Şimdi Ara

Vestel 55ca9550 curved NETFLiX 2023 ANAKONU (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.457
Cevap
25
Favori
95.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün TV'min (CA9550) Kanal listesini güncelledim. Kanallar 101'den başlıyor, EDIT programı ile 1'den yeniden listeleyip yüklüyorum, TV'de ilk kanal yine 101 oluyor. Listemi nasıl 1'inci kanaldan başlatabilirim..?
    NOT : D-SMART kart takılı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: djitalist

Arkadaşlar geçen gün TV'min (CA9550) Kanal listesini güncelledim. Kanallar 101'den başlıyor, EDIT programı ile 1'den yeniden listeleyip yüklüyorum, TV'de ilk kanal yine 101 oluyor. Listemi nasıl 1'inci kanaldan başlatabilirim..?
    NOT : D-SMART kart takılı...
    Modul kullanicilarinda 101 den baslamaktadir.bende kablotv modul kullaniyorum ayni sekil 101 den basliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • netflix kuranlar var mı? başka forumlarda kurmuşlar.
  • bu tv yi tüm aksesuarlarıyla satıyorum. Odaya çok büyük geliyor. daha ufak bişey bakacağım. temiz. ankaradayım. ilgilenen msj atsın
  • Garantisi gecen ay bitti. Beyaz renkte bariz sekilde ekranda morarmalar belli oluyor. Ne zamandir var bilmiyorum ama yeni farkettim. 3 yil once 2500 tl gibi birseye almistim. Cogalmazsa eger bu sekilde kullanirim. Yoksa tv arayasina baslayacagim. Bu sefer vestel tercih etmem. Ucuz diye almistim ama bu sefer isterse yari fiyat olsun yine tercih etmeyecegim.

• teqali kullanıcısına yanıt
    Benimkinde de renkler değişmeye başladı ve benim şansıma garantinin bitmesine 1,5 ay falan vardı. TV'yi değiştirdiler 55ud9460 verdiler ama 55ca9550 vestelin en iyi tv'siydi bence. Öncelikle 55ca9550 100hz'di. Vestelin yeni tvlerinin tümü 50hz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Benimkinde de renkler değişmeye başladı ve benim şansıma garantinin bitmesine 1,5 ay falan vardı. TV'yi değiştirdiler 55ud9460 verdiler ama 55ca9550 vestelin en iyi tv'siydi bence. Öncelikle 55ca9550 100hz'di. Vestelin yeni tvlerinin tümü 50hz.
    Su sekilde. Ne zamandir boyle bilmiyorum tabi. Belki de garantisi devam ederken de boyleydi.

• apollonx kullanıcısına yanıt
    Acikcasi ben pek begenmedim. Youtube cok yavas calisiyor. Adam akilli netflix i kullanabiliyorum. Ekranin parlaklik ve renk kalitesinden soz etmeye gerek yok. Samsung la vs yarışamaz.

Zamaninda ucuz diye aldim. Simdiki aklim olsa kesinlikle samsung alirdim. Smart tv onemli ise vestel in yanina dahi yaklasmamak gerek. Samsung nu7500 misal cok cok ustun bu tv den. Tamamen bozulmadan da almak istemiyorum. Atsan atilmaz satsan satilmaz. Baska bir odada da kullanilacak birsey degil hayvan gibi :)

Evet benim tv'de aynen bu şekildeydi ve kronik sorunmuş. Bende sizin gibi farketmedim, servisi hdmi sorunum var diye çağırdım, sağolsun servisçi arkadaş abi hdmi'i boşver bunun panel gidik nasıl farketmedin dedi ve hemen değişim kaydı açtı. Smart konusunda çok haklısın yavaş ama bunun haricinde maçlarda, hızlı sahnelerde ve oyunlarda gayet iyiydi.
    SMART için güçlü işlemci gerek, piyasada birazcık hızlı öyle bir marka model bulursanda fiyat farkı çok yüksek olur. LG, SAMSUNG, PHILIPS dahil hepsindeki smart olayını kendim gördüm, hepsi aşırı yavaş, o yüzden VESTEL in bu modeli için bunu söylemen yanlış olmuş... Daha senin düşündüğün gibi AMD ryzen işlemci kullanan bir TV modeli çıkmadı..

Ekranın parlaklık ve renk kalitesi kötümü, bu kadar kaliteli görüntü veren TV çok nadir var, bence siz eski dandik tvlere alışınca bu model size kötü geliyor olablilir, aynısı kuzenimdede oldu, herşey çok canlı renkli gözüküyor diyor, alışamadı TVye, kendi TVsinde filmler mat ve eski gözüküyormuş, mat-eski olması daha çok hoşuna gidiyormuş. Smart ı yavaş ama piyasadaki en iyi 4K görüntü veren tvlerden birisi, renk ve parlaklık olaylarıda çok üstün. 4köşede farkedilmeyecek kadar ufak renk bozulması var oda kavisten dolayı samsung dahil her markada olan bir şey, şuana kadar kimse farketmedi izlerken, göze batmıyor, bende netten öğrenmiştim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 8 Haziran 2019; 16:0:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .i.

SMART için güçlü işlemci gerek, piyasada birazcık hızlı öyle bir marka model bulursanda fiyat farkı çok yüksek olur. LG, SAMSUNG, PHILIPS dahil hepsindeki smart olayını kendim gördüm, hepsi aşırı yavaş, o yüzden VESTEL in bu modeli için bunu söylemen yanlış olmuş... Daha senin düşündüğün gibi AMD ryzen işlemci kullanan bir TV modeli çıkmadı..

Ekranın parlaklık ve renk kalitesi kötümü, bu kadar kaliteli görüntü veren TV çok nadir var, bence siz eski dandik tvlere alışınca bu model size kötü geliyor olablilir, aynısı kuzenimdede oldu, herşey çok canlı renkli gözüküyor diyor, alışamadı TVye, kendi TVsinde filmler mat ve eski gözüküyormuş, mat-eski olması daha çok hoşuna gidiyormuş. Smart ı yavaş ama piyasadaki en iyi 4K görüntü veren tvlerden birisi, renk ve parlaklık olaylarıda çok üstün. 4köşede farkedilmeyecek kadar ufak renk bozulması var oda kavisten dolayı samsung dahil her markada olan bir şey, şuana kadar kimse farketmedi izlerken, göze batmıyor, bende netten öğrenmiştim...
    Hocam tvlerdeki smart olayinda hic bir tv telefonalar kadar hizli degil. Bu bir gercek. Bir cok samsung, lg modelini inceledim. Web browser olayinda zaten hepsi batiriyor. Adam akilli olani gormedim. Youtube misal, vestel de 1-2 saatlik videoyu izlemeye calisirsaniz muhakkak donuyor. Vestel de ss ip tv uygulamasi zaten surekli kilitlenip, tv reset atiyor. Samsung 7400 serisini bolca test ettim, smart olayinda vestel yanina yaklaşamaz. Hem uygulama cesitliligi hem de hiz konusunda.

Simdi 4k olarak ben nitelendirmedim. Zira sadece trt nin 4k si var. Benim demek istedigin, renkler canli degil. Samsung da ozellikle samsung qled serisindeki parlaklik ve canlilik yok. Onceki tv im, samsung plazma ve daha onceki de philips lcd idi. Kimisi parlak canli renk ister, kimisi soluk mat vs. Bu biraz da goreceli. Ama su bir gercek, vestel ile samsung lg vs yanyana koyun, en parlak sekilde ayarlayin ikisini de vestel geride bu konuda. Ekranin 4 kosesinde bulutlunma buyuk ekran ve curved oldugu icin ben de problem etmedim. Zaten tamamen beyaz renk olmadigi surece belli olmuyor.

• Arkadaşlar;
    VESTEL CA9550 yi tam 3 yıl önce (9.6.2016) aldım. son bir aydır ekranda düşeyde 7, yatayda 10 sıra (yani 7x10 matrisli) belli belirsiz, düz görüntülerde daha belirgin arka planda spot ışıkları oluşmaya başladı, Sebebi nedir, nasıl düzel(til)ir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djitalist -- 17 Haziran 2019; 21:11:15 >
  • djitalist kullanıcısına yanıt
    Panel arızası. Garanti varsa çağır, tv değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Panel arızası. Garanti varsa çağır, tv değişiyor.
    Garantisi bitti sanırım. Alalı 3 yıl+10 gün olmuş...
  • djitalist kullanıcısına yanıt
    10 günle kaçırmışsın, geçmiş olsun. Bu şekilde sonuna kadar kullan çünkü tamiri tv parasını geçer.

• Benim de vestel 55ca9550 tv min led merceklerinden. 4-5 tanesi dustu. Ekranda mercegin dustugu bolum yuvarlak beyaz isik seklinde goruluyordu ona isyan ederken led merceklerini japonla yapistirttim ama cikan sonuc daha da berbat.ekrandaki yuzler sirinler vampirina arasi mavilikte ve kalite diye birsey kalmadi.led merceklerinin yonu var mi ya da baska vir hatadan dolayi mi mavilesme oluyor.ogrendigim kadariyla ledler komple degisilebilir fakat bu model icin uygun led de yokmus
    Ne onerirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aynı şekilde benimde alttan ledler beyaz nokta şeklinde görünüyor ve morarmalar mevcut garantisi biteli birkaç ay oldu sanırım birçok kişi aynı sorunu yaşıyor çözüm bulan olursa buradan paylaşsın lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: gence0088

Aynı şekilde benimde alttan ledler beyaz nokta şeklinde görünüyor ve morarmalar mevcut garantisi biteli birkaç ay oldu sanırım birçok kişi aynı sorunu yaşıyor çözüm bulan olursa buradan paylaşsın lütfen
    Vestel almakla sanirim buyuk hata ettik.

• Bende hala hiç bir sorun çıkmadı.

Sizin tvlere misafir ufak çocuklar falan elleriyle vuruyo falan olmasın. Ledler düştü diyosunuz darbe alarak düşmesi gereken bir şeyse, birileri vurmuş olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.