısına yanıt
    Patent işlerini biraz araştırmanızı tavsiye ederim.
  • vestel efendi iyi dedin de

250 tl ye bana sattığın tablet in ekranı

130 tl lik tabletin yanından geçemiyor

mühendis yönetim kurulu kim varsa toplanında

MÜŞTERİLERE DAHA NE KAZIKLAR SOKABİLİRİZ HESABI YAPIN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atma be adi filan değil ısınma ürünleri... SAMSUNG ilk telefonunda çok iyi mi sandın? Apple kölesi olmasanız böyle saçmalamazdınız...
  • İşine gelen malları (saç kurutma mak. Ütü Vs. ) çinden getirip satan kendileri
    işine gelmeyince kota koyalım diyor uyanıklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thunderstruck7 kullanıcısına yanıt
    Haklısın vallahi Allahtan sadece o fiyat aralığında ki telefonlar da sıkıntı çıkartacaklar.

Ama Vestel'in yaptığı da ayıp sen çıkar adam gibi telefon sonra satılmazsa tamam talep et ama bu kadar eksik telefondan sonra bu talep uygun kaçmıyor.

• hapı yuttun vestel.
    umarım şu forumda gezinen bir yetkilin vardır.
    eğer ki vestelle alakası biel olmadan böyle bir yasa çıkarsa vestel'in satışları geliri üretimi çok büyük oranlarda azalır.
    (ben de vestel karşıtları safına katılırım.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fünfzehn

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

500 liralık telefona 900 isteme senin sattığını alalım

+1 hocam bende dedim max 500 lira eder

yalnız yukarıdaki arkadaş vergi avantajı var demiş 500 bile edemez o zaman

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

quote:

Kendi ülkesinin ürününe markasına bu kadar düşmanca tavır sergileyen başka bir millet var mıdır merak ediyorum, yazık gerçekten.

Bugün kötü üreten Vestel yarın korunduğu için büyüyecek, deneyim kazanacak ve daha iyisini üretecek hiç düşünmüyor musunuz?

Zorlu holding yönetim kurulu başkanının Venus telefonlar hakkındaki sunumunu izlediniz mi hiç? Adamlar satışlara ve piyasada tutulmalarına paralel olarak "DİKEY ENTEGRASYON" gerçekleştirecekler. Yani Türkçesi; yarın işlemciyi de, gpu yu da, kamera sensörünü de Vestel üretecek. Bu firma geliştikçe ileride senin mühendisini işe alacak, senin işçini çalıştıracak, sonra ortalıkta "işsiziz, devlet bize iş bulsun" diye dolanmıcaksınız.

Sizler milliyetçiliği anca marşlarla, naralarla, tespih ile, askerlik ile, lafta sözde kalan hareketlerle yapın, adamlar sizi uyutsun cebinizden paranızı alsın siz daha "vatan millet sakarya Atatürk" diye dolanın etrafta. Atatürk milliyetçisiyim diyip ithal arabanın arkasına Atatürk ün imzasını yapıştırın,

Atatürk döneminde yerli sanayinin gelişimi ve korunması için ithal mallara konulan gümrük vergilerinden bir habersiniz, 1980 e kadar konulan gümrük vergilerinden bir habersiniz, bugün beyaz eşyada Türk markalarının şanı şöhreti varsa gümrük vergileri sayesindedir.
    Bugün, gelişmiş ekonomileri "gelişmiş" yapan şey de GÜMRÜK VERGİLERİDİR, kendi ekonomilerini sanayilerini firmalarını 100-200 yıl gümrük duvarlarıyla koruyan ülkelerin hepsi bugün birer gelişmiş ekonomidir, bunun istisnası yok.

Sizler daha milliyetçiliğin "m" sini anlayamamışsınız

Böylesine cahil, ekonomi ahlakından yoksun bir halka mensup olmaktan utanıyorum

Bence bugün kötü telefon üreten Vestel devlet koruması ile daha da kötü ürünler yapıp daha yüksek fiyatlara satar.

"İhracata yönelik sanayileşme planı" ndan bir haber güzel ülkemin güzel vatandaşı. Senin mantığında hareket eden dünya üzerinde bir tane bile firma yok. Nasıl olsa devlet beni koruyor ben bunları sömüreyim diyen firma yok.
    Ne var biliyor musun? "Nasıl olsa yerli üretimleri yok, garanti firmaları yok, dur ben bunları söğüşleyim" diyen uluslararası firmalar var, hani 100-200 yıl gümrük duvarlarıyla korunan firma bunlar.

Bak, bir iktisatçısı olarak açıklıyorum bunları, bu nerden biliyo falan deme hani

Zorlu holding, dayanıklı tüketim malları üreten elle sayılır firmalardan biridir, Koç ve Zorlu bu ülkenin lokomotifidir, ihracatın lokomotifidir.

Bu adamlar bugünlük yurt içi piyasa için üretim yapacak, ama biraz deneyim ve yurt dışı bağlantı kazandıkça yarın ihracat için üretecekler ve dışarıdaki iPhone6 ile, S5 ile rekabete girişecekler, o çok laf ettiğiniz gümrük duvarları da kalkacak, hatta iPhone 7,8 dururken sen gidip daha iyi olduğu için Vestel Venus xxx alacaksın. Sana yarınki durumu özetledim,

Beyaz eşya pazarına yeni adım attığı zamanlar da güzel ürünler üretmediler, ama şu an Dünyada saygın bir beyaz eşya üreticisidir Vestel, Yarın da saygın bir telefon üreticisi olacak. Bu kadar basit.

Genç iktisatçı arkadaşım henüz iş hayatının başındasınız. Ben zorlu Holding'e ürün tedarik eden ciddi bir endüstri firmasının orta düzey yöneticisiyim. Biraz işim sebebiyle biraz da eski dostluklarım sebebiyle Zorlu Holding bünyesinde üst seviye yönetici dostlarım var. Zorlu Holding'in ciğerini bilmem belki ama yıllardır izledikleri politikaları az çok takip ederim. Yerli üretimi her zaman desteklerim. Mesela şu an çalıştığım firma gerçekten sizin de hayal ettiğiniz gibi ülke çıkarlarını kendi çıkarları kadar önemseyen ve devlet desteğini gerçekten gelişim ve ülkenin imajı için kullanan bir firma. Umarım 10 sene içinde dünya genelinde bilinen bir markamız daha olacak. Belirttiğiniz gibi Vestel ve özellikle Beko yurtdışında oldukça bilinen ve ciddi ihracat yapan firmalar. Ancak yıllarca İngiltere'de 299 sterline sattıkları ürünleri bizim ülkemizde 2000 tl etiketle satan da yine aynı firmalar. Bu firmalar hakkında sabaha kadar yazabilirim ama daldan dala atlayıp bilgi kirliliği yapmanın lüzumu yok. İstanbuldaysanız ve vaktiniz varsa uygun bir zaman ayarlayıp ziyaretime gelmenizi beklerim. Daha efektif bir bilgi paylaşımı sağlarız. Görüşmek üzere.
    Not: Vestel ya da farklı bir yerli firma fp oranı yüksek bir telefon yapsın en önce alacak kişiler arasındayım. Benim ihtiyacım olmasa dahi eşe dosta aldırırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orod-Dain -- 6 Aralık 2014; 21:22:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• General Mobile discovery gibi bir ürünü sunma vizyonu olmayan canım türk firması

• Vestel mi ..Aman aman yaklaşmayın. 2004de 244 tlye divxplayer aldım. 2 yıla yakın zamanda 50 film izlemedim doğru dürüst.2 yıl sonra dvd lensi değişecekti.2006da servisin istediği para , 2006da yeni model divxplayerlar ile aynı idi. 80 lira istediler.
    100 liraya 2006da divxplayer alınıyordu.
    Ben de lensi temizleyin dedim bari.Bedavaya temizledik.Sonra cihaz dvd okurken , cd okumamaya başladı.

Adam gibi makine çıkar da alalım.Yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı.
    Herkes vergiden geçirilmeli,pardon vergiyi geçirmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 6 Aralık 2014; 21:17:48 >
  • yerli malı mı?

o cihazın içindeki baskı devreyi siz mi tasarladınız?

chipleri, entegreleri siz mi ürettiniz?

kasayı siz mi ürettiniz?

yazılımı siz mi yazdınız?

bunların hepsini bi araya siz mi getirdiniz?

çinden gidip adamların varolan telefon modellerinden birini seçip, kasasına vestel logosunu bastırıp, 1-2 düzeltme ile, kutuları bile orada tasarlatıp getirtmediniz mi? ne yerlisi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ersabr

beğenirsin beğenmezsin ama salak da diyemezsin vestel kullananlara. ben vestel 5 v kullanıyorum. ülke kalkınsın, yurdumun insanına iş kapısı açılsın diye. vestel tv de kullanıyoruz. hiç bi sıkıntı yok.

bi de mustafa kemalin askeriymiş. ülkesi insanı için yerli malı almaya vestel almaya çalışan birçok insana salak dersen en büyük salak sen olursun.

Bu yazdığın cevapla zaten kafa yapını belli ettin.

Zorlu'nun çok da şeyindeydi bizim milletin işi gücü. Adam kendi cebini düşünüyor olay bu kadar net. Neden vestel telefon üretmediği dönemde böyle bir şey talep etmedi?

Neden telefon piyasaya çıkınca bu talep geldi? Madem o kadar milliyetçi, milleti düşünüyor, daha önce yapsaydıya bu talebi.

Sen her haltını vestel almaya bu kadar hevesliysen devam et. Adamlarda sözde milliyetçilik ayağına işlemcisi yapancı, kamerası yabancı, yazılımı yabancı telefonları yerli diye kaktırsınlar.

vestel adam gibi kaliteli telefon yapar, uygun fiyat çeker, ondan sonra da zaten böyle ciyak ciyak ağlamasına gerek kalmaz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.