Şimdi Ara

VESTEL AKILLI NF620 P Buzdolabı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
20.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir süredir buradaki konuları okudum ve piyasadaki ürünleri inceledim. Bütçem doğrultusunda HITACHI R-Z660ERU9 PWH, LG GR-M762GSHW ve VESTEL AKILLI NF620 P arasında kalmıştım. Lg'nin fıyatı sebebiyle önceliği diğer iki ürüne vermiştim fakat Hitachi'nin beyaz olanı stokta kalmamış ve inox olanları birazcık bütçeme göre pahalı ( beyazı 2000 e bulmuşken inox olanı 2630 civarı). Hal böyle olunca ibre VESTEL AKILLI NF620 P ye doğru kaydı ama ürün hakkında pek yorum yada incelemeyle karşılaşmadığım için aklımda soru işaretleri var. Alan kişiler acaba memnun mu, motoru inverter yada normal mi, 2000 civarına yüksek hacimli başka model önerilir mi vb gibi... Benzer evrelerden geçen arkadaşlar kıymetli yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

• biolog_hakan kullanıcısına yanıt
    hakan bey merhaba ben adanada ikamet ediyorum
    bu buzdolabından bende var çok memnunum motoru düz inverter değil çok yüksek hacimlidir tüm ihtiyaçlarınızı gönül rahatlığı ile koyabilirsiniz
    kafan rahat olur vay raf dar geldi vay yer kalmadı vay yüksek geldi derdi yok inanki tüm sebze meyveleri tencereleri resmen yutuyor içinde kayboluyor
    al vesteli 10 yıl kompressör 3 yıl ürün garantilidir
    ben bu modeli 2750 tl yken indirimli2300 tlye almıştım şu an 1990 tl yanılmıyorsan sormak istediğin olursa tlf.aşağıda
    tel:0544-2375778
  • Vestel hem fiyat olarak hem de hızlı profesyonel servis olarak önde hitacinin birseyi bozulsa adam gibi servisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahçup

hakan bey merhaba ben adanada ikamet ediyorum
    bu buzdolabından bende var çok memnunum motoru düz inverter değil çok yüksek hacimlidir tüm ihtiyaçlarınızı gönül rahatlığı ile koyabilirsiniz
    kafan rahat olur vay raf dar geldi vay yer kalmadı vay yüksek geldi derdi yok inanki tüm sebze meyveleri tencereleri resmen yutuyor içinde kayboluyor
    al vesteli 10 yıl kompressör 3 yıl ürün garantilidir
    ben bu modeli 2750 tl yken indirimli2300 tlye almıştım şu an 1990 tl yanılmıyorsan sormak istediğin olursa tlf.aşağıda
    tel:0544-2375778

motoru inverter değil demişsiniz, inverter klimalardaki gibi bir teknoloji midir, A++ olmasını mı sağlıyor?

inverter motorlu bir buzdolabı tavsiye etseydiniz tabii yine çok büyük hacimli ne olurdu ?

• tanapay kullanıcısına yanıt
    EVET KLİMALARDAKİ GİBİ ELEKTRİK SARFİYATI TASARRUFU İÇİN
    AMA MACERA ARAMAYA GEREK YOK
    BEN VESTEL'E NEREDEYSE KEYFİ 2 BUZDOLABI İADE ETTİM YENİSİN GETİRDİLER
    HİÇ ÜZMEDİLER
    HADİ SAMSUNG ALDA İADE ET GÖRİM
    HADİ LG ALDA İADE
    HADİ SHARP ALDA İADE ET
    BENCE HİÇ BAŞKA MARKA ARAYIŞINA GİRMENİZE GEREK YOK
    İNVERTER MOTORLU GENELDE SHARP LG SAMSUNG BUZDOLAPLARINDA VAR
    AMA 620 LİTRE HACİMLİ DEĞİLLER
    OLSA BİLE UÇUK FİYATLIDIRLAR
    DEĞMEZ
    VESTEL MÜŞTERİ HİZMETLERİ
    SATIŞ SONRASI İLGİ ALAKA SORUN ÇÖZME 10 ÜZERİNDEN 100 PUAN ,
    BAK BU ÇOK ÖNEMLİDİR
    BAZI MARKALARDA KARŞINDA DERDİNİ ANLATACAK MUATTAP BULAMIYORSUN
    BIRAK BUZDOLABI DEĞİŞTİRTMEYİ
  • Dün kayınpedere NF620P aldık. Alırken çok araştırma yaptık. Tüm teknoloji marketleri, mağazaları gezdik. Ürünü "alırken en çok kazandığınız" marka kesinlikle Vestel. (1900 TL/ 9 Taksit) Diğer markalarda aynı paraya eski model ve özelliksiz ürünleri satıyorlar. Bosch ve Arçelik ürünlerinin kaliteli olanları 3000 TL'den başlıyor, 5000'e kadar gidiyor. Bizim baktığımız ürünün muadilleri ise "en az" 300-400 TL daha pahalı. Ürün yaklaşık 15 gün'e kadar teslim edilecek. Teslimat ve bir süre kullanımdan sonra "kullanırken de kazanıp kazanmadığımızı" yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: horilus

Dün kayınpedere NF620P aldık. Alırken çok araştırma yaptık. Tüm teknoloji marketleri, mağazaları gezdik. Ürünü "alırken en çok kazandığınız" marka kesinlikle Vestel. (1900 TL/ 9 Taksit) Diğer markalarda aynı paraya eski model ve özelliksiz ürünleri satıyorlar. Bosch ve Arçelik ürünlerinin kaliteli olanları 3000 TL'den başlıyor, 5000'e kadar gidiyor. Bizim baktığımız ürünün muadilleri ise "en az" 300-400 TL daha pahalı. Ürün yaklaşık 15 gün'e kadar teslim edilecek. Teslimat ve bir süre kullanımdan sonra "kullanırken de kazanıp kazanmadığımızı" yazarım.

hocam ne durumdayız?
    memnun musunuz?

motor inverter olmamasına ragmen nasıl A+ degerini saglıyor ilginç.
    LG samsung filan A+ veya A++ inverter motorla hem de.

• Valla benim elektrik sarfiyatım oldukça düştü, kıyaslamanız için şöyle anlatayım. Evde tek yaşıyorum, banyo için sıcak su ihtiyacımı termosifon ile karşılıyorun en az 2 günde bir 30 dk kadar çalışıyor. Ortalam ayda 2 defa arçeliğin çok eski modellerinden bir çamaşır makinesi çalışıyor, ortalama 7 saat laptop ve 23 W lık ampul ve oldukça eski no frost bosch buzdolabı çalışırken ortalama 60 lira geliyordu. Buzdolabı aldıktan sonra ilk faturam 47 lira geldi ( 15 günü yeni, 15 günü de eski buzdolabı kullanıldı), sonraki faturam 27 lira geldi. Bugün yarın yeni fatura gelince onu da eklerim. Gerçi bahar temizliği sebebiyle biraz fazla gelebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: biolog_hakan

Valla benim elektrik sarfiyatım oldukça düştü, kıyaslamanız için şöyle anlatayım. Evde tek yaşıyorum, banyo için sıcak su ihtiyacımı termosifon ile karşılıyorun en az 2 günde bir 30 dk kadar çalışıyor. Ortalam ayda 2 defa arçeliğin çok eski modellerinden bir çamaşır makinesi çalışıyor, ortalama 7 saat laptop ve 23 W lık ampul ve oldukça eski no frost bosch buzdolabı çalışırken ortalama 60 lira geliyordu. Buzdolabı aldıktan sonra ilk faturam 47 lira geldi ( 15 günü yeni, 15 günü de eski buzdolabı kullanıldı), sonraki faturam 27 lira geldi. Bugün yarın yeni fatura gelince onu da eklerim. Gerçi bahar temizliği sebebiyle biraz fazla gelebilir

hocam selam,
    diger konudaki incemende

196 cm yükseklik, 76 cm genişlik ve 80 cm derinlik yazmışsın da, speclerinde vestel com.tr de;

195 x 76 x 83 cm gorunuyor,
    hangisi dogru acaba, malum yer meselesi.

• 196* 76* 83 yazıyo üzerinde. Diğer mesajda bakmadan yazmışım demekki =)
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Dolap henüz gelmedi. Zaten bende Temmuz ortasında gidip göreceğim. İnceleyip ve kullanıp mutlaka yazacağım.
  • horilus H kullanıcısına yanıt
    Yorumunuzu ve incelemnizi bekliyoruz :)
  • mahçup M kullanıcısına yanıt
    bu ürünün net hacimleri hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba

Altusun al376ey modeli elektronik değil ama kargo taksit dahil 1600 tl
    143 lt net dondurucu bölme hacmi
    409 lt net soğutucu bölme hacmi
    620lt brüt hacim
  • menzil957 kullanıcısına yanıt
    altusu bilmem ama vestelin sitesinde her modelin net ölçüleri mevcuttur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 29 Temmuz 2014; 18:18:23 >
  • Selamlar, cihazı yerinde gördüm. Kullandım. Yumurtalık kısmı ihraç edilen modellerde kapaklı, yurtiçi kapaksız. Bu bizim için sorun oldu. Bagrımıza taş basıp kullanmaya karar verdık. Kendi evimizde 10 yıllık yerli üretim bir Bosch kullanıyoruz. Mukayeseyı ancak bununla yapabilirım. Uzun uzun yazmak yerine kısaca şunu söyleyeyim. Bu fiyata alabılecegınız tek ürün bu ama bunu alacagıma bir sene daha bekler, başka bir marka alırım. Özelliklerine bakınca alınır gibi duruyor ama kendime almam. Elektrik Faturası henüz gelmedi.Özel olarak soracaklarınız varsa cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horilus -- 17 Ağustos 2014; 15:12:24 >
  • Hocam kötü yanları nedir
  • Malzeme kalitesi kötü, sacının ince olduğunu hissedebiliyorsunuz. Kompresörünün makine mühendisi bacanak tarafından çinde üretildiğini öğrendim. cihaz çok gürültülü olmasa da benim evdeki 2004 model farklı marka bir cihazdan daha sesli. Şöyle anlatayım Linea ile bravo, clio ile megane nasıl farklıysa, vestel ile daha pahalı bir cihaz arasında öyle bir fark var. Buzdolabı bir kere alınır, en az 10 yıl kullanılır. Parayı biriktirip iyi bir cihaz almakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: horilus

Malzeme kalitesi kötü, sacının ince olduğunu hissedebiliyorsunuz. Kompresörünün makine mühendisi bacanak tarafından çinde üretildiğini öğrendim. cihaz çok gürültülü olmasa da benim evdeki 2004 model farklı marka bir cihazdan daha sesli. Şöyle anlatayım Linea ile bravo, clio ile megane nasıl farklıysa, vestel ile daha pahalı bir cihaz arasında öyle bir fark var. Buzdolabı bir kere alınır, en az 10 yıl kullanılır. Parayı biriktirip iyi bir cihaz almakta fayda var.

"Kompresörünün makine mühendisi bacanak tarafından çinde üretildiğini öğrendim." Üzerinde Made in Turkey yazan bir ürünün kompresörü Çin'de üretilemez, bu yasal olarak mümkün değil. Ayrıca LG ve Samsung'un pek çok buzdolabı modelinin yalnız kompresörü değil komple bütün parçaları Çin'de üretiliyor.

• Mahçup arkadaşımla telefonla görüşüp dolabın kritiğini yaptık.

Tavsiyesi üzerine bayiye gidip inceledim. Oldukça gösterişli,dijital ekranı kolay ve anlaşılır. Servisi çok ilgili kapı geçişlerinde aman dikkat çizilmesin dediğimde ''abi merak etmeyin götürüp başkasını getiririz'' bile dediler.

2100 tl'ye 9 ay taksitle aldım ama + 4 yıl garanti uzatma için servise 100 tl verdim 3+4 yıl ürün 10 yıl da kompresör garantisi oldu. Buzdolabı almayı düşünenlere tavsiye ederim. Emsallerine baktım 2500 3000 tl aralığında...
    Mahçup nikli arkadaşıma da teşekkür ederim.

• eddy kullanıcısına yanıt
    Samsung ve LG yi bilemem ama Bosch, Siemens, Liebherr gibi markalar Danfoss gibi Avrupa üretimi kompresör kullanıyorlar.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.