Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Venüs Basın Yayın Dolandırıcılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ozn96 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
87
Cevap
1
Favori
12.967
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Hukuk Bölümü >> Venüs Basın Yayın Dolandırıcılığı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 22 saat 22 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: malkatroz

Beyler bakın sizin imzaladığınız sözleşme işyeri dışında yapılan satış sözleşmesi. Bu sözleşmenin iptali için telefon ile aramak ve iptal ettirmek bi işe yaramaz. Aslında iptali çok basit. İnternette de örneklerini bulabileceğiniz cayma dilekçesini uygun bir şekilde doldurun ve ptt ile Aps yoluyla belirtilen adrese yollayın. Yani sizin sözleşmeden cayma hakkınız var.. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 47'nci maddesi ve aynı Kanun'a bağlı olarak çıkarılan 14 Ocak 2015 tarihli Yönetmelik'in 8'inci maddesinden kaynaklanan herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeden 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunu dilekçenize yazmayı da bence unutmayın. Çünkü kanunen haklarınızı savunduğunuzu açık bir şekilde belirtmiş oluyorsunuz. Bu sözleşmelerden cayma TELEFON İLE YAPILAMAZ. Cayma bildirimi yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile yönlendirilmelidir. Benim tavsiyem yazı ile yönlendirmenizdir. Yani dilekçeyi elinizle yazarak ve posta ile yollamanızdır. Ama Sakın Ama Sakın Unutmayın Ki Yolladığınız Dilekçenin Bir Kopyası Da Elinizde Olmalıdır. Devlet size yaptığınız bu sözleşmeden 14 gün cayma hakkı vermiştir. Siz de bunu kullanın. Zaten sözleşmede de bu yazar. Dilekçe konusunda yardım isteyen olursa direk bana mesaj olarak yazabilir.

Gelelim ikinci konuya. Siz bu dilekçeyi yazdınız ve size geri cevap gelmedi veya red cevabı geldi. Bu sefer o bahsettiğiniz heyet kurula giderek dava açabilirsiniz.

Herkese iyi akşamlar. Nereden biliyorsun diye soracak olursanız bende dün yanlışlıkla bir tane imzaladım. Bugünde dilekçemi yolladım. İlk imzaladığımda her şey normaldi fakat kağıt üzerinde 1400 tl lik seneti görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Arkama baktığımda ise hiç kimse yoktu. @albay4
    -Telefon konusunda kısmen haklısınız. Konuşmaların Kayıt altına alındığı ve saklamakla müğkellef bir müessesede(örn; banka) iptal emri telefonla yapılabilir. Bur birinci husus!
    -İkincisi sözleşmeye itiraz edilebilir. Her bir maddesi müzakere edilmemiş sözleşmeler usule aykırıdır. Bunu da itirazlarda mahkemede ileri sürmeyi unutmayınız.
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    Ne oldu bu iş benimde başıma geldi bi cevaplarsan süper olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Merhabalar aynı durum benim de başıma geldi ama ben üniversite içinde benimle sözleşme imzalayan kişiyi bulup orjinal iş yeri dışında yapılan sözleşmeyi kopyasıyla birlikte geri aldım yani ellerinde benim belgem ve imzam yok. Bu durumda yapabilecekleri bir şey var mı?

|
    |

|
    |
Reklamlar
e-ticaret
haberler
google reklamları
izmir web tasarım
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.