Şimdi Ara

Veresiye borcu kapatma saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ayağını yorganına göre uzatan dürüst vatandaş her zamanki gibi enayi oluyor.

Bundan sonra herkes gitsin veresiye yazdırsın

bunu fırsata çeviren bakkallarda veresiye defterini kabartmaya başlamıştır

cebimde para olmasın yemin ediyorum ki günlerce aç kalırım ama borç dilenmem veya veresiye birşey almam

gerçek muhtaçlar ortalarda gözükmez çekinir utanır, fırsatçılar ise kapı kapı dolaşıp para toplar dilenir

zor durumda olanlara ise valilik zaten yardım ediyor

binlerce yardım derneği var hiç olmadı kızılay var

-----

çoğunlukla cebinde parası olup borcunu ödemeyen bunu alışkanlık haline getirmiş kişiler yapıyor

hatta forumda bi konu vardı Borcunu ödemedi Rakı sofrası durdu diye, bu tarz mahlukatlar çok fazla

ayrıca muhalefetin veresiye defterini kapatması güzel birşey ama akp nin böyle birşey yapması yoksullukla mücadelenin 20 senedir başarısız olduğunu kanıtlar

• Rakı sofrası konusunu ben açmıştım hocam.

Artık ben de borç isteyene vermiyorum o olaydan sonra.

• verdi mi borcunu

• Veresiye yazdıran insan başkası gelsin de benim borcumu kapatsın diye yazdırmıyor. Her insan borç yapabilir banka olur bakkal olur, olur da olur önemli olan borcunu ödemesi. Zaten borcu ödemiyorsa belli bir süre sonra kimse mal vermez ona. Şuan bakkallarda veresiye işinin azalması herkeste kredi kartı olmasından dolayı. 90 lı yıllarda hemen hemen herkesin bir veresiye hesabı olurdu ve herkes de öderdi.

Şimdi gelelim sen saçmalık diyorsun kusura bakma yada bak ödeyen insan öyle düşünmüyor demek ki. Sana da kimse git şurada veresiye hesaplarını kapat diye baskı yapmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: braveheart92

Veresiye yazdıran insan başkası gelsin de benim borcumu kapatsın diye yazdırmıyor. Her insan borç yapabilir banka olur bakkal olur, olur da olur önemli olan borcunu ödemesi. Zaten borcu ödemiyorsa belli bir süre sonra kimse mal vermez ona. Şuan bakkallarda veresiye işinin azalması herkeste kredi kartı olmasından dolayı. 90 lı yıllarda hemen hemen herkesin bir veresiye hesabı olurdu ve herkes de öderdi.

Şimdi gelelim sen saçmalık diyorsun kusura bakma yada bak ödeyen insan öyle düşünmüyor demek ki. Sana da kimse git şurada veresiye hesaplarını kapat diye baskı yapmıyor.

e aynı şey kyk borçlarına olduğunda forumda herkes

"biz ödediysek onlar da ödeyecek , beleşçi toplum" falan diyordu  

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

e aynı şey kyk borçlarına olduğunda forumda herkes

"biz ödediysek onlar da ödeyecek , beleşçi toplum" falan diyordu  

Alıntıları Göster

Yengeç sepeti durumu gibi bir şey.

Aziz nesin herhalde bir kitabında Türk Milletini anlatırken böyle bir örnek kullanıyordu.

Aynı 18 ay askerlik yapan insanın 6 ay askerliğe karşı çıkması gibi. Ben ezildim herkes ezilsin diyor. Ben ezildim benden sonrakiler rahat etsin diyen yok.

Gerçi konuyla çok alakalı değil bu dediklerim ama adamın biri başkasının veresiye borcunu ödüyor kimseye de bir şey demek düşmez diye düşünüyorum.

• Aldım hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.