Şimdi Ara

Vestel 12000btu Wi-fi Klima Almayı Düşünenler. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
3.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam vibrasyonu halletmedim ama yazin bakacakim caresine dis uniteyi acmam lazim. Hocam ben defrostu disarisi 5 derecelere dustugu zaman gordum zaten o derecelerde performansi dusuyor klimanin 10-15 lerde iken hic gormedim. Yer izmir. Hocam cok beklentiye girme klima icin servisi neden cagirmistiniz defros olayi icin mi baska nedenlerden mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

Hocam vibrasyonu halletmedim ama yazin bakacakim caresine dis uniteyi acmam lazim. Hocam ben defrostu disarisi 5 derecelere dustugu zaman gordum zaten o derecelerde performansi dusuyor klimanin 10-15 lerde iken hic gormedim. Yer izmir. Hocam cok beklentiye girme klima icin servisi neden cagirmistiniz defros olayi icin mi baska nedenlerden mi
    Bende vibrasyon + kompresör sesi de vardı aşırı sesten çağırmıştım. Kompresörde sıkıntı varmış zaten. Değiştirdiler. Ama bu sefer de kışın eksi derecelerde bile df yapmayan klima bahar ayında 10-15 derecede df yapmaya başladı. Artı ses olayı ise tamamen farklılaştı dışarıda lüks bir araba motorunu bağırtır ya o sesi yapıyor klima. Çok kalın bir bas sesi gibi.
  • Hocam keske elletmeseydin ses cok fazla degilse. Bendeki ses vibrasyon haricindeki ses. Sanki elektrikli supurgenin hiz ayari olurya hizini artirinca seside artar ayni o sekil ama supurge kadar sesli degil tabi. Motorun hiz artisini duyabiliyordum ugultu seklinde bir ses. Mesele mahalleye geldigimde apartmanin kapisina geldigimde duymama ihtimalin yok. Altim bos altta biri otursa eminim rahatsiz olurdu. Cunku evin diyer ucundan o sesi duyuyorum kulak dikersem. Vestelin inverter dukkanda da var o da sesli hatta inun sesi daha bir degisik. Dırtdırt calisiyor. Simdiki aklim asa 100-200 fazla veriridim arcelik alirdim. Servis yonundende kalite yonundende vestel den kat be kat daha iyidr

• digiogi kullanıcısına yanıt
    Dusuk bir ihtimal ama bu dis unitenin arka kisminda serpantine monteli sensor var eger serpantine deyiyorsa belki yanlis olcebilir. Defrost yapmasi icin cihazin arka kisminin buz tutmasi lazim olmadi defrost aninda bakin klimanin arkasi buz mu diye

• quote:

Hocam keske elletmeseydin ses cok fazla degilse. Bendeki ses vibrasyon haricindeki ses. Sanki elektrikli supurgenin hiz ayari olurya hizini artirinca seside artar ayni o sekil ama supurge kadar sesli degil tabi. Motorun hiz artisini duyabiliyordum ugultu seklinde bir ses. Mesele mahalleye geldigimde apartmanin kapisina geldigimde duymama ihtimalin yok. Altim bos altta biri otursa eminim rahatsiz olurdu. Cunku evin diyer ucundan o sesi duyuyorum kulak dikersem. Vestelin inverter dukkanda da var o da sesli hatta inun sesi daha bir degisik. Dırtdırt calisiyor. Simdiki aklim asa 100-200 fazla veriridim arcelik alirdim. Servis yonundende kalite yonundende vestel den kat be kat daha iyidr
    Yok hocam aşırı ses vardı gece sesten uyanıyordum. Şimdi daha beter oldu artı df olayı çıktı başıma.
  • quote:

Dusuk bir ihtimal ama bu dis unitenin arka kisminda serpantine monteli sensor var eger serpantine deyiyorsa belki yanlis olcebilir. Defrost yapmasi icin cihazin arka kisminin buz tutmasi lazim olmadi defrost aninda bakin klimanin arkasi buz mu diye
    Az önce tekrar defrost moduna girdi. Arkayı kontrol ettim buzlanma yoktu.

Peki neden olabilir bu. Gazı mı az koydular acaba ondan yapar mı ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

Az önce tekrar defrost moduna girdi. Arkayı kontrol ettim buzlanma yoktu.

Peki neden olabilir bu. Gazı mı az koydular acaba ondan yapar mı ki.

Alıntıları Göster
    Sayın forumdaşım sizin klimanız anladığımca defrost yapmıyor. Videonuzada baktım defrost sesi daha fazla farklı ses oluyor. Telefonunuz ne kadar algılmasada o ses belli olur düşüncesindeyim. Bence buzdolabı gibi otomatiğe geçiyor klimanız. Eğer benim dediğim doğruysa uzun süre çalışmamazlık yapmıyorsa öpün başınıza koyun. Ben Grie lomo ve Eloktrolüks klima aldım ikiside aynı fabrikanın ürünüymüş klima durdumu 2-3 saat çalışmıyordu.10-15 dakka beklemeyle çalışıyorsa bu durum normaldir düşüncesindeyim. Bu kliamalr ne yazıkki ucuz diye böyle oluyorlar kaliteleri eksik övülmüş Lg kompiresörlü diye ama kesin kaliteden çalınmışki bu sorunları yaşıyoruz. Bende maddiyat açısında yerli düşünüyordum sizn bir kaç Vestel konusuna yazdığınızı orada yazanlarında benzer şikayetleri olduğunu görünce Vesteldende iyice tiksindim Arçelik daha iyi diyorlar ne yapacağımı bilmiyorum. Sizede sabırlar inşallah iade edersiniz.
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece vestelde sorun yok bu donanim haberin hicbir seyi duzzgun calimiyor ne app si nede web i. Mesajinizi okyyamadim bir turlu telefondan cevap yazamadim sabah zorla web den gorebildim. Zaten 10 gundur resim eklenemiyor.
    Hocam hic servisi arama direk şikayet var a yaz baska turlu derdini anlatamazsin. Senin sorun baska.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klimada yeni bir sorun turedi. Aldigim gunden beri toplasan 1 hafta ancak calismistir. Cok yaktigi icin kapattim. Suan durdugu yerde Er 19 hatasi veriyor. Buda komprasor baslama hatasi yine servis yolu görundü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam sadece vestelde sorun yok bu donanim haberin hicbir seyi duzzgun calimiyor ne app si nede web i. Mesajinizi okyyamadim bir turlu telefondan cevap yazamadim sabah zorla web den gorebildim. Zaten 10 gundur resim eklenemiyor.
    Hocam hic servisi arama direk şikayet var a yaz baska turlu derdini anlatamazsin. Senin sorun baska.
    Yazdım hocam. Arayan kişi servis raporu istedi. Servis ise sorunları görüp, bize de evet sorun var dediği halde rapora çaktırmadan sorun görülmedi yazmış. Allaha havale ettim onu. Onun yüzünden vestel çözüm merkezi de sorun yok cihazda diyor.
  • Hayret sikayetvar.com boyle yapmazdi ama. Defrost yapan cihaz defrostun bitiminde fost diye ses cikarir. Benim sorunu ne yapacagiz bakalim er19 hatasi da ciddi bir sorun. Calismadigi halde yapuyor. Bakalim elektrigi baska yerden alacagim denemek icin

• wifi li olanlar şu an internette yok. bunları neden kaldırdılar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.