Şimdi Ara

VERGİDE YAPILANDIRMA BAŞLADI (BEKLENEN 2018 AFFI) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
6
Favori
8.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "V.D. Kanun Kapsamına Giren Borç Bulunamadı" yazıyor benim sonuç kısmında. Tekrar başvurmayı denediğimde ise "Başvurunuz zaten mevcut." uyarısı alıyorum.

Böyle birşeyle karşılaşan var mı acaba?
  • bize de oldu sistem de sorun varmış haziranın sonun da düzelecekmiş hergün kontrol edin dedi görevli.
  • Korktum bir an valla. Son başvuru 31 Temmuz değil mi?
  • Bana akıl verecek var mıdır? Vadesi geçip vergi dairesine intikal eden KYK borcu 5.000. Vadesi gelmemiş borç 7.000.

30.06 vadeli olan borç henüz vadesi dolmadığı için vergi dairesine intikal etmemiş. Yapılandırmaya şimdi başvursam haziran vadeliyi de ödemem gerekecek, değil mi? Yoksa yapılandırmaya başvurunca tüm ödeme planı yeniden mi hesaplanıyor?

Eğer sadece vadesi geçmiş olan borç yapılandırılacaksa,bu aykini ödememek için temmuz ayında mı başvurmak mantıklı?
  • Arkadaşlar yapılandırmanın ilk taksidini ödesem, e haciz kalkar mı ?
    Bu şekilde e haciz kaldıran var mı? teşekkürler.
  • Richard Parker kullanıcısına yanıt
    hocam bloke kalktı mı ? benimde kartımın tekinde bloke var, hatta para çekilmiş 2 hafta önce, kart tan. ortalama 4 aydır blokeli kart. ama e devletten bakıyorum hala borcum görünüyor anlamadım olayı, aydınlatabilecek bi arkadaş var mı acaba ? sevgili arkadaşlar ?
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    Hocam bende merak ediyorum , taksidi yapılandırdım ama borç kalkmadı. İlk taksidini ödersem acaba kalkar mı? bir arkadaş bilgilendirirse iyi olurdu
  • dadas15 kullanıcısına yanıt
    hocam böyle yapınca kart ta ki bloke kalkıyor mu ? bir de benim karta bloke koyuldu 4 ay önce, sonra da 2 hafta evel çekmiş parayı, hesaptaki param eksilmiş, e devlet ten bakıyorum hala borcum görünüyor, ne yapmamız lazım, illa vergi dairesine mi gideceğiz ? sonuçta almış paramı, sil o zaman kardeşim hala borçlu görünüyorum, yapılandırma hiç yapmadım.
  • Bi Allahın kulu da dememiş 7.000 tl kyk borcum vardı, peşin ödeme seçtim şu kadar faiz silindi, 6 taksit seçtim şu kadar faiz silindi diye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Bi Allahın kulu da dememiş 7.000 tl kyk borcum vardı, peşin ödeme seçtim şu kadar faiz silindi, 6 taksit seçtim şu kadar faiz silindi diye
    O değil de 282 TL faiziyle birlikte trafik cezam vardı ve peşin ödeme ile 62 TL' ye hallettim.

1400 TL vergi borcum vardı ve aynı şekilde peşin ödeme ile 600 TL' ye kapattım ...
  • Yazmayı unuttum kyk borcundan dolayı kartlarıma e-haciz gelmişti. Yapılandırma sonrası 5.400 tl civarına düştü geri sayfalarda resmini atmıştım.
    Dün haciz yapan mal müdürlüğüne gittim açıkcası hiç umudum yoktu, "Borcunu yaplandırdıgından borç gözükmüyor , bu yüzden kaldırıyoruz" dediler 5-10 dakika sonra bankalardan e-hacizin kaldırıldığına dair mesaj geldi. Yani "ilk taksidini ödeyince ancak kaldırıyorlar" olayı yok

Belki benim şansıma ama halden anlayan adamlar vardı, öğlen arası olmaya yakındı memurlarla sohbet, muhabbet ettik biraz. Açıkcası Devlet, uzun yıllar sonrası ilk defa "şevkatli bir yüzünün olduğunu" gösterdi. Mutlu oldum açıkcası.

Gidin konuşun durumunuzu anlatın arkadaşlar. Burdaki tuzu kuru andvalların ortam gerici mesajlarına da aldırış etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 6 Temmuz 2018; 0:43:43 >

• quote:

Bi Allahın kulu da dememiş 7.000 tl kyk borcum vardı, peşin ödeme seçtim şu kadar faiz silindi, 6 taksit seçtim şu kadar faiz silindi diye
    5.700 ana borç gecikme faiziyle beraber 13.800 borç vardı. Yapılandırdım. Peşin ödeme 6.300, 12 taksit ile 7600'e çıktı
  • 7000 lira para var cepte, 2017 nin borcu 6350 ana para kyk, 350 gecikme zammı. Toplam 6700 filan 9 aylık. Bu yapılandırmayı yapmanın bana bir faydası var mı? Hesaplıyorum gecikme zamlı ödesem daha karlı tek tek. Peşin ödeyemem, 31 temmuza kadar eldeki parayı değerlendirip son iki ay gecikme faizi olmayan borçları ödesem geri kalanına 6 taksit yapsam mantıklı mı?
  • quote:

Anlatayım dostum.

Vadesi geçmiş kyk borç toplamım 10. 000 civarındaydı, daha önce yapılandırma yapmıştım.

Belki biz kazanırız diye seçimden önce 3 ay ödeme yapmadım, kaybettik her zamanki gibi

Sonuç olarak 10.000 civarında Vadesi geçmiş borcum vardı. 6 taksit yaptım ve bunu 2 ayda bir ödicem, 1 yılda yani. Toplamda 1411.36 lira indirim yapıyor 6 takside.

Peşin ödersem 7990 lira yapıyor. Bu sefer de toplamda 2000 liraya yakın indirim yapıyor. 1 yılda 707 lira faiz biniyor.

Vadesi gelmemiş borçlar için bir şey yapamıyorlar. Toplam borcum 13000 görünüyor. 10.000 vereyim çözelim dedim. Vadesi gelememiş borçlar yalan. Onlara işlem yapamıyorlar.

Bir terslik olmazsa 7990 ı peşin ödemeyi düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2007 dan beri 1 kez kendi bagkurumu odememistim.

devlete olan tek borcum da buydu.

bugun bi baktim borcumu silmisler.

toplam 130 bin tl xD

bende hesapladim bu tarihten itibaren odemeye baslarsam emeklilige 1 yil kala prim odemem bitiyor.bu af tam denk geldi yani..
  • Bir haftadır yapılandırılıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Bir haftadır yapılandırılıyor
    Borcun 2010 öncesine ait ise sistem işlemez oluyor. Normalde en fazla 1 gün içinde sonuç açıklanıyor. Uzun sürerse eğer yapılması gereken borcun bulunduğu vergi dairesini araman. Yapılandırma için bir birim kurmuşlar her vergi dairesinde. Telefondan bile hallediyorlar.
  • Arkadaşlar,bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olsun,birikmiş Bağkur borcumu peşin olarak ödemek için ilgili müdürlüğe gittim kaydımın alınıp adresime postalanacağı söylendi fakat şu an aradan 20 gün geçti ne E-devlete düşen bir tahakkuk ne de Elime ulaşan bir posta yok,benim gibi bu durumda olan arkadaşlar varsa yardımcı olmanınız rica edeim,zira arada 10 günlük bayram tatili var ve hangi ara gelipte 31.08'e kadar bunu yatırıcam..
  • KYK borcunu yapılandırmış arkadaşlara bir sorum olacak:

E-devletten bakınca 4 kalem borç görünüyor, Yüksek öğrenim kredi borcu hesabı, yüksek öğrenim harç kredisi ve iki adet de hesaplanan gecikme zammı kalemi var. İşin garibi bu Y.Ö kredi borcu hesabının detayına girince de bir asli borç bir de ayrıca gecikme faizi görünüyor.

Şimdi sorum şu: Yapılandırma yapıp peşin ödeyince meblağ sadece asli borca kadar düşüyor mu yoksa sadece o ana ekranda görünen “hesaplanan gecikme faizi “ kalemimi mi sıfırlanıyor?

• Çok saçma bir olay oldu.

1 ağustosta geçmiş bağkur borcum silinmiş gözüktü ve cari dönem borcum vardı sadece 2100 tl. Bende onu ödedim.

Şu an geçmiş dönem borcum tekrar gözüküyor ve cari dönem borcum yok . Ve bağkurum aktif değil. Bu nasıl saçma iştir.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.