Şimdi Ara

Vestel 55ca9550 curved NETFLiX 2023 ANAKONU (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.457
Cevap
25
Favori
95.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: qenosit

Dts'yi aktif eden var mı hiç?

Var . sorunsuz çalışıyor.
  • Ustalara benimde sorum olacak. 16 Gb usb takıyorum kayıttan önce formatını beğenmeyip Fat32 formatlıyor. Ama sadece 30 dk kayıt yapıyor. Süreyi uzatamazmıyız. Usb çoğu boş kalıyor yer sorunu desem diil.
  • hakanobit H kullanıcısına yanıt
    Benimki aynı oluyordu panel arızası para iade yaptılar
    Vestel 55ca9550 curved NETFLiX 2023 ANAKONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfyln42 -- 20 Şubat 2017; 14:26:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende değiştirdim bu ikinci ilkindede aynı sorun vardı değiştiler bundada var hızlı bekleme modunu kapattımmı sorun olmuyor sen nezaman değiştirdin yenimi çoğu kimse farkına varamaz
  • 3 ay oldu önce güç kartı değişti yine aynı panelin yarısında ışık yok ellerinde tv olmadığı için para iade yaptılar şimdi 55 ua 9300 kullanıyorum ama ca 9550 daha güzeldi

• Medya oynatıcının altyazı boyutunu ve rengini değiştirememek önemli eksik. Benim gözler iyi görmüyor. Mecbur tablet ya da bilgisayar bağlıyoruz film izlerken. Ekran paylaşımı da düzgün çalışmıyor işin kötüsü.

• Ben yazılımını hiç ellemedim hiç sorunu yok. Yazılımı ile oynamayın. Gerekse modele göre zaten otomatik güncelleme gelir.
  • 1 Martta alalı tam bir yıl oluyor. Şu ana kadar her hangi bir sıkıntı yaşamadım. Kablosuz ekran özelliği falan hiç sıkıntı çıkartmıyor. TRT4K izlemek çok keyifli. HD yayınlar da çok güzel. Televizyon kanal geçişleri yeterli hızda. Ayrıca televizyonun normal görüntüsü çok şık. Evin havasını çok zenginleştirdi.

Eksileri:

- İnternet tarayıcısı çok kullanışsız! (Opera)
    - Air kumanda yerine akıllı kumanda olmalıydı.
    - Kablolu kulaklık ses ayarı ile normal ses ayarının ayrı ayrı olması çok güzel ama kulaklık ses ayarını açıp kapatmak için kısa bir yol olmalıydı. (özellikle kumanda da)
    - Aklıma gelmiyor. Sanırım başka yok!

Artıları:
    - 4K UHD (Capcanlı, çok net)
    - Wifi (Sorunsuz)
    - Bluetooth (Sorunsuz)
    - Kavisli (Curved)
    - 3D (Çok güzel)
    - Ses çıkışı (Diğer led tvler gibi cılız bir ses vermiyor ve ses sistemi gibi bir müddet sonra kafa ağrıtmıyor! Gürültülü değil yani)
    - USB 3.0 (3 adet)
    - Fiyatı
    - Daha sayamadığım bir sürü özelliğiyle çok iyi bir televizyon. Şu an için bile alınabilecek uygun bir ürün.

• Arkadaşlar, bir hafta öncesine kadar sıkıntısız kullandığım televizyonumda ilginç bir sorun oluştu. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz? Sorunum şu: smart tv menüsüne girdiğimde Vestel 55ca9550 curved NETFLiX 2023 ANAKONU sayfası çıkıyor. Servis geldi ve versiyon güncelleme, hard reset falan 2 saat uğraştılar ama düzelmedi. Sonradan farkettik ki telefonun internetinden bağlandığımızda smart ekranı açılıyor. Ama evdeki wifi ile bağlandığımda yine aynı sayfa açılıyor. Modemi de resetledim ama sonuç yine değişmedi. Sizce bunun çözümü nedir?

• anakha_turk kullanıcısına yanıt
    Seri no paylaşabilirmisiniz rica etsem? Full yazılım denenmedi sanırım?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Full yazılım yüklemeye çalıştı servis ama olmadı. Yani ok tuşu basılıyken fişi taktılar ama kaç usb bellekle denedilerse de ne hikmetse tv algılamadı. Hatta servis gidince ben de denedim ama olmuyor. Bu arada seri no yu nereden görebilirim?
    Ama bana ilginç gelen telefondan internetinden giriş yaptığımda smart menüsünü kullanabiliyorum. Modemden bağlandığımda bu sorun oluyor. Acaba modemi değiştirsem sorun düzelir mi?
    Benim modemde internete bağlanmama gibi bir durum olmuştu. Farklı modem deneyince sıkıntı geçmişti.

Yazılım yükleme kısmına gelince; yazılım dosyalarının isimlerini kontrol etmek gerek. Muhtemelen dosyalardan biri zip vb sıkıştırılmış şekilde kalmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 8 Mart 2017; 1:8:56 >
  • EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    Bugün modem değiştirmeyi deneyeceğim ama şu var, ayarlarda internet bağlı görünüyor, trt artı gibi internet isteyen uygulamalar çalışıyor, hatta smart menüsüne basınca karşıma gelen o site içerisinde gezebiliyorum.
    Yazılım dosyalarını da servis özellikle kontrol etti. Hem linux ortamında hem windows ortamında usb lere yazılıp denendi ama olmadı.
    4 tane .bin uzantılı 1 tane de .txt uzantılı dosya var.
    Vestel 55ca9550 curved NETFLiX 2023 ANAKONU

Peki hocam çok saçma bir soru olacak ama, anakartın MB100 olduğuna eminsiniz değil mi?

Tv seri no'su kutusundaki barkodda veya TV'nin arkasındaki etikette yazar. Bakıp tekrardan vesteldriver'dan sorgulama yapmayı deneyin isterseniz.

EK: Bir de USB'yi yandaki değil, arkadaki dik olan girişe bağlayın. Bende sadece arkadakinden yükleme gerçekleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 8 Mart 2017; 9:25:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    Menü 4257 den kontrol ettim. Anakart MB100. Akşam arkadaki usb den yükleme yapmayı denerim. Neticeyi yazarım. İlginiz için teşekkürler...
    Arkadaki usb girişine usb yi takınca full yüklemeyi yaptı. Ama yine sorunum çözülmedi. Hala normal internetten smart menüsüne giremiyorum. İnternet bağlantısını kesince ya da telefonun internetinden bağlanınca smart menü açılıyor. Son çare farklı bir modem denemekte. Onu da yarın yapacağım inşallah...
    Modem yanlış bir yönlendirme yapıyor olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Modem yanlış bir yönlendirme yapıyor olsa gerek.

Peki hocam bu sorunun bir çözümü var mı? Modemi de resetledim ama yine olmadı.
    Modemi resetledikten sonra yapacak pek bir şey de kalmıyor açıkçası. Modem firmware'ini güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Asıl, başka bir modemle sorun çözülmezse baya değişik bir durum olur.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.