Şimdi Ara

Vestel Klima 398 TL - Arçelik/Beko 399 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
21.630
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulmanız mümkün değil ben 15 gündür arıyoum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal

Bulmanız mümkün değil ben 15 gündür arıyoum

Uzun vade de olsa bekliyorum.

Bu klimaları alıpta kullananlar bilgi verebilirlermi?

Tşklr.
  • vestel klimayı cihaz olarak tavsiye ederim ama bozulmasın diye dua ederek kullanmalısınız zira bozulursa servis ile bayağı uğraşırsınız
  • hakketten hiçbi yerde kalmamıs bu klımalardan..
    nerde bulabılırız acaba....
  • Beko nun 7000 btu luk modelini geçen yıl koçtaş'tan aldım klima iç ünitesi biraz gürültülü ama 15 m² lik odayı çok iyi ve kısa sürede soğutuyor ürünü almak isteyenlere öneririm
    dün bir yakınıma alacaktık en az 15 gün bulamayacağımızı bildirdi mağazalar (fabrikadaki stoklar tükenmiş)
    koçtaş'ın Anadolu yakasına hizmet veren klima montaj servisinden ise hiç memnun kalmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samsung-İstanbul

Beko nun 7000 btu luk modelini geçen yıl koçtaş'tan aldım klima iç ünitesi biraz gürültülü ama 15 m² lik odayı çok iyi ve kısa sürede soğutuyor ürünü almak isteyenlere öneririm
    dün bir yakınıma alacaktık en az 15 gün bulamayacağımızı bildirdi mağazalar (fabrikadaki stoklar tükenmiş)
    koçtaş'ın Anadolu yakasına hizmet veren klima montaj servisinden ise hiç memnun kalmadım.

Önelikle paylaşımın için teşekkürler arkadaşım.

Ozaman 10 metrakeyi iyi soğutur.

Birde arçelik ile beko klimaları aynı mı ?Ben aynı diye biliyorum.Servis bile aynı.

Sizce arada bir fark olurmu?

Birde iç ünite gürültülü derken fan sesini söylüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

quote:

Orijinalden alıntı: Samsung-İstanbul

Beko nun 7000 btu luk modelini geçen yıl koçtaş'tan aldım klima iç ünitesi biraz gürültülü ama 15 m² lik odayı çok iyi ve kısa sürede soğutuyor ürünü almak isteyenlere öneririm

Önelikle paylaşımın için teşekkürler arkadaşım.

Ozaman 10 metrakeyi iyi soğutur.

Birde arçelik ile beko klimaları aynı mı ?Ben aynı diye biliyorum.Servis bile aynı.

Sizce arada bir fark olurmu?

Birde iç ünite gürültülü derken fan sesini söylüyorsunuz?

bu arada az yakıyor faturada 50 tl artış dahi olmadı ayda 300 saat civarı kullanılıyor...

• ürün kesinlikle yok bulamıyorum.
    antalyadaki 2 koçtaşa da telimi biraktim gelirse arayın diye.
    cuma gelebilir, sipariş verdik demişti görevli cuma günü yani dun aradığımda ise fabrika butun bayilere satışı durdurmus bu klimanın cunku talep cokmus.
    gorevlinin bana soylediği bu sekilde.

ayrıca yerel bayilerinde zaten yok umutsuzluga kapıldım artık ben baya baya yatmıstı kafama bu lg-beko da..
  • quote:

bu arada az yakıyor faturada 50 tl artış dahi olmadı ayda 300 saat civarı kullanılıyor...

Dediğin gibi ise yaklaşık günde 10 saat ve 1,5 tl =Aylık 45 Tl ise.İyi görünüyor.

Ama halen bu iç ünite konusuna bir açıklık gelmedi, çok rahatsız ediyor mu, diğer klimalara göre.

Bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 7 Ağustos 2010; 17:09:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

quote:

Dediğin gibi ise yaklaşık günde 10 saat ve 1,5 tl =Aylık 45 Tl ise.İyi görünüyor.

Ama halen bu iç ünite konusuna bir açıklık gelmedi, çok rahatsız ediyor mu, diğer klimalara göre.

Bekliyoruz.

rahatsız edici değil sadece sessiz olmadığını belirttim sonuçta çok sessiz klimalar 4 misli fiyatta satılıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samsung-İstanbul -- 7 Ağustos 2010; 17:12:05 >

• Arkadaşlar. Piyasada 5465 modelini bulamayanlar için bir bilgilendirme yapayım. Bende Anakara da 5465 D modelini nerdeyse bütün BEKO bayilerini arayarak bulmaya çalıştım ancak bulamadım. Birde çevre ilçelerdeki bayileri deneyeyim dedim ve Şansıma Çubuktaki Beko Bayisinde 5455 modelini buldum. Şimdi Burun kıvıracaksınız ama bu 5465 değil diyeceksiniz. Bunun için her iki ürünün teknik bilgilerini yan yana kullanım kılavuzlarında kopyalayarak veriyorum. Lütfen inceleyin ve bakın. Kaldıki ben 5455 modelini 350 tl ye ve 10 taksite aldım. Bugün içinde servisi bekliyorum montaj için. Deneyip tecrübelerimi de yazarım bizatihi.

Vestel Klima 398 TL - Arçelik/Beko 399 TL

Vestel Klima 398 TL - Arçelik/Beko 399 TL

• 5455 in iç ünitesi hiç sorun çıkartmıyor. Gayette hızlı ve çabuk soğutuyor. Elektrik sarfiyatını fatıramızda göreceğiz, bu arada dış üniteyi duvara taktırmadım. Daha doğrusu servis duvara takmak istemedi. Elinde malzememi yoktu? yoksa benimi yedi bilmiyorum ama tuğla dıvarlarda dış ünitenin gürültüsünün içeriye yansıdığını ve bundan dolayı da kullanıcıların bu cihaz gürültülü diye şikayet ettiklerini söyledi. Duvar yerine balkonun zeminine sabitledi üniteyi ve gerçekten de çalışma esnasında ne iç ünitede ne dış ünitede bahsedilen gürültüyü duyamadım. Sonuç olarak yukarıdaki verileri inceleyin ve kararınızı verin. Ankaradakiler çok geç kalmış değiller. Özel araç ile Çubuk, topu topu 30 dakika ve 10-12 liralık gaz demek. Güzel-İş bayisi Hüseyin amcayı tanımakta işin ekstrası. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasri

5455 in iç ünitesi hiç sorun çıkartmıyor. Gayette hızlı ve çabuk soğutuyor. Elektrik sarfiyatını fatıramızda göreceğiz, bu arada dış üniteyi duvara taktırmadım. Daha doğrusu servis duvara takmak istemedi. Elinde malzememi yoktu? yoksa benimi yedi bilmiyorum ama tuğla dıvarlarda dış ünitenin gürültüsünün içeriye yansıdığını ve bundan dolayı da kullanıcıların bu cihaz gürültülü diye şikayet ettiklerini söyledi. Duvar yerine balkonun zeminine sabitledi üniteyi ve gerçekten de çalışma esnasında ne iç ünitede ne dış ünitede bahsedilen gürültüyü duyamadım. Sonuç olarak yukarıdaki verileri inceleyin ve kararınızı verin. Ankaradakiler çok geç kalmış değiller. Özel araç ile Çubuk, topu topu 30 dakika ve 10-12 liralık gaz demek. Güzel-İş bayisi Hüseyin amcayı tanımakta işin ekstrası. :D

Öncelikle bizimle bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.Elbetteki arada ciddi bir fark görünmüyor.

Yazın 40 watt,kışın 60 wattlık bir fark var sadece ,ihmal edilebilir bir değer tabi acelesi olmayanlar bekleyebilirler.

Ancak benim Ankara'ya Hatay'dan gidip almam mümkün değil.Ancak duvara montaj yapılmaması ilginç geldi,

ben duvar montajı tercih ederdim heralde-ancak balkonu zaten kullanmıyorsanız, tabiki duvar titreşimlerini almayarak

daha bir sessiz kullanım sözkonusu olacağından faydalı bir tercih olmuş.

Bizimle kısa ve orta vadede kullanım bilgilerini sessizlik - soğutma - ısıtma- fatura bilgilerini paylaşırsanız seviniriz.

Size hayırlı olmasını diliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 8 Ağustos 2010; 19:11:30 >

• Hbasri kardeşim aldığın bayinin tel numarasını falan verirmisin varsa bir tanede ben alsam ellerinde başka varmıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevz@t

Arçelik 70110 dan da bende var ve bende gayet memnunum. Tek eksiği bence ses düzeyinin biraz fazla oluşu iç ünitenin. Geçen sene 360'a 10 taksit almıştım beko bayisinden.

aynı fiyatta oldukları için ben LG-Beko olanı tavsiye ederim, nerdeyse sessiz çalışıyor cihaz ustelik su an 2.5 mt yanımda duruyor olmasına rağmen.

Üstte bir arkadaş yıllık 2400 tl klima elektrik faturası çıkarmış, gülüyorum sadece. Bu sıcaklarda ister inverter ister normal tip sabit hızda çalışan kompresorlu klima olsun, hepsi maksimum güçte çalışmak zorundadır arkadaşlar, inverter size tasarruf degil ama konfor saglar çünkü sabit hızlı kompresorler gibi dur kalk yapmaları gerekmez. Yani daha presicion-hassas bi sıcaklık kontrolu saglarlar. Ama ben 15 mt2 lik mutfagımda su satirlari yazarken, 7000 btu LG beko klimam 18 dereceye ayarlı ve sıcaklık hiç bu noktaya gelmiyor bile, ancak 23 derece, yani cihazın efektifliği bu yaz sıcaklarında ort. bi iç mekanı tam isteneilen dereceye getiremiyor. Bu sebeple de sürekli çalışıyor ve durmuyor, yani invertermus vs. nin bi onemi yok.
    Sadece dikkat etmeniz gereken nokta cihazın enerji verimidir, A hatta A+ sınıfı olursa tabiki daha iyi olur.

Ama dedigim gibi sabit (regular-normal tip klima) de olsa 7000 btu luk bir klima zaten dur kalk yapmadan çalışmak zorundadır. Alın bi 7000 btu LG-beko keyfinize bakın.

Not: Kışın ısıtma ihtiyacı için de klima kullananlar inverter çözümlere bakabilirler, ısınma ihtiyacı evdeki kişi sayısına ve kış dönemine göre değişiklik gösterecektir, ki bu durumda da zaten inverterin hakkını verebilmeniz için 12bin btu ve uzeri bir model almanız gerekir.

• Bulabileceğim mağazalar hakkında yardım bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

Ama dedigim gibi sabit (regular-normal tip klima) de olsa 7000 btu luk bir klima zaten dur kalk yapmadan çalışmak zorundadır. Alın bi 7000 btu LG-beko keyfinize bakın.

Not: Kışın ısıtma ihtiyacı için de klima kullananlar inverter çözümlere bakabilirler, ısınma ihtiyacı evdeki kişi sayısına ve kış dönemine göre değişiklik gösterecektir, ki bu durumda da zaten inverterin hakkını verebilmeniz için 12bin btu ve uzeri bir model almanız gerekir.

Peki neden kışın inverter öneriyorsunuz,bu kısmı anlatımısınız?

Yani ısıtmada klima -soğutmadan zaten btu olarak biraz daha güçlü geliyor?

Ayrıca çok güzel yukarda açıklamışsınız inverter özelliğini.

Ben 10 m2 için alıcam ama siz iç ünite fan gürültüsü rahatsız ediyormu?

Genel olarak memnunsunuz galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 8 Ağustos 2010; 22:46:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osman sasa

Hbasri kardeşim aldığın bayinin tel numarasını falan verirmisin varsa bir tanede ben alsam ellerinde başka varmıydı

http://www.beko.com/Templates/DealerTemplate.aspx?NRMODE=Published&NRORIGINALURL=%2fTR%2fTR%2fbayiler%2ehtm&NRNODEGUID=%7bA99E3DFB-FF91-4898-83F8-A05B2A153DEC%7d&NRCACHEHINT=NoModifyGuest

GÜZEL İŞ KUYUMCULUK DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI TEKSTİL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

ÇUBUK (312)8385354 CUMHURİYET MAH.KIBRIS CAD.NO:4

Ellerinde olması lazım. daha depolarında mevcuttu ama adet olarak kaç tane vardı ne yazıkki bilemeyeceğim. Çarşamba günü ben almaya gittiğğimde muhabbet esnasında başka arkadaşlarında aradıklarını söylemişlerdi. Orada çalışan Kadir bey ile konuşmam da bilgi almak için aradıklarını ama B sınıfı olduğunu duyunca vazgeçtiklerini söyledi. Hüseyin Amcaya Ankaradan, Hasan Basri Klima almış, o önerdi derseniz beni hatırlayacaktır Çayımızı içtik, muhabbetimizi ettik. Kadir beyde gayet ilgili, servis konusunda size yardımcı olabileceği bir durum varsa mutlaka elinden geleni yapacaktır.

Şu anda 1 saatlik nem alma özelliğini açtım klimanın ve test yapıyorum. Gayet güzel gerçekten. Bence vereceğiniz parayı A olsun B olsun hakeden bir ürün. Daha detaylısını alacaksanız zaten ona göre bütçe ayırıp inceleme yapmalısınız ama bu sınıfta bu klimayı ben öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasri -- 9 Ağustos 2010; 0:15:32 >

• Hbasri sana çok teşekkür ederim, verdigin bilgi sayesinde klima aldim
  • Rica ederim. Güle güle kullanın. Gerisini bu sıcaklarda illa ki 5465 D diyenler düşünsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasri -- 9 Ağustos 2010; 16:02:09 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.