Şimdi Ara

verdiği hata IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasını veriyor win xp kurarken..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • verdiği hata IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasını veriyor win xp kurarken.. bu hatayı vermesinin nedeni nedir acaba?

• yeni bir sorun daha veriyor;
    "Sorun aşağıdaki dosyadan kaynaklanıyor gibi gözüküyor: win32k.sys
    PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_ARGA"
  • cd bozuk
  • cd sağlam daha envel birçok yükleme yaptım..
  • çok ilginçtir .. ben de bir haftadır bu sorunla boğuşuyorum.. değiştirmediğim sistem ve donanim kalmadı .. vardığım tek sonuç anakartımda problem oluşmuş olması .. özellikle sistem kurmaya çalışırken format kısmınden hemen sonra beliriyo bende .. 98 ve 2003 te de denedim .. yine aynı .. biriki denemeden sonra kurabiliyorum sistemi
  • arkadaşım ben sorunu çözdüm sana faydası olursa nasıl çözdüğümü söyleyeyim.. işlemcinin üzerine taktığım heatsink xdream di.. Bu aleti tırnaklara oturtuyordum fakat yerine tam oturmuyormuş.. bunun sonucu tüm uğraşlarıma rağmen (rami çıkarmam anakartı kasadan çıkarıp çalıştırmam, bios pilini yenilemem vb...) sorunu çözememiştim.. bugün xdreami çıkarıp yerine orj. amd soğutucuyu taktım işlemciye ve tataaa; sorun çözüldü....
    Dikkat et ben soğutucuyu birçok kez çıkarıp taktım fakat anakart üzerindeki fazlalık ve psu ya değen xdream kancasından dolayı sorun çözülmemişti..... Bir de birçok yerden bu hatanın şu nedenlerden ortaya çıktığını öğrendim:
    -ram uyuşmazlığı veya bozulması(ramler bellek görevini yerine getirmiyorlar..)
    -ekran kartı uyuşmazlığı
    -kasa içinde kısa devre olması(montaj hatasından da olabiliyormuş; sorunu denemenin yolu anakartı dışarda çalıştırma..)
    -hdd de sorun

• benzer hata bende aşırı overclock yapıp boot ederken oluyor, hemen aşağıya çekiyorum cpu yu düzeliyor.
  • tespitlerin için teşekkür dostum .. ama ben sistemimde oc yapmıyorum ve en az 3-4 aydır kasa kapağını bile açmamıştım.. gerçi sistemim kululuyken herhangi bir sorunum yok buaralar ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sed22

verdiği hata IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasını veriyor win xp kurarken.. bu hatayı vermesinin nedeni nedir acaba?

aynı sorun bendede var kurulumda aynı hatayı verdi mavi ekranda beyaz yazı ile
    xp cdim bozuk değil bir çok defa yükleme yaptım şimdi nihayet sorunsuz bir temiz yüklemeyi bitirdim
    ayrıca pc kendini restart ediyor arada sırada bu aksam 2 defa yaptı bende ramlerden şüphelendim değişştirdimbekliyoruz şimdi test aşamasındayız
  • benim sorun çözme yöntemlerimi denemeni tavsiye ederim.. fakat genelde bu sorun ramlerden kaynaklanıyor; lakin benim ramler daha envelki anakartında uyumulu çalıştıkları için diğer donanımlar üzerinde durmuştum lakin sorunu buldum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.