Şimdi Ara

Vestel ANDROID 4K ULTRA İNCE 55UB9690 140 EKRAN LED TV nasıldır kullanan arkadaşlarımız cevap verirse sevinirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vestel ANDROID 4K ULTRA İNCE 55UB9690 140 EKRAN LED TV (55 inç) kullanan arkadaşlar.nasıldır
    Vestel ANDROID 4K ULTRA İNCE 55UB9690 140 EKRAN LED TV  nasıldır kullanan arkadaşlarımız cevap verirse sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahimEsad -- 7 Temmuz 2017; 22:57:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ürünü mağazada inceleme şansım olmuştu. Performans yönünden tatminkar. Ama görüntü olarak kişiden kişiye değişir.

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Yokmu başka bilgisi olan

• Yardım edin lütfen

• müdür 55UB9690. kullanıyorum mükemmel bir cihaz görüntü kalitesi harika android seri çalışıyor takılma donma yok. dizayn olarak ta gayet şık. 55Ua8990 için gitmiştim bu cihazı görünce fikrim değişti ado hocanında tavsiyesiyle aldım çok memnunum

• vestel 55UB 9690 android tv kullanıyorum. cihaz mükemmel çıktı, görüntü kalitesi mükemmel, play store kullanışlı, cihaz çok seri, android çok stabil, play storede uygulama olarak eksik var puhu tv vs yok, ancak es dosya üstünden apk olarak yüklenebiliyor, cihazda dahili hafıza 16, yaklaşık olarak 9.72 gb kullanım alanı var, harici bellek ile hafıza artırımı yapılmıyor. netflix uygulaması çok iyi, sesle arama yapmada sorun yok gayet iyi, tv nin dizaynına gelince çok ince ve göze çpk hoş geliyor, google chrome tv nin kumandasıyla işlem yapılamıyor uyumsuz ancak puffin tv web browser ile çok stabil. çalışıyor.
    Vestel ANDROID 4K ULTRA İNCE 55UB9690 140 EKRAN LED TV  nasıldır kullanan arkadaşlarımız cevap verirse sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sufi4848 -- 13 Temmuz 2017; 20:23:41 >

• Burda yazdığına göre PVR yok
    Senin için kriter midir bak bakalım?
    Bu arada TV de subwoofer varmış sesi güzel olsa gerek

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/48673-71066/sony-kd-55xd8505_vestel-55ub9690/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 17 Temmuz 2017; 23:32:34 >
  • Merhaba arkadaşlar Lütfen Okuyun

Ürünü satın aldım ve başımdan geçenleri size anlatmak istiyorum.

Yaklaşık 2 hafta önce 55UB9690 model tv yi teknosa sitesi üzerinden sipariş verdim. TV elime ulaştı ve montaj için servis talebinde bulundum. Servis ertesi gün geldi tv yi kurdu. 15:30'da montaj için fiş kesti ve kumandadan açma tuşuna bastı. Tv android olduğu için 3 dakikada açıldı kurulumu falan yaptı ve tv nin beslemesinden rahatsız edici şekilde cızırtı geliyordu. 15:35'te ürün kutudan arızalı çıktığı için değişim talep fişi kesti ve gitti. Yaklaşık 3 gün sonra öğle saatlerinde vestel fabrikasından arandım. Değişim talebinin onaylandığını, yeni tv nin gönderileceği bir hanım tarafından belirtildi. Aynı gün akşam saatlerinde aynı hanım tarafından tekrar arandım ve fabrikada bu üründen olmadığını değişim yapamayacaklarını söylediler. Bana seçenekler sundular: Teşhit ürünü gönderebilirlermiş veya fatura tutarım kadar iade edip ürünü ben tekrar alabilirmişim. Ben tv yi 3060 tl ye aldım. Aradaki fark ne olacak dediğimde sert bir üslupla farklı bir şey yapamayacaklarını belirttiler. Bende bunları kabul etmediğimi sadece ürünün değişimimin yapılmasını istediğimi belirterek telefonu kapattım. Aradan geçen bir kaç gün sonunda vestel servisinden arandım ve evdeysem yeni tv nin getirileceğini söylediler. Yeni tv geldi güzelce kuruldu eskisi paketlendi.

NOT: TV yoktu ellerinde bu tv nereden çıktı. Yani sesi çıkmayan biri olsam bana teshiri yapıştıracaklardı demekki.

Yeni tv açıldı ve yine aynı ses. Yeni gelen tv ninde beslemesi arızalı. Normal seste belli olmuyor fakat tv nin sesini kısınca özelliklede akşamları çevre sessiz olduğu için çok rahatsız ediyor.
    Servisteki arkadaş konu ile ilgili tekrar fiş kesti ve gitti.

Şu an üzerinden bir kaç gün geçti ve kimseden ses soluk yok. Tv arızalı şekilde evde duruyor.

Ayrıca en takıldığım nokta bu da değil; TV yi almadan önce çok araştırdım. Müşteri hizmetleri ile görüştüm sitesinden tüm özelliklerini inceledim. Üründeki ram miktarı bana her sorduğumda ve web sitelerinde 2,5 gb olarak belirtildi.

Cpu-z ve aida64 uygulamaları ile kontrol ettiğimde toplam ram miktarının 1,5 gb olduğunu gördüm. Bu eski götürülen ve yeni getirilen tv de de aynı. Bunun için de müşteri hizmetlerinde kaydım var. Hatta kayıt açtırmadan önce sordum ne kadar ram var diye 2,5 denildi yine.
    Ram için hala bir geri dönüş yok. Kontrol ettiğimde de sitelerinde ram miktarını kaldırmışlar.

Elektronik teknikeri ve android uygulama geliştirici olarak bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. Sorunum çözülür mü bilemiyorum.

Ben araştırdığımda vestel android tv ler için yok denecek kadar az bilgi vardı internette. Benim gibi düşünen arkadaşlar varsa bilgi olması açısından yazmak istedim.

Bunların dışında tv ye gelirsek, arayıpta cevap bulamadığım soruları buradan aktarayım;

-Bilinmeyen kaynaklar ayarlardan açılıyor ve her türlü uygulama yüklenebiliyor.
    -Görüntüsü muhteşem değil fakat tatmin edici
    -4k çözünürlük yazıyor fakat aida64 uygulaması 1080p çözünürlük bilgisi veriyor panel için
    -TRT 4k yı açıyor
    -Kanal geçişleri yavaş ama kullanılmayacak gibi değil
    -kutudan 2 kumanda çıkıyor. Bluwtooth lu olan siyah küçük kumandada sesle kontrol desteği var.
    -Gerçekten çok ince, panelin üst kısmı LG G2 telefonum ile neredeyse aynı kalınlıkta.
    -Menü gayet seri ve akıcı fakat 1,5 gb ramdan midir henüz çok kurcalamaya zamanım olmadı fakat chrome uygulaması üzerinden video henüz açamadım. Farklı tarayıcılar ile deneyeceğim zaman buldukça
    -Oyun kolu, kablosuz mause usb tak kullan sorun çıkarmıyor.

Gelişmeleri buradan bildireceğim.

08.12.2017 DÜZENLEME

Buraya yazmış olduğum mesajdan yaklaşık 10 gün sonra manisadan bir ekip geldi ve sorun olmadığını söyledi. Çünkü bu süreçte televizyondak ses her geçen gün azalıp artık duyulmaz hale gelmiştir.

Aradan 1 ay kadar geçti. Televizyonu o 1 aylık süreçte evde olmadığım için kullanmadım. 1 hafta önce açtım ses yine yükselmiş kulak tırmalama seviyesine çıkmıştır. Bıktırdı beni bu televizyon. Şu an tekrar kayıt açtırsammı yoksa beklesemmi diye düşünme aşamasındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brskzlky -- 8 Aralık 2017; 12:7:39 >

• bu üründen bende aldım ekran köşelerinde kararma vardı ve ekran siyahken beyazlama değişimini istedim yenisi geldi ama buda aynı sizdede böyle sorun var Mİ?

• Televizyonumdda kısıtlı profile geçildi hatası alıp ne kumandayı nede android menüsünü kullanabiliyorum çözümü bilen var mı ?
  • guneysen12 G kullanıcısına yanıt
    Evet sağ üst ve sol üstte böyle bir sorun var. ben de 2 ürün değiştirdim 2 si de aynıydı. fakat sizinkinde solda da var galiba. bir de karşısına oturup dik baktığınızda böyle karartı var. ama sağa yola yatıp baktığınızda karartı yattığınız tarafta azalıyor diğer tarafta artıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.