Şimdi Ara

Vestel'den Türkiye'nin beklediği telefon? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
5.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DarkAfter

quote:

Orijinalden alıntı: akinavlar

Her reklamda farklı gün kaldı diyor ne ayak?

Günler geçiyor

trt yalan soylemez en son 6 yazıyodu bugun.
  • 6 Eylül'de tanıtılır telefon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı: OnderT

Orijinalden alıntı: OnderT

Manisa'da tarlada yevmiyeli çalışan arkadaşlar tarla işleri bitince sezonluk olarak Vestel'de işe başlarlar. Yanlış anlaşılmasın ama iki tarafta bu durumdan memnundur. 5-6 ay çalışan arkadaşlar Vestel'in işçi politikası ve tarlalara dönme isteği ile ( çünkü tarlada daha çok para kazanıyor ) tekrar domates biber yolmaya gider.

İşte bu arkadaşlardır sizin elektronik cihazlarınızı üreten. Hatta telefonlarınızı üretecek olan.

Sonuç: İşçilik kalitesi çok kötü ürünlerin piyasayı doldurması.

VESTEL'DEN UZAK DURMAK İÇİN DAHA İYİ BİR SEBEP VAR MI?

O küçümsediğin fabrika avrupanın en büyük elektronik fabrikasıdır.

Orijinalden alıntı: Hiusanmaz

Manisa'da tarlada yevmiyeli çalışan arkadaşlar tarla işleri bitince sezonluk olarak Vestel'de işe başlarlar. Yanlış anlaşılmasın ama iki tarafta bu durumdan memnundur. 5-6 ay çalışan arkadaşlar Vestel'in işçi politikası ve tarlalara dönme isteği ile ( çünkü tarlada daha çok para kazanıyor ) tekrar domates biber yolmaya gider.

İşte bu arkadaşlardır sizin elektronik cihazlarınızı üreten. Hatta telefonlarınızı üretecek olan.

Bu kadar aşağılayacagina git sen çalış o zaman onların yerine ...

DarkAfter : Daha çok işçi sömürürse daha da çok büyüyebilir. Kaç tane arkadaşımı işten attı sebepsiz biliyor musun ki?

Sen sabah işe geliyorsun, önünden sohbet ederek yürüyen arkadaşın kartını basarak işe giriyor, sen ise kartı bastığında dit dit dittttt sesini duyuyorsun. O arada güvenlik gelip kenarda beklemeni istiyor. Meğersem işten atılmışsın. Sebep : İhtiyaç fazlalığı

Şu yukarıdaki olay başına gelmedikten sonra senin için vestel avrupa'nın en büyüğüdür. Benim için Dünya'nın en küçüğü.

Hiusanmaz : İşçileri küçümseyen yok. Vestel'i küçümsemekten bahsediyorsan evet küçümsenecek kadar gereksiz bir işletmedir benim gözümde.

ANLAYAMAZSINIZ.

bir gün patron yeni arabasıyla firmanın önüne yaklaşmış.İşcisi koşup kapıyı açmış.İçinden ne güzel araba diye geçirirken patron biden beğendinmi diye sormuş.İşci: Evet efendim çok güzel demiş.Patron: Bir gün çok çalışıp yüksek özveri ve azim gösterirsen daha iyisini alabilirim demiş.

maalesef dünya böyle :)

• İnş güzel bir telefon olur hem kullanıcı adına hemde Türkiye adına....

• Orijinalden alıntı: OnderT

O küçümsediğin fabrika avrupanın en büyük elektronik fabrikasıdır.

Orijinalden alıntı: Hiusanmaz

Bu kadar aşağılayacagina git sen çalış o zaman onların yerine ...

DarkAfter : Daha çok işçi sömürürse daha da çok büyüyebilir. Kaç tane arkadaşımı işten attı sebepsiz biliyor musun ki?

Sen sabah işe geliyorsun, önünden sohbet ederek yürüyen arkadaşın kartını basarak işe giriyor, sen ise kartı bastığında dit dit dittttt sesini duyuyorsun. O arada güvenlik gelip kenarda beklemeni istiyor. Meğersem işten atılmışsın. Sebep : İhtiyaç fazlalığı

Şu yukarıdaki olay başına gelmedikten sonra senin için vestel avrupa'nın en büyüğüdür. Benim için Dünya'nın en küçüğü.

Hiusanmaz : İşçileri küçümseyen yok. Vestel'i küçümsemekten bahsediyorsan evet küçümsenecek kadar gereksiz bir işletmedir benim gözümde.

ANLAYAMAZSINIZ.

bu ülke insanı doğru söyleyeni sevmez bunu bilmiyor musun ?

aynı olayları bizlerde yaşadık (gerçi yaşamayan yok ya neyse)

millet tutturmuş yerli de yerli diye ,yahu kardeşim bu firmaların kendileri yerli ama doğru dürüst bir şey ürettikleri ürün yok ,gidip Çin'li ile anlaşıp ürettiriyorlar ,burada sadece montaj yapıp topluyorlar ve üzerine bir logo yapıştırınca al sana yerli ürün

tabi birde servisleri de pek iç açıcı değil

bizde isteriz yerli olmasını ama bunlar gerçekler ,ha birde düzgün ürünleri getirip uygun fiyata satsalar gam yemeyeceğiz ,Çin'in en dandik ürünlerini getirip sözde ucuza satıyorlar

biz elektronik konusunda çok geç kaldık ,bu nedenle bu işleri başlangıçta devletin yapması işi çok kolaylaştıracaktır ,yoksa hiçbir özel firma sıfırdan üretime uğraşamaz ,ayrıca üretse bile Çin ile rekabet etmesi mümkün değil

inşallah bizi yanıltır da hiç değilse bu defa kaliteli ve uygun fiyata satıp hem vatandaş ,hemde ülke kazanır

not :alıntılarda bir problem var o nedenle yorumlar tuhaflaşmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 1 Eylül 2014; 2:53:51 >

• Bugün şöyle bir yazı gördüm telefonla ilgili:

ismi venus zero : 16 mp kamera 10 mp on kamera 1.6 ghz islemci 4 çekirdek lityum batarya gumus ve siyah 2 renk secenegi giris fiyati 1399 tl

eğer böyle çıkarıcaklarsa telefonu hiç çıkarmasınlar daha iyi satılmaz bence.
  • Bu nedir ya ?
     Vestel'den Türkiye'nin beklediği telefon?

• Vestel olan hicbir markayi almam.

• Google "Venus Zero" diye aratıp görsellere sakın bakmayın.
  • kendi ülkenizin her şeyini küçümseyip ,asagiladiginiz gibi bunuda küçümseyin... adamalar ugrasiyo yerli telefon yapiyo siz orda hala klavye canbazliği pesindesiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestelle yasadigim klima ve su sebili deneyiminden sonra "vestel 0.5 kalem ucu yapsa alirsam allah belami versibln" demistim :)
    Cep teli dusunemiyorum bile.
    Allah o klimayi tasarliyanindaaaa o takan servisindeeeee o sebili cinden fason getirip vestel adi altinda sataninda bin turlu...

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan1992

kendi ülkenizin her şeyini küçümseyip ,asagiladiginiz gibi bunuda küçümseyin... adamalar ugrasiyo yerli telefon yapiyo siz orda hala klavye canbazliği pesindesiniz.

adamlar uğraşıyorda bana mı uğraşıyor? sana mı uğraşıyor? para kazanmak için çinden tüm parçaları ithal edip vestel damgası vurup, "yerli üretim telefon, yerli dururken gevurun malını almayın" diye reklam yapıp ürününü satip para kazanmanın derdinde olan firmalar... mühendisler desen maaşlı personel. osuruktan nem toplayan alet üreteceğiz dese patron oturup aylarca projesinde çalışmak zorundalar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackVnM

quote:

kendi ülkenizin her şeyini küçümseyip ,asagiladiginiz gibi bunuda küçümseyin... adamalar ugrasiyo yerli telefon yapiyo siz orda hala klavye canbazliği pesindesiniz.

adamlar uğraşıyorda bana mı uğraşıyor? sana mı uğraşıyor? para kazanmak için çinden tüm parçaları ithal edip vestel damgası vurup, "yerli üretim telefon, yerli dururken gevurun malını almayın" diye reklam yapıp ürününü satip para kazanmanın derdinde olan firmalar... mühendisler desen maaşlı personel. osuruktan nem toplayan alet üreteceğiz dese patron oturup aylarca projesinde çalışmak zorundalar...

diger firmalar cokmu farkli, ayni seyleri samsung lg icinde söylüyorsan eyvallah sırf türk firmasi diye kötülemek saçma ozaman su isitici yapmaya devam etsinler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BlackVnM

quote:

diger firmalar cokmu farkli, ayni seyleri samsung lg icinde söylüyorsan eyvallah sırf türk firmasi diye kötülemek saçma ozaman su isitici yapmaya devam etsinler.

diğer firmalar farklı tabi... samsung, lg, apple, made in turkey, türk malı, yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı diye reklam yapıyor mu? milliyetçilik üzerinden reklam yapmayan firmalar ile çinden toplama telefon getirtip birleştirme işlemini yapıp sadece milliyetçilik üzerine satış strateji oluşturan firmalar bir mi?

• Çoğu firma Çin ile çalışıyor.
    Hani şu amiral telefon çıkartan firmalar bile. Diğer Elektronik markalarda da durum aynı

• BlackVnM kullanıcısına yanıt
    neyi farkli diger firmalarin islemcisimi kendi yapiyor yok intel amd qualcomm ,pilimi kendi yapiyo yok,rammi yok ,ekranmi yok ,isletim sistemimi yok diger firmalar neyi kendi yapiyosa türk firmalarda onu yapiyo .o cok satilan samsung ta milliyetciligi kullaniyo koreli birinde apple göremezsiniz

• quote:

neyi farkli diger firmalarin islemcisimi kendi yapiyor yok intel amd qualcomm ,pilimi kendi yapiyo yok,rammi yok ,ekranmi yok ,isletim sistemimi yok diger firmalar neyi kendi yapiyosa türk firmalarda onu yapiyo .o cok satilan samsung ta milliyetciligi kullaniyo koreli birinde apple göremezsiniz

senin okuma, okuduğunu anlama ve ıdrak etme konusunda büyük problemlerin var.şu yukarıda yazdığım farklı tabi cümlesinden ürünlerini dışardan alıyor fikrini nasıl çıkarttın? farklı olma sebebi ürünlerini kimden neyden nasıl aldığının umrumda olmaması, çünkü gelip bende milliyetçilik yapmıyorlar... bu yüzden o firma ile vestel'i bir tutmam.birisi milliyetçilik adı altında halka kitleyecek diğeri dünyaca kabul görmüş ürünler satacak, bende bunları bir tutacam, başka? Koreli birinde iphone göremezsinizmiş bak bak bak, hayatında kaç defa koreye gittin? hadi diyelim yok, samsung vs iphone'a karşı bizde vestel vs diğerleri... vestel ne la? 3 ay sonra serviste "abe kabul edin garantiye" diye dilendirirler adamı... bu tarz parayı veren düdüğü çalar konularında kesinlikle milliyetçiliği savunmam hatta tam tersi, parasını veriyorsam karşılığını almak istediğim için " türk malı, türkiyede üretilmiştir." tarzı ibare bulunan şeye elimi sürmem. ancak dandik birşeyler ararım idare edecek belki o zaman fiyatı uygun olursa düşünürüm
    yukarıda birisi birkaç özellik yazıp 1399 lira fiyat söylemiş, açık konuşuyorum o cihaza 1399 lira veren enayidir, saf türk malıdır... sırf tipten 400 lira kesilmesi lazım...

• BlackVnM kullanıcısına yanıt
    kimse samsungla vesteli kiyaslamiyor her halde aralarinda dağlar kadar fark olucak ,samsungunda ne telefonlari var yüzüne bakilmayan neyse benim ilk mesajda olduğu gibi anlatmak istediğim türk bir firma birşey yapmaya çalışınca iyi veya kötü hemen klavye başında bir mumdur 2 mumdur diyen ergenlerin eleştirmeye baslamalari...

• yorumları okuyunca, daha ortaya çıkmamış telefon hakkında atıp tutan önyargı/kibir abideleri adına ve bunların muadili olan vestel manisa fabrikasında çalışan emekçilerle dalga geçen vicdan fukaraları adına derin bir hüzün çöktü içime. devrim arabaları filmini izleyenler bilir, burdaki yorumlara benzer uyuşturulmuş ve dışa bağımlı hale getirilmiş zihinler o filmde çok iyi anlatılıyordu. o düşünce yapısı her dönemde var; ayaklara vurulmuş bir pranga gibi, üzerimize giydirilmiş bir deli gömleği gibi fikirlere projelere alan açmamak için elinden geleni yapıyor hâlâ. yazdıklarımı sadece bu telefon özelinde düşünmeyin, belki de telefon beklenen ilgiyi görmeyecek veya stabil bir cihaz olmayacak ama bu bir adımdır, bir sonrakinde daha iyisi yapılır. gayri memnunlar medeniyet kuramazlar.
  • Telefon umarım çirkin olmaz. Gerçi Discovery'ye baktıktan sonra pek umutlu değilim Türk yapımı telefon konusunda.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.