Şimdi Ara

Vestel 47PF9090 47' Wi-Fi 600Hz (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.612
Cevap
47
Favori
239.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı sıkıntı bende de var çözümü inşallah bulunur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netdepo.org

• askn78 kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntıyı çözdük full sürüm atılması gerekiyormuş. Vesteldriver.com dan seri numaramı verdim ve bana full sürüm gönderdi mail aracılığıyla sonra
    quote:

Orijinalden alıntı: teraspy

Elbette mümkün ama bendeki 3.6.2f,son yazılım olduğunu sanmıyorum,yüklemeye çalışıyorum,internet yavaş,şu an %59'da,tamamlanınca buradan link veririm.Hbb tv için internet bağlantısı olması gerektiğini söylememe gerek varmıydı bilmiyorum ama yine de söyledim.Ben tv'ye kablo ile bağlanıyorum,wifi'sini kullanmıyorum.
    Büyük ihtimal yazılımın nasıl yükleneceğini biliyorsundur ama ben nasıl yaptığımı anlatayım...
    fat32 formatlı usb'ye zipten çıkaracağın 3 dosyayı(mb90_en.bin,mboot.bin ve usb_auto_update.txt) kopyalıyorsun,tv'nin fişini çekiyorsun,usb'yi arkadaki yuvaya takıyorsun,fişi takınca kumandadan OK tuşunu, öndeki mavi led yanıp sönene kadar basıyorsun,yanıp sönmeye başlayınca OK tuşuna basmayı bırakıyorsun,biraz uzun sürüyor,hatta siyah ekranda epey tepkisiz kalıyor,meraklanma mutlaka yükleniyor.
    Ancak herşeye rağmen tüm sorumluluk sana aittir,benim garantim dolmamıştı ama yine de elime geçen tüm yazılımları denedim,kullandığım yazılımdan memnun kalınca elimdeki diğerlerinin tamamını sildim.
    Bu arada "giden nedir" sorusuna da bir cevap buldum,kanal taşımada (menü-kanal listesi-kanal listesini düzenle) daha önceden yeşil tuşa basıp hepsini seçiyorduk,artık onar onar kanal seçebiliyoruz,bu kötü olmuş.

Tamamlandı,Buraya tıklayarak indirebilirsin

Burdaki işlemdeki gibi kurdum.
    Sorun çözüldü ve tkgsde aktif oldu.

• mustifanci M kullanıcısına yanıt
    Bende kurulu olan full kurulum

• Bende de full kurulum vardı tekrar kurdum

• Benim TV 47PF9090 olduğundan 9060 konusuna yazdığım mesajı burayada ekliyorum.

IPTV olayını biraz karıştırayım dedim.
    LG MKVOD nasıl yapmış bizde nasıl uyarlarız falan. Forumlarında gezerken aşağıdaki şekilde bir internet arayüzü
    ile iptv linklerini tarayıcıya çağırtıklarını gördüm.

Forumda bir arkadaş IPTV linklerini tarayıcıya yapıştırınca görüntü aldığından bahsetmişti. (Swprofile den IPTV Supportu açtıktan sonra )
    Bu veriler ile yapılmış olan arayüzün Tv de çalışabileceğini düşünüyorum.

Arayüz adresi
    quote:

http://mkvod.pusku.com/mkvod/tv/index3.php?url=http://yarbay.esy.es/MKVOD/Test/test.xml
    Kısa Hali ;
    http://goo.gl/2AD89r
    veya
    http://mkvod.pusku.com/mkvod/tv/index3.php?url=https://dl.dropboxusercontent.com/s/ev5xonduu700sw7/test.xml
    Kısa Hali ;
    http://goo.gl/OcmRQM

Kendim birkaç düzenleme yaptım çalışan 10 adet iptv ekleyip kanal Logo görsellerini falan ekledim.
    quote:

http://mkvod.pusku.com/mkvod/tv/index3.php?url=http://2014.besaba.com/iptv/test.xml
    kısa hali ;
    http://goo.gl/CQ8oPJ

Vestel tarayıcıda belli bir karakter sınırı var sanırım uzun hali sığmıyor. Bu nedenle kısa halini oluşturdum.
    Direkt tarayıcıya yazıp arayüze ulaşabilirsiniz.

Arayüz geldikten sonra Ben ana sayfadaki FAVORİ KUTULAR kısmına ekledim direkt arayüze ulaşabiliyorum.

Lakin linkleri benim tv de çalıştıramadım. desteklenmeyen Yükleme türü diyor.
    Tarayıcıda IPTV çalıştığını iddia eden arkadaşlar test ederlerse sevinirim. Benim tvde işe yaramıyor diye IPTV Supportu açmamıştım.
    Çalıştığını söyleyen arkadaşlar ile benim TV nin farkı bu olabilir.
    Vaktim olmadığından swprofile yi editleyip denemedim (Belki akşama denerim)

Eğer çalışırsa kendi XML dosyalarınızı oluşturup url= den sonraya ekleyerek kullanabilirsiniz.
    ve Böylece IPTV yi telefondan göndermekten daha rahat şekilde TV den izleyebiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• rfve kullanıcısına yanıt
    Hahahahahaaaa, bende aynı cevabımı buraya ekleyeyim bari.
    Zamanında iptv için çok oynamıştım, verdiğin linki "index.html" yaptım ve içine kopyaladım,sonra index.html'yi usb içine attım,hemen link açıldı ama görüntü gelmedi.Büyük ihtimal oynatıcıyla alakalı sanırım,çünkü pcde "mplayerplug-in"aktif yapmamı istemişti.

NOT:
    Hatalı yazı nedeniyle değiştirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 14 Nisan 2016; 20:04:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifanci

Arkadaşlar 40pf7070 cihazım var 3,3,8c core versiyonunu yüklediğim zaman youtube dan videoları ileri veri sarabiliyorum ama onun dışında hangi versiyonu kurarsam kurum youtubedan ileri ve geri sarma (videoda 3,6,2j yüklü) yapamıyorum. 3,3,8c de zaman zaman tıkanmalara olduğu için versiyonu değiştirmek istiyorum. Hocalarım bu durumu yaşayan var mı ve nasıl çözeceğiz videoları ekliyorum.

3,3,8c youtube ileri geri çalışırken bu şekilde

https://www.youtube.com/watch?v=kPLn1OWunpg

3,6,2j youtube ileri geri çalışmazken bu şekilde

https://www.youtube.com/watch?v=OJ_kBO63hqQ

Hocam sorun şu şeklide aşılıyor, siz ileri sarmayı video oynatılırken yapmaya çalışıyorsunuz, oysa videoyu durdurup ileri sardığınızda ileri sarılıyor sorun yok, ileri sarıp tekrar oynatı tıklayın belirlediğiniz yerde video kaldığı yerden devam ediyor...

• 9060 konusunda yazmıştım,buraya da ekliyeyim,nede olsa 9090 kullanıcısıyım ...
    quote:

366dyi kurdum,herzamanki gibi giderken oğluma "incele-kurcala bakalım neler yapacak bu yazılım" dedim,eve döndüğümüzde de kendim inceledim,öncelikle Türkçe dil desteği tamamlanmış gibi,mesela daha önce "Media renderer" olan kısım "Medya işleyici" olmuş :),birkaç yarı Türkçe yarı ingilizce olanlar tamamen düzenlenmiş ve Türkçe olmuşlar.
    Tabii herzamanki gibi bir yeri düzeltirlerken diğer yerleri bozmuşlar,mesela elektronik kullanım klavuzu gibi,(İ) tuşuna basıyorsunuz,pencereler geliyor ama birşey göremiyorsunuz,herhalde 366e ile de bunu düzeltirler :) .

Bugün sevgili rfve'nin linkinden indirdiğim filmler izliyordum,1.ci film bitti(mkv), 2.ci film başladı (avi)... filmin 30zuncu dakikasında tv reset attı(366d).
    Yani ilk defa tv kanal değiştirirken değil de film izlerken reset attı. (bu arada hanım ,"nihayet tv yi bozdun" dedi )

NOT:
    yazım hatasından değiştirildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 16 Nisan 2016; 0:32:55 >

• Bu arada 9060 kısmında "elementry" cevap verirken aklıma geldi,366d ile SRS aktif edilemiyor maalesef,dosyaları incelediğimde srs ye bağlı ses gruplarının farklı olduğunu gördüm,yani dedim ya daha önce ,
    quote:

"Tabii herzamanki gibi bir yeri düzeltirlerken diğer yerleri bozmuşlar,mesela elektronik kullanım klavuzu gibi,(İ) tuşuna basıyorsunuz,pencereler geliyor ama birşey göremiyorsunuz,herhalde 366e ile de bunu düzeltirler :) ."

Yani düzeltecekleri çok yer var
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfve

Uzun sure once ftp den indirdiğim 3.3.8L kodlu yazılımı yükledim
    ekran görüntüleri asagida menu gold oldu. Pvr falan acmistim ben
    burada da acik durumda benim profil dosyasi aynen duruyor sanirim

Yukarıdaki mesajımı geçen sene atmışım.
    Buraaki ekran görüntülerinden Pixellence Açık / Kapalı
    şeklinde bir menü görülüyor.

Ancak şuada TV de aynı sw profile dosyasını kullanarak güncel yazılımı kullanıyorum ve pixellence menu yok.
    yani TV donanımından ziyade yüklenen yazılımda da farklılıklar olabiliyor.
    biz herne kadar sw profile ile editlesekte Sanırım TV ana yazılım ne ise ona göre cevap veriyor..
    ve Bazı özellikleri hardware desteğinden ziyade direkt software ile desteklediği kanaatine vardım.

Son güncel halininde görselini eklerim uygun zamanda.

Büyük ihtimal yüklediğin yazılım(338L) coredir,sw dosyanı ellemediğine göre ...
    Ben birçok yazılımı denemiştim daha önceden,hatta hatırlanırsa sharp(tı sanırım) yüklemiştim ve görüntü ters gelmişti önce,sonra onu core yapıp tekrar yüklemiştim,mavi menüydü ,ama hanım mavi rengi beğenmemişti de tekrar kendi yazılımımı geri yüklemiştim.İşte o zaman da yabancı mavi menülü yazılımın içine 362f sw profillerimden toshiba portallı olanı atmıştım,denemek için.Smart portal toshiba oldu ama bazı fonksiyonlar ya çalışmadı yada adı değişti.Kendi yabancı yazılımın sw profillrini incelediğimde 362fdeki hex değerinin farklı olduğunu gördüm,mesela pvr 362f'de 00c1 deyse,alman swsinde pvr değeri 00d4 gibiydi(bunları örnek olarak belirttim,orjinal değerleri daha farklı olabilir),böylece kullanımda farklılık gösteriyordu,halbuki yazılım aynı gibiydi.
    Yani, "biz herne kadar sw profile ile editlesekte Sanırım TV ana yazılım ne ise ona göre cevap veriyor.." dediğin doğru,işin aslı yükllediğimiz orjinal yazılımın sw profilini editlemektir,farklı yazılımın profilleri uymamaktadır.

EK:
    Evet core yüklemişsin,orjinal yazılımın 338c imiş.

EK 2:
    Buradaki linkte de toshiba yazılım yüklemiştim,aradım ve buldum ,resimden de görüleceği üzere profil dosyası 362f ve burada da programlarda takılmalar olmuştu,tıpkı sharp yazılımı gibi.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=102908877

İki ek yapıldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 16 Nisan 2016; 14:58:28 >

• Farklı yollardan da olsa sanırım aynı sonuca ulaşıyoruz.

3.6.6D Mevcut yazılımım. Bu yazılım üstünden sw profile editlemek gerekiyor dediğiniz doğru.
    ben TV nin 3.3.8C yazılımındaki editlediğim sw ve hw profile dosyalarını kullanıyorum.
    Detaylı incelemediğimden fark etmemiştim. Ancak pixellence de fark ettim. Ana yazılım farklı ise sw profile olayı bir yere kadar çalışıyor.
    Bu arada Şunu da fark ettim ki Tru-SRS benim sw+hw profile de açıktı bunda da menüde açık görünüyor ancak önceki kullandığım yazılımdaki kadar güçlü ses vermiyor.

Daha öncede benzer bir şeyde fark etmiştim bu yazılım olayını. Mesela vestel FTP açıkken indirdiğim bir yazılımı attığımda
    47" TV olmasına rağmen TV kendini 55" zannediyordu. Menu+4725 yapıldığında falan bu bilgiler yazıyordu. (numune_yazılım diye geçiyordu sanırım)

Aslında Ben hala vestel FTP ye yeniden bir şekilde ulaşabilsek daha fazla detaya ulaşabileceğimizi düşünüyorum.
    Mesela o dönemden belki işime yarar deyip indirdiğim dosyaları incelediğimde MB70_IPTV_26958811 diye bir dosya indirmişim mesela.
    MB70 boardda iptv test edilmiş olabilir vestel tarafından.
    Yine oradan indirdiğim dosyalar arasında LG ART TV diye bir dosya var. Vestel bunu da kendi Tv leri için editlemeye çalışmış olabilir.

Bu arada shaanig den bahsediyorsunuz sanırım. Rip kaliteleri gerçekten çok çok iyi.
    Yeni bir rip grubu daha keşfettim bu grup ta shaanig gibi 5,1 ses ekliyor riplerine ama bunlar DTS ekliyor.
    (Tabi 47PF9090 a DTS desteği açılamıyor hala o ayrı) ancak rip kalitesine göz atmak istersiniz belki Rip Grubu JYK
    Kendi siteleri yok ancak JYK Movies yazınca T.rrnt sitelerinde bulunabiliyor.

Çok uzun yazdım galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 18 Nisan 2016; 10:08:23 >

Evet,varılan sonuç aynı
    quote:

Bu arada Şunu da fark ettim ki Tru-SRS benim sw+hw profile de açıktı bunda da menüde açık görünüyor ancak önceki kullandığım yazılımdaki kadar güçlü ses vermiyor.

SRS ses maalesef 366d ile çok farklı düzenlenmiş,daha önce yazmıştım bu konuyu,fakat istersen denemek için BURADAN indirip deneyebilirsin,bakalım SRS olmuşmu Tabii önce kendi profillerinin ve kanal listenin kopyasını mutlaka almayı unutma.(DİKKAT BU DOSYA SADECE 47PF9090 366D İÇİNDİR) ,Birde özellikle daha önce kullandığın yerler varsa onları da kontrol edersen sevinirim,mesela dlna,ekran paylaşımı , v.s gibi.Bana göre aslında 366d yazılımı test gibi birşey,çünkü bazı tıklamalar(diyeyim) çalışmıyor,mesela [İ] tuşu sende iş yapıyormu,yazılar okunabiliyormu?SRS ayarsızdı,ki bunu diyorsun zaten.
    quote:

47" TV olmasına rağmen TV kendini 55" zannediyordu.

Evet,çünkü attığın yazılım 55" olan tv için yazılmış olan full yazılımdı,eğer o yazılımı core yaptığımızda da 55 görünüyormuydu hatırlamıyorum,ama bazı yazılımları coreden çıkartıp full yaptığımda hangi boyutlu ekran için yazılmışsa o tv ekran boyutu yazıyordu(bunu çok iyi hatırlıyorum)
    O yazılımların ,her ikisini de incelemiştim,özellikle iptv olanı ,ancak zorunlu olarak uzaklaştıktan sonra bir daha hiç ilgilenemedim,ama unutmuş değilim

• Merhaba teraspy ve rfve üstadlar ve diğer forumdaşlar, tv mde oluşan bu sorun nasıl giderilir, yardımcı olabilirseniz çok iyi olur. Ful yazılım yükleme yaptım sıfırdan tv kurulumu yaptım, kurulum bittikten sonra aynı sorun devam ediyor...
    videosunu çektim linki ekliyorum: http://dosya.co/a9wf9gv92fj1/Proje001.mp4.html
    Hepinize hayırlı forumlar...
  • magrur0253 M kullanıcısına yanıt
    TV nin ikinci kumandakı muhtemelen bir yerde sıkışıp kalmıştır. Blutooth ile çalıştığından çekmecede dolapta vs olsa
    bile TV yi kumanda edebiliyor. Onu bulup kontrol edin .

• quote:

TV nin ikinci kumandakı muhtemelen bir yerde sıkışıp kalmıştır. Blutooth ile çalıştığından çekmecede dolapta vs olsa
    bile TV yi kumanda edebiliyor. Onu bulup kontrol edin .

Yok hocam kontrol ettim. Ancak akşam fişi çekerek bıraktım sabah takıp tekrar denedim, düzelmişti. Sürekli açık kalmaktan dolayı yapar mı bilmem ama gece dinlenince düzeldi yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: exelanss1905

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NumberOne77

Bende yüklenmiyor 100 de 98 de kaliyor güncelleme 42 inc de yemiyor sanirsam

3.6.6s bende de yuklenmiyor. Bemnde 47pf9090 var. Faz 3 ho ama yine de
    97 de kaliyor. Bende full olan yazilimi attim ancar t yazilimindam
    Gecmistim bir fark göremedim

%97 de kalan arkaşlar servis menüsü altından ürüne factory reset attıktan sonra tekrar yüklemeyi deneyebilirler.

hocam ben yükledim ama açılışta vestel yazısının üstünde lekeler var bunu düzeltemez miyiz 47pf9090 faz3 ho d8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 24 Mayıs 2016; 16:03:43 >

• T yazılımını kullanıyorsunuz sanırım. Çünkü sadece T yazılımında Açılışta vestel Logosu üzerinde 2-3 çizgi şeklinde
    leke var. Malesef değişmiyor. Yazılımın Logo yapısında var sanırım.
    Yeni logo falan attım yinede o çizgiler kalıyor. Logo üstü Logo çerçevesinde sorun var sanırım.

Ama en stabil yazılım bence T yazılımı. Ben 3.6.6J idi sanırım onu yükledim. şuanda onu kullanıyorum ancak reset atma
    sorunu T ye göre daha fazla. Yakın zamanda Core Update ile T yi yeniden yükleyeceğim.
    Varsın 2-3 çizgi açılışta olsun. genel kullanımda o çizgiler yok nasıl olsa.

• quote:

T yazılımını kullanıyorsunuz sanırım. Çünkü sadece T yazılımında Açılışta vestel Logosu üzerinde 2-3 çizgi şeklinde
    leke var. Malesef değişmiyor. Yazılımın Logo yapısında var sanırım.
    Yeni logo falan attım yinede o çizgiler kalıyor. Logo üstü Logo çerçevesinde sorun var sanırım.

Ama en stabil yazılım bence T yazılımı. Ben 3.6.6J idi sanırım onu yükledim. şuanda onu kullanıyorum ancak reset atma
    sorunu T ye göre daha fazla. Yakın zamanda Core Update ile T yi yeniden yükleyeceğim.
    Varsın 2-3 çizgi açılışta olsun. genel kullanımda o çizgiler yok nasıl olsa.

hocam bu tv deki yazilim durumu cok karisik hangi sinif oldugunu bilmiyorum. uzerindeki orijinal yazilimi 3.6.2 H

senin verdigin 366s de ne gibi degisiklikler var? benim farkettigim turkce olmaya bazi kelimeler de turkce olmus.

ayrica bu televizyonda mac seyretmek tamamen iskence, ozellikle ekranin sagtarafinda yukaridan asagi inen leke gorunumundeki dikey izler var. normal kanallarda kendini cok belli etmiyor ama ozellikle gri tonlarda normal kanallarda da ortaya cikiyor. can sikici bir durum. belki yazilim atarsam gecer diye dusundum ama bilemedim yani.

en guncel yazilimin tam surumu hangisi varsa link atarsan sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.