Şimdi Ara

VESTEL Çekirdek Yazılım Konusu. (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.114
Cevap
77
Favori
336.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mb82 icin gecenlerde bahsetmis oldugunuz 1.37 yi yukleyecekmisiniz acaba bu yazılımda ne degisiyor bilginiz varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mb120 için bazı arkadaşlar blutv geldiğinden bahsetmiş, ua8300'e gelmedi bana.
    acaba modelden modele değişiyor mu, veya dışarıdan yükleme imkanımız var mı?

bu konuda bilen birileri beni aydınlatsa çok sevinceğim :) şimdiden teşekkürler.
  • Mb81 için kanal listesi bulamadım bir türlü. Yardım edecek var mı arkadaşlar..

• #ado hocam merhaba benim tv 40ua9300. pc den wireless ile görüntü aktardığımda ses kesik kesik geliyor. kablo ile bağlamayı hiç denemedim. son yazılım mb100 anakart için olan 34.25 versiyonu yükledim. bundan dolayı olabilir mi acaba? fabrika yazılımı yüklü iken denememiştim. orjinal yazılıma dönsem düzelir mi?
  • swprofile düzenlerken iptv ile ilgili bir kaç ayara rastladım. bunları aktif edersek iptv özelliği açılır mı? deneyen var mı aranızda?

VESTEL Çekirdek Yazılım Konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafasev -- 25 Nisan 2017; 1:6:52 >
  • Vestel 48UA8900 anakartı mb100 mü?

Tavsiye edermisiniz? 2.el uygun fiyata buldum.
  • Oturma odamda Phlips 42 inç 4307 k dahili uydu alıcılı led tv kullanıyorum.Görüntü kalitesi kendi uydu alıcısında harika. Sanırım kullanılan panelden.Bu tv deki görüntü kalitesini çevremdeki çoğu tv de göremedim.
    2.tv olarak SEG 32SC5600 32'' 81 Ekran HD Uydu Alıcılı LED TV aldım.Phlipsteki görüntüyü yakalayamadım ama segte fena değil beğendim.
    Bölümü 1.sayfadan başlayıp okuyacağım.
    Bu tv de kullanılan panel samsungmu?
    Kullanan arkadaşlardan ricam.
    Optimum kaliteli görüntüyü yakalamak istiyorum.Mevcut ayarları mı kullanayım.Yoksa ayar yapmam gerekirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasev

swprofile düzenlerken iptv ile ilgili bir kaç ayara rastladım. bunları aktif edersek iptv özelliği açılır mı? deneyen var mı aranızda?

bende bir kaç kez sordum ama cevap alamadım.

• Ado Hello again
    I try to backup firmware from my tv with no luck.I only backup some file with downloadspi.mb110,downloadPQ.mb110 but thats all.
    Where can i download original full firmware for my tv.I search after serial nr On vestel site but can't find anything.
    I try to upload a photo of service menu.
    tv HORIZON 24HL733H.
    Today i find new update for MB110(6841.dcf) on vestel ftp site,(ftp://vstlsrv.com/6841_003/) i downloaded but it is a folder with multiple bin files,how can i use them to update firmware( merge all bin parts and rename to upgrade_mb110.bin?)
    Thank You
  • Ado Hello again
    I try to backup firmware from my tv with no luck.I only backup some file with downloadspi.mb110,downloadPQ.mb110 but thats all.
    Where can i download original full firmware for my tv.I search after serial nr On vestel site but can't find anything.
    I try to upload a photo of service menu.
    tv HORIZON 24HL733H.
    Today i find new update for MB110(6841.dcf) on vestel ftp site,(ftp://vstlsrv.com/6841_003/) i downloaded but it is a folder with multiple bin files,how can i use them to update firmware( merge all bin parts and rename to upgrade_mb110.bin?)
    Thank You
    VESTEL Çekirdek Yazılım Konusu.VESTEL Çekirdek Yazılım Konusu.

• ddd033 D kullanıcısına yanıt
    Hi, I can not get the serial number from the software because it is in the scope of exporting your product. If I could reach you I would reach full software. I do not have any information on the subject of moderation. Please write if there is anything else I can do. See you.

Again, we have a friend with @rfve on this forum, do not you talk to him about the modeling?

This topic

https://forum.donanimhaber.com/ilk-mesaj-guncel-vestel-hi-level-nexon-seg-telefunken-televizyonlar-icin-yazilim-modlama-ek-ozellik-acma-rehberi--76181412

• Arkadaşlar Merhaba;

MB82 1.37 sürüm konuya eklenmiştir. birinci sayfada yazılımı bulabilirsiniz.

Bu mesajı okuyup ihtiyacı olanlar için sayfa değiştirmekle uğraşmamaları için aşağıya ekliyorum.

Yazılım önlem amaçlıdır, logoda takılma olası sorununa karşı tedbir içerir. Ana amaç budur bunun dışında sizin gözlemleriniz olursa paylaşırsınız. Dosya boyutu küçüktür bilginize.

Görüşmek üzere

MB82-1.37

• Merhaba ,hocam ışık sızması için saat 18.00 gibi bilir kişi gelecek tecrubesizim bu konuda yapmam gereken birşey var mı hava aydınlık tespit etmek için cihazları mı var ?

• forever58 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu kalibrede bir cihaz yok. Bu nedenle ışık sızması konuları hakem heyetiyle çok fazla çözülen konular değil. hakem heyeti veya bilirkişi %99.9 size hak verip olumlu rapor verecek zaten o konuda kafanıza bir şey takılmasın zira ben bu hakem heyeti raporlarını çok okuyorum inanın evinize bilirkişi diye gelenlerin bu işe MERAK salıp araştıranlar kadar bilgisi yok.

Geçenlerde bir arkadaşımızın televizyonunun genleşme sesine yüksek voltaj atlaması diye bir bilirkişi dahi çıkmıştı ki konu içerisine çok detaylı bir cevap yazmıştım bunun teknik olarak mümkün olmadığına dair. Umuyorum o arkadaşımız da sonucu yazar merak ediyorum zira.

Sizin yapacağınız bir şey yok hocam gelip görsel kontrol yapacak ve kendi teknik bilgileri doğrultusunda ifadeler ile size olumlu rapor (Sizden yana olumlu yani) verip gidecekler. Önemli olan kurumun bu raporu dikkate almak isteyip istememesinde.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam geldi hava aydinlikken baktı göremedi ben gece çektiğim resimi gösterdim bu resimdeki hatalı dedi ama şuan göremiyorum dedi gündüz nasıl gorecekse ve bana geldi ışık huzmesini anlatıyor aynı şey diyor Allah'ım bu n biçim iştir adam dediğiniz gibi bilmiyor ışık sızmasını akşam whatshapptan resim yolla bana dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: forever58

Hocam geldi hava aydinlikken baktı göremedi ben gece çektiğim resimi gösterdim bu resimdeki hatalı dedi ama şuan göremiyorum dedi gündüz nasıl gorecekse ve bana geldi ışık huzmesini anlatıyor aynı şey diyor Allah'ım bu n biçim iştir adam dediğiniz gibi bilmiyor ışık sızmasını akşam whatshapptan resim yolla bana dedi

Hocam üst tarafta tırnaklar oturmamistir kirilmistir v.s ondan kaynaklanır dedi elini atti harbiden oturmamış tık kendi oturttu bakalım sonuç nasıl olacak

• forever58 kullanıcısına yanıt
    Hocam etme eyleme o resimleri ben gördüm, sen de her gün tv yi izliyorsun, bu iş tırnak işi değil. Bu iş oturmama işi değil, Bu iş tam anlamı ile polarizer katmanların artık eski yapıda olmamalarından kaynaklanıyor.

Ben anormal görmüyorum kimse kızmasın zira üretim mantıklarını biliyorum. 2 gün önce bir tamirci arkadaşlar sohbet ettik, benim yıllardır bağıra bağıra anlatmaya çalıştığım şeyi ilk defa kendisi görmüş ''Şok oldum'' diyor adam. LG tv tamire gelmiş bu arkadaşımız da tamir etmek için (led barlar arıza yapmış) sökünce LG marka TV içerisinde LG olmayan bir panel görüp şaşırmış.

Dedim ki ''Bunda şaşıracak ne var? bu adamlar ticaret adamı, LG panel üretim maliyeti 1000TL ise, Adam gidip satın alma maliyeti 700Tl olan X marka başka panelalıp takıyor tv ye. Ama önünde ne yazıyor LG. ''Aaaa tamam o zaman yahu LG TV daha ne olsun'' diyerek alınıyor bu TV ler.

Hep söylüyorum hocam ARTIK yok o eski marka farkları. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Yıllardır yazıyorum yahu siz burada LG PHILIPS'i döver kavgaları yaparken adamlar arka planda LG-PHILIPS ortaklığında panel üretimi yapıyor.

Markalar kendi aralarında alışveril yapıyorlar ama forum dünyası birbiri ile marka kavgasına tutuşan kardeşlerimiz ile dolu.

Yıllardır yazarım, ''Senin bütçene en uygun, Sana en uzun garantiyi veren, Arkasında güçlü bir FİRMA olan, Müşteri hizmetleri seni üzmeyen, İstediğin özellikleri barındıran televizyon en kral televizyondur, önünde ister LG yazsın isterse MAHMUT yazsın''

Sizin tv de SEHİM oluşmuş hocam, polarizerin en alt katmanı bir noktada sehim vermiş o nedenle en belirgin olarak oradan sızma yapıyor. lakin onun haricinde de ikinci sorun olarak HOMOJEN OLMAYAN dağılım söz konusu. Yani her ne kadar ''Görmedim'' dese de sizdeki problem sayısı iki dir bilginiz olsun.

Fakat gelen arkadaşı takdir de etmedim desem yalan olur. En azından görmediği şeyi delikanlı gibi ''Görmedim'' demiş. Genelde gelir bakar ''haklısın'' der evrakı verir giderler. Ancak böyle bir arıza için gün ışığında gelmesini de eleştirmeden geçmek elbette mümkün değil kaldı ki şikayetin İÇERİĞİ kendisi tarafından bilinen bir durum

Hocam haklısınız sizin bu işin Piri olarak gördüğüm için sürekli sizden yardım istiyorum bakalım akşam resimleri çekip yollayacam adama sonuç ne olacak bilmiyorum bakalım artık hayırlısı aldigimdan beri bu TV ile uğraşıyorum bende yoruldum .Son olarak hocam yardım ve bilgileriniz için tekrar teşekkür ederim

Benim 50ub8300 de hangi panel kullanilmis bakabilir misiniz?

Sn: 7663720 600605

Pnl: 23369166

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.