Şimdi Ara

Vergiler yüzünden artık yaşama hevesim kalmadı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
3
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
305 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ÖTV nin KDV sinin alındığı tek ülkeyiz.
    Ama milletimiz buna razı.
    Ne güzel bizi dindar CB dindar BB yönetiyor diyorlar.
    Ama dindarla dinciyi karıştırdıklarının farkında değiller.
    Dindar: Dinini samimiyetle yaşayan demektir.
    Dinci: Din satarak karşılığında menfaat temin eden demektir.Yani Allah ile aldatan demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

Bulgaristan romanya macaristan dan senelerce geçiyorum. Ekonomik durumları bizden iyi değil. Maaşlarıda bizden az veya aynı durumda. fakat insanlar bizden daha mutlu. temel gıda fiyatları ucuz. Tabiki içkide ucuz.
    Bence hükümetin bu kadar vergilere bindirmesi ,halkın mutluluğununu hiç düşünmemesini anlamıyorum. Zira bu durum seçimleri kaybetmesine neden olabilir. Bütün ülkelerde temel gıda fiyatlarını devletler kontrol eder. Hatta ucuz kalması için bütçeden pay ayırır. Bizde bütün gıda fiyatları aynı borsa gibi sanki dolara endeksli. Bu yüzden halkın durumu zor. Bir kahvaltı için bile alış veriş paris le aynı fiyat! Hükümet düşerse bence bu politika düşürür.

Geçen hafta özbekistandaydım. Taşkent’in merkezinde 3 kişi İtalyan restoranına gittik. 3 kişi çorba makarna ortaya salata ve içecek toplam ödediğimiz hesap 22 dolar. Keza market fiyatları da ithal olmayan ürünlerde çok düşük.

Barda 50 lik tuborg bira 1 dolar.

Asgari ücret 100 dolar ama insanlar düşük gıda fiyatlarıyla hayatlarını idame ettirebiliyor. Zaten elektrik su ve doğalgaz da bedava.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4000 tl maaş alıp da arabası olan adam bile burada geçinemiyorum diye yazıyor ya şaşıyorum doğrusu. 2000 tl nin altında maaş alanlar ölsün o zaman.
  • Türkiye ekonomik olarak bitmiş uzatmaları oynuyor ve vatandaş bu duruma bilgisayar oyunlarındaki yapay zekalar kadar bile tepki gösteremiyor. Yazık çok yazık, kendi çocuklarının geleceğinden gidiyor farkında değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: junana

4000 tl maaş alıp da arabası olan adam bile burada geçinemiyorum diye yazıyor ya şaşıyorum doğrusu. 2000 tl nin altında maaş alanlar ölsün o zaman.

Hocam tabiki de hayiflanacak ; adam 4000TL aliyorda ne oluyor saniyorsun. Ev Kira ; Araba Kredi ; Kredi Karti Borc icinde. Siz yolda gordugunuz her arabasi olan adami pesin para odemis mi zannediyorsunuz? Hadi oyle zannediyorsunuz neden gazetelerde Mercedes ; BMW gibi markalar ; ayda sukadar taksit boyle kredi diye reklam veriyor?

Baska konuda da yazdim bizim ulkede ; 1-Araba ; 2-Telefon ayni askeriyede ki rutbe gibi goruluyor ; eve ekmek goturecek parasi olmayan adam iphone kullanirsa olacakk olan bu. Ozamanda sen ; ben ``Fakir mi? Nasil fakir abi telefona bak..`` diyoruz bu yuzden fakirlikte goz onunde olmuyor.

Daha gecende karsilastigimi anlatayim ; migrosta kasada bekliyorum 1 bayan 2 cocugu var ; bir urunde 2TL indirim var migros karta ve kadin karti olmadigi icin urunu almadi.Kendime ``yazik yav dedim`` beraber ciktik otoparka gittik kadim arabasina binip gitti. Simdi sen dusun ; benzin 5 Lira ; kadinin ihtiyaci icin almadigi fark 2 lira nerede mantik?

Hep soyluyorum once kultur degisecek ulkede (imkansiza yakin) ozaman birseyler duzelir ; yoksa her sene assagidaki tablo.

• Vergiler, İnsanların hayatlarıyla ohal sayesinde oynanması(200 bin ihraç aileleriyle birlikte mağduriyet 1-2 milyon civarı) nedeniyle çok sevdiğimiz bu toprakları bize cehennem ettiler.
    #haketmedik
  • Bunlar daha iyi günlerimiz..
    3-5 ahlaksız şerefsiz hain rüşvet alıp cebini dolduracak diye hepimizin ortak malı HALK BANKASINI kullanarak ambargoyu delenler yüzünden gelencek ceza da bizden çıkacak..
    beyler milyonlarca dolarları götürecek millet cezasını ödeyecek..

hala %40 oy veren var.. pes kardeşim..

İnanın dünyanın en cahil ülkesi olduk.. Afrika da bir kabilede bile böyle hırsızları cezalandırılar..
    Ama Bakanları ne dmişti.. " eğitim seviyesi arttıkça bize oy gelen oy oranında düşme tespit ettik"

Sonuç?

Kendimizi eğitimli vatandaşlara da ispat edelim diyeceklerine

Eğitimi yerle bir ettiler cahiller ordusu kurdular..

Saraylarda yaşayıp off shore şirketlerle milyon dolarları cukka
    2 kere ümmet de bir rabia işareti yap %40 peşinde..

Yazık..
  • Benden "vergi" adı altında aldıkları her bir kuruş haram zehir zıkkım olsun çoluğunun çocuğunun kefen parası olsun benden "vergi" adı altında aldıkları her bir kuruş'un trilyon katı ceplerinden şelale gibi akıp gitsin ve hiçbir zaman ceplerine geri girmesin sanayi bölgesinde oturuyorum şehrimizde Türkiye Cumhuriyeti'nin iki dev fabrikası var ve bir o kadar da yabancı var (hintli, taylandlı, filipinli ve suriyeli) ve ben işsizim ve benden vergi alıyorlar üstelik işsizlik maaşım da yok şimdi bu hükümet'in ve bu devlet başkan'ın ileride neler yaşacaklarını varın siz hesap edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Semih72

Bunlar daha iyi günlerimiz..
    3-5 ahlaksız şerefsiz hain rüşvet alıp cebini dolduracak diye hepimizin ortak malı HALK BANKASINI kullanarak ambargoyu delenler yüzünden gelencek ceza da bizden çıkacak..

İnanın dünyanın en cahil ülkesi olduk.. Afrika da bir kabilede bile böyle hırsızları cezalandırılar..
    Ama Bakanları ne dmişti.. " eğitim seviyesi arttıkça bize oy gelen oy oranında düşme tespit ettik"

Sonuç?

Yazık..

3-5 mi? Sence sadece 3-5 bakan mı rüşvet almıştır? Çok iyimser düşünüyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Troll Bender -- 12 Aralık 2017; 14:52:51 >

• Sonra türk genci çalışmayı sevmiyor almanlar çok çalışkan falan derler
    Yahu okuduğum bölümün maaşı 1400TL den başlıyor, maksimum 2500-3000tl ye çıkabiliyor o da en az 5-6 yıl sonra, enflasyon karşısında eriyecek bir para.
    Çalışma hevesim yok, çünkü biliyorum ki ben o parayla ömrüm boyunca ne düzgün bir ev alabilicem ne araba alabilicem, ne de kaliteli beslenebilicem vs.
    O alman gencinin 2 ay çalışıp sahip olduğu arabaya ben 8-10 yıl çalışmak zorundayım, o da yemeden içmeden ha, dur yiyeyim giyineyim dersen 20 yıl...
    Evlenmek zaten hayal, türk kızları uçmuş vaziyette bugün bir evlilik nerden baksan en az 80-100 bin lira para, o kadar param olsa ev alırım anadoludan

O yüzden bu ülkede çalışmak eşeklikten başka birşey değil, enerji sarfettiğinle kalırsın, yediğin yemek o enerji kaybını dahi karşılamaz yahu

• Tüv Türk'ün 750 milyon vergi borcu var... Bilerek ödemiyor..

Kural basit; Tüv Türk'ün zarar etmesi imkansız, araç gelir, 40 dk da 200 TL bırakır gider.

Altın yumurtlayan tavuk yandaş a peşkeş çekilir, devlete aitken vergi veren bu işletme yandaşa geçince vergi de vermez..Sonra fakir halkın meyve suyuna bile ÖTV getirilir..

Haramlarınızda boğulun inşallah...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla daha dün akşam 5 kişi saatlerce vergiyi konustuk saat sabahın 5i olmuş biz hala hiç bir şey yapmasakta ödediğimiz ve ileride ödeyeceğimiz vergileri konuşuyorduk. Oysa ki kazancımızı konuşmamız gerekirken tek derdimiz vergi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TabletlereFısıldayanAdam

Sonra türk genci çalışmayı sevmiyor almanlar çok çalışkan falan derler
    Yahu okuduğum bölümün maaşı 1400TL den başlıyor, maksimum 2500-3000tl ye çıkabiliyor o da en az 5-6 yıl sonra, enflasyon karşısında eriyecek bir para.
    Çalışma hevesim yok, çünkü biliyorum ki ben o parayla ömrüm boyunca ne düzgün bir ev alabilicem ne araba alabilicem, ne de kaliteli beslenebilicem vs.
    O alman gencinin 2 ay çalışıp sahip olduğu arabaya ben 8-10 yıl çalışmak zorundayım, o da yemeden içmeden ha, dur yiyeyim giyineyim dersen 20 yıl...
    Evlenmek zaten hayal, türk kızları uçmuş vaziyette bugün bir evlilik nerden baksan en az 80-100 bin lira para, o kadar param olsa ev alırım anadoludan

O yüzden bu ülkede çalışmak eşeklikten başka birşey değil, enerji sarfettiğinle kalırsın, yediğin yemek o enerji kaybını dahi karşılamaz yahu

Hangi bölüm?

• quote:

Orijinalden alıntı: TabletlereFısıldayanAdam

Sonra türk genci çalışmayı sevmiyor almanlar çok çalışkan falan derler

Acı ama sapına kadar doğru tespitler.

• Sen vergini vereceksin ki, devletin başına çöreklenenler oraya buraya beton dökmek için ihale açacaklar. O ihaleleri uç kuruşa "hakkıyla" havuzdakilere veya eşraflarına verecekler. Yalaklar, "hakkıyla" aldıkları ihaleden para kazanabilmek için şartnameyi delik teşik edecek. Denetçisinden belediyesine herkesi yemleyecek. O sırada işçi kazası olmazsa yeme de yanında yat. Olursa, en kötü gidiyorsun bir camiye. Güneş gözlüğü büyüdükçe acı büyüyor biliyorsun. Zeki Müren gözlüğü gibi, kocaman bir gözlük takıyorsun. İki yas, bir siyah. Yok şehitlik mertebesi falan, zırvala Allah zırvala. Yallah tazyik. Ölen öldüğü ile kalıyor. Sen Panamera'nla uzaklaşıyorsun. Es kaza halkın bir kesimi işin peşini bırakmazsa şantiye müdürünü kız gireni dul çıkaran yargı sistemimizin önüne kemik diye atıyorsun. O da içeri girse bile kısa sürede çıkıyor zaten...

Ama bir yandan bu şirketler taşeronlara, taşeronlar tedarikçilere iş paslıyor. Tedarikçinin birinde de sen çalışıyorsun. O şerefsiz çalacak ki senin maaşın ödensin. O şerefsizi semirten baş şerefsizler de yiyecek ki senin maaşın ödensin... Sonuç: Kölesin. Farkında değilsin.

Sana vaat edilen 3 kuruşu elinin tersi ile itip dikeldiğin gün özgür olacaksın. Tependeki yiyicileri de atacaksın. Tek başına yapman da anlam ifade etmez. Örgütleneceksin. Örgütlü olmak bu yüzden iyidir. Yönetici dediğin İT GİBİ korkmalı halktan. Yönetici halktan korkmuyorsa, o halktan bir cacık olmaz demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

Sonuç?

Yazık..

Bırak bakanı milletvekillerinin içinde bile 1 tane temiz çıkmaz ama bu ambargo delme hırsızlığında en azından resmen belgeleriyle, itiraflarıyla ortaya çıkmış 3-5 isim var onun için öyle yazdım

yol,köprü,tünel,hastane,kupon arazi satışı, özelleştirmeler.. bunlarda kimler neler yedi Allah bilir...

zaten geldiklerinden beri en çok değiştirdikleri yasa kamu ihale yasası..
    adamına göre her büyük ihale öncesi torba kanunla hoop adrese teslim ihale yapılıyor..

Yahu Sayıoştay vardı eskiden:) devletin harcamalarını denetlerdi.. onu bile taca attılar.. yani vergilerimizi ne yapıyorlar kimsenin haberi yok..

bir keyfimiz vardı loto falan tek kupon oynardım her hafta.. yılbaşında da bi çeyrek alırdım
    onu bile yandaşa çıkartıyorlar.. eskiden TRT Çekilişi canlı yayınlardı.. geldiler ve bunu da kaldırdılar
    kendileri çekiyor kendileri yiyor

el atmadıkları hiç bir yer kalmadı.. enayi gibi hala loto milli piyango alanlara acıyoruım gerçekten..
    el birliği ile yavşakları zengin ediyorlar..

Ama 4 parmağı görünce bizim millet gözyaşlarıyla peşinde

Yahu bu kadar mı cahil olur bir insan??

• quote:

Orijinalden alıntı: emekli56

Bu ülkede verginin bile vergisi var.
    ÖTV nin KDV sinin alındığı tek ülkeyiz.
    Ama milletimiz buna razı.
    Ne güzel bizi dindar CB dindar BB yönetiyor diyorlar.
    Ama dindarla dinciyi karıştırdıklarının farkında değiller.
    Dindar: Dinini samimiyetle yaşayan demektir.
    Dinci: Din satarak karşılığında menfaat temin eden demektir.Yani Allah ile aldatan demektir.

Bir ateist olamadınız gitti, hâlâ dinci dindar farklarını inceleyip dinden medet umuyorsunuz ben sizin gibilere şeriatçılardan daha çok kızıyorum.

Tam CHP kadın kolları kafası. "Atatürk 5 vakit namaz kılardı, oruç da tutardı hatta hacca da gitmişti ama dinde gösterişi sevmediğinden gizli yapardı" efsanesinin kaynağı olan kesim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

Sonuç?

Yazık..

Bırak bakanı milletvekillerinin içinde bile 1 tane temiz çıkmaz ama bu ambargo delme hırsızlığında en azından resmen belgeleriyle, itiraflarıyla ortaya çıkmış 3-5 isim var onun için öyle yazdım

yol,köprü,tünel,hastane,kupon arazi satışı, özelleştirmeler.. bunlarda kimler neler yedi Allah bilir...

zaten geldiklerinden beri en çok değiştirdikleri yasa kamu ihale yasası..
    adamına göre her büyük ihale öncesi torba kanunla hoop adrese teslim ihale yapılıyor..

Yahu Sayıoştay vardı eskiden:) devletin harcamalarını denetlerdi.. onu bile taca attılar.. yani vergilerimizi ne yapıyorlar kimsenin haberi yok..

bir keyfimiz vardı loto falan tek kupon oynardım her hafta.. yılbaşında da bi çeyrek alırdım
    onu bile yandaşa çıkartıyorlar.. eskiden TRT Çekilişi canlı yayınlardı.. geldiler ve bunu da kaldırdılar
    kendileri çekiyor kendileri yiyor

el atmadıkları hiç bir yer kalmadı.. enayi gibi hala loto milli piyango alanlara acıyoruım gerçekten..
    el birliği ile yavşakları zengin ediyorlar..

Ama 4 parmağı görünce bizim millet gözyaşlarıyla peşinde

Yahu bu kadar mı cahil olur bir insan??

Dediklerinin altına imzamı atarım ama kendileri çalıp kendileri oynuyor. Biz de söylendiğimizle kalıyoruz. Gelecekten umudumu kesmiş durumdayım bu milletle.

• husamsdu kullanıcısına yanıt
    Tıbbi laboratuar
  • Konu sahibi sen akp li degil miydin gecen?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.