Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Vestel AV 1000 Home Theatre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
12
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Vestel AV 1000 Home Theatre
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1250 Mesaj
      11 Eylül 2003 11:02:21 Konu Sahibi
      Beyler dün gece itibariyle kurdum sistemi, daha önce deneyen oldu mu bu sistemi?
      Bana özellikle subwoofer süs amacı ile konmuş gibi geldi, sesi soluğu çıkmıyor, çok boğuk, acaba aletde mi sorun var yav?
      Sony müziksetinde açınca bası kanepeler titriyodu.
      Ayrıca 5+1 çalıştırıldığında arka hoparlörlerden gelen ses çok yetersiz, belli bile olmuyor. (Bu arada her şey çalışıyor, yanlış takılmış bir kablo vs. yok)
      Henüz DVD izlemeyi denemedim, vcd, mp3 ve radyo denedim. Umarım dvd de daha düzgün olur olay. Arkadaşta başka bir marka home theatre da televizyon çıkışında bile çok daha iyi geliyordu sesler.
      Ayarlar konusu kitapçıkta çok yüzeysel anlatılmış.
      Bu konuda fikri olanlar yazarsa sevinirim.
      Saygılar,

|
      |
    • Binbaşı
      1250 Mesaj
      11 Eylül 2003 12:27:31 Konu Sahibi
      Bilen kullanan yok mu arkadaşlar??? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Eylül 2003 12:33:40
      bu sistemin gücü ne kadar ayrıca kaç paraya aldın?
      |
      |
    • Binbaşı
      1250 Mesaj
      11 Eylül 2003 13:22:38 Konu Sahibi
      Gücünü bilmiyorum açıkçası, ucuza aldım tabiki, özel bir fiyattan [krl]
      peşin 400 filan galiba norml fiyatı da
      |
      |
    • Binbaşı
      1250 Mesaj
      11 Eylül 2003 15:02:59 Konu Sahibi
      +
      |
      |
    • Binbaşı
      1250 Mesaj
      11 Eylül 2003 15:03:46 Konu Sahibi
      Bu sistemi kullanan yok mu forumda???
      |
      |
    • Yarbay
      13604 Mesaj
      11 Eylül 2003 17:48:44
      DVD izlemeden hoparlörler hakkında konuşma:))) Gerçek güç DVD filmlerde, özellikle 5.1 özellikli filmlerde anlaşılır.
      |
      |
    • Binbaşı
      1250 Mesaj
      11 Eylül 2003 17:59:54 Konu Sahibi
      Bu görüşüne katılıyorum, hafta sonu ilk iş bir dvd film bulmak olacak.
      Ancak takıldığım nokta şu,
      Ben tv'den sesi bu aletle dinleyeceğim. Subwooferdan bu denli az ses çıkması durumunda, tv den sesi almak daha mantıklı olacak oysa daha önce dediğim gibi arkadaştaki sistemde tv çıkışı home theatre a bağlı iken baslar çok düzgün çıkıyordu. Bunda maalesef baslar için subwooferı oldukça açmak gerekiyor, o halde bile bas sesler çok düzgün değil.
      |
      |
    • Yarbay
      13604 Mesaj
      11 Eylül 2003 18:05:54
      Heralde pasif subwoofer a sahip.
      |
      |
    • Binbaşı
      1250 Mesaj
      11 Eylül 2003 18:09:06 Konu Sahibi
      Bu görüşüne katılıyorum, hafta sonu ilk iş bir dvd film bulmak olacak.
      Ancak takıldığım nokta şu,
      Ben tv'den sesi bu aletle dinleyeceğim. Subwooferdan bu denli az ses çıkması durumunda, tv den sesi almak daha mantıklı olacak oysa daha önce dediğim gibi arkadaştaki sistemde tv çıkışı home theatre a bağlı iken baslar çok düzgün çıkıyordu. Bunda maalesef baslar için subwooferı oldukça açmak gerekiyor, o halde bile bas sesler çok düzgün değil.
      |
      |
    • Yarbay
      3862 Mesaj
      12 Eylül 2003 16:28:02
      Ben 1 ay kullandıktan sonra emmioğluna satmıştım. Şimdi öncelikle subwoofer pasif olduğu için yetersiz gelebilir ancak merak etme DVD filmlerde fena değil. Ayrıca bu tür sistemler zaten müzik falan dinlemek için değil film içindir. 60 Watt yazıyor subwoofer için ancak tabiki abartı bir rakam. Ayrıca bağlantıyı 5.1 analog girişten mi yoksa stereo girişten mi yaptın o da önemli. Eğer zaten 5.1 analog girişten yapmışsan destekleyen filmler haricinde ne merkez, ne de surround hoparlörlerden ses alamazsın. Stereo bağlarsan sorun olmaz. Bu seferde dvd player.ın menüsünden virtual surround özelliğini aktif yapman lazım. Velhasıl ses seviyesi yüksek, distorsiyonu fiyatına göre kabul edileblir ancak bas seviyesi yetersiz bir ses sistemidir. Ne varki bu ses sisteminin amacı müzik dinlemek değil, daha çok film dinlemektir. Bas.ın yetersiz oluşu subwoofer.ın pasif oluşundan kaynaklanıyor.
      |
      |
    • Binbaşı
      1250 Mesaj
      12 Eylül 2003 18:13:31 Konu Sahibi
      Baba bu analog giriş ve stereo giriş olayını detaylı anlatabilirmisin? Ban her hoparlörü sağ da bulunan ayrı (mandallı) girişlere bağladım, zati hepsi için ayrı olan tek yer ora. stereo giriş nere?
      |
      |
    • Yarbay
      3862 Mesaj
      12 Eylül 2003 22:21:05
      Şimdi dostum. Subwoofer kabinin arkasında birçok giriş mevcuttur. Hatırladığım kadarıyla yazıyorum, DVD (5+1 Analog), CD/VCD (Right, Left Stereo), Tape (Right, Left Stereo) Mandalları karıştırma. Onlar ses çıkışları gözüm. Doğal olarak FR, FL, RR, RL ve center olmak üzere 5 çıkşı mevcut.

Şimdi sana soruyorum : DVD Player ya da bilgisayar bağlantını Right, Left olmak üzere iki kanaldan subwoofer.ın arkasındaki CD/VCD.ye mi bağladın yoksa subwoofer.ın arkasındaki 5+1 girişe mi bağladın (FR, FL, RR, RL, CENTER VE SUBWOOFER GİRİŞLERİ) Olay budur yani. Bu cevabı verirsen daha net cevap verebilirim.
      |
      |
Reklamlar
sohbet
son dakika
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.