Şimdi Ara

Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.004
Cevap
23
Favori
77.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ne güzel karalıyorsunuz üreticileri sayın donanımhaber editörü.

Yabancı firmalar zaten ucuza satmak içinden elinden geleni yapıyordu değil mi?

Mini sürüm cihazlara asgari ücret kadar fiyat biçen kimdi acaba?

Ya da hala 4s cihazın sıfırını 1400 den süren kimdi?

Şu danışıklı dövüşü göremiyorsanız ben bir şey demiyorum.

Artık kaçak kullanmakla övünür moderatörleriniz burada.
  • Bundan sonra vestel alacagim olsada almam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hüloooğ baba hülooooğğ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun tek bir basit cevabı var, gerçekten canımızı/canınızı sıkmaya gerek yok, ben halen iphone 4 kullanıyorum, unutmayın bir malı siz almadıktan sonra o malın piyasa değeri sıfırdır, mal olmadığınızı bilinçli tüketici olduğunuzu hatırladığınız zaman sırtınızı arkaya yaslayıp vestelin batışını izleyin, emin olun çok dramatik bir batış olacaktır ama dediğim gibi en temel hakkınızı kullanmayı aklınıza getirebilirseniz; Protesto = almamak-aldırmamak !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarcenk -- 24 Aralık 2014; 22:13:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Suç Vestel'in değil mi?

Kardeş şakamısın sen? Çinde ennn dandik firma bile burkadilerden ( vergisiz bak ) çokndaha ucuza iteliyor yahu vestelin telefonlarına hiç baktın mı veyahut memnun olan gördün mü diğer cihazlarınıda katarsan?

• Artık Vestel almam. Çevreme de aldırtmam.
  • Zaten fiyatlar yuksek birde bunlarla ugrasiyoruz artik Turkiye'den bir zikkim elektronik almayacagim varsa yoksa yurtdisi. Yahu tel. Yurtdisindan alinca +3 taksit yapiyorlar Tr alinca pesin oduyorum. Listemi yapip parami cebime atip yurtdisina giderim aradaki fiyat farkinida gezip gordugum yerlere sayarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Persheid1903

quote:

Orijinalden alıntı: kobani

Bu tür koruma engelleri her ülkede var . Her ülke kendi sanayicisini korumak ve geliştirmek için önlemler alıyor. Vestel kötü bir firma değil . Yerli firmalar içinde arge ye ençok Önem veren kendi patenteri olan teknoloji üreten ve geliştiren bir firma . Korunmayı hak ediyor . Devletten ihale alarak zenginleşen bir firma değil. Ben ıphone 6 plus kullanıyorum ios'tan iphoneden hiç vazgeçmedim . Ama Vestel ürettiği telefon biraz gelişsin ben yerli telefon kullanırım. Gurur duyarak. varsın biraz yavaş olsun .

Paşam, her ülkede var dediğin engelleri neye dayanarak söylüyorsun söyle de bilelim. Ağzınla söylüyorsun, Vestel yeterli düzeyde değil. Bu vergiyle beraber zaten yeterli düzeyde olmayan firmalarımız iyice rahatlayıp en kalitesiz malzeme ve en yüksek kârı amaçlayacaklar. Sizin gibi ses çıkarmayan insanlar yüzünden bu kadar rahat rahat vergi koyuyorlar.

Bunda ithal mal alanların suçu yok yani?

Şuradaki danışıklı dövüşü göremiyor musunuz cidden?

Bu diğer firmaların da işine gelecek.

Siz tepki göstermeyip yine telefon almaya devam edeceksiniz.

Bu forumda her yeni çıkan galaxy ve iphone modelini alan zihniyetler var.

Onlar ödedikleri fiyata itiraz etmiyorlarsa suç sadece montaj da olsa yerli malı alanların mı yani?

Yabancı firmaların da istediği buydu.

İlerleyen zamanlarda göreceksiniz.

• ASELSAN üretsin almayan ş.refsizdir...
    Kardeşim, vstelin adam gibi tasarımcısı yoksa, kaç Yıldır cip üretme aşamasına geçemediyse onun sorunu.. Bu ülkede BOR gibi bize ucuz madenimiz varken, Vestel'in cep telefonundaki yerlilik oranı yüzde 30 U geçemezken, KENDİSİ YERLİ ÜRETMEYEN BIR FİRMA İSTEDİĞİ KADAR AĞLASIN... Işi bitmiştir artık... Hiç olmazsa yabancı markayı burada üret, taiwan, Tayland gibi hiç olmazsa kopyayla donanım kazanıp KENDİ YERLİ TELEFONUNU ÜRETİRSİN... ASELSANIN YERLİ TELEFON ÜRETTİĞİ YIL, bilin bakalım KİM ŞİKÂYETÇİYDİ... bu şikayetçi LOBİ ŞİKAYETÇİYDİ....
    Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Suç Vestel'in değil mi?

Kardeş şakamısın sen? Çinde ennn dandik firma bile burkadilerden ( vergisiz bak ) çokndaha ucuza iteliyor yahu vestelin telefonlarına hiç baktın mı veyahut memnun olan gördün mü diğer cihazlarınıda katarsan?

Gördüm. Benim de gündelik işimi görecek seviyede. İstediği fiyat fazla ama o parayı ne gm ye ne de samsung a veririm. İkisinden de memnun kalmadım.

Evimde televizyonu var bir kere bile sıkıntı yaşamadım. İlimdeki servisinden de memnunum.

Forumda konusu var istersen bak oraya.

• Bugüne kadar zaten almadım şimdi de birşey değişmeyecek ..

Teşkilat bunların alayı..
  • Şimdi sıra vestel ve yerli üretim yapacak diğer markalarda. Hadi güzel şeyler ortaya çıkarın bizide utandirin. Hem paramız içerde kalsın hem biraz olsun bizimde övünülecek bir yanımız olsun. Ben destekliyorum ve izlemedeyim.

• Vestel
  • Ulan onun yerine yerli Malın vergisini indirsenize

• vestel poposuna bombayı bağladı
  • Adı ne vergisi olacak acaba... VİBY olabilir. (Vestel İstedi Biz Yaptık)
  • Yabancı ürünlerin vergilerini arttıracağınıza yerli ürünlerin vergilerini düşürün...Artık vergiler ürünlerin fiyatını geçer oldu... ötv kdv bilmem ne iletişim vergisi vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jolawe -- 24 Aralık 2014; 21:29:24 >
  • koyun surusunden farkimiz yok millet olarak

• Hoooaayydoooaaaaa

• ekonomi bakanini mi bakkal mi belli degil.
    Laffer egrisi diye birsey duymamis ya. bindir vergi bindir vergiyi. hep gelir articak saniyor
    insallah gelir elde edemede sarayin sulari kesilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kule_genclik -- 24 Aralık 2014; 21:34:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.