Şimdi Ara

Vestel 65UB9100(HDR) ana konu. Fiyat-performans tvsi (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
29
Favori
112.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aragorn20

merhaba bu başlıktaki 2.40.6.0 yazılımını kurabilirsiniz.

Merhaba,

Hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • merhaba acaba bu tv ile kablosuz Wireless klavye kullanan var mı? bu tip ürünler ise yarar mı?

Vestel 65UB9100(HDR) ana konu. Fiyat-performans tvsi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu tvnin smartı kullanışlı mı

• axiom2005 A kullanıcısına yanıt
    Ben bu profili yükledim ama bir süre sonra kumanda çalışmaz hale geldi fişi çekip takmak zorunda kalıyorum ne yapabilirim yazılım 2.40.6.0
  • quote:

Orijinalden alıntı: palet

quote:

Bugün TV yi açtım güncelleme gelmiş. Güncelledim ancak tavsiye etmiyorum. Keşke geri döndürebilsem. Gördüğüm kadarı ile Kanal liste düzenleme ile ilgili değişiklikler olmuş ve artık kanal Taşıma özelliği yok. Ya da ben bulamadım.
    Kişisel görüşüm kanal düzenleme işlemi önceki hali ile çok daha iyiydi.
    "TAŞI" seçeneğini neden iptal etmişler anlamıyorum.

Kendi mesajıma alıntı yapacağım hiç aklıma gelmezdi.

Daha önceki bir mesajımda; kanal düzenleme menüsündeki TAŞI seçeneğinin yazılım güncelleme sonrası gittiğini ancak daha sonra gelen bir güncelleme ile de tekrar düzeldiğini yazmıştım Ancak bu işlemin güncelleme ili bir ilgisi olmadığını bugün tesbit ettim. Şayet TKGS güncellemesini OTOMATİK te bırakırsanız KANAL LİSTE düzenleme menüsünde TAŞI seçeneği çıkmıyor. Ama ESNEK te bırakırsanız TAŞI seçeneğini görebiliyorsunuz.

Diğer bir konu'da; Mevcut kanal listenizi USB belleğe almak yada USB bellekten TV ye yüklemek isterseniz; Menü- Kurulum - Uydu ayarları - Uydu Kanal tablosuna girerek bu işlemi yapabilirsiniz.

Şayet Ev sinema sistemi ile kullanıyorsanız ve Sinema sisteminizin HDMI ARC özelliği varsa; Sinema sisteminizi TV ye entegre edebiliyorsunuz. Bunun için,

1- HDMI 1.4 özelikli kablo ile sinema sistemini TV ye bağladıktan sonra , hangi HDMI ye bağladıysanız Menü - Ayarlar - Kaynaklar'dan o HDMI yi GELİŞMİŞ e getirin.

2- Daha sonra, Menü - Ayarlar - Daha fazla dan HDMI CEC ve HDMI OTOMATİK Açılışı ETKİN , HOPARLÖRLER i AMPLİFİKATÖR yapın.

Bu işlem sonrasında TV yi kumandadan açtığınızda Ses sistemide otomatik olarak açılacak ve TV speakerlarından gelen ses kesilecek, sonrasında TV kumandası ile Ses sisteminin ses ayarına da kumanda edebileceksiniz ayrıca TV yi kumandadan kapattığınızda da ses sisteminiz otomatik kapanacaktır. Bu arada 5+1 ses almak için MENÜ - SES - SAYISAL ÇIKIŞ ı SIKIŞTIRILMIŞ yapmayı unutmayın.
    HDMI den bağladığınınızda Optik / Coax. vs. başka herhangi bir bağlantıya gerek kalmıyor.

NOT: Ev sinema sisteminde TV Müzik kanallarından aldığım ses'in hiçbir özelliği yok ancak YOUTUBE taki video kliplerde ses inanılmaz güzel.

Size çok teşekkür ediyorum. Sayenizde evde oluşacak gerginlik ortamından kurtulmuş oldum. Bir güncelleme yaptım, liste değişti, tabii ki doğal olarak anamda sevdiği kanalları kaybettiği için çığırtkanlık yapmaya başlamıştı. Sağ olun, teşekkürler.

• arkadaşlar, başlıkta hdr yazıyor ancak ilk sayfada hdr yok denmiş, hdr var mı yok mu, bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

arkadaşlar, başlıkta hdr yazıyor ancak ilk sayfada hdr yok denmiş, hdr var mı yok mu, bilgi verebilir misiniz?

Normalde yok güncellemeyle geliyor

• izmir85 İ kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Paylaşım her zaman iyidir.
  • kralkarga kullanıcısına yanıt
    Satın aldığınız TV de Ver.2.40.6.0 ve üzeri yazılım varsa HDR yüklüdür. Şayet Yoksa siz bu yazılımı yükleyerek HDR özelliğine sahip olabiliyorsunuz.
  • palet P kullanıcısına yanıt
    Bu çok enteresan, dışardan yazılımla hdr yüklenebiliyor olması şaşırtıcı geldi ama default gelenlerle aynı performanstaysa sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

Bu çok enteresan, dışardan yazılımla hdr yüklenebiliyor olması şaşırtıcı geldi ama default gelenlerle aynı performanstaysa sorun yok.

Dışarıdan yazılım denemez pek. Telefonunuzun güncelleme alıp yeni bir özelliğinin açılmasından hiç bir farkı yok :)
  • Emin olmamakla birlikte LG ve IPS panel olduğunu düşündüğüm TV'im de Ver. 2.40.6.0 yazılım yüklü ve aşağıdaki görüntü ayarları ile kullanıyorum. Benimkinden farklı ama daha iyi olduğunu düşündüğünüz ayarlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Bu arada seri numarasından panel tespiti yapabilen arkadaşlarımız bana PM den yardımcı olabilirse ayrıca Teşekkür ederim. PANEL: 65_VESQNELS03_2D_UHD_ESOFO_V_120_219008_219008-V2.06-SVN:None_xxxxxxx

DİNAMİK MOD
    Kontrast: 85
    Parlaklık: 58
    Keskinlik: 63
    Renk: 55
    Enerji tasarrufu : özel
    Arka ışık: 87
    GELİŞMİŞ AYARLAR
    Dinamik kontrast: Yüksek
    Gürültü azaltma: Orta
    Renk sıcaklığı: Normal

Kontrastı 85 te tutma daki amacım yakın plan /iç mekan çekimlerinde özellikle kişi'lerin "alnın'da" oluşan parlamayı en aza indirmekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palet -- 12 Kasım 2017; 22:21:51 >
  • son durumda halen bu boyutta ve ortalama 4000 lira bandında daha iyi bir seçenek yok sanıyorum, yanılıyor muyum?
  • Slm

Palet, Ado bey e sordum senin panel LG IPS dedi.

http://****.net/konu-vestel-panel-bilgi-hatti.html?page=12

11. Sayfada sordum senin TV yi.

Benimkide LG IPS çıktı bu arada.

Benim görüntü ayarları şu şekilde

Normal TV izlerden Fabrikasyon Doğal görüntü ayarlarıyla bi tık oynayarak bu şekilde kullanıyorum.

PS4 Pro da ise Dinamik Ayarda bi tık modifiye ederek bu şekilde kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirarslan34 -- 14 Kasım 2017; 19:10:33 >

• emirarslan34 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    verdiğiniz linkte yıldızların orada ne yazıyor. sizde normal görünüyordur da bizde
    http://****.net şeklinde görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palet -- 14 Kasım 2017; 20:35:6 >
  • Önemli değil dostum.

• kralkarga kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim.
  • quote:

Teşekkür ederim.
    verdiğiniz linkte yıldızların orada ne yazıyor. sizde normal görünüyordur da bizde
    http://****.net şeklinde görünüyor.

Klimaforumu yazıyor dostum, ado bey televizyonlar bölümünde merak edilenleri, teknik bilgi leri paylasıyor.

Sanırım link engeli var.

• emirarslan34 E kullanıcısına yanıt
    Ps4 pro performansı nasıl? Hdrın ps4 proda görüntüye etkisi nasıl? Ben de ps4 pro kullanıyorum ve bu tvde nası olur çok merak ediyorum.

• Daha önce ps4 slim kullanıyordum bu tv de, şimdi PRO ya geçtim geçer geçmez farkı gördüm zaten, slim konsol ile 1080p den Pro ya 4K ve 4.2 terafloos güçlü graifik işlemcisiyle Pro, özellikle Horizon, Mortal Kombat XL gibi garaifk kasan oyunlarda baya fark ediyor, görüntü citti iyileşti. ben çok memnunum. HDR Ps4 de aktif olmuyor çözemedim ben. Tv niz hdr ı desyeklemiyor diyor, ps4 den aktif etmek istediğimde. Ama 4K HDR videolarda otomatikmen aktif oluyor. Çokta aramıyorum açıkçası vestelin pixilence teknolojisi baya başarılı. Yani ben tv yi 3100 Tl ye almıştım bu fiyata alabileceğimin en iyisi buydu, hala daha fiyatına göre rakipsiz bence. Birdaha almaya kalksam 165 cm hiç düşünmeden yine alırdım çok memnunum çünkü. Güncel son yazılımlarla da baya stabil oldu.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.