Şimdi Ara

Veritabanı eklerken 'Erişim Engellendi' Hatası yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pazartesiye acil yetiştirmem gereken küçük bir proje var acces belgesi eklerken o hatayı alıyorum sitede yazan çözümü denedim ancak bilgisayarda Yerel Güvenlik İlkesi yeri bulunmuyor onuda çözmeyi denedim işler iyice karıştı yok mu arkadaşlar bir yolu uzun süredir mağdurum

• Biraz daha açarmısın nereye veritabanı eklemeye çalışıyorsun ve hangi veritabanı tipini kullanıyorsun ayrıca yapmaya claıstıgın kısmın kodlarınıda paylasırmısın görmeden yorum yazamayız
  • OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt
    Basit bir kayıt formu için acces veritabanı eklemem gerekti ancak Erişim Engellendi hatası çakıyor hiç bir şey yapamıyorum 1 haftaya yakındır mağdurum

önce appdata klasörünün içerisine veritabanı belgemi atıyorum daha sonra add > data ordan dataset sonra gelen ekranın sol tarafından Toolbox>TableAdaptater gelen ekrandan acces kullandığım için Acces Datafileyi seçiyorum Browseden dosyamı seçiyorum sonrası hüsran Ok'a basınca hata veriyor

deneyebileceğim her yolu denedim programı silmek hariç

Veritabanı eklerken "Erişim Engellendi" Hatası yardım

Veritabanı eklerken "Erişim Engellendi" Hatası yardım

Türkçe ingilizce herşeyi araştırdım bir türlü yolunu bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmltkk -- 18 Mart 2018; 3:37:59 >

• Iyide
    1.si dataset neden kullaniyorsun?
    2.si islem yaparken access db dosyan acik olmasin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    valla okulda öyle gösterdiler okuldaki labda öyle bir sorun olmuyor
  • kmltkk K kullanıcısına yanıt
    bana kalsa başka yolda denerdim sql veritabanı eklemek gibi ama sınavda böylesi çıkacak
  • biryerde yanlış yapıyorsundur bu linktekileri adım adım yap

https://msdn.microsoft.com/tr-tr/library/ms171893.aspx
    komşunun bilgisarına okadar süre uğraşıp bütün programları kurup denedim o adımda hiç hata vermedi

denicem olmadı bu sefer 0 çekicez sınavdan
  • anlayarak yapmıyorsun yada birisinin gelip senin yerine yapmasını bekliyorsun.

Senin gibi genc bir arkadaş eklemiş bak

https://www.youtube.com/watch?v=TxVNMTfOWgc
    arkadaş bende bunun yaptığı gibi yapıyorum sadece "Ok"a basınca bende hata veriyor onun çözümünü arıyorum
  • visual studioyu ve access database engine varsa onu yoksa ofis programını kaldırıp tekrar kurmayı denedin mi muhtemelen bunlar bozulmuş
  • Gökşen PASLI G kullanıcısına yanıt
    yok abi yok denedim hepsini artık programlardan fedakarlık edip yenilicektim bu sefer de bilgisayar ayarları açılmıyor ne yapim daha ben
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.