Şimdi Ara

VESTEL DVD 6600 YENİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
0
Favori
21.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım ben de divx player almak istiyorum.Çok araştırmama rağmen kesin bişey belirleyemedim.Sana birkaç şey sormak istiyorum.(900 filmlik arşivin varsa bu konuları bilirsin diye düşündüm.)
    1-Ben internetten divx indirip izleyeceğim.Şu an 2 tane indirdim.(The.Simpsons.Movie.DVDSCR.XViD-mVs ve Crank[2006]DvDrip[Eng]-aXXo)Bu filmleri ve ileride indireceğim bu tarz filmleri sorunsuz açabilir miyim?
    2-Qpel,GMC,Packed bitstream destekliyor mu?
    3-Denediğin tüm filmleri açtı mı açmadıysa hangileri ve biliyorsan nedeni?
    4-Altyazı boyutunu(divx) göreceğim bir resim upload edebilir misin?Veya başka yerde link varsa verebilir misin?DVD altyazıları nasıl sorunsuz mu?
    5-CD-DVD seçme ve CD-DVD türü(dvd+rw vs) sorunu var mı?
    6-Multisession yazılmış dvdleri sorunsuz okuyormu?(Komşudaki Saba divx playerda denedim.Garip sesler çıkararak da olsa okudu:D)
    7-DTS, ac3 codecli dvd-divxlerde durum nasıl?
    8-Desteklediği en yüksek çözünürlük kaç?
    9-Görüntü kalitesi nasıl?Başka divx playerlarla karşılaştırdın mı?
    10-Analog 5+1 girişi var mı?Ses kalitesi nasıl?
    11-Sen 100 üzerinden kaç verirsin?Malzeme kalitesi, işçilik nasıl?
    Bu sorularımı kişisel olarak algılama almayı düşünen herkese büyük faydası olacaktır diye düşünüyorum.Teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: gimmeluck

vestel 6500 kullanıyorum.
    yazılım olarak farketmeyeceğini düşünüyorum 6600 den:
    900 filmlik arşivim tamamen dvdlere kayıtlı ve xvid, divx5 vs.. codecli.
    the nida: Nero ile yazdıysan filmi, bi yerde hata yapmışsındır, "joliet" ayarlarına dikkat et.
    6500 - ses,görüntü, desteklediği codecler açısından Mükemmel!
    şu an forumda olma sebebim alytazı küçüklüğüne çare firmware arıyor olmam..

saygılar.

• Valla 6600 iyi bir cihaz.
    1 yıldır kullanıyorum.
    Sorun yok mu var ama en iyi divx playerlardan biri.
    Ah bi de şu Vestel kullanıcıyı hr görmeyip bir de firmware çıkarsa, tadından yenmez.
  • Peki bu sorunu ne?
    quote:

Orjinalden alıntı: TaVa

Valla 6600 iyi bir cihaz.
    1 yıldır kullanıyorum.
    Ah bi de şu Vestel kullanıcıyı hr görmeyip bir de firmware çıkarsa, tadından yenmez.

• Orjinalden alıntı: [CaNeR]

Peki bu sorunu ne?
    Orjinalden alıntı: TaVa

Valla 6600 iyi bir cihaz.
    1 yıldır kullanıyorum.

8 altyazı kısıtı.
    güncel firmware olmaması.
    nadir ses-görüntü senkron sorunu.
    usb olmaması.
  • Ya ben bu aleti tv ye hdmi den bağlıyorum görüntü geliyor ama ses yok niyeki??
  • VEstel 6600 kullnaıyorum bende. Aynı zamanda televizyonumda vestel 26" milenium serisinin. HDMI modena geçtiğimde görüntü var fakat hiç bir şekilde ses alamadım. Sorunu bilen yada fikri olan arkadaşlar varsa çok iyi olur.
  • arkadaşlar bendede 6600 var ama ben bir şey sorucam ben hdmı çıkışta bağlamayı denedim bağladım ama görüntü ekranda gözükmedi kumandadan hdmı tuşuna basıyorum genede olmuyor acaba dvd den mi eğer başka formatta fln olucaksa o szaman hdmı çıkışı neden koyuyorsun ki
  • Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacak daha önce sormuştum ama pek aydınlatıcı bir cevap alamadım. Evimde Vestel PIXELLENCE 42760 42" TFT-LCD Tv, DVD 6600 DMP ve Logitech Z5400 speaker var. Ne televizyonu nede ses sistemini hiçbirini daha kurmadım.Bu ürünleri birbirine nasıl bağlayabilirim ne gibi kablolar coax, hdmi vs. gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirm.
  • selamlar arkadaşlar,

bu cihazı 2006 eylül ayından beri kullanıyorum ve çok memnunum, sadece son zamanlarda şöyle bir sorun çıktı;

divx filmlerde görüntü ve altyazı çıkıyor fakat ses çıkmıyor, bunun nedeni codec midir yoksa başka birşey olabilir mi?
  • bu aleti almayı düşünüyorum ama malesef kafamın takıldığı bazı noktalar var. Ben bu makineyi daha önce 2 farklı arayüzde gördüm. aynı model ama display menüleri değişik.ilk gördüğümde altyazıları gösterip bizim seçmememize imkan sağlıyordu ama ikinci gördüğüm vestelde ise filmi seçtiğin zaman otomatik içindekini kaydediyor ve arayüz biraz daha amatörceydi ama altyazı konusunda çok çok daha iyiydi. cnbce de film izler gibi hissettim birden kendimi. şimdi sorum şu. bu iki gördüğüm aynı modelin farklı firewarelerinden hangisi güncel olanı? yardımcı olursanız sevinirm...
  • quote:

Orjinalden alıntı: shimoda

CD veya karttaki dosyalar hepsi birden listeleniyo. Yani klasörleri ayrı ayrı değil. Şimdi elinizde foto video müzik vs karışık bir disk var (varsın tek tür olsun farketmez) cihazın arayüzü bunların tamamını listeleyip gösteriyo yani 500 foto olan ve farklı klasörler şeklinde derlenen bir disk ya da kartın içinde ne var ne yok sıralıyo. Sonra aradığına ulaş bakalım ulaşabilirsen. 4 senelik vestel dvd cihazım diskin ister root unda ister ayrı ayrı klasöründe ayrı ayrı listeleyebilirdi ama bu salak
    Hatta bazı vestel modellerinde ki eski sayıp almadığımız video ve fotoların önizlemesini bile yaptırabiliyordu. Şimdi ben bu adamlara telefon açıp yedi sülalesini saysam yanlış mı olur bu devirde bu şekilde bir arayüz ve menü sistemihey Allah ım sen sabır ver.

Arkadaşlar benim şikayet ettiğim noktalardan herkes memnun mu yoksa benim cihazın mı böyle bir problemi, eksikliği var?

• quote:

quote:

CD veya karttaki dosyalar hepsi birden listeleniyo. Yani klasörleri ayrı ayrı değil. Şimdi elinizde foto video müzik vs karışık bir disk var (varsın tek tür olsun farketmez) cihazın arayüzü bunların tamamını listeleyip gösteriyo yani 500 foto olan ve farklı klasörler şeklinde derlenen bir disk ya da kartın içinde ne var ne yok sıralıyo. Sonra aradığına ulaş bakalım ulaşabilirsen. 4 senelik vestel dvd cihazım diskin ister root unda ister ayrı ayrı klasöründe ayrı ayrı listeleyebilirdi ama bu salak
    Hatta bazı vestel modellerinde ki eski sayıp almadığımız video ve fotoların önizlemesini bile yaptırabiliyordu. Şimdi ben bu adamlara telefon açıp yedi sülalesini saysam yanlış mı olur bu devirde bu şekilde bir arayüz ve menü sistemihey Allah ım sen sabır ver.

Arkadaşlar benim şikayet ettiğim noktalardan herkes memnun mu yoksa benim cihazın mı böyle bir problemi, eksikliği var?

Bendeki 4-5 yıllık model 4500 de böyle bir problem yok, PC deki gibi herşey ait olduğu klasörün içinde duruyor. Daha yeni bir modelde böyle bir sorunun olması çok alamsız geliyor, en azından yazılımla düzeltilmesi gerekir diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar benim şikayet ettiğim noktalardan herkes memnun mu yoksa benim cihazın mı böyle bir problemi, eksikliği var?

Dosyalar konusunda haklısın, ayrı ayrı göstermiyo, bütün dosyaları birlikte açtığı için aradığın bir müziği bile bulup çalman sıkıntı oluyor.
    Ama ben olaya daha çok divx açısından baktığım için, sonuç benim için son derece tatmin edici, yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, belki yüzden fazla divx izledim ve açmadığı film 2 yada 3 tane oldu. Türkçe altyazı desteği, hdmi girişi, digital ses çıkışı, upscale özelliği, filmde istediğin yere sorunsuz gitme vs. gibi özelliklerin hepsi birden bir cihazda pek bulunmuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kocaelibesyo

VEstel 6600 kullnaıyorum bende. Aynı zamanda televizyonumda vestel 26" milenium serisinin. HDMI modena geçtiğimde görüntü var fakat hiç bir şekilde ses alamadım. Sorunu bilen yada fikri olan arkadaşlar varsa çok iyi olur.

Ses alınamamasının sebebi ses ayarlarının yanlış yapılmasından dolayı olabilir. Bunun için display tuşuyla video- ses ayarlarına gelip, ses ayarlarını düzeltmeniz gerekir. Ses ayarları için çözümlenmemiş ve LPCM olmak üzere iki seçenek vardır. Eğer divx player dts destekli bir anfiye bağlıysa çözümlenmemiş seçeneğine getirip, digital çıkıştan ses kodlarını anfiye aktararak çözdürebilirsiniz. Ama doğrudan televizyona HDMI girişiyle bağlanıyorsanız, LPCM seçeneğini seçerek sesi divx playera çözdürerek televizyondan ses çıkışı alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thyke2004 -- 28 Mart 2008; 14:38:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: garaser

Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacak daha önce sormuştum ama pek aydınlatıcı bir cevap alamadım. Evimde Vestel PIXELLENCE 42760 42" TFT-LCD Tv, DVD 6600 DMP ve Logitech Z5400 speaker var. Ne televizyonu nede ses sistemini hiçbirini daha kurmadım.Bu ürünleri birbirine nasıl bağlayabilirim ne gibi kablolar coax, hdmi vs. gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirm.

LCD ' ye bağlamak için hdmi kablo ve ses sistemine bağlamak için optik veya coax kablo alman yeterli olacaktır.
  • Bu ürünü en uygun fiyata nerden temin edebiliriz?
  • vestel mağazalarında fiyat tabii aynıdır. Spot satan bir yerlerden daha uygun alınabilir ancak benim bilgim yok spot alınabilecek yer konusunda.
  • vestelden bişi alınmaz!
  • ben bu cihazı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. genelde memnunum ama sinir eden yönleri de yok değil.
    -cd audio dinlerken ara ara takılmalar oluyor,tertemiz cdler de bile.
    -divx izlerken bazen görüntü ve ses senkronu bozuluyor,kumandadan geri al tuşuyla düzeltebiliyorum.

acaba vestel servisine götürsem lensini değiştirirler mi?
  • o sorunlar bazen bendede oluyor ama takılma falan eper klima açıksa kışın oluyor sıcak klimadan dolayı makinada ısınıyor ondan kaynaklanıyor benim bildiğim ben vestelden çok çok memnunum herkese tavsiye ederm hem 6500 modelini hemde 6600 modelini kullanıyorum heps,inden çok memnunum ..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.