Şimdi Ara

VESTEL DVD 6600 YENİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
0
Favori
21.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • High definition görüntü deneme yayını yapılıyormuş haberiniz var mı?
    Kanal D başladı dediler. Türkiyede HD izlenecek de biz de göreceğiz...
    Ayrıca TV de HDMI girişi olmadıktan sonra DVD de olsa neye yarar..
    sen TV nin çözünürlüğü ile izleyeceksin yine..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tyzer

arkadaşlar vestel divx 6600 çıkarmış ama adamlar yapacağı uyuzluğu yine yapmış.makinaya hdmı çıkış koyuyorsun.ama o makina hd dvd ve hdcd okumuyor.eğer bunları okumuyorsa hdmı çıkışını koymanın ne mantığı var.hdmı çıkışından vcd mi seyredeceğiz.

HD DVD okumak??
    1000 YTL onların fiyatları en AZ!
    6600 ile; LCD tvsi olan biri,scartla uğraşmaz,,
    HDMi kullanarak DVDlerini izleyebilir...dipdigitalll...
  • Ben dün aldım ve çok memnunum altyazılar hiç rahatsız etmiyor 55 ekran tvde izliledim ama salondaki 50'' plazmaya kurucam deneme amaçlı izledim sorun yok bir sorum olacak the oc koydum altyazılarla dosyalar aynı isimleri 101 den 112 ye kadar bölümleri seçebiliyorsun ama 108 den sonrakinin altyazılarını göstermiyor ama mesela 108den itibaren hiç durdurmadan 112 ye kadar izlersen otomatik kendisi koyuyor altyazıyı direk 112.bölümü açıp 112 nin altyazısını nasıl seçicem bilen varmı?
  • Lüften bilen biri sorumu cevaplayabilirmi?
  • arkadaşlar bi konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var

vestel in 80 gb harddiskli recorder ı var yanlız dvd ye kaydettiğim görüntüleri ne bilgisayarda açabiliyorum nede başka bir dvd playerda bunun sebebi
    sizce nedir acaba biyerde bi hatamı yapıyoruz recorder da kaydettiğim dvd yi nereye taksam okumuyo anca kendi içine taktığım zaman görüyo

lütfen yardımınıza ihtiyacım var bilen bir arkadaş yanıtlarsa sevinirim.........
  • bir sorum olacak the oc koydum altyazılarla dosyalar aynı isimleri 101 den 112 ye kadar bölümleri seçebiliyorsun ama 108 den sonrakinin altyazılarını göstermiyor ama mesela 108den itibaren hiç durdurmadan 112 ye kadar izlersen otomatik kendisi koyuyor altyazıyı direk 112.bölümü açıp 112 nin altyazısını nasıl seçicem bilen varmı?
  • Arkadaşlar bu aleti almakla sanırım hata etmişim. Nerdeyse divxlerimin yarısını açmadı en kısa sürede iade etmeyi düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: berguven

Arkadaşlar Selam,

VESTEL Divx 4500 firmware 2.08 kullanmaktayım şu an (4 yıldır sanırım).Nazar değmesin cihazım servis yüzü görmedi, bütün upgrade lerimi kendim yaptım...

Gelelim yukarıda bahsettiğiniz sorunlara. ilk aldığım zamanlarda hiç bir sıkınıtm yoktu ancak daha sonra bazı divxleri okumamamaya başladı derdi firmware miş onu da update ettim şu an seyredemediğim divx dvd vesaire yok. Sadece Matrix serisinin son filmini göstermiyor o da çözünürlükten dolayı, çözünürlüğü düşürsem onu da canavar gibi okur yani....

altyazıya gelince yapacağınız iş gayet basit 1 2 saniyelik iş CD ye yazarken dosya uzantısını txt yaparsanız takır takır gösterir alet...

ben bir LOST fanatiğiyim ilk iki sezonu DVD içerisine yazılmış 12-13 bölümlük partiler halinde izledim sorunsuz... İzliiceen bölümü seç , o bölümün altyazısını seç ve otur izle yukarıda bahsettiiniz sorunlar bana çok garip ve anlamsız geldi....

Görünen o ki 6600 almak için henüz erken upgradeleri çıkana kadar beklemek lazım...
    Buradan upgrade lere ulaşabilirsinizhttp://www.reprodivx.com/viewforum.php?f=2&sid=4425b8286b090ae88496e2b024d06dee

Bunlara ek olarak birde 5.1 ses sistemim var ki o da vestel aktif subwoofer lı bir cihaz fiyatına göre oldukça yüksek performansı var yanlış hatırlamıyorsan UHT-160 modeli olmalı...ses fazlasıyla doyurucu ha fazlasını istiyorsanız araya bir am-fi receiver koyarsınız daha da tatlı olur ama ev kullanıcıları için biraz gereksiz buluyorum o sesi açamayınca ne anlamı kalıyor diimi!!!

herkese saygılar...

sayfa ispanyolca update nasil yapilir turkce anlatn bir sayfa var mia acaba?

• quote:

Orjinalden alıntı: dwyanewadecns

bir sorum olacak the oc koydum altyazılarla dosyalar aynı isimleri 101 den 112 ye kadar bölümleri seçebiliyorsun ama 108 den sonrakinin altyazılarını göstermiyor ama mesela 108den itibaren hiç durdurmadan 112 ye kadar izlersen otomatik kendisi koyuyor altyazıyı direk 112.bölümü açıp 112 nin altyazısını nasıl seçicem bilen varmı?

arkadasim ayni problem ile bende lost izlerken karsilastim malesef yapacak cok fazla bir sey yok
    1)9. bolumu izlemek icin 8 in sonuna SEARCH fonksiyonu ile gelinir ve 9 a atlamasi beklenir tabi 12. bolum icin daha fazla caba gerekir:)
    2)her bolumu ve altyazisni tek bir klasore kopyala ben bolyle yaptim problemi cozdu ama bu da bence vrimli bir yol degil
    3)firmware update i yapilmali arkadasin biri su sayfayninlinkini vermis ama sayfa ispanyolca oldugu icin bu cozum icin update cikti mi cikti ise nasik yapilacak ispanyolca bilmeden anlamak mumkun degil

http://www.reprodivx.com/viewforum.php?f=2&topicdays=0&start=0

• quote:

Orjinalden alıntı: gimmeluck

6600 kullanan pek yok galiba !!!!!!!!!!
    cwp alamıyor kimse..
    aslında temel olarak 2 grupta sorun olabiliyor:
    1-) altyazı
    1a font büyüklüğü yeterli mi
    1b avi dosyası ile aynı isimde olmak zorunda mı ve aynı klasörde olmak zorunda mı?
    1c 5+1 divx filmlerde altyazı kaybolması (5600 lerde oluyordu) sorunu var mı? ( altyazı ister frame ister time a göre olsun)
    2-) okuyamadığı divxcodec var mı, takılma yapıyor mu.

Bİ ARKADAŞ BUNLARA NET OALRAK CWP ATABİLİR Mİ ARTIK,, ZOOM FİLAN SONRA SORULACAK ŞEYLER..

ses çıkışları, ebat vs.. bunları zaten sitesinden de öğrenebiliyoruz..

87 ekran tvde izliyorum fontlar yeterli ama daha kucugu icin yorum yapamam
    altyazi dosyasi avi ile ayni isimde veya ayni klasorde olacak diye bir sart yok
    fakat bir diskte ayri ayri klasorlerde olmadigi muddetce 8 den fazla avi ve altyazi dosyasi var ise 8. altayzidan sonrasini gormuyor (update ile cozulur gibime geliyor ama ciktimi bilmiyorum)
    100 e yakin divx izledim codec problemi takilma veya yazi kaybolmasi yasamadim (5+1 ler dahil buna)

• Arkadaşlar bende 5500 var ve hiçbir problemim yok. Gayet memnunum. Merak ettiğim birşey var. Bizim bu cihaz amfili mi acaba. Yani amfisiz bir 5+1 ses sistemi bağlayabilir miyim. Yoksa bi amfi gerekiyor mu
  • şimdi ben vestel 6600 aldım 2 hafta oluyor

alt yazılar hızlı geçiyor bir çözüm bulamadım. alt yazı hızındanmıdır dedim gittim bilgisayarda izledim hız okunabilir seviyede.. ama ne zaman vestele taksam hızlı geçiyor alt yazı . bu soruna bi çözüm bulamadım rahatsız edici.

ikinci olarak alt yazı boyutu büyümüyor. gerçi ben ing biliyorum sorun değil bana ama evdekiler bilmiyor onlara sorun :) ufak alt yazı ve hızlı geçiş ızdırap yaratıyor onlara.

onun dışında divx okumada sorununu görmedim.bazen ama divx lerin belli hızları ve onlara orantılı hızı oluyor ya, iste o sırada frame atlıyor gibi geliyor bana.. belkide o altyazılar o yüzden hızlı geçiyor. çünkü alt yazı dosyasına baktım mesela alt yazı 44500 de başlıyor ve 44 600 de bitiyor.. ee frame de o esnada 44500 den cart diye 44580 e atlarsa bu hız problemi yüzünden, o zaman alt yazı hızlı geçmiş gibi görünebilir. aklıma gelen tek mantıklı açıklaması bu yani. başka bilgisi olan varsa öğrenmekden mutluluk duyarım çünkü çok can sıkıcı oluyor bazen.. alet ses de çıkarmıyor.. şu 2 sorunu çözülse bence güzel alet. ama bu 2 sorunda işte bütün büyüyü bozuyor insanı ruh hastası yapıyor.. bakınız ben oldum mesela :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eothernnn -- 28 Şubat 2007; 13:30:20 >

• arkadaşlar Selam
    evet link ispanyolca ama adamlar yazmış firmware 2.08 diye bunda anlamııcak bişey yok mesaja girin linke tıklayın dosyayı indirin...bu kadar basit

dosya indikten sonra yapılacaklar ise şööle:
    1.cihazınızı açın içinde CD yokken menu 1357 tuşlarına basın ekrandaki görüntüde
    kullandığınız firmware i ve cihazınız kullandığı firmware dosyasını bi kağıda not edin(örn:C6M1.ROM gibi)
    2.indirdiğiniz firmware rar lı bir dosya onu açın ve içindeki rom uzantılı dosyayı CD ye yazdırın ama
    dosya adının yazdığınızla aynı olmasına dikkat edin.
    3.CD yi cihazınıza koyun ilk olarak ERASE görünecek sonra yükleme işlemi yapılacak ve işlem
    bitince cihaz kapanacaktır.(CD yi taktıktan sonra işlem kendiliğinden başlamazsa play tuşuna basma
    nız gerekebilir ama işlem başlarsa herhangi bir tuşa basmayın
    4.cihazınızı açın artık cihaz ispanyolca olmuştur ancak dil seçeneklerinden düzeltebilirsiniz biraz ingilizce
    bilmek yeterli...
    5.bi dip not daha firmware güncellendikten sonra cihazın 5.1 ses seçeneği kapalı olarak açılıyor
    onu da menüden açmanı gerekiyor eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız mesaj atın yardımcı olurum

Not: Yukarıdaki güncelleme bilgileri 4500 içindir

Size bi güzellik yapiim türkçe firmware veriim size buyrun link:
    http://rapidshare.com/files/19165947/firm91flower.rar.html

ÇOK ÖNEMLİ: update işlemi sırasında elektrik kesintisi v.s. olursa cihazınız tekrar açılmayabilir servise
    götürmek zorunda kalabilirsiniz benden söylemesi

Bugüne kadar defalarca yaptım içiniz rahat olsun yinede teknolojiye uzak olan arkadaşlar
    denemezse iyi olur

Herkese Saygılar

Bu arada vestel iyidir....

• vestel firmware

az önceki meajda link verdik ama hatalı olmuş sanırım umarım bu kez olur

Herkese saygılar....
  • quote:

arkadaşlar Selam
    evet link ispanyolca ama adamlar yazmış firmware 2.08 diye bunda anlamııcak bişey yok mesaja girin linke tıklayın dosyayı indirin...bu kadar basit

dosya indikten sonra yapılacaklar ise şööle:
    1.cihazınızı açın içinde CD yokken menu 1357 tuşlarına basın ekrandaki görüntüde
    kullandığınız firmware i ve cihazınız kullandığı firmware dosyasını bi kağıda not edin(örn:C6M1.ROM gibi)
    2.indirdiğiniz firmware rar lı bir dosya onu açın ve içindeki rom uzantılı dosyayı CD ye yazdırın ama
    dosya adının yazdığınızla aynı olmasına dikkat edin.
    3.CD yi cihazınıza koyun ilk olarak ERASE görünecek sonra yükleme işlemi yapılacak ve işlem
    bitince cihaz kapanacaktır.(CD yi taktıktan sonra işlem kendiliğinden başlamazsa play tuşuna basma
    nız gerekebilir ama işlem başlarsa herhangi bir tuşa basmayın
    4.cihazınızı açın artık cihaz ispanyolca olmuştur ancak dil seçeneklerinden düzeltebilirsiniz biraz ingilizce
    bilmek yeterli...
    5.bi dip not daha firmware güncellendikten sonra cihazın 5.1 ses seçeneği kapalı olarak açılıyor
    onu da menüden açmanı gerekiyor eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız mesaj atın yardımcı olurum

Not: Yukarıdaki güncelleme bilgileri 4500 içindir

Size bi güzellik yapiim türkçe firmware veriim size buyrun link:
    http://****.com/files/19165947/firm91flower.rar.html

ÇOK ÖNEMLİ: update işlemi sırasında elektrik kesintisi v.s. olursa cihazınız tekrar açılmayabilir servise
    götürmek zorunda kalabilirsiniz benden söylemesi

Bugüne kadar defalarca yaptım içiniz rahat olsun yinede teknolojiye uzak olan arkadaşlar
    denemezse iyi olur

Herkese Saygılar

Bu arada vestel iyidir....

Dostum çok sağol tek anlayamadığım kısım download ettiğim dosyanın adını değiştirme kısmı. ROM uzantılı dedinde 4 tane var hangisi yada tümü mü değişcek az daha açarmısın.

VESTEL DVD 6600 YENİ

• Sayın Berguvan

bende 4500 var dediğinizi yaptım ancak cd yi takınca load yazıyor ve ekranda root Direc.çıkıyor ancak bir eylem yok.Cd içinde rom dosyası mevcut.
    saygılar
  • Raham arkadaş...

1.madde de ki işlemleri yaptınmı ? dosya boyutlarına baktıysan hepsinin boyutu aynı dosya adı senin
    yazdığın ile aynı olanı kullanırsan işin hallolur sanırım...

Melkar senin işlem yukarıdaki şekilde gerçekleşmiyor ise bi terslik var demektir bence yaptıklarını tekrar gözden geçirirsen iyi olur...

Herkese saygılar....
  • rapid linki veremiyorum nedendir

yardım lütfen!!!!!
  • quote:

Melkar senin işlem yukarıdaki şekilde gerçekleşmiyor ise bi terslik var demektir bence yaptıklarını tekrar gözden geçirirsen iyi olur...

Herkese saygılar....

Arkadaşım
    '''''indirdiğiniz firmware rar lı bir dosya onu açın ve içindeki rom uzantılı dosyayı CD ye yazdırın ama
    dosya adının yazdığınızla aynı olmasına dikkat edin'''''
    bunu anlamadım 1357 tuşuna basınca P6M1AW diye birşey çıktı . Bu Linkten inen dosyada C6M1.rom ben bunu aynen CD ye attım yoksa değiştirmem gereken birşeymi var

Saygılar
  • arkadaşlar

bugün yarın buraya resimli bi açıklama koymaya çalışacağım biraz sabır

Herkese saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.