Şimdi Ara

Vestel 55ca9550 curved NETFLiX 2023 ANAKONU (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.457
Cevap
25
Favori
95.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Günaydın;

Öncelikle hep yazdığım gibi size de ''Çalışıyorsa Kurcalama'' ata sözünü hatırlatmak isterim. :)

Yeni yazılımları beğenmeyen arkadaşlar eskiye dönmek istediklerinden dolayı kronolojik olarak yeni çıkan her yazılımı konuya ekliyorum eskisini de silmiyorum, dileyen istediği sürümü kullanabilir.

Her yeni sürüm, ürünün tespit edilmiş hatalarından arındırıldığı sürümdür bu nedenle mantıklı olanı ürünü güncellemektir lakin her hata sizin ürün ile ilgili olmayabilir.

Örnek vermek gerekirse, yeni yazılımda, internete girince restart atma sorunu çözülmüştür, ama aslında siz zaten internet kullanmıyorsunuzdur. bu durumda güncelleme size bir avantaj sağlamayacaktır.

her yazılım yükleme işinin bir risk olduğunu da bir kere daha vurgulamak isterim.

Görüşmek üzere

• Ado kullanıcısına yanıt
    Uyarılarınız için teşekkür ederim, aslında kullanmıyorum değil, kullanamıyorum çünkü inanılmaz derecede yavaş ve sinir edici bir smart'ı var, yukarıda bir arkadaş 34.23 core güncellemesi ile smart geçişlerinin hızlandığından bahsetmiş, bu yüzden yükseltmek istemiştim...

Edit: Bir de çok nadiren de olsa normal televizyon izlerken reset atabiliyor tv, buna da bir çözüm olur diye düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Mart 2017; 12:51:27 >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    33 serisinde restart sorunu var zaten hocam, özellikle internet bağlantısı ve bannerlar kaynaklı.
  • konu fazla hareketli olmadığına göre, sahip olan herkes memnun tv'sinden : )

yinede keşke curved almasaydım, tam karşıdan ve uygun yakınlıktan izlenmediği sürece hiçbir esprisi yok..

Birazcık yandan izlediğinizde renklerdeki o canlılık kalmıyor.
  • Ben iyiki CURVED almışız diyom, bi de diğer markalardan daha iyi, onlar ise çok pahalı.

BEĞENMEDİĞİM TEK YÖNÜ 3Dsi keşke pasif olsaydı, aktif pilli gözlükler 5dkda baş ağrısı yapıyor kesinlikle insanlara uygun değil. Her aktif tvde aynıdır, 3D için kesinlikle pasif alın. Yoksa izlenmiyor. Resmen 3Dyi kullanmıyorum bu yüzden..
  • redboxer82 kullanıcısına yanıt
    O yandan biraz soluk olması curved olmasından değilde VA panel olmasıyla alakalı. VA paneller malesef yandan bakışta IPS panellere göre biraz solgun oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redboxer82

konu fazla hareketli olmadığına göre, sahip olan herkes memnun tv'sinden : )

yinede keşke curved almasaydım, tam karşıdan ve uygun yakınlıktan izlenmediği sürece hiçbir esprisi yok..

Birazcık yandan izlediğinizde renklerdeki o canlılık kalmıyor.

Konu hareketli değil çünkü alanlar diğer markalarda aynı özellikte 6000-9000 olan Tvyi 2500-3200 arası aldıkları için kabullendiler ben gibi. Sonuçta Vestel küçümsemiyorum ama (marka takıntımda yok) bu paraya bu mal. Ama tabikide samsung sony yada Lg nin yerini tutmaz. Tv konusu biraz şans işi. Şanslıysan 10 sene problemsiz kullanırsın. Şans yoksa ilk günden bozulur içine sinmez.
    Bu tv çok iyi değil çok kötüde değil TAM orta halli. Smart kısmı iyi değil kasıyor. 3D çok iyi değil kanal geçişleri çok iyi değil kanal geçişlerinde ekranın yamalı gibi beyaz beyaz. Ben kabullendim artık takmıyorum. Çok dikkatli bakmazsan sıkıntı yok. Ama pinpirikliysen bu TV sana zehir olur.
    10/6 veriyorum. Fiyat performans canavarı değil ama canavarcığı diyebilirim.

• 10bin tlye alınan televizyonlar da da türlü türlü problem var, bi kerem hepsinde smart tv özellikleri çok yavaş..

Bence para olarak düşümeyin, televizyon gayet iyi. Ben memnunum, yazılımı ilede hiç oynamıyorum.
  • arkadaslar bu 55ca9550 de turksat kablo tv yayinlarini alabiliyormuyuz.modulle kullanmak istiyorum.suan kendi recever lari var ancak cok dandik bizim tv nin alicisi daha kaliteli conax modullle karti eslestirip kullanmak istiyorum.kablo tv icin dahili alicinin dvb-c tuner destegi olmasi lazimmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanirim 1 yil oldu alali.

2500 e almistim. Evime aldigim ilk vestel urunu :) eski tv im 51" samsung plazma idi. Cocuklar kirinca yeni bir tv almistim. Yoksa plazma ile sonuna kadar devam ederdim.

Plazmadan sonra goruntu gercekten vasat geldi. 4k ve kaliteli hd yayinlarda fark azalsa da ozellikle sd yayinlarda plazmanin basarisi tartisilmaz. Tabi bir de plazmanin siyahi gercekten siyah olarak vermesi, renkleri pastel tonlarinda degil de gercek renkte vermesi tartisilmaz. Aldigim zamanda plazmanin pek kalmamasi ve olanlarin da cok pahali olmasindan ki tv cok izlemeyen biri olarak bu tv yi yoneldim.

Ozellikle sd yayinlarda koyu renklerde ve ozellikle siyah tonlarda dagilma oluyor. Samsung tv ler gibi panel asiri parlak degil. Kagit uzerinde degerleri bilmiyorum ama kontrast orani samsung gibi degil. Showroomlarda samsung cok asiri parlak.

Kendi uydu alicisinda kanal gecisleri biraz yavas ama kullanilmayacak degil. Tkgs kullaniyorum. Bir sorun yasatmadi suana kadar.

Adigim andan itibaren koselerde bulutlanma hafif sekilde var. Sorun etmedim. Artmadi sukur :)

Smart tv olarak, youtube ve netflix sorunsuz. Ben sadece bunlari kullaniyorum. Ama smart tv beklentiniz yuksek ise muhakkak samsung veya lg bakin yada andriod tv. 3d yi hic kullanmadim.

Reseti nadiren yapiyor. Tv izlerken hic basima gelmedi. Youtube da oluyor arada bir. O da cok sık video gecisi yaptiginizda. Bana ayda bir ancak denk geliyordur.

İnternet tarayicisi cok yavas. Diger tv leri bilmiyorjm ama telefonlarin ve pc lerin hizini goz onunde bulundurursaniz tv nin internet deneyimi resmen surunuyor. Hic acmamak daha iyi :) o yuzden deneme haricinde pek kullanmadim :)

Ben tv ve netflix izlerim. Cocuklar da youtube. Bizim isimizi fazlasiyla goruyor.

Sonuc olarak yine alacaksam olsam bu paraya yine aynisini alirim :)

• teqali kullanıcısına yanıt
    Hocam Netflix sorunsuz demişsiniz ya,

Benim tv 55ca9550 ve menüde Netflix yok, ekrana bir defa geldi, yanlışlıkla geçtim o ekranı, bir daha da aktifleşmedi. Netflix nasıl çalıştırabilirim acaba.

Teşekkürler

• Merhaba.

https://forum.donanimhaber.com/ilk-mesaj-guncel-vestel-hi-level-nexon-seg-telefunken-televizyonlar-icin-yazilim-modlama-ek-ozellik-acma-rehberi--76181412

Modlama yaparak actim. Bende de ilk aldigim zamanlarda vardi sonrs kaybolmustu. Buradan actim.

Verdiğiniz linkte anlatımlar o kadar karışık ki, Netflix açma ile ilgili bir anlatım bulamadım, veya ben anlamadım.
    Nasıl yaptığınızı kısaca açıklasanız.
    Teşekkürler
  • Arkadaşlar bu televizyon üretimden mi kalktı nedir hiçbir yerde satışıda yok bilen var mı ??
  • SW Profile Editeme Yazımı (@giraygokirmak tarafından yazılmıştır.)

http://deploy.gokirmak.gen.tr/

** Örnekteki anlatımlar MB95 üzerine kurgulanmıştır.Anakart tipinize göre mb95 yazan yerler mb90,mb91,mb96,mb100 ... gibi değişebilecektir.

Notepad dosyası açarak Tvnizin anakart modeli uzantı olacak şekilde bir dosyayı oluşturup DownloadProfile.mbXXX

FAT32 Formatlı Usb Belleğe atılır.( MB95 Boardlı Anakart için örnek DownloadProfile.mb95 )

** Bazı durumlarda anakartın modelinin bir altı veya bir üstü yazmak gerekebilir. (MB95 için örnek DownloadProfile.mb94 veya DownloadProfile.mb96)

Nasıl yapılır Gif Animasyon ==>>

O USB yi Televizyona Bağlayın.

Menu buttona basın ve "4725" tuslara arka arka basın ; Service menu acilacak.

"Usb operations" gidin ve ona basın.

Usbyi bilgisayara bağlayın ve İçindeki, "mb95_swprofile.bin" ve "mb95_Hwprofile.bin" dosyalari masaüstüne kopyalayın.

SwProfile.BIN_Patcher Programını Konuda yeralan linkinden indirip kurun.

Programı açın ve SwProfile.BIN Tuşuna Tıklayıp açılan pencereden swprofile dosyanızı gösterin.

Tvnizdeki açılabilecek özelliklerin olduğu dökümü program size açacaktır.

Burada varsayılan olarak açılan özellikler hazır tıklanmış olarak gelecektir. Bunların haricinde açmak istediğiniz özellikler varsa

onları tıklayıp işaretleyin.

(Sadece ihtiyacınız olan özellikleri işaretleyin Bilmediğiniz Özellikleri denemeyin ve fazla kullanmayacağınız özellikleri açıp TV nizi gereksiz yere yormayın !! )

istedikleriniz özellikleri işaretledikten sonra "Patch!" Tuşuna tıklayıp yeni dosyayı kaydedin. orjinal swprofile dosyası ile aynı yere kayıt atacak.

Yeni dosya adının sonunda _patched yazısı olacaktır. (Örneğin mb95_swprofile.bin_patched )

Bu _patched yazısını silerek dosyayı orjinali ile aynı isimde kaydedin ki tv dosyayı tanıyabilsin.

FAT32 Formatlı USB belleğin içine "profile" klasörü açıp klasörün içine Değiştirilmiş "mb95_swprofile.bin" dosyasını atın.

USB yi TVye Takıp yine "Menu+4725" basin ve USB OPERATIONS basın.

Tvyi kapatıp yeniden Açın ve Güle Güle Kullanın.

Ozetle, once dosyayi tv den usb ye aliyorsunuz. Sonra uygulama ile degisiklikleri yapiyorsunuz. Hangi ozelligi acmak istiyorsaniz ona tik koyup kaydediyorsunuz. Bir tek netflix istiyorsaniz ona tik koyup ayar dosyayasini kaydediyorsunuz. Sonra bu dosyayi usb ye kaydedip tekrar tv ye yazdiriyorsunuz. Biraz karisik gibi gelmis olabilir :) aslinda kolay.

Sağol Hocam işe yaradı.
    Aynı şey digiturk play için de olsa ne güzel olurdu demi
  • kulaklık girişine ses sistemi bağlayınca televizyonun sesini devre dışı bırakacak kumandadan ses sistemine giden sesi kontrol edebileceğim bir yazılımı varmı
  • Rica ederim.

Play degil de diledigin yerde uygulmaasi olsa keske.

• arkadaşlar bende 55 inç regal tv var ve pc den wireless bağlantı yaptıgımda seste aşırı bir cızırtı meydana geliyor.Bu sorunun benzerını yaşayan arkadaslar herhangi bir çözüm buldu mu.bulduysanız nasıl halledeceğiz yardımcı olurmusunuz
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.