Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

*****vergiler düşüyo *****

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
22
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> *****vergiler düşüyo *****
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1529 Mesaj
    ohhh bee tam zamanında valla ekran kartı falan alıcakken bole haber çok iyi oldu inşallah %8 olursa en azından butçemiz rahatlar

|
    |
    nezaman dusecekmiş
    |
    |
    AMD PHENOMII X6 1090T ~ GIGABYTE GA-890GPA UD3H ~ ZOTAC 760GTX 2GB ~ KINGSTON HYPERX 2x2GB DDR3 1600 ULV ~ SANDISK ULTRA PLUS 256GB SSD ~ LG 32LW4500 3DTV MONITOR ~ CREATIVE X-FI TITANIUM FATALITY PRO ~ CREATIVE MEGAWORKS 5+1 THX ~ GIGABYTE 3D MARS FULL TOWER ~ HIGH POWER ABSOLUTE 600W ~ PLEXTOR CDRW PX-W5224A ~ ASUS DVDRW 1814BLT
  • Yarbay
    10190 Mesaj
    inşallah yaparlar böyle bişey.. piyasa manyak canlanır...

75 dolarlık bir ürüne 90 dolar ödeme saçmalığı da biter böylece..
    |
    |

Jews are hard to be taken in...PSA,Renault and Fiat Alliances are proof of that..
  • Binbaşı
    1833 Mesaj
    Tabiki cok iyi olucak.. ben su anda azerbaycandayim ve burada vergi meselesi yok,, yani aldigim cogu parca turkiyeden vergi oraninda daha ucuz... turkiyedede boyle birsey olmasi herezin isine gelicek....
    |
    |
    yanlız bu indirim her söktörde değil sanırım. mesela tek emin bildiğim GIDA da artık %8,5 olacak. ancak şuda varki bu indirim üretici bazında gerçekleşecek yani dolaylı olarak %8,5 e düşmesinin ne kadarlık kısmı fiyatlara yansıtılacak onada yine üreticiler belirleyecek. ancak kısa vadede fiyatlara direkt olarak %8,5 yansıyacağını zannetmiyorum.
    |
    |
    [Amd Athlon XP 2500@3200][ABIT NF7-S (V. 2)][Thermalright SLK 700 Soğutucu + Zalman ZM-F2 92mm Kasa Fanı ][128 Mb His Ati Radeon 9600XT-Turbo][2*256 Mb Kingston 400 Mhz DDRam][120 Gb Seagate SATA-8 Mb Cache][Aopen H600B-12][Samsung 763 MB][Microsoft Oem Value Pack MM Klavye + Optic Mouse][16x LG DVDrom][52x24x52 Asus CDwriter][Sony Floppy][Philips MMS231 2+1 Ses Sistemi][ALCATEL (Thompson) Speed Touch 330 (USB) ADSL Modem][Windows XP PRO+SP2]
  • Yarbay
    2809 Mesaj
    Bilgisayar gibi sektörlerde yok böyle bişi gıda ve eğitim sektöründe var sadece.
    |
    |
    Bilgisayar sektörü lüks tüketim sınıfına giriyor...Bence bundada vergi oranını düşürmezler...
    |
    |
    |
    |
    Aslında sağlık'tan vergi alınması bile insanı delirtir.
    |
    |
    merak etmeyin, onuda kaşıkla verip sapıyla çıkaracaklar ;)
    yaşam parası ödicez daha durun siz, bunlar göz boyama
    |
    |

GALATASA|RA|Y
  • Yüzbaşı
    305 Mesaj
    Gıda ve Saglıkta vergi indirimi olacak, ozel tuketim giderlerinde olmaz, yapmazlar.. onun icin ekran kartini yine %18 KDV ile alacaksin
    |
    |
    moralim bozuldu şimdi ama harbiden doğru yaw bunlar indirse bile bizden gene soke soke alırlar yaaa alışmış kudurmuştan betermiş derler ya hah işte ondan
    |
    |
    Abi en son bizim cihazların bide otomobillerin vergileri düşer. lükse giriyor ya
    |
    |
  • Binbaşı
    1497 Mesaj
    Walla vergiler düşse bile bilgisayar firmaları o farkı bize yedirmez zaten ..
    |
    |
    AN7 / Amd 1800+@2400 mhz T-Bred / 2x512 MB DDR400 Kingston / 2*160 GB Samsung SATA (Raid 0) / 128MB Aopen FX5200 (64 bit) / Enermax Enermax EG701AX-VE(W) / 16x LG DVD-rom / Nec 3500A / SkyStar v2.6d / Logitech TrackballMouse / Samsung 757dfx
  • Yarbay
    2541 Mesaj
    eskiden bazı bilgisayar ürünleride lüks diye %25 alıyolardı % 18 e dua etmek lazım...
    |
    |
    PS4
    Nintendo Switch
  • Yüzbaşı
    905 Mesaj
    KDVnin düşeceğini biliyordum ama bilgisayar sektöründe düşeceğini sanmıyorum. Düşerse de biz bundan nasibimizi alırız. Ne demişler yaşasın rekabet. Tam da bu arada sistem yenilemeyi düşünüyordum. Umarım vergiler düşer.
    |
    |
  • Yarbay
    3081 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy

Walla vergiler düşse bile bilgisayar firmaları o farkı bize yedirmez zaten ..

doğru
    |
    |
    Vergiler degil de bilgisyar parcası ve yazılım üreten firma firma sayısı iki üç misli artsa o zaman fiyatlar düser gibime geliyor
    |
    |

Orjinalden alıntı: murdocklawless
    aslında teknolojiye destek verilmesi açısından bilgisayar sektöründe vergi indirimi çok mantıklı olurdu.

haklısın keşke olsa...
    |
    |

temel ihtiyaçlarda yani...

biraz iyi olmuş diğer sektörler extra olarak görülüyor...
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
SEO
google reklamları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,304
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.