Şimdi Ara

Vestel Klima 398 TL - Arçelik/Beko 399 TL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
21.630
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: geoxid

Beko 5465d klima hiçbiryerde kalmamış. Arçelik ile aynı mıdır ürün ve arçelikteki kampanyalı olanın ürün kodu nedir?

ARÇELİK 70110 - 70111 CK 7.000 BTU A SINIFI KLİMA ile birebir aynı ikiside gebze organize sanayide monte ediliyor;
    kalitesini LG'ye borçlu,
    ilgili firma dönemsel ve geçici işçi çalıştırdığı için siparişleri karşılayamıyor ay sonuna kadar bulunması pek mümkün değil
    bu ürün 2-3 yıldır piyasadaydı herkes bir anda peşine düştü marketlerdeki bir çok markadan kaliteli olduğu kesin fiyatına oranla performansı ve enerji tüketimi takdire şayan yatak odaları için ideal...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

Bakıp da göremeyen veya gördüğünü anlayamayan arkadaşlar için vestelin 2055w elektrik tüketiminin asla olmayacağını bilerekhttp://www.vestel.com.tr/isitici_ve_klimalar/klimalar/eco_plus/eco_plus_7 adresinden teknik ozelliklerini sizlere sunuyorum: soğutmada 710 watt ve ısıtma sırasında 610 watt güç sarfiyatı vardır saatte. yazdığınız 2055w, 7000btu ısıtma ve soğutma kapasitesinin birim olarak watt karşılığıdır. yani 7000btu = 2055w.

klima tartısmasına girmeden evvel klima forumunda vakit geçirmenizi öneririm. vestel klimanın C sınıfı olduğu yazıyor olsa bile ocağınızı söndürecek kadar tüketim yapmaz. kıyaslamak size kalmıs arcelikle vesteli ama elma armutu karsılastırarak karar veren ve yanıltan kişilerin burda öncülük yapmadan önce temel bilgi edinmesi şart.

Sayfayı kaldırmış vestel. 7000 btu klima satmıyor galiba artık?
    10 m2 lik odayada 9000 btu alma hatasını bir daha yapmam, kemiklerini sızlatıyor insanın 25 derecede bile!

• Arkadaşlar Vestel klima fabrikasını kapattı. Satılan son klimalar. Haberiniz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasri

Arkadaşlar. Piyasada 5465 modelini bulamayanlar için bir bilgilendirme yapayım. Bende Anakara da 5465 D modelini nerdeyse bütün BEKO bayilerini arayarak bulmaya çalıştım ancak bulamadım. Birde çevre ilçelerdeki bayileri deneyeyim dedim ve Şansıma Çubuktaki Beko Bayisinde 5455 modelini buldum. Şimdi Burun kıvıracaksınız ama bu 5465 değil diyeceksiniz. Bunun için her iki ürünün teknik bilgilerini yan yana kullanım kılavuzlarında kopyalayarak veriyorum. Lütfen inceleyin ve bakın. Kaldıki ben 5455 modelini 350 tl ye ve 10 taksite aldım. Bugün içinde servisi bekliyorum montaj için. Deneyip tecrübelerimi de yazarım bizatihi.

Vestel Klima 398 TL - Arçelik/Beko 399 TL

Vestel Klima 398 TL - Arçelik/Beko 399 TL

arkadaşım aldığın klima A sınıfı mı B sınıfı mı modelleri karıştırmışsın sanırım ben pek anlayamadım .

• Hocam modelleri karıştırmadım. Yazıya da bakarsanız piyasada 5465 D bulamadığımı onun yerine 5455 D modelini bulup aldığımı, illa 5465 D modeli almak isteyen arkadaşlara karşılaştırma yapmaları için böyle bir özellikleri gösterir belge koyduğumu söyledim. Orada yazıyor 5455 D modeli klima yıllık bazda 5465 D modeli klimadan 60 watt daha fazla güç tüketiyor ve Güç tüketim seviyesi "B". aşağıda alıntı yaptığım yazıyı okumadığınız içi olsa gerekbiraz kafanız karışmış

quote:

http://www.beko.com/Templates/DealerTemplate.aspx?NRMODE=Published&NRORIGINALURL=%2fTR%2fTR%2fbayiler%2ehtm&NRNODEGUID=%7bA99E3DFB-FF91-4898-83F8-A05B2A153DEC%7d&NRCACHEHINT=NoModifyGuest

GÜZEL İŞ KUYUMCULUK DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI TEKSTİL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

ÇUBUK (312)8385354 CUMHURİYET MAH.KIBRIS CAD.NO:4

Ellerinde olması lazım. daha depolarında mevcuttu ama adet olarak kaç tane vardı ne yazıkki bilemeyeceğim. Çarşamba günü ben almaya gittiğğimde muhabbet esnasında başka arkadaşlarında aradıklarını söylemişlerdi. Orada çalışan Kadir bey ile konuşmam da bilgi almak için aradıklarını ama B sınıfı olduğunu duyunca vazgeçtiklerini söyledi. Hüseyin Amcaya Ankaradan, Hasan Basri Klima almış, o önerdi derseniz beni hatırlayacaktır Çayımızı içtik, muhabbetimizi ettik. Kadir beyde gayet ilgili, servis konusunda size yardımcı olabileceği bir durum varsa mutlaka elinden geleni yapacaktır.

Şu anda 1 saatlik nem alma özelliğini açtım klimanın ve test yapıyorum. Gayet güzel gerçekten. Bence vereceğiniz parayı A olsun B olsun hakeden bir ürün. Daha detaylısını alacaksanız zaten ona göre bütçe ayırıp inceleme yapmalısınız ama bu sınıfta bu klimayı ben öneririm.

• Ortada ne fol var ne klima konu aldı başını gitti

Klima varmı arkadaşlar sıcak fırsatlık? yok
    o zaman taşınsın artık her seferinde aynı konuya boşuna bakmayalım ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasri

Hocam modelleri karıştırmadım. Yazıya da bakarsanız piyasada 5465 D bulamadığımı onun yerine 5455 D modelini bulup aldığımı, illa 5465 D modeli almak isteyen arkadaşlara karşılaştırma yapmaları için böyle bir özellikleri gösterir belge koyduğumu söyledim. Orada yazıyor 5455 D modeli klima yıllık bazda 5465 D modeli klimadan 60 watt daha fazla güç tüketiyor ve Güç tüketim seviyesi "B". aşağıda alıntı yaptığım yazıyı okumadığınız içi olsa gerekbiraz kafanız karışmış

quote:

http://www.beko.com/Templates/DealerTemplate.aspx?NRMODE=Published&NRORIGINALURL=%2fTR%2fTR%2fbayiler%2ehtm&NRNODEGUID=%7bA99E3DFB-FF91-4898-83F8-A05B2A153DEC%7d&NRCACHEHINT=NoModifyGuest

GÜZEL İŞ KUYUMCULUK DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI TEKSTİL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

ÇUBUK (312)8385354 CUMHURİYET MAH.KIBRIS CAD.NO:4

Ellerinde olması lazım. daha depolarında mevcuttu ama adet olarak kaç tane vardı ne yazıkki bilemeyeceğim. Çarşamba günü ben almaya gittiğğimde muhabbet esnasında başka arkadaşlarında aradıklarını söylemişlerdi. Orada çalışan Kadir bey ile konuşmam da bilgi almak için aradıklarını ama B sınıfı olduğunu duyunca vazgeçtiklerini söyledi. Hüseyin Amcaya Ankaradan, Hasan Basri Klima almış, o önerdi derseniz beni hatırlayacaktır Çayımızı içtik, muhabbetimizi ettik. Kadir beyde gayet ilgili, servis konusunda size yardımcı olabileceği bir durum varsa mutlaka elinden geleni yapacaktır.

Şu anda 1 saatlik nem alma özelliğini açtım klimanın ve test yapıyorum. Gayet güzel gerçekten. Bence vereceğiniz parayı A olsun B olsun hakeden bir ürün. Daha detaylısını alacaksanız zaten ona göre bütçe ayırıp inceleme yapmalısınız ama bu sınıfta bu klimayı ben öneririm.

hocam biraz karışık yazmışsın bence , 5465 -5565 karşılaştırması gibi olmuş,5455 i yanına koymuşsun am ayazısı okadar küçük ki şimdi fark edebildim,herneyse bilgiler için sağol

• Bir üst modelin özellikleriyle beraber tüketimleri de gözüksün diye yapmıştım öyle. Sadce iki ürünü karşılşatırsaymışım keşke :D Neyse ama bu yazıdan sonra kafası karışanlarından dimağına ışık tutmuş olduk

Ayrıca 350 liraya 10 taksit 5455 D model "B" sınıfı LG-beko klima sıcak fırsat değil de nedir?
  • Daikin ve mirsubishi bayisi oalrak bu saatten sonra böyle teneke mallara para vermeyin derim.1-2 yılda yaktığınız elektrik parasıyla kaliteli klima parasına gelir bunlar.Alıcaksanız piyasada kendini kanıtlamış inverter klim aalın 1-2 yılda amorti edin.en az 15 senede sorunsuz lkulanırsınızhem artık daikinler falan korkulacak fiyatlarda değil.kendinizi zorlayın ve alın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Bu Vestel ve Koç grubunun 400 Liralık klima kampanyaları nasıldır arkadaşlar ?

Vestel Eko Plus 7

quote:

Renk : Beyaz
    Restart : Var
    Yüksek Soğutma/Isıtma Performans : Var
    Havalandırma(Fan) : Var
    Turbo Soğutma/Isıtma : Var
    3 Dakika Gecikmeli Çalışma Fonksiyonu : Var
    Uyku Modu : Var
    Otomatik Kapanma Ayarı : Var
    Zaman Ayarlı Otomatik Açma/Kapama (0.5-16 Saat) : Var
    Otomatik Mod : Var
    Bakımı Kolay Panel : Var
    Ayarlanabilir Yukarı Aşağı Hava Salınımı : Var
    Güçlü Nem Alma : Var
    Uzaktan Kumanda : Kristal Ekranlı(LCD)
    Rotary Kompresör : Var
    Uzun Üfleme Mesafesi : Var
    4 Yöne Hava Salınımı : Var
    3 Kademeli Fan Hızı : Var
    Program Hafızası : Var
    Estetik Dizayn : Var
    Otomatik Fan Hızı Kontrolü : Var
    Isı Pompası : Var
    Nem Alma Kapasitesi : 0.8 Lt./s
    Gaz Tipi : R-22
    Soğutma Kapasitesi(Lt./saat) : 7,000 Btu/h - 2,055 W
    Isıtma Kapasitesi(Lt./saat) : 7,000 Btu/h - 2,055 W
    Enerji Sınıfı(Soğutma/Isıtma) : C/C
    Elektriksel Özellikler : 220-240 V / 50 Hz
    Çekilen Güç(Soğutma/Isıtma) : 710/610
    Çekilen Elektrik Akımı(Soğutma/Isıtma) : 3.3/2.9
    Ses Seviyesi(İç Ünite/Dış Ünite) : 30/46
    Hava Debisi(S/I) : 6.1/6.9
    Dış Ünite Boyutları(Y*G*D)(mm) : 532*720*245
    İç Ünite Boyutları(Y*G*D)(mm) : 298*815*182
    Net Ağırlık(Dış Ünite)(Kg) : 24,5
    Net Ağırlık(İç Ünite)(Kg) : 8,5

Arçelik 70110

quote:

Model No 70110

Peşin Fiyatı 399,00 TL

Tanım

Plasma Özelliği -

Soğutma Kapasitesi (BTU/h) 7000

Isıtma Kapasitesi (BTU/h) 7800

Uyku Modu ( Sleep Mode ) -

Genel Özellikler

İç Ünite Adedi 1

Isıtma Tipi Heat-Pump

A Enerji Seviyesi Var

Dijital Ekran Var

Otomatik İç Ünite Kurutma Fonksiyonu -

Jet Cool ( Hızlı Soğutma ) Var

Jet Heat (Hızlı Isıtma) -

Bio Aktif Karbon filtre Var

Korozyona dayanıklı Gold Fin dış ünite Var

Elektrik kesintilerinden sonra tekrar çalışma Var

Sağlıklı Nem Alma Var

Otomatik Sıcaklık Kontrolü Var

Enerji Tasarruf Modu Var

Akıllı Çalışma Sistemi -

Yıkanabilir Anti-Bakteri Filtresi Var

Çoklu Programlama Özelliği (Timer) 7 saat

Doğal rüzgar etkili hava sirkülasyonu (Chaos swing) Var

Otomatik 4 yönlü hava yönlendirme

Kompresör Tipi Rotary

Buz Çözme ( Defrost ) Özelliği Var

Fan Hızı Kademesi 3

Sıcak Kalkış Modu ( Hotstart ) Var

LCD Uzaktan Kumanda Var

Soğutucu Akışkan R-22

İklim sınıfı T1

Güvenlik ve Performans

Ses Seviyesi - İç Ünite (dB) 31

Ses Seviyesi - Dış Ünite (dB) 46

Enerji Sınıfı - Soğutma A

Enerji Sınıfı - Isıtma A

Ölçüler

İç Ünite ( GxYxD ) mm 802 x 262 x 165

Dış Ünite (GxYxD) mm 675 x 575 x 350

Net İç Ünite Ağırlığı (kg) 7

Net Dış Ünite Ağırlığı (kg) 25

Bu klimalar kaç metrelik odaya alınır ?
    3x3 metreye yeter herhalde ama 3x5 metre odaya almak istesek olur mu ?

Kullanan var mı ?

Arçelik ve beko bayimiz İstanbul Anadolu Yakası Küçükyalıda Beko Maltepde Arçelik 0lmak Üzere Değindiğiniz klima 7000BTU Luktur 399 Tl Fıyatı 15m2 de çok iyi bir netice alırsınız ama malum sıcaklar tahmini olarak montaj süreniz 1 hafta sonra Eğer Klima alcaksanız Beko/Arçelik Keşifleri Mevcuttur Taktırcağınız odaya veya salona gelip ölçü alarak nekadarlık bir klimanın gideceğini onlar size daha net açıklarlar... Ayrıntılı Bilgi İsterseniz Pm Atabilirsiniz.

Not:Vestelle İlgili Bilgim Yok Oranın Bayiliğiyle Meşgul Değiliz Frimayı Ne İyiliyorum Nede Kötülüyorum Seçim size Ait ''TEKLİF VAR ISRAR YOK''

• quote:

Orijinalden alıntı: girayhan1

Daikin ve mirsubishi bayisi oalrak bu saatten sonra böyle teneke mallara para vermeyin derim.1-2 yılda yaktığınız elektrik parasıyla kaliteli klima parasına gelir bunlar.Alıcaksanız piyasada kendini kanıtlamış inverter klim aalın 1-2 yılda amorti edin.en az 15 senede sorunsuz lkulanırsınızhem artık daikinler falan korkulacak fiyatlarda değil.kendinizi zorlayın ve alın bence

Katılıyorum Ama Arkadaşın Yeri 15m2 en Fazla 9000BTU Klima Gider Onun Üstünde Klimalar Aşırı Soğuk Veya Aşırı Sıcaklığa Yol Acar ama Bencede 9000 Alıp inventer olması sizi 10 yıl götürür hem elektirik az yakar ''A'' Sınıfı Moddelerdir
  • zaten bu modeller artık yok adamlar 1 defa uretmısler artık yok hıcbıryerde
  • Eğer hala liste fiyatları bu civardaysa seneye mayıs ayının 15 i 20 si gibi Arçelik ve Beko bayilerini dolaşın ve isminizi yazdırın.Haziran başı gibi cihaz elinizde olur.
    Ben 4 bayiye not bıraktım 3 tanesi geri dönüş yaptı.1 haziranda üç cihaz da takılmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

vantilatör alalım...

ben de onu almaya gidiyorum zaten...
    Kilerde 30 Liralık idare eder bişey varmış...arkadaş almış dün... bilgisayarın yanına koymuş.bana da bilgisayar yanı için lazım zaten :D

Adana'da yaşıyorum, bu gibi yerlerde asla vantilatör yeterli değil. Ama Kayseri, Denizli gibi yerlerde de oturdum, vantilatör oralarda yeterli.
    Adana, Mersin, Antep, Urfa gibi yerlerde kuru ekmek yerim ama yine de klimadan vazgeçmem şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 16 Ağustos 2010; 19:14:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

ARKADAŞLAR 5465 İ(BEKO) HİÇ BİR YERDE bulamadım...onun yerine bayide 6450(idi sanırım..)önerdiler..ama fiyatı 488 tl...yani 88 tl daha pahalı..baktım 5465 şehir efsanesine döndü..bende bunu aldım..bekldiğimden iyi..yine 7000 btu..a sınıfı..sessiz(hem iç hem dış ünite)
    oda yaqklaşık 13 metrekare ankarada ve sabah 8 den öğlene kadar güneş alıyor..yani cehennem gibi..fakat soğutma gayet iyi..
    öneririm

Sakın!

5 gün önce Beko 6450D taktırdım, 375 TL'ye. Ürün 2006 yılının serisi, bendeki 2007 üretimi.

Arçelik 70110 / Beko 5465D modellerini bulamadığım için bunu taktırdım, zaten bu modeller 6450D modeli ile aynı.

6450D'den memnunum, A sınıfı kendileri.

Düzeltme: Şimdi farkettim, zaten satın almışsınız bile, geçmiş olsun (!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.8T -- 17 Ağustos 2010; 1:00:08 >

• oaradakı cekılen guc sade kompresorun olabılır :D bunun 2 tane de fanı var :D
  • Arkadaşlar vestel cxp24000 btu kliması var evimde dışarıya attığı suyun haricinde içerideki üniteden günde bir damacanalık su akıtıyor. Servisi aradım haftaya pazartesite gün verdiler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.