Şimdi Ara

Vestel AV 1000 Home Theatre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler dün gece itibariyle kurdum sistemi, daha önce deneyen oldu mu bu sistemi?
    Bana özellikle subwoofer süs amacı ile konmuş gibi geldi, sesi soluğu çıkmıyor, çok boğuk, acaba aletde mi sorun var yav?
    Sony müziksetinde açınca bası kanepeler titriyodu.
    Ayrıca 5+1 çalıştırıldığında arka hoparlörlerden gelen ses çok yetersiz, belli bile olmuyor. (Bu arada her şey çalışıyor, yanlış takılmış bir kablo vs. yok)
    Henüz DVD izlemeyi denemedim, vcd, mp3 ve radyo denedim. Umarım dvd de daha düzgün olur olay. Arkadaşta başka bir marka home theatre da televizyon çıkışında bile çok daha iyi geliyordu sesler.
    Ayarlar konusu kitapçıkta çok yüzeysel anlatılmış.
    Bu konuda fikri olanlar yazarsa sevinirim.
    Saygılar,

• Bilen kullanan yok mu arkadaşlar??? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
  • bu sistemin gücü ne kadar ayrıca kaç paraya aldın?
  • Gücünü bilmiyorum açıkçası, ucuza aldım tabiki, özel bir fiyattan [krl]
    peşin 400 filan galiba norml fiyatı da
  • +
  • Bu sistemi kullanan yok mu forumda???
  • DVD izlemeden hoparlörler hakkında konuşma:))) Gerçek güç DVD filmlerde, özellikle 5.1 özellikli filmlerde anlaşılır.
  • Bu görüşüne katılıyorum, hafta sonu ilk iş bir dvd film bulmak olacak.
    Ancak takıldığım nokta şu,
    Ben tv'den sesi bu aletle dinleyeceğim. Subwooferdan bu denli az ses çıkması durumunda, tv den sesi almak daha mantıklı olacak oysa daha önce dediğim gibi arkadaştaki sistemde tv çıkışı home theatre a bağlı iken baslar çok düzgün çıkıyordu. Bunda maalesef baslar için subwooferı oldukça açmak gerekiyor, o halde bile bas sesler çok düzgün değil.
  • Heralde pasif subwoofer a sahip.
  • Bu görüşüne katılıyorum, hafta sonu ilk iş bir dvd film bulmak olacak.
    Ancak takıldığım nokta şu,
    Ben tv'den sesi bu aletle dinleyeceğim. Subwooferdan bu denli az ses çıkması durumunda, tv den sesi almak daha mantıklı olacak oysa daha önce dediğim gibi arkadaştaki sistemde tv çıkışı home theatre a bağlı iken baslar çok düzgün çıkıyordu. Bunda maalesef baslar için subwooferı oldukça açmak gerekiyor, o halde bile bas sesler çok düzgün değil.
  • Ben 1 ay kullandıktan sonra emmioğluna satmıştım. Şimdi öncelikle subwoofer pasif olduğu için yetersiz gelebilir ancak merak etme DVD filmlerde fena değil. Ayrıca bu tür sistemler zaten müzik falan dinlemek için değil film içindir. 60 Watt yazıyor subwoofer için ancak tabiki abartı bir rakam. Ayrıca bağlantıyı 5.1 analog girişten mi yoksa stereo girişten mi yaptın o da önemli. Eğer zaten 5.1 analog girişten yapmışsan destekleyen filmler haricinde ne merkez, ne de surround hoparlörlerden ses alamazsın. Stereo bağlarsan sorun olmaz. Bu seferde dvd player.ın menüsünden virtual surround özelliğini aktif yapman lazım. Velhasıl ses seviyesi yüksek, distorsiyonu fiyatına göre kabul edileblir ancak bas seviyesi yetersiz bir ses sistemidir. Ne varki bu ses sisteminin amacı müzik dinlemek değil, daha çok film dinlemektir. Bas.ın yetersiz oluşu subwoofer.ın pasif oluşundan kaynaklanıyor.
  • Baba bu analog giriş ve stereo giriş olayını detaylı anlatabilirmisin? Ban her hoparlörü sağ da bulunan ayrı (mandallı) girişlere bağladım, zati hepsi için ayrı olan tek yer ora. stereo giriş nere?
  • Şimdi dostum. Subwoofer kabinin arkasında birçok giriş mevcuttur. Hatırladığım kadarıyla yazıyorum, DVD (5+1 Analog), CD/VCD (Right, Left Stereo), Tape (Right, Left Stereo) Mandalları karıştırma. Onlar ses çıkışları gözüm. Doğal olarak FR, FL, RR, RL ve center olmak üzere 5 çıkşı mevcut.

Şimdi sana soruyorum : DVD Player ya da bilgisayar bağlantını Right, Left olmak üzere iki kanaldan subwoofer.ın arkasındaki CD/VCD.ye mi bağladın yoksa subwoofer.ın arkasındaki 5+1 girişe mi bağladın (FR, FL, RR, RL, CENTER VE SUBWOOFER GİRİŞLERİ) Olay budur yani. Bu cevabı verirsen daha net cevap verebilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.