Şimdi Ara

Vergiler yüzünden artık yaşama hevesim kalmadı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
3
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
305 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman niye malum parti kazanıyor hep seçimlerde. madem bu kadar dert yanan var şikayetçi olan var niye seçimi o parti kazanıyor ?

ben söyleyeyim. adam diyor ki rte ye oy vermeyipde kılıcdarogluna mı vercem diyor gene ona oy veriyor .

2. alternatif yok insanlara.

bide şu var rte yerine başka biri lider olsa ülke yönetse

ülkeye adalet i getirecek mi refah ı getirecek mi ? getirmedikten sonra a gitse b gelse ne fark eder ki ?
  • Ekonomi mi kaldı. Daya vergiyi. Ödeyecek enayi çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phaldor kullanıcısına yanıt
    Hocam tek tek gidelim:

BAE : Bu ülke zaten ABD nin "köpeği". 15 Temmuzun finansörlerinden.

Suudi Arabistan: Yönetimi ABD nin elinde. Türkiyenin yanında açıklamalarından hemen sonra içerdeki prensleri kullanarak tehtid ettiler ve ardından milyarlarca dolar silah satıp susturdular.

Katar: Türkiyenin yanında durduktan sonra maşa ülkeler kullanılarak sıkıştırıldı. Ardından Suudlar gibi silah almak zorunda kaldı ve sesini kesti.

Mısır: Arap baharından sonra zaten tasmasını iyice sıktılar.

Irak,İran, Filistin ve Ürdün zaten malum.

Bu işlere adamlar 1. Dünya Savaşından önce başladılar. Orta Doğu'ya ajanlarını yerleştirip ülke yönetiminde söz sahibi insanları yerleştirdiler. Halklara lafım yok ama çoğu Orta Doğu ülkesi büyük devletlerin maşası.

Maalesef mazlumun yanında durup dik durabilecek tek Türkiye var.

• husamsdu kullanıcısına yanıt
    Mazlum (!) in yanında duralım Derken vatandaş vergi yükü ile ezilmiş durumda.. Giderek de eziliyor. Enflasyon almış gitmiş..

Ev kirası %15 artacak dedi ev sahibi ufe ye gore, mazluma indirim yapayım demedi mesela.. Maaş %15 arttı mı? Tabi ki hayır..

Ama dik duruyoruz

• Bizimkiler de para hilesi yapmaya vmçalıştı ama tutmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

Bakıyorumda troller yazıyor tok öyle yok böyle diye allah belanızı versin sizin mendeburlar lan oğlum benim eşim 10 yıldır boynerde aldığı maaş 1500TL sınavla mülakatla yükseldi güya birde memleket sanki güllük gülistanlık gibi yazıyorsunuz kim alıyor o maaşları bordro gösteein bakalım yav, memleketin pohuuu çıkmış ne anlatıyorsunuz bırak 2500TL maaşı 3500 alsan yine yetmez o para ,şimdi bi gidin

Akp elinde sonunda iktidardan düşecek ve bu durumda bu troller de bir şekilde teker teker tespit edilip ibreti alem olsun diye linç edilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkpasscenter

quote:

Bakıyorumda troller yazıyor tok öyle yok böyle diye allah belanızı versin sizin mendeburlar lan oğlum benim eşim 10 yıldır boynerde aldığı maaş 1500TL sınavla mülakatla yükseldi güya birde memleket sanki güllük gülistanlık gibi yazıyorsunuz kim alıyor o maaşları bordro gösteein bakalım yav, memleketin pohuuu çıkmış ne anlatıyorsunuz bırak 2500TL maaşı 3500 alsan yine yetmez o para ,şimdi bi gidin

Akp elinde sonunda iktidardan düşecek ve bu durumda bu troller de bir şekilde teker teker tespit edilip ibreti alem olsun diye linç edilmeli

onların hepsi aldatıldık yanıldık deyip kaçmaya çalışacak durumdan ama bizim gibi düşünenler salak olmadığı için yemeyecekler tabi,bu memleketde herşey güzel refah var falan filan diyene açıkca burdan yazıyorum sende ne din ne iman ne vicdan ne insanlık kalmış arkadaşım,milletin gözünün içine baka baka yalan söylemek adet olmuş ki şunu unutmayın yalan bütün günahların anasıdır,yalan söyleyen herşeyi yapabilecek biridir ondan herşeyi bekleyebilirsiniz

• Hastalık haftalık vergi konusu

• İngiltere’nin Avrupa birliğinden ayrılması gibi bende geçen yıl karar verdim kendimi sistemin dışına taşımaya...

Arabamı sattım.içkiyi sıgarayı bıraktım.giyim harcamalarını kıstım.bankalar ile tamamen ilişkimi bitirmeye çalışıyorum.

Bazen diyorum devlet olmasa daha güzel mi yaşardıma acaba...

Sistemin dışına tamamen çıkıcam bir köye yerleşicem.ilkel tarım ve hayvancılık yapıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Mazlum (!) in yanında duralım Derken vatandaş vergi yükü ile ezilmiş durumda.. Giderek de eziliyor. Enflasyon almış gitmiş..

Ev kirası %15 artacak dedi ev sahibi ufe ye gore, mazluma indirim yapayım demedi mesela.. Maaş %15 arttı mı? Tabi ki hayır..

Ama dik duruyoruz

Evet göçmenlere çok para harcadık. Doğru.

1. Verginin artmasını sadece buna bağlayamayız. Güneydeki cehennemi fark etmeniz ve büyük devletlerin nizi zor durumda bırakmak istemelerini göz ardı edemeyiz.

2. Mazlumu koruma olayına sadece ekonomik açıdan bakamayız. Bu işin vicdani ve dini tarafı da var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turkpasscenter

quote:

onların hepsi aldatıldık yanıldık deyip kaçmaya çalışacak durumdan ama bizim gibi düşünenler salak olmadığı için yemeyecekler tabi,bu memleketde herşey güzel refah var falan filan diyene açıkca burdan yazıyorum sende ne din ne iman ne vicdan ne insanlık kalmış arkadaşım,milletin gözünün içine baka baka yalan söylemek adet olmuş ki şunu unutmayın yalan bütün günahların anasıdır,yalan söyleyen herşeyi yapabilecek biridir ondan herşeyi bekleyebilirsiniz

Yalan bütün günahların anasıdır???? İçki olmasın o?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husamsdu -- 12 Aralık 2017; 10:54:56 >

• sen akpartilisin büyük düşün
    büyük resmi gör ve vergi ödemeye devam et.
  • 99 doğumluyum. Kendimi bildim bileli umutlarımı çaldılar.

• Dünya bizi kıskanıyor

VERGİ CUMHURİYETİ OLDUK

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    Kandırıldık mandırıldık yok artık böyle bahaneler çok bayatladı. Bak videoda birisi fetöcü komisere neler yapıyor. Aynısını, hatta daha beterini teker teker buradaki ak trolleri tespit edip yapacağız ki bir daha kandırılmasınlar. Bedel kime nasıl ödetilirmiş o zaman görecekler.

https://www.youtube.com/watch?v=cOwhr7NuQGA
  • vergiler bu gidişle uzaya kadar çıkacak.
  • her ağzımı açtığımda bir şeylere küfrediyorum, küfür etmeden cümle kurmaz oldum. kazancım resmen eridi, 2. işe başladım, 3.yü kovalıyorum.
  • turkpasscenter T kullanıcısına yanıt
    Yalniz doven adamda %90 akpli bir sahsa benziyor, yani akpli birine bunlari yapacagini sanmam.

• Daha ocak ayına gelmedik. O zaman görün vergi katliamını...

• Bulgaristan romanya macaristan dan senelerce geçiyorum. Ekonomik durumları bizden iyi değil. Maaşlarıda bizden az veya aynı durumda. fakat insanlar bizden daha mutlu. temel gıda fiyatları ucuz. Tabiki içkide ucuz.
    Bence hükümetin bu kadar vergilere bindirmesi ,halkın mutluluğununu hiç düşünmemesini anlamıyorum. Zira bu durum seçimleri kaybetmesine neden olabilir. Bütün ülkelerde temel gıda fiyatlarını devletler kontrol eder. Hatta ucuz kalması için bütçeden pay ayırır. Bizde bütün gıda fiyatları aynı borsa gibi sanki dolara endeksli. Bu yüzden halkın durumu zor. Bir kahvaltı için bile alış veriş paris le aynı fiyat! Hükümet düşerse bence bu politika düşürür.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.