Şimdi Ara

Vestel 2000z Inox filt kahve makinesi 179TL yerine 79TL (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
7
Favori
22.920
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murattekno

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

kargo geldi. direk kutusuyla göndermişler ya. ayıp ya insan bi naylona sarar. bi kaç tane kutuda ezik göçük vardı açıp içine bakmadım daha

hocam benimkide öyle geldi ama inanın çok i,yi paketlemişler zaten açınca görürsünüz, ben kargodan çok memnun kaldım

yalnız bir kaç sorum olucaktı kullanan arkadaşalara

benim kahve makinesi çalıştırınca hemen 10 saniye sonra suyu göndermeye başlıyor, su bü süre zarfında hemen ısınmaz diye düşünüyorum zaten denemek için sıcak su koyduğumda elime döktüm ketilın suyu kadar sıcak değildi, bu normal bir durum mu? çok ısınması gerekiyor mu?

birde çalıştırınca açma kapama tuşu kırmızı yanıyor yalnız su filtresinde ki su bitince tuş haylen kırmızı yanıyor bende onu manuel kapatıyorum normalde kendinin ketil gibi atması gerekmez mi??

ürün bugün geldi, daha öncede kahve makinesi kullanmadığımdan anlayamadım, anlayan varsa bir zahmet bana anlatsın :)

hocam kettle gibi diyorsunuz da bu kettle değil. ışık sıcak tutmayı gösteriyor. kettle suyu kaynatır. bu kahve demliyor aynıo şeyler değil.

hocam dış pakedi açıkta leş gibi olmuş bi de kutu hasar görmüştü. birine hediye versen verilecek gibi değildi. içi zaten fabrikasyon

• Ürün birkaç saat önce elime ulaştı.Paketlemesi iyiydi.Gerçekten kaliteli bir görüntüsü var.Eve rezidans görünümü kattı

Sormak istediğim sorular var , bilenler cevaplarsa sevinirim.

1-)Kağıt filtreye gerek var mı yoksa kendi filtresi yeter mi ? Bu filtre bulaşık makinesinde yıkanabilir mi ?

2-)Yukarıdaki arkadaşlar da değinmiş.Kahve demlendikten sonra kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.Kendiliğinden sönmüyor.Bir kere daha basınca yanıp sönüyor.Bu sanırım otomatik programı.Bu yanıp sönerken kahveyi sıcak tutuyor mu ?

3-)Saat hep 12den başlıyor.Ayarlanıyor mu yoksa gerek yok mu ?

4-)Demlik makinede yıkanabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makine elime geçti bir kaç kez kullanma fırsatım oldu.

Bana yaptığı kahve biraz soğuk gibi geldi. Kahvenin kaynamış su ile demlenmesinin mahsurlu olduğunu biliyorum ancak makinenin verdiği kahve sanki yeterince sıcak değil.

Bu arada benim gibi sütlü kahve sevenlere tavsiyem imkaları var ise sütü mükrodalga fırında kupa ile birlikte ısıtabilirler. Tabiki en lezzetlisi french press ile köpürtüleni.

Hem kupa hemde süt ısınmış oluyor.
  • aldıktan sonra 2-3 kez kahvesiz boş kullanmayı unutmayın. Plastik tadı kokusu geliyor.

Dün ilk denememizi yaptık,kahveden anlamam az sıcak süt kattım bişeye benzedi.

Cihaz görüntüsü çok güzel, bir arkadaş kağıt filtreyle daha güzel oluyor demiş, birdahakine öyle deneyeceğim.

Şimdi sıra inox çaycı düşürmeye, mağlum takımı komple inox yapmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsimSoyisim

Ürün birkaç saat önce elime ulaştı.Paketlemesi iyiydi.Gerçekten kaliteli bir görüntüsü var.Eve rezidans görünümü kattı

Sormak istediğim sorular var , bilenler cevaplarsa sevinirim.

1-)Kağıt filtreye gerek var mı yoksa kendi filtresi yeter mi ? Bu filtre bulaşık makinesinde yıkanabilir mi ?

2-)Yukarıdaki arkadaşlar da değinmiş.Kahve demlendikten sonra kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.Kendiliğinden sönmüyor.Bir kere daha basınca yanıp sönüyor.Bu sanırım otomatik programı.Bu yanıp sönerken kahveyi sıcak tutuyor mu ?

3-)Saat hep 12den başlıyor.Ayarlanıyor mu yoksa gerek yok mu ?

4-)Demlik makinede yıkanabilir mi ?

bu soruların cevabını bende merak ediyorum

• Siteden satış kalkmış

• arkadaşlar bende bugün filtre kahve alıp denedim amm tadı hiç hoşuma gitmedi daha doğrusu tat alamadım :) kahve makinesi uvuz diye aldık sanırım bu gidişle kullanmayacaz, ayrıca Jacobs Monarch Filtre Kahve 500 gr içinde 28 tl verdim, birde filtre kağıdı alacam galiba bu gidişle 120 tl ye patlyacak. . bari tat olarak hoşuma giderse en azındam arada kullanırım.

şimdi bana iyi kahve ypamak için öneri verin lütfen, konu biten sıcak fırsatlara taşıdığından gelen giden yok bende bu yüzden sizi alıntılayacağım :) benle nasıl, neyle ve hangi ölçüde kahve yaptığıınızı paylaşırsanız çok sevinirim :)

şimdiden teşekkür ederim
  • murattekno kullanıcısına yanıt
    yukarıda bir arkadaş 2-3 kez kahvesiz yapın yoksa plastik kokusu olur demiş
    bunu yaptınız mı ?

çok kahve içmeyenler için makine bana saçma geliyor ,fırsatı gördüğüm halde o nedenle almadım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

yukarıda bir arkadaş 2-3 kez kahvesiz yapın yoksa plastik kokusu olur demiş
    bunu yaptınız mı ?

çok kahve içmeyenler için makine bana saçma geliyor ,fırsatı gördüğüm halde o nedenle almadım :)

hocam evet denedim hemde 2 kere denedim :(
    hocam en iyisi yapmışsınız valla, ben amerikan dizilerine özendim sabahları kahve içerim dedim, tadı çok kötü geldi, yani 3ü 1 arada bile 10 kat daha iyi. dediğiniz gibi çok kullanılmayacak bir şeyi ucuz olsa bile almamak lazım

benim ilk makinem daha önce french press kullanıyordum. tchibodan kahve çektirip aldım, 100 gr 6-7 lira falan. 1 fincan için makinanın içinden çıkan kaşıkla 2.5 kaşık koyuyorum. sütlü istersem french presste sütü köpürtüyorum, yoksa kavanozda köpürtebilirsin. ben üründen oldukça memnunum. kahvenin tadı da çok güzel. kağıt alamadım henüz alsam daha iyi, berrak olur diye düşünüyorum.
    bu saatte biraz dağınık yazdım ama bu kadar oldu kusura bakma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felix88

benim ilk makinem daha önce french press kullanıyordum. tchibodan kahve çektirip aldım, 100 gr 6-7 lira falan. 1 fincan için makinanın içinden çıkan kaşıkla 2.5 kaşık koyuyorum. sütlü istersem french presste sütü köpürtüyorum, yoksa kavanozda köpürtebilirsin. ben üründen oldukça memnunum. kahvenin tadı da çok güzel. kağıt alamadım henüz alsam daha iyi, berrak olur diye düşünüyorum.

hocam için cevap için çok teşekkür ederim bir kaç sorum daha olcaktı;

fincan kaç ml acaba?
    birde sütü köpüertmedeki amaç nedir, ayrıca hazır sütler kaynatılınca sıkıntı oluyor mu hocam?
    birde hocam kahveyi yaptıktan sonra su bitiyor ya yani kahve hazır oluyor ama haylen düğme kırmızı yanıyor, onu biz manuel mi, kapatacaağız

300ml sütü köpürtünce daha güzel oluyor. Youtubeda videolar var bakabilirsin. Ben önce mikrodalgada ısıtıyorum sonra köpürtüyorum. Üşenirsem direk koyuyorum içine. Gerçi ben sade içiyorum, arkadaşım için sütlü hazırlıyorum.

Fazla kahve yaptığınızda kırmızıda bırakırsanız alttan ısıtıyor kahveyi sıcak tutuyor. Ben genelde içeceğim kadar yapıyorum manuel olarak sürekli yanan maviye alıyorum o zaman kapanıyor. Yanıp sönen otomatik modu anlamadım nasıl kullanılıyor, kurcalamadım da bu şekilde kullanıyorum.

• Kettle gibi kapanmıyor mu işi bitince de kırmızı yanıyor

hocam arkadaşlar cevaplamış sorularını,ben fazla kullanmadım zaten makineyi.
  • quote:

300ml sütü köpürtünce daha güzel oluyor. Youtubeda videolar var bakabilirsin. Ben önce mikrodalgada ısıtıyorum sonra köpürtüyorum. Üşenirsem direk koyuyorum içine. Gerçi ben sade içiyorum, arkadaşım için sütlü hazırlıyorum.

Fazla kahve yaptığınızda kırmızıda bırakırsanız alttan ısıtıyor kahveyi sıcak tutuyor. Ben genelde içeceğim kadar yapıyorum manuel olarak sürekli yanan maviye alıyorum o zaman kapanıyor. Yanıp sönen otomatik modu anlamadım nasıl kullanılıyor, kurcalamadım da bu şekilde kullanıyorum.

teşekkür ederim hocam cevaplarınız için :)
  • yeni denedim ama su ılık geldi bana kaynar seviyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

yeni denedim ama su ılık geldi bana kaynar seviyorum ben

Kahve makinadan alınca içilebilir sıcaklıkta. Ben termostat 1 saat bekletin ve çok tatlı kahve alıyorum. Genelde 3 saat sonra ılık oluyor.. 70 derece civarı çıkıyor sanirsam...

Termos kullandığından benim işime geliyor. İlk denemek için termostat kaynar su koymuştum 2 saat sonra dilimi elime almıştım iyi oldu bana yani :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam naptın ben 20 oz termos için (590 ml ama ben 550 filan koyuyorum) 3 ölçek koyuyorum. Çok da güzel oluyor. Ben de çekme thibo kullanıyorum. Biraz azaltiraaniz süte de ihtiyacınız kalmayabilir. 1 bardak max 300 ml diye düşünüyorum tabi..

• quote:

Orijinalden alıntı: murattekno

arkadaşlar bende bugün filtre kahve alıp denedim amm tadı hiç hoşuma gitmedi daha doğrusu tat alamadım :) kahve makinesi uvuz diye aldık sanırım bu gidişle kullanmayacaz, ayrıca Jacobs Monarch Filtre Kahve 500 gr içinde 28 tl verdim, birde filtre kağıdı alacam galiba bu gidişle 120 tl ye patlyacak. . bari tat olarak hoşuma giderse en azındam arada kullanırım.

şimdi bana iyi kahve ypamak için öneri verin lütfen, konu biten sıcak fırsatlara taşıdığından gelen giden yok bende bu yüzden sizi alıntılayacağım :) benle nasıl, neyle ve hangi ölçüde kahve yaptığıınızı paylaşırsanız çok sevinirim :)

şimdiden teşekkür ederim

6 oz yani 180 ml mi neydi emin olamadım; 1 ölçek katacaksin.

Kahveyi önce kokla sonra yudumla; içmeyin yudumlayim.

Kahve dozu ksiiye göre değişebilir ancak 6 oz a bir ölçek thibo çekme kahvede iyi gibi geldi. Black and white Bana fazla hafif geldi arkadaş da az koymuş olabilir tabi.

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Siz söyleyince farkettim 2 fincana 2.5 kaşık koyuyorum ideal oluyor. Ben sade içiyorum hocam şekersiz, süt falan sevmiyorum. tchiboda guatemala çektiriyorum. Sert kahve olarak önerin olursa deneyebilirim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.