Şimdi Ara

Veri Hatası(Döngüsel Artıklık Denetimi) Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
161.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ark daha önce oynayıp sildiğim bi oyunu yeniden yüklemek istedim yükleme %3 teyken bu hatayı verdi sorun nedir nasıl hallolur lütfen yardım

• %95 cd bozulmuş benimde başıma geldi bikaçkere
  • Ben de aynı olayı defalarca yaşamıştım, hepsinde sorun cd'dendi.
  • xp kullanıyorsan oyunun bulunduğu klasörü sil sonra tuneup gibi bakım programlarıyla bir temizlik yap
  • cd sizlere ömür demek, ama emin olmak için nero scandisc ile kontrol edebilirsin
  • CD'den okuyamıyor. CD bozulmuş ya da optik yüzey çizik veya kirli.
  • dostlar cd çizildi büyük ihtimalle yaw cd rom arızalı olsa diğer oyunlarıda yüklemez hepsini yükledim bi bu arızalı kaldı ne yapsak ya bi temizlim bakalım cd yi belki düzelir pek umudum yok ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: therack

dostlar cd çizildi büyük ihtimalle yaw cd rom arızalı olsa diğer oyunlarıda yüklemez hepsini yükledim bi bu arızalı kaldı ne yapsak ya bi temizlim bakalım cd yi belki düzelir pek umudum yok ama

Temizlemekle olmuyor ben çok denemiştim.
  • Yaaw bu "İnternal Error"u nasıl çevirmişler bööle,sözlükten baktım;"içiçe,dahili" gibi anlamları var,valla bravo "veri döngüsel"
  • quote:

dostlar cd çizildi büyük ihtimalle yaw cd rom arızalı olsa diğer oyunlarıda yüklemez hepsini yükledim bi bu arızalı kaldı ne yapsak ya bi temizlim bakalım cd yi belki düzelir pek umudum yok ama

"Çizik"ten bahsediyorsan CD'nin optik yüzeyini kolonyayla falan temizlemeye kalkışma. Bir işe yaramaz. Ancak optik yüzey kirlendiyse ve bu yüzden okunamıyorsa bir işe yarar.

Çizik varsa ya pahalı cilalama araçlarını kullanacaksın, ya da amatör olarak;

• Optik yüzeyin orta deliğinin çevresine dişmacunu sür ve dairesel olarak bütün yüzeye yay (Dişfırçası ile yavaşça veya yumuşak bir bez ile). Biraz beklet, sonra suyla temizle ve iyice durula.
  • Bu olmazsa, bir torbanın içine biraz buz koy, bu buzların arasına da CD'yi koy. Sonra bunu buzlukta (buzdolabı, derin dondurucu vb) beklet. Sonra çıkar.
    Veya direk buzlukta da bekletebilirsin.

Bu yollarla hepsi değil ama 1-2 çizik CD kurtarılmıştı.

Eğer bunlar olmuyorsa, saatlerini ve hatta günlerini dahi harcayacağın ama değecek CD kurtarma yazılımlarını öneririm. Ama dediğim gibi çizik CD'den dosya kurtarmak çok uzun süreni alır.

IsoBuster
    UltraCopy
    BadCopy

gibi programlar ile kurtarmayı dene (en hızlısı değil, en kaliteli veri kurtarımını ayarla).
  • quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

quote:

"Çizik"ten bahsediyorsan CD'nin optik yüzeyini kolonyayla falan temizlemeye kalkışma. Bir işe yaramaz. Ancak optik yüzey kirlendiyse ve bu yüzden okunamıyorsa bir işe yarar.

• Optik yüzeyin orta deliğinin çevresine dişmacunu sür ve dairesel olarak bütün yüzeye yay (Dişfırçası ile yavaşça veya yumuşak bir bez ile). Biraz beklet, sonra suyla temizle ve iyice durula.
  • Bu olmazsa, bir torbanın içine biraz buz koy, bu buzların arasına da CD'yi koy. Sonra bunu buzlukta (buzdolabı, derin dondurucu vb) beklet. Sonra çıkar.

Eğer bunlar olmuyorsa, saatlerini ve hatta günlerini dahi harcayacağın ama değecek CD kurtarma yazılımlarını öneririm. Ama dediğim gibi çizik CD'den dosya kurtarmak çok uzun süreni alır.

IsoBuster
    UltraCopy
    BadCopy

gibi programlar ile kurtarmayı dene (en hızlısı değil, en kaliteli veri kurtarımını ayarla).

• güzel bilgi teşekkürler, diş macunu olayını bilmiyordum bir deneyeyim bozuk bir dvd vardı normalde çalışıyordu, eğer olursa haber ederim buradan
  • quote:

Orjinalden alıntı: venomtrk

quote:

quote:

IsoBuster
    UltraCopy
    BadCopy

• güzel bilgi teşekkürler, diş macunu olayını bilmiyordum bir deneyeyim bozuk bir dvd vardı normalde çalışıyordu, eğer olursa haber ederim buradan

Değmez bu kadar uğraşmaya netten tekrar indir bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: sert_kaya

quote:

Orjinalden alıntı: venomtrk

quote:

quote:

IsoBuster
    UltraCopy
    BadCopy

Değmez bu kadar uğraşmaya netten tekrar indir bence

Evet fazla umutlanmayın.

İşe yarayacağı kesin değil. Çizik öyle ağır değilse belki... Ama ağır çiziklerde ya o pahalı cilalama araçlarını kullanacaksınız (bunun için yapılmış özel bir araç da vardı CD'leri düzelten ama ismini unuttum) ya da dosya kurtarma yazılımlarını kullanacaksınız. Ki bu yazılımlar ile saatlerce bekleme ihtimali bile olabilir. Hele ki dosyanın boyutu büyükse...

Ya CD çiziği de olmayabilir sorun. CD sorunlu da olabilir, döngüsel artıklık denetimi hatası veriyorsa.

Internet'ten bulup indirmeye çalış. Veya saatlerce (hatta günlerce) açık PC ile beklemeyi göze alıyorsan o bahsettiğim dosya kurtarma yazılımları ile uğraşırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 8 Ağustos 2007; 13:00:42 >
  • ya dalgamı geçıyosunuz ne çizigi ne cd bozulması kafanızmı güzel
    aynı şey benim bi çok kez başıma geldi ve format attım düzeldi herseferinde
    sorunun kaynagı nedır nasıl cozulur format atmadan bilemiycem ama sorun cd yada cizik deil eminim cünkü formattan sonra aynı cd ile yükledım hep

sallama öneriler olabilir tarzı düşünceler vermeyin eğer bilmiyosanız bilen yazsın bilmeyen öneride bulunmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDamagE -- 8 Ağustos 2007; 14:41:17 >
  • bilgiler için teşekkürler arkadaşlar hepsini denicem tek tek olmazsa yeniden alıcaz artık oyunu
  • alcohol le imaj almayı dene
  • "Roadkil's Unstoppable Copier" adlı programı dene...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SaB_

"Roadkil's Unstoppable Copier" adlı programı dene...

Tavsiyen için sağol dostum. Formatla hallettim.
  • Konu biraz hortladı gibi oldu ama aynı sorundan muzdaripdim ve sanırım sorunu çözdüm,
    daha önceden part'lara böldüğüm cod4 oyununu yedeklemiştim philips dvd+r medya'ya. Medya üzerinde kesinlikle bir çizik darbe hasar vs. bulunmamasına rağmen harddisk'ime kopyalamak istediğimde veri döngüsel artıklık denetimi hatası veriyordu.
    Harddisk'im ikiye ayrılmış durumda c ve d diye. Önce c yi sonra da d yi bilgisyarımdan sağ tıklayıp özellikler-araçlar-hata denetiminden - şimdi denetle - dedikten sonra - bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış- ı seçip iki bölümünde düzeltmesini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde dvd'deki dosyaları kopyalamayı başardım, yani o kadar da umutsuz olmayın... Elinizdeki medya fiziksel olarak zarar görmemişse de öyle hemen kaldırıp atmayın :)
    Umarım işinize yarar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IDS -- 22 Mayıs 2008; 12:55:54 >
  • İki olasılık var arkadaşım bunlar dışında bir olay olamaz bunu başdan şöleğim

1. Arkadaşların dediği gibi cd bozuk veya çizik

2. Sorunun cd içersindeki bir dosyadan kaynaklanmakda

ilk soruna çözüm yazılmış zaten

Ama ilk önce 2 numaralı dediğim soruna bak bir istersen

CD içersine girip dosyaları masaüstünde oluşturcağın bir klasöre çıkarmayı dene hata verdiğinde hatayı verdiği dosyanın ismini aklında tutup onun dışında kalanları çıkarmağı bir dene bir kez daha belki diğer dosyalar sorunsuz çıkabilir ben böle yapıyorum sorunun tam olarak ne olduğunu anlamak için

Bu arada isobuster isminde cd kurtarma programını dene işe yarıyan bir program sayılır belki o yardımcı olur sana
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.