Şimdi Ara

Vestel 42VF8022 42' 3D LCD TV Hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
16.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

vestel in 3d tvleri çok küfür yedi forumda. bir arattırın isterseniz.

Küfür edenlere sormak lazım acaba izlemişlermi,geçen sene Vestel 3D televizyonları yazmıştım, Vestel yani marka kompleksi olanların asla beğenmecekleri bir teknolojinin Türkiye gururudur !

LG,Panasonic,Samsung,Toshiba,Philps ve bir çok markanın Lcd led Plasma televizyonlarına %100 yazılım üretip satan Vestel'dir ve patent haklarıda %100 Vestele aittir !

Yani birisi çıkıp yapamaz diyor yahu ne biliyorsunda iddia ediyorsun,sadece cahilce kulaktan dolma bilgilerle kafa karıştırırlar !

Veste'in 3D teknolojisi bana göre Lg'den daha iyidir sebebi ise Vestel'in 3D ürünlerinde derinlik hissi cidden çok ama çok iyi seviyelerde, avantajı ise belli Vestel bu yazılımları ve bir çok donanımı kendisi üretiyor buda tartışılmaz avantaj sağlıyor !

Vestel'in Türkiye'de diğer avantajı ise servisleridir !

daha da ileri gidip paneli vestel üretip lg ye veriyor diyeceksiniz sandım yazının sonlarına dogru

LG panel üreticisidir,Vestelde bir çok çıplak modulu LG'den alır ve kendi tesislerinde kendi teknolojisini uygular !

Bu kadar yabancı firmalara fanatik hayran olmayın,kimse darılmasın ama daha çok yeni gelişen Ülkelerde olan bir tutumdur marka hayranlığı !

Vestel,Arçelik,yan kuruluşlarını saymıyorum bilenler zaten biliyorlar ve siz kabul etmesenizde Dünyanın en saygın kuruluşları arasında yerlerini alırlar,Avrupada pazar payında ise ikinci durumdadırlar durumdadırlar !

Panel üretenin her yaptığı televizyonu süper kaliteli diyorsanız lafım yok tartışmamda !

Vestel panel üretimini yapabilecek güçte,yani %100 Türk lcd ve led panellerinden bahsediyoruz,Bakanlığa baş vuru yaptılar malesefki kredi desteğini Devlet nedense vermedi, Türkiye'ye yatırım için sıraya girmiş Dünya belki o yüzdendir,herşeyi çok bildiğimizden !

Sonuçta,Vestel Cobot sizin kullandığınız meşhur markalarınıza kendi yazılımlarını satar,ne kullanıyorsanız artık Panasonic,Sharp,Sony,Philps,Samsung üzüleceksiniz ama malesefki bir çok seride Vestelin yazılımları var !

Benle tartışmayın konu ben değilim,Lütfen okuyun araştırın öğrenin,sonra yanlışım varsa buyrun tartışalım !

Anlayamadığım olaysa,Avusturyada %5 ve kendi fabrikalarında üretim yapan Arçelik 2 Avusturya beyaz eşya fabrikasını satın aldılar,Almanyada İsrailli dev firmadan 2 fabrikayı ihale yoluyla aldılar ki İsrailli firma bunu zor hazmedebildi ve şuandada hisseler için Arçelik baskısı devam ediyor !

Romanyada Arçelik nerdeyse Ulusal marka oldu yani Romanya için Arçelik gurur kaynağı !

Beko İngilterede tartışmasız en çok satan markalardan !

Türkiye'ye bakınca durum farklı yabancı marka olsunda ne olursa olsun yeterki marka olsun,cebinde 2 lirası yoktur ama en pahalı ithal sigarı içmek kompleksi gibi,yada kredi kartı borç içindedir en pahalı telefonu alır,sanırki marka kullanırsa değeri artacak !

Neden yazdım,yurt dışında gençlere bakarsanız,marka ile işleri yoktur özellikle teknolojik cihazlarda cep telefonu v.s,işini görecek telefonu alır yani kamerası ıvır zıvırı için asla bir telefona para vermezler !

Bilincli nesil olmak kullanılan cihazın temel özelliğine göre tercih yapabilmektir,kamera için cep telefonu alınmaz giderler en kaliteli Fotograf makinesini alırlar amaç bellidir !

Örneğim tuaf gelmesin sadece anlamanız için şunu belirtmek isterim,Avrupada cep telefonu satışı yok gibidir sebebini yukarda yazdım,rağbet azdır ve telefon firmaları sözleşme satarlar telefon değil,Türkiyede gibi Ülkelerde ise malesefki pahalı telefon yada cihaz kullanmak sanılıyorki kişilik için kart vizittir !

Şahsen beni güldüren bir konudur,Türkiyeye geldiğimde,gençlerin elinde inanılmaz pahalı telefonları görünce şaşırmamak elde değil !

ne hikmetse tek bir allahın kulu yabancı bu tv leri alıp da bir inceleme yapmamıs.

yani reviewlara bakın kullanıcı reviewları olsun profesyonel reviewlar, bir kisi panellerde ne beko almıs ne vestel. yurtdısında romanya demiyorum herhangi gelismis bir ulkede kimse bu tv leri bilmiyor. kimse almıyor da.
    beko ingilterede türkiyenin seg i gibi. gercekten cok satılıyor olabilir.

vestel in 3d sini gormedim ama lcd olsun led olsun o tv ler bos yere ucuza satılmıyor, bunu farketmek icin 2 farklı tv yi alıp yanyana koymak yeterli. vestel almak icin hayli zengin olmak lazım yani o kadar parayı vestel panele yatırmak icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar_sss -- 28 Şubat 2012; 12:43:00 >
  • beko ingilterenin seg'i filan değil. bir Türk için beko neyse, ingiliz için de o. ingilizler Türkler kadar fanatik değildir, kaliteliyse alır. beko ve vestel, Almanya, Fransa, ingiltere vs gelişmiş ülkelerde, darty, saturn, media markt gibi teknomarketlerde, prestij ürün grubunda da çok ürün satar. bekonun gardrop tipi buzdolabı, darty.fr da en çok satılan modellerin başında geliyordu 2 sene önce. fiyatları da, diğer markaların % 50 si değil eskisi gibi, kafa kafaya
    forumda her markaya sallamak moda, özellikle yerlilere. biz yapamayız, biz adam olmayız genimizden dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

beko ingilterenin seg'i filan değil. bir Türk için beko neyse, ingiliz için de o. ingilizler Türkler kadar fanatik değildir, kaliteliyse alır. beko ve vestel, Almanya, Fransa, ingiltere vs gelişmiş ülkelerde, darty, saturn, media markt gibi teknomarketlerde, prestij ürün grubunda da çok ürün satar. bekonun gardrop tipi buzdolabı, darty.fr da en çok satılan modellerin başında geliyordu 2 sene önce. fiyatları da, diğer markaların % 50 si değil eskisi gibi, kafa kafaya
    forumda her markaya sallamak moda, özellikle yerlilere. biz yapamayız, biz adam olmayız genimizden dolayı

söylüyorum tek bir review yok. kaldı ki bu da önemli değil internet dünyayı kuculttu. gidin sorun bu markaları, gofret markası desen inanırlar, bunun tek istisnai durumu ingilterede beko o da oyle panel tv leri ile ünlü değil.
    panellerde bekonun da vestelin de dünyadda konumu yoktur, hatta "hisense" kadar yok. vestel digihome ismiyle satıs yapmakta yani digihme vestel klonu değil mi ben mi yanlıs biliyorum. bu tvler türkiyedeki segden daha kotu goruluyor.
    ha forumda pohlamayla biri gidip alır mı bilmem, zaten alacak kisi gider gözleriyle görür diye düsünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar_sss -- 28 Şubat 2012; 13:47:04 >
  • valla hocam, bu marka takıntısı yabancılarda bizdeki kadar yok. bundan 20 yıl önce, bir pioneer araba teyibi salgını vardı türkiyede, biz avrupada arar da bulamazdık. her yer blaupunkt, her taraf clarion vs, tek tük sağda solda pioneer standları
    vestel de beko da lcd olayına geç girdi malum, ama tüplü tv döneminde pazarın çok önemli bir bölümüne sahiplerdi. isimleri de bu yüzden hala vatandaşın kulağından gitmedi. daha kaliteli, özgün ürün yapmayı becerirler, iyi de fiyat sunarlarsa, yine çok satarlar
  • quote:

valla hocam, bu marka takıntısı yabancılarda bizdeki kadar yok. bundan 20 yıl önce, bir pioneer araba teyibi salgını vardı türkiyede, biz avrupada arar da bulamazdık. her yer blaupunkt, her taraf clarion vs, tek tük sağda solda pioneer standları
    vestel de beko da lcd olayına geç girdi malum, ama tüplü tv döneminde pazarın çok önemli bir bölümüne sahiplerdi. isimleri de bu yüzden hala vatandaşın kulağından gitmedi. daha kaliteli, özgün ürün yapmayı becerirler, iyi de fiyat sunarlarsa, yine çok satarlar

soylediğim gibi hocam zaten seg dememin nedeni budur, evet crt satabilirler buna birsey demiyorum.
    ama panel dunyasında gercekten ne bekonun ne vestelin yeri yok.

ben 4 sene vestel lcd kullandım ve vestelin ucuz olmasının gercekten nedeni var bos yere değil.

bir de bi arkadasa vestelin samsung panelli plazmaları vardı zamanında ondan almıstık, ki o da cok buyuk bir pismanlık oldu. bundan sonra tek kurus harcamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar_sss -- 28 Şubat 2012; 14:32:53 >
  • caglar_sss@ yine de bir inceleyelim, bakalım, görelim hocam. Sadece markasından yemeyelim TV'yi. Kaldı ki LG, Philips'in ardından FPR'a yönelmiş olması çok çok çok güzel bir yenilik. Ben o kadar da olumsuz değilim Vestel hakkında. Tamam, TV pazarında belki sağlam bir yeri yok ama bu üründe standartlar yükseldiyse Kore malı değil de, Türk malı tavsiye etmeyi tercih ederim.
  • quote:

ne hikmetse tek bir allahın kulu yabancı bu tv leri alıp da bir inceleme yapmamıs.

yani reviewlara bakın kullanıcı reviewları olsun profesyonel reviewlar, bir kisi panellerde ne beko almıs ne vestel. yurtdısında romanya demiyorum herhangi gelismis bir ulkede kimse bu tv leri bilmiyor. kimse almıyor da.

vestel in 3d sini gormedim ama lcd olsun led olsun o tv ler bos yere ucuza satılmıyor, bunu farketmek icin 2 farklı tv yi alıp yanyana koymak yeterli. vestel almak icin hayli zengin olmak lazım yani o kadar parayı vestel panele yatırmak icin.

Yurt dışında yaşamadığın için malesef,Türk Mallarını tanımıyorsun acı olansa kendi Ülkenin üretiminden dahi haberin yok !

Peki sana Cobot olrak yazıyım araştır bakalım,neler okuyacaksın !

BBC HD Vestel cobot yazılımları ile ortaklığı devam ediyor,Toshiba yeni nesil televizyonları araştır istersen nerde Full yazılımları ile montajlanıp Avrupaya ithal ediliyor !

Vestel yada Arçelik ürünleri işin aslına bakarsan ,her iki firmanında umrunda değil,belli test sitelerindeki bana yorumları anlatma,test işini yapanlardan biride benim neler döndüğünüde bilirim !

Tarafsız test yapan siteler çok ama çok azdır,eğer sen test sitelerine bakıp televizyon alıyorsan bir şey diyemem !

Vesteli,Arçeliği bırak,öyle paneller varki Avrupada hiç bir test sitesinde yayınlanmadı,neden acaba?

Test sitelerinde ısrarla yüksek fiyatlı ürünlerin pazarlama çabalarınıda saymıyorum !

Vestel ve Arçelik,ürünleri Avrupada merak etme kore mallarından daha güven veren markalar arasındadır,bir çok butik mağazada Vestel ve Arçelik ürünleri görebilirsin şahsen gurur duyuyorum,fiyatlarıda öyle ucuz falan değildir !

İngilterede pazar payına sahip olmak zordur,İngilizler Dünyanın en zor para harcayan Tüketicileridir,marka zırvalıklarınıda asla inanmazlar,onlar için paraların değerini verecek ürüne sahip olmaları öndemlidir !

Beko abartmıyorum 5 İngiliz ailesinin bir tanesinde Beko beyaz eşya görürsün,Seg televizyonları nerdeyse her mağazada görürsün ve oldukçada fazla alıcısı vardır araştırırsan test s,itelerinde bulursun merak etme !

Grundig yine aynı şekilde,Avrupada satılan markalar arasındadır ve %100 Arçelik resmi markası olarak tescillenmiştir !

Şahsen üzülüyorum,Kendi Ülkenin ürünlerinden nasıl bu kadar habersiz olabiliyorsun ?

Abartmıyorum,İngiliz Turiste Beko,Seg,Grundig sorsan sana ezbere anlatır,Türkiye ise kendi ürünlerinizden haberiniz dahi yok !

Sony,Samsung,LG desem eminim ezbere sayarsınız,yurt dışında ise sadece dudak büküp ne olmuşki derler,adamlar için ilk değerli şey önce Ülke paraları sonra emeklerinin karşılığını hak eden ürüne sahip olabilmek !

Sony olmuş Panasonic olmuş,inan umurlarında dahi değil tam tersi bir yerde meth ederek marka ürünleri anlatsan,alay konusu olursun !
  • quote:

quote:

Yurt dışında yaşamadığın için malesef,Türk Mallarını tanımıyorsun acı olansa kendi Ülkenin üretiminden dahi haberin yok !

Peki sana Cobot olrak yazıyım araştır bakalım,neler okuyacaksın !

BBC HD Vestel cobot yazılımları ile ortaklığı devam ediyor,Toshiba yeni nesil televizyonları araştır istersen nerde Full yazılımları ile montajlanıp Avrupaya ithal ediliyor !

Vestel yada Arçelik ürünleri işin aslına bakarsan ,her iki firmanında umrunda değil,belli test sitelerindeki bana yorumları anlatma,test işini yapanlardan biride benim neler döndüğünüde bilirim !

Tarafsız test yapan siteler çok ama çok azdır,eğer sen test sitelerine bakıp televizyon alıyorsan bir şey diyemem !

Vesteli,Arçeliği bırak,öyle paneller varki Avrupada hiç bir test sitesinde yayınlanmadı,neden acaba?

Test sitelerinde ısrarla yüksek fiyatlı ürünlerin pazarlama çabalarınıda saymıyorum !

Vestel ve Arçelik,ürünleri Avrupada merak etme kore mallarından daha güven veren markalar arasındadır,bir çok butik mağazada Vestel ve Arçelik ürünleri görebilirsin şahsen gurur duyuyorum,fiyatlarıda öyle ucuz falan değildir !

İngilterede pazar payına sahip olmak zordur,İngilizler Dünyanın en zor para harcayan Tüketicileridir,marka zırvalıklarınıda asla inanmazlar,onlar için paraların değerini verecek ürüne sahip olmaları öndemlidir !

Beko abartmıyorum 5 İngiliz ailesinin bir tanesinde Beko beyaz eşya görürsün,Seg televizyonları nerdeyse her mağazada görürsün ve oldukçada fazla alıcısı vardır araştırırsan test s,itelerinde bulursun merak etme !

Grundig yine aynı şekilde,Avrupada satılan markalar arasındadır ve %100 Arçelik resmi markası olarak tescillenmiştir !

Şahsen üzülüyorum,Kendi Ülkenin ürünlerinden nasıl bu kadar habersiz olabiliyorsun ?

Abartmıyorum,İngiliz Turiste Beko,Seg,Grundig sorsan sana ezbere anlatır,Türkiye ise kendi ürünlerinizden haberiniz dahi yok !

Sony,Samsung,LG desem eminim ezbere sayarsınız,yurt dışında ise sadece dudak büküp ne olmuşki derler,adamlar için ilk değerli şey önce Ülke paraları sonra emeklerinin karşılığını hak eden ürüne sahip olabilmek !

Sony olmuş Panasonic olmuş,inan umurlarında dahi değil tam tersi bir yerde meth ederek marka ürünleri anlatsan,alay konusu olursun !

4 sene abd de charlottesville virginia da yasadım, yurtdısında yasamaya gerek yok insanın 2 gözü olsa farkı görür.

hikaye anlatıyorsunuz ve gercek değil bekonun da vestelin de panel dunyasında hicbir yeri yok. hele kore malları demissiniz bu da hikayenin en büyüğü olmuş buna inanacak tek kisi yok. düsünebilyor musun iddiaya göre vestel samsungdan daha güvenilirmis. buna herhalde en milliyetci adam bile güler. vestel desen gofret markasından oteye gitmez ortalama bir tüketici icin.
    pro reviewlardan bahsemiyorum user review ı bile yoktur. digihome avrupadaki vestel klonudur ve en kalitesiz ürünlerden biri olarak bakılmaktadır.
    ingiliz turist de sadece beko yu bilir onu da panellerinden dolayı değil

forumdaki vestel pohpohlamasına bakıp para vereceklere gecmis olsun, amma zenginmissiniz diyorum. ben o hatayı yaptım daha da yapmam.

Vestel, SEG, Techwood, Digihome Teletech, Waltham, Finlux, Regal bu isimleri gorunce anla ki en dusuk kaliteye para veriyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar_sss -- 28 Şubat 2012; 19:27:47 >
  • http://www.theverge.com/2011/09/05/vestel-71-58-inch-219-cinema-tv-ifa-europe/
    vestel tv hakkında bir haber, habere ait 23 yorum. kimdir bu vestel diyen tek kişi yok

Vestel 42VF8022 42' 3D LCD TV Hakkında
  • quote:

http://www.theverge.com/2011/09/05/vestel-71-58-inch-219-cinema-tv-ifa-europe/
    vestel tv hakkında bir haber, habere ait 23 yorum. kimdir bu vestel diyen tek kişi yok

Vestel 42VF8022 42' 3D LCD TV Hakkında

ne demisler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar_sss -- 28 Şubat 2012; 20:12:39 >
  • -Heck, if I had cash lying around I’d buy one.
    -Ehhh, I’ll stick to the standard 16:9. this is a bit too long and would be uncomfortable on my eyes. Plus it just looks strange to me.
    -Perfect for displaying images of couches, benches and pool tables (side view).
    -This would be nice to use as a PC gaming monitor if it handled high end dual screen resolutions. I would ditch my 24 inchers in heartbeat. Ahhh a world without bezels, a man can dream can’t he?

-param olsa da alsam
    -16:9 a alıştım, bu format bana tuhaf geliyor
    -sedir, bank, blardo maması göstermek için iyi olurdu
    -pc için iyi oyun monitörü olurdu, eğer dual çözünürlükle başaçıkabilirse türü, genelde ekran formatı ile ilişkili yorumlar.
    ingilterede, bir otelde vestel minibar kullanıldığını görmüştüm bir kaç yıl önce. otel sahibesi de sevimli, yaşlıca bir teyzeydi kulakları çınlasın. neden vestel dedim. pek sorun çıkarmıyor, ucuz ve sorun çıktığında bir telefonla yenisi geliyor dedi
  • arkadaslar bu 42 vf 8022 gerçek fiyatı ne kadar
  • başka forumlarda, "tüh grundig Türklere satılmış" ya da "lanet olsun, jvc aldım, made in Turkey çıktı" türü yorumlar da var. bugün, işçilik neredeyse, imal yeri ora. şu an kullandığım laptop HP, ama PRC, TV samsung ama slovak vs vs
  • hız 100 hz deyılmı ve pc den nasıl 3d film izlerim
  • binbası vestel 42 vf 8022 nasıl lcd 100 hz yoksa 50 hz
  • quote:

Orijinalden alıntı: grant18

binbası vestel 42 vf 8022 nasıl lcd 100 hz yoksa 50 hz

hocam 50 hz şurada birkaç foto ekledim belki biraz fikir verir
    http://forum.donanimhaber.com/m_58198663/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58198663
  • hocam 100 hz yazıyor ayrıntıısnda
  • 2 ay önce normal lcd almıştım 300tl ucuzdu televizyonda reklamını görünce direkman 3 aylık değişim hakkımı kullanıp farkı ödeyip değiştirdim tvyi. Bugün kardan dolayı getiremediler ama yakında deniyip yorumlarımı yazmaya çalışıcam.
  • hocam ben indiremiyorum 3d demolarını nasıl ve hangı siteden indiriyorsun
  • Dilimde de tüy bitti ama kullanmadan yorumlamayalım diyorum. Birkaç markaya iyi dendiğinde, hakkında yazılmaya başlandığında hemen pohpohlama olmasın adı bunun

Ben takdir ediyorum. Özellikle 3D konusundaki tutumlarını. Abi FPR denen, 2011 yılında 3D LED TV satışlarında patlama yaratan teknolojiyi dahil etmiş adamlar panellerine. Kesinlikle incelenmeli derim. Bu paneli alanlar da mutlaka yazsınlar, çizsinler. Ben de teşhirde yakalarsam iyice kurcalayıp, detaylı bir şeyler yazacağım hakkında iyi ya da kötü. Takibe aldım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.