Şimdi Ara

Vestel CM 9812 Sallanma ve Titreme Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
12.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben ilk 6 ay içinde umursamadım şimdi ses titreşim artınca değişim istedim tabi öncesindr kapak değişti pompa değişti kayış gergi takımı amortisörler değişti netice olmayınca değişimde direttim biraz zor oldu ancak kabul etti vestel sağolsunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üst tablayı açıp sıkmada izlemek gerekli teşhis işin tamburun üzerinde arkada denge sensörleri var onlar sürtüyor olabilir başka bişey de olabilir incelemek gerekiyor kesin olan şey normal olmadığı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gavuzla kullanıcısına yanıt
    Tahmin ettigim gibi oldu.Servis demin geldi dediginizi yapti fakat normal calistigi icin sikinti yok ancak devam ederse atolyeye aliriz test islemleri yapariz dedi. Allahtan elimde video var. Elektronik urunlerde hep boyle olur bana. Sorun var derim makine servis gelince tık tık calisir. 😅

• Hsyn77 H kullanıcısına yanıt
    siz videoyu uzun çekin sizde görünün hatta direk merkeze mail olarak atın işinizi servise kalırsa benim gibi uğraşır durursanız.Değişim işlemleri sanırsam servise fatura ediliyor bu yüzden pek yanaşmıyorlar böyle durumlarda.

İçersinde attığınız çamaşır miktarı sallanma ses titreşim yapma boyunca çekin.
    bu arada 3 . yılın sonunda mı oldu bu sorunlar hocam?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    1 haftanin sonunda oldu. 😅

bosch taki sorun ları demek istedim hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kusura bakmayin anlamamisim. Bosch aslinda garanti bitene kadar sorun cikartmiyordu. Fakat 7.sene sonunda arka arkaya sorunlar oldu. Bir de tasinma durumu falan oldu. Tasinirken makineye zarar mi verdiler anlayamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hsyn77 -- 14 Eylül 2018; 16:9:41 >
  • rica ederim aslında yine iyi dayanmış ekonomik ömürleri zaten 7 sene oluyor hocam.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Konuyla alakasiz olacak ama bir sorum var. Yardimci olursaniz sevinirim. Ben bu gidisle makine sizinki gibi ses cikarana kadar değiştiremeyeceğim gibi duruyor. Bu haliyle de su an icin su sesini azaltmam lazim. Su alma sesi cok fazla. Muslugu kıssam ses azaliyor fakat makinenin aldigi su da azalir mi? Bi zarari var mi makineye? Obur turlu cok ses yapiyor su alirken.

Elektronik makinelerde( kalan süreyi gösteren modellerde diyebiliriz) genelde su sayacı (flowmetre) bulunur. Her modelde olmaz çünkü bazı makinelerdeki su seviye kontrol sistemi mekaniktir. Eski makinelerde pek olmaz. Makinenin aldığı su basıncını düşük olsa bile 10 lt suyu normalde 1 dk da alıyorsa su basıncı düşük olduğu zaman 10 lt suyu 5 dk da alır yine tamamlar. Su basıncını bir miktar düşürebilirsiniz ancak fazla düşürdüğünüz zaman ventil zarar görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 14 Eylül 2018; 19:51:11 >
    hocamın dediği doğru .Ancak aşırı kısarsanız yıkama süresi de artabilir.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Asiri ses musluk tamamen acikken oluyor ve bu ses muslugu yariya getirmeden gitmiyor. Yarisina getirince su sesi azaliyor. Bu su sesi de her programda olmuyor aslinda 12 dk super kisa programda daha fazla oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hsyn77 -- 14 Eylül 2018; 19:48:35 >
    Bu program 2 kg az kirli çamaşırı en hızlı şekilde yıkamak için tasarlanmıştır. Makine zaman kaybı olmaması ve iyi performans verebilmek için su basıncını yüksek olarak alır yazılımsal bir durumdur sorun yoktur zamanı değerlendirmek için ve yıkama dönüş devirleri tambur hareketleri yoğundur. O yüzden siz musluğu kıssanız bile belki program süresi 12 dk değil 20 dk olabilir dengeleme aşamalarını ile. Tavsiyem bu programı kullanmayın çamaşırları biriktirip 4-5 kg olarak günlük programlarda yıkarsanız daha fazla su tasarrufu sağlarsınız. Ya da makineyi tam kapasite doldurarak normal standart programlarda yıkayınız. Büyük tambur hacmi olan makinelerde az yükü dengelemek zordur. Çünkü az olan çamaşır büyük tamburda sağa sola çarparak eşit dağılım olmaz ses yapabilir veya program süresi uzayabilir. Tam dolu olarak büyük küçük parçaları karıştırarak yıkama yaparsanız ses sorununuz bir nebze çözülebilir.

• musluktan gelme ihtimali olmasın hocam?

demekki 12 dk lık program da ventili sonuna kadar açıyor ancak ventilde öyle bir özellik olduğunu duymadım .her program da açar suyu alır kapatır yarım açma gibi hiç duymadım demekki varmış.

Dogru diyorsunuz. Bugun 2 havluyu kisa programda yikadim sıkmaya almadi bos bos dondu 30 dakikadan fazla. Su an pamuklularda calisiyor makine ve son durulama suyunda yine cok ses yapti. Biraz kıssam iyi olacak gibi gorunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsyn77

Dogru diyorsunuz. Bugun 2 havluyu kisa programda yikadim sıkmaya almadi bos bos dondu 30 dakikadan fazla. Su an pamuklularda calisiyor makine ve son durulama suyunda yine cok ses yapti. Biraz kıssam iyi olacak gibi gorunuyor.

Yarıdan biraz daha az kısın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

musluktan gelme ihtimali olmasın hocam?

demekki 12 dk lık program da ventili sonuna kadar açıyor ancak ventilde öyle bir özellik olduğunu duymadım .her program da açar suyu alır kapatır yarım açma gibi hiç duymadım demekki varmış.

Üreticiler fabrikada makinenin deterjanı akıp gideceği kadar çok deterjan çekmecesinden deterjanın taşıp köpürmeyeceği kadar az olarak su alma basıncını ayarlarlar. Su alma basıncı ayarlanabilen bir şey. Öyle olmasa zaten teknik özelliklerinde kullanım kılavuzunda XXXX XX arası su basıncı ile çalışmaya uygundur diye belirtmezler. Ama musluk da ses yapıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 14 Eylül 2018; 20:07:56 >
    benim 9614 te bu şekilde ydi bende makine bozuk dedim😅

ancak 12 dk lıkta ciddiz zorlanıyor dengeleme için.12 dk çıkıyor 20 dk ya.

Eşim kot pantolonları tek tek yıkatıyordu yıpranmasınlar diye boş boş 20 dk döne döne daha çok yıprandığı için hepsini toplayıp öyle atmaya başladı daha az zorlanıyor ve 12 dk ya yakın sürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

benim 9614 te bu şekilde ydi bende makine bozuk dedim😅

ancak 12 dk lıkta ciddiz zorlanıyor dengeleme için.12 dk çıkıyor 20 dk ya.

Eşim kot pantolonları tek tek yıkatıyordu yıpranmasınlar diye boş boş 20 dk döne döne daha çok yıprandığı için hepsini toplayıp öyle atmaya başladı daha az zorlanıyor ve 12 dk ya yakın sürüyor.

Programdan programa göre su alma sesi değişiyorsa yazılımsal ayarlanmış olabilir. Evet belli bir dengeleme süresi var 4-5 dk veya 5-6 dk eğer bu süre içinde yük dengelenemezse abartılı boyutlarda dengesiz değilse sıkmaya başlar. Biriktirerek çamaşır yıkadığınız zaman makineyi tasarruflu verimli olarak kullanmış olursunuz. Kısa programları ben pek tercih etmiyorum çamaşırlar tam anlamıyla durulanamıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.