Şimdi Ara

Vestel'e sorduk: Telefonlara ek vergi, yeni Venus 3 telefonlar ve yerli üretim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
0
Favori
3.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erdi videonun sonunda rap e bağladı hızına yetişemedim.
  • Videoyu izleme bile izlemedim o derece gözümden düştü vestel. Orada olsam bu ek vergi sorusunun cevabını almadan başka soruya geçmez, cevap vermiyorsada röportaja devam etmezdim, o zaman hadi size kolay gelsin der geçerdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vestel ismi cinlerimi tepeme çıkarmaya yetiyor.

• LG ve SAMSUNGUN kendi ülkesinde uyguladığı politikaya bakın bide vestelin bizim ülkemizde uyguladığı politikaya bakın...

Bence samsung,LG,sony bizim vestelden daha yerli...ADAMLAR EN AZINDAN EK VERGİ İSTEMİYORLAR..

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ProsesMuhendisiVestelin akıllı telefonlarını kullanan varsa yorum atabilir mi acaba ? Şu anda yok satıyoruz çok tutuldu. gibi yorum yaptı CEO. Ne özellikleri var ? F/P ürünü mü gerçekten ? Yazılım desteği vs. yorum atarsanız sevinirim.
    Çok memnunuz, yok satıyoruz diyor ama pek inanasım gelmedi.Venüs ana konu 2 sayfada kalmış.Telefon alınır mı diye soruyorsan, sakın alma. Bütçeni söyle öneride bulunayım.
    sana ne sormuş sen ne cevap vermişsin. aktrol ler kendilerini hemen belli ediyor.
    F/P ürünü mü diye sormuş? Ben de f/p ürünü olmadığı için almaması gerektiğini söyledim.Yok satıyoruz kısmına da inanmadığımı belirttim.Aktrolden kastın nedir?

aktrol lafı çok popüler olduğu için söyledim. sadece espiri idi. bir kaç defa milliyetçi yorum yapmıştım bana aktrol demişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fakirdepocu

quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou Ben şahsen sırf bu vergi olayı yüzünden bir daha vestel almam. Benim gibi düşünende çok sayıda insan var. Nasıl bir firma politikası izledilerse artık müşterileri kendilerine düşman ettiler. Ama görünen o ki durumdan gayet memnun görünüyorlar. Peynir ekmek gibi satıyoruz diyecek neredeyse. Gerçi doğruluk payı vardır bana göre. Ülkenin büyük bir kesimi televizyonda gördüğü her şeye inanıyor çünkü.
    Vergi isi iptal oldu? Telefonun ne diye sorunca iphone demek icin can atan bir ulkede yerli malin satmamasi bence cok normal.

Şimdilik iptal gözüküyor ama arkadaş vergi olayı yüzünden Vestel almam demiş, vergi geldiği/geleceği için almam dememiş, arada fark var. Sonuçta ortada bir başvuru var ve bunu yapan firma Vestel, kendisi daha rekabetçi cihazlar çıkarmak yerine rakiplerine fiyat dezavantajı sağlayarak öne geçmeye çalışan bir firmadan bahsediyoruz. Firmanın vizyonun nasıl olduğu hakkında az çok fikir sahibi olabiliyoruz.

Telefonun yerli malı olması güzel bir şey ancak bu son kullanıcıyı bağlamaz. Kullanıcı bütçesine göre kendine en çok fayda sağlayan malı almak ister. Vestel bunu sağlayabiliyorsa Vestel marka ürün alır, Apple sağlıyorsa Apple marka ürün alır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ProsesMuhendisiVestelin akıllı telefonlarını kullanan varsa yorum atabilir mi acaba ? Şu anda yok satıyoruz çok tutuldu. gibi yorum yaptı CEO. Ne özellikleri var ? F/P ürünü mü gerçekten ? Yazılım desteği vs. yorum atarsanız sevinirim.
    Çok memnunuz, yok satıyoruz diyor ama pek inanasım gelmedi.Venüs ana konu 2 sayfada kalmış.Telefon alınır mı diye soruyorsan, sakın alma. Bütçeni söyle öneride bulunayım.
    sana ne sormuş sen ne cevap vermişsin. aktrol ler kendilerini hemen belli ediyor.
    F/P ürünü mü diye sormuş? Ben de f/p ürünü olmadığı için almaması gerektiğini söyledim.Yok satıyoruz kısmına da inanmadığımı belirttim.Aktrolden kastın nedir?
    aktrol lafı çok popüler olduğu için söyledim. sadece espiri idi. bir kaç defa milliyetçi yorum yapmıştım bana aktrol demişlerdi.

Ben telefonlar ile alakalı yorum yaptım, aktroll ne alaka anlamadım ama neyse.

• Bu ne ya? Şaka mı bu? O kadar yorum atılıyor bu forumda o kadar siz Mesut Çevik ile bu vergileri konuştunuz 5 saniyelik cevapla unutuldu mu her şey? Hiç yakışmıyor cidden.

• Çinliler de ilk başta hep kopya yapıyordu şimdi ise kendi chiplerini üretiyor adamlar. Yerli üretim kullanmamızın zamanı geldi, bi yerden başlamak lazım. Vestel almayan almasın kimseye kafasına silah dayayıp al diyen yok, ama en azından yerli üretim kötülenmemeli. Diğer markaların da bir ton sorunları çıkıyor forum neredeyse sorun - arıza çöplüğü. Bırakın Vestel birşeyler yapmaya çalışıyor ellemeyin de yapsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestelse, at çöpe...

• Devletin yabancı firmalara vergi bindirimi değilde yerli firmalara vergi indirimi yapması gerekiyor. Böyle olunca hem satış rakamları çabuk yükselir hem kullanıcı istediği ekipmana kolay ulaşır hem de yerli firmalarımız buradan gelecek gelirlerle arge yatırımlarını artırır.

Ayrıca Vestel'i de yakından takip ediyorum telefon konusunda çok başarılı olmasalarda diğer ürünleri gerçekten kaliteli ve albenisi olan ürünler. Ülkemizin böyle bir markası olması insanı gerçekten gururlandırıyor başarılarının devamını diliyorum.

• O vergi daha gelmedi.

Çoğunuz doların artışının (yani Türk Lirasının değer kaybedişinin) farkında değil.

Ayrıca distribütörler de kendi ceplerini düşünmek adına fiyatlara zam çekti.

Marketlerde bile ürünlerin gramajları düşürüldü.

Neyse ayranımız yokken içmeye telefonlar daha önemli tabi.
  • vesteli bu kadar savunabildiğne göre doğru bir tespit yapmışlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

vesteli bu kadar savunduğuna göre doğru bir tespit yapmışlar zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

Çinliler de ilk başta hep kopya yapıyordu şimdi ise kendi chiplerini üretiyor adamlar. Yerli üretim kullanmamızın zamanı geldi, bi yerden başlamak lazım. Vestel almayan almasın kimseye kafasına silah dayayıp al diyen yok, ama en azından yerli üretim kötülenmemeli. Diğer markaların da bir ton sorunları çıkıyor forum neredeyse sorun - arıza çöplüğü. Bırakın Vestel birşeyler yapmaya çalışıyor ellemeyin de yapsın.

vergi silahını kafamıza dayayıp kütür kütür sıkıyorlar hisstmiyorsun galiba.

• Hayatımda bu kadar ciddiyetten uzak bir röportaj görmedim. Erdi bey lafım size değil kesinlikle öncelikle onu belirteyim.

Sanki CEO'yu oraya zorla getirmişler. Göz teması yok, sürekli "ıı,ee"lemeler, kendi ürettiği cihazın speclerini bilmeme (Android 4.2 Jelly Bean'de kalan ürün en günceli diyor). Adamlar anakart üretmeyi, plastik baskı yapmayı telefon üretmek sanıyorlar daha ne diyeyim. Sonra da muadili ürünler 700-800 liraya satılırken 1500 lira fiyat koyarsan "Bizim ürünlerimiz niye satılmıyor, biz bunlara ek vergi koyduralım ühü ühü" dersiniz.

Önce vizyon, sonra üretim.
  • Internet olmadan internete giremiyorsunuz tabi halkın bu konuda bilgilendirilmesi gerekir diyen Turan Erdoğana teşekkürler bizi bu konuda bilgilendirdiğiniz için.

• ''vestel vergisi'' sorusunu duyunca ceom şöyle bir kravatı çeki düzen hareketi dirrrrrt diye hızlı bir geçiş!!!ah şu vucut dilleri herşeyi anlatıyor...

şuanda yok ötelendi, cünkü 2 ay sonra seçim var,milleti ürkütmeden sevmek lazım!..

• Ceo nun DonanımHaberin nasıl bir çevreye hitab edebildiğinden bir haberi yok gibi sanırım o eli o cepten çıkar arkadaşım bi yaaa

eksiliyenlere bakılırsa adam haklıymış , sizin karşınızda neden dursun ki , müşteri diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tricore -- 6 Eylül 2015; 16:40:50 >
  • Yok satıyor diyor nerde satıyor ben hiç görmüyorum kimsede ? :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.