Şimdi Ara

VEITO KARBON INFRARED ISITICI NASILDIR? (Resimli) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
153.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende bu veitoyu alıp çocuk odasına kurmayı düşünüyorum ne dersiniz 10 metrekare oda günde sekiz on saat çalışacak uyarmı veya başka bir ısıtıcı ne olabilir.
  • Ben 15 m2 lik bi odada kullanıyorum. enjoy46 veito tam sana göre bence 2000 watt termostatlı sana fazlasıyla yeter. Olası devrilmelerde de ısıtıcı kapanıyor çocuk odasında kullanacağın için bu da önemli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enjoy46

arkadaşlar bende bu veitoyu alıp çocuk odasına kurmayı düşünüyorum ne dersiniz 10 metrekare oda günde sekiz on saat çalışacak uyarmı veya başka bir ısıtıcı ne olabilir.

rahat rahat yeter
  • quote:

Orjinalden alıntı: enjoy46
    arkadaşlar bende bu veitoyu alıp çocuk odasına kurmayı düşünüyorum ne dersiniz 10 metrekare oda günde sekiz on saat çalışacak uyarmı veya başka bir ısıtıcı ne olabilir.

Neden infrared bir ısıtıcı düşünüyorsun bilmiyorum ama.
    Ben olsam, yağlı bir radyatör alırdım. 10m2 de, 2 kademeli 1000/1500W gibi bir şey haydi haydi işini görürür. Şu infrared (kızılötesi) ışınım itici geliyor bana.
    Veya bulabilirsen kademelerden birisi 800W falan olsun. Odanın soğumaması için, termostatını biraz düşük sıcaklığa ayarlayıp devamlı açık da bırakabilirsin.
    Kalorifer gibi çalışır.

• güncel
  • DİKKAT DİKKAT DİKKAT!!!! arkadaşlar veito ısıtıcı alırkan kumandalı modeline dikkat edin.. 2 gün önce tekzen den 242 tl ye CH 1800 RH model (1800watt) veito infrared ısıtıcı aldım. Isıtıcı fişe takıldığında stand by konumda oluyor ve göstergede 0 (sıfır) yazıyor. Kumanda üzerinde toplam 1-2-3 ve maks şeklinde güç kademesi bulunmakta. Evdeki tv ve sinema sisteminin kumandaları bu ısıtıcıyı etkiliyor. Tv de her kanal değiştirmemde ısıtıcının güç seviyesi değişmekte. Hatta ısıtıcı stand by konumda iken bile sinema setinin yada tv nin kumandasının kullanılmasıyla bazen 1 bazen de 2 güç kademesinde açılıyor. Sanırım kristal frekansları aynı. Bu sorunu benden başka yaşayan varmı bilmiyorum. Bu yüzden evimde etkileyen ürünler toshiba tv, pioneer receiver ve pioneer dvd player kumandaları.
    Bunun dışında ısıtıcının arkası çok ısınıyor.((arkasının ısınmadığından bahsetmiş bazı arkadaşlar var, benimki inanın çok ısınıyor)) Ayrıca ısınan havanın yükselmesinden dolayı ısıtıcının üst plastik bölmeside bayağı bi ısınıyor, inş bu ilerleyen zamanda plastikte şekil bozukluğu gibi sorunlara yol açmaz.Ayrıca ısıtıcının arka bölgesinin bu kadar ısınması (insanın elini yakacak kadar sıcak yani) evde küçük çocuğu olanlar için bence tehlike arz etmekte. Daha önce bu tür bir ısıtıcı kullanmadım, onlarında arkası bu kadar ısınıyor mu bilmiyorum.
    Tabi bunların yanında ısıtması bana gayet iyi geldi.. dediğim gibi başka ufo tarzı bir ısıtıcı kullanmadım o yüzden onlarla kıyaslayamayacağım, yanlız klasik elektirikli ısıtıcılardan oldukça başarılı. Dik kullanımda evde şık duruyor, yer kaplamıyor, (1-9 saat) arasında zaman ayarı bulunmakta, bu aralıkta çalışıp kendisi otomatik olarak kapanmakta (stand by konumunda kalıyor) bunlar benim gördüğüm olumlu özellikleri. Sonuç olarak memnunum ama bu kumanda sorunu için veitoya e-posta attım. İnş. bu sorunu çözerler yoksa can sıkıcı bir durum, yakında insanı kumandalardan soğutacak ..

• arkadaşlar az önce veito ya attığım e-posyaya cevap geldi. ürünümde yazılım hatası varmış. ürünü kendilerine kargo ile yolladığım taktirde sorunu halledip aynı gün içinde geri yollayacaklarını yazmışlar..

arkadaşlar bu soruna dikkat edin kumandalı model alıyorsanız kargo gitmeden yada mağazaya yanınızda bir kumanda götürüp deneyin, aynı şey başınıza gelmesin...
  • buradaki yorumlara bakarak dün bende bir adet dikey 2000 wattlık olan termostatlı modelinden aldım.

Buradaki yorumlara katılıyorum kısa sürede ısıtıyor ve cok hafif yer kaplamadan taşınabiliyor.

Benim sormak istediğim bir kaç soru var.

benim aldıgım model 2000 LUX modeli 1800 mü 2000 watt mı tam anlaşılamıyor kendi web sayfalarında hiç 2000wattlık model yok
    ama internette 2000 watt diye tanıtılıyor.

Ayak kısmı kare olan tip ve termostadı çihazı en üst tarafında duruyor. Ama internetdeki modellere baktıgımda ayakları dairesel ve thermostatları aşagıda ve beyaz renk bunlar model mi değiştirdi biz mi taklit ürün aldık yoksa :) (tüp üzerinde hava vakum noktasıda görülmektede)
    Uzaktan kumandalı modellerde ise ayaklar dairesel

Dikey termostatlı model yalnızca 1800 wattlık var bunun yerine yatay 2500 wattlık ( kendi web sayfalarında yok internette var )alıp dikey montajını yaparak çalıtırabilirmiyiz her ikisindeki flament aynımı bunların ufo gibi flantlerden farkı bu oldugu söyleniyordu tüm ürünleri dikey çalıştırılabilir mi.

Dikey olarak olan diğer model uzaktan kumandalı ve güçü 900-1800 watt arası 4 kademe ama bana acıksa bu güçler az geldi çünkü 1800 wattlık olanının gücü ortada bunun güç aralıgı bana göre daha geniş olmalıydı. Ben aynı zamanda ufonun uk modelinide kullanıyorum. 1800-3000 watt aralıgı var ve onun bile 1800 kademesi ancak cok yakınındaysanız iş görüyor.

Özetle ben hem dikey hem termostatlı hemde 2500 watlık olarak sistem kurabilirmiyiz.

Not: Veitonun üzerindeki thermostat zaman rölesi gibi ise daha tam denemedim ona paralel birde mekanik termostat takıp ikisini beraber çalıştırmayı düşünüyorum. Bu şekilde oda sıcaklıgını sabit tutmak isterim aksi taktirde veito gerekenden çok fazla çalışmış olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didim -- 30 Ekim 2009; 10:03:55 >

• buradaki yorumlara kullanan arkadaşların tecrübelerine dayanarak hepsiburadadan 155 tlye 2000 wattlık veito sipariş verdim ayın 28inde bugün ayın 2si Sipariş Durumu : Ürünleriniz kutulanıp, kargoya teslim edilmektedir... diyor inşallah bir an önce elime ulaşır kullanmaya başlarım
  • @locke78
    "İki kademeli veito karbon ısıtıcı ekonomi modu (İstenildiğinde 1000 Watt seçeneği kullanılabilir)" bu sadece dikey olan için mi geçerli dir. yatay olanlarda (2000w almak istediğim bu) da benzeri bir özellik var mı? intenet satışlarında bunlar belirtilmemiş.

teşşekkürler.
  • arkadaşlar bu gün itibari ile gecen sene 149 tl ye aldığım Veito CH 2000 Lux marka ısıtıcımı 100 TL ye satıp TEKZEN in İstanbul Depozito AVM den VEITO UZAKTAN KUMANDALI INFRARED ISITICI CH1800RE modelini 239 tl ye world carda 7 taksit almış bulunmaktayım.. tavsiye edebileceğim bir ürün. Diğerini satma nedenim sabit 2000 watt yanması ve termostatlı olduğundan sönmesi durumunda odanın hemen soğuması idi... devamlı yakarsanız çok ii ısıtıyor ama fatura cebi de yakıyor...
    KADEMELİ yeni modelini almamın nedeni
    şu an benden 6 adım ileriye koymama rağmen 1. kadamedesinde ısısını hissettiriyor. araştırdığım kadarı ile birinci kademesi 900 watt.
    ayrıca zaman ayarı olduğu için 1-9 saat arası gece uyurken de istediğim kadar yakabileceğim.. en azından uykuya dalıncaya kadar yaklaşık 1 saat yansa bana yeter:)eski modelde termostatı yarıya ayarlayıp yandığında ateş gibi olup söndüğünde üşüyeceğime bu modelde 1. kademede ılık ama devamlı ısınırım bana daha mantıklı geldi... infrared ısıtıcı alıcak olanlara kesinlikle vieto, vietoda karar kılanlara CH1800RE modelini şiddetle tavsiye ediyorum

• @gecehoruzu,
    sana birkaç sorum olacak ve bu jonuda bilgisi olan diğer arkadaşlara tabii kii.

bende veito almayı düşünüyorum. hatta senin satmış olduğunu bu hafta sonu tekzene gidip alacaktım. sürekli yanan ama az tüketen daha ii bence de yani watt ı düşük olsun sürekli yansın ve üşümeyeyim. bu açıdan Veito CH 2000 Lux 2 kademeli ve 1000 watt a kullanma durumu olmuyor mu? asıl istediğim, 2000 watt veya daha yüksek olabilir ısıtıcı ama geceleri 1000 watt a ve sürekli çalıştırmak istesem böyle bir ayarı bulunmuyor mu Veito CH 2000 Lux modelinin. bundan önceki mesajımda bunu sormak istemiştim.
    yardımlaRINIZ İÇİN TEŞŞEKKÜR EDERİM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikosman7

@gecehoruzu,

bende veito almayı düşünüyorum. hatta senin satmış olduğunu bu hafta sonu tekzene gidip alacaktım. sürekli yanan ama az tüketen daha ii bence de yani watt ı düşük olsun sürekli yansın ve üşümeyeyim. bu açıdan Veito CH 2000 Lux 2 kademeli ve 1000 watt a kullanma durumu olmuyor mu? asıl istediğim, 2000 watt veya daha yüksek olabilir ısıtıcı ama geceleri 1000 watt a ve sürekli çalıştırmak istesem böyle bir ayarı bulunmuyor mu Veito CH 2000 Lux modelinin. bundan önceki mesajımda bunu sormak istemiştim.

mrb 2 kademeli olandan alısanız ( termostatsız) aynı uzaktan kumandalı modellerde oldugu gibi hangi kademeyi secerseniz 1000 veya 2000watt o kademede siz kapatıncaya kadar sürekli çalışır.

• 244 tl
    quote:

Orijinalden alıntı: didim

quote:

Orijinalden alıntı: tarikosman7

@gecehoruzu,

mrb 2 kademeli olandan alısanız ( termostatsız) aynı uzaktan kumandalı modellerde oldugu gibi hangi kademeyi secerseniz 1000 veya 2000watt o kademede siz kapatıncaya kadar sürekli çalışır.

arkadaşlar 2000 watlık modelin kutusunun üzerinde level kontrol veya termostad kontrol yazan bir yer var. alacağın ürün hangisi ise onun üzerinde tik işareti var.. ama ben 2000 wattlık modelin level kontrolu olanını bulamamıştım. dün veitonun ana bayisinle görüştüm. artık CH 2000 Lux modelinin üretilmediğini söyledi.. yani şu an alacağınız ürünler geçen seneden kalan ürünlerdir... sanırım bu ısıtıcının fiyatı uygun olduğundan benim önerdiğimi almak istemiyorsunuz ama birkere alacaksanız ve bu üründe zaman ayarı olması çok ama çok iyi... birde 2000 watt ve üzeri olsun ama level kontrolu olsun demişsiniz, inanın 1800 wattlık vieto işinizi hayli hayli görür, vietonun 1800 watt ı diğer infrared ısıtıcıların 2500 watına eş değer diyorum, bizzat yapı markete gidip oradaki tehşir ürünlerinin içerisinde bulunan bütün markaları denedim. inanın vieto ısıyı baya bi iyi yansıtıyor ve düğmeye bastığınız anda kıpkırmızı olup hemen ısıtmaya başlıyor.. sanki babamın malımış gibi tanıtıyorum:) arkadaşlar tereddüt etmeden hemen alın diyorum.. şu an en uygun 225 TL ama taksitli fiyatı biraz oynuyor, peşin alacaksanız iyi. 244 tl satılmakta. istanbulda ikamet ediyorsanız tekzen mağazasına gidip 239 tl axess 10 diğer kartlara 7 taksit.... başka sorunuz olursa gün boyu netteyim

• bu cihaz kaç kademeli yani
    süekli yandığında ufo ile aynı enerjii mi yakar...
    ır ısıtıcılarda sürekli yanma durumunda kaç ytl fatura gelir 12 saatte x 30 gün
    ufo ile kıyaslaması nasıl teşekkürler
    quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

Buda gece yapmıs oldugum, kademelere gore cihazın durma ve calısma sureleri ayrıca tablonun en sagında cıhazın bir saat ıcerısınde kac dakika acık kaldıgıda hesaplanıyor...

• @gren,

ısıtıcıların hepsinde olan durum şudur ki: watt ı harcadığı elektriği gösterir. yani 1000watt olan ısıtıcı 1 saatte 1khw enerji harcar. elektrik faturana bakıp 1khw için ne kadar ödediğini görebilirsin. ortalama 25 krş falan.
    sen günde 12 saat 30 gün kullanacaksan, 12x30x1khwx0,25tl=90 tl gibi bir fiyat çıkar. bu ortalama bir değerdir ve 1000 watt olanı kullandığında geçerli olacaktır daha fazlasıda çıkabilir.
  • ya arkadaşlar. bu kademeli olanlar süreklimi yanıyor. termostad yokmu bunlarda. hiç sönmezse insanın ocağına incir ağacı diker. 24 saat 2000watt...
  • quote:

Orijinalden alıntı: btanrıkulu

ya arkadaşlar. bu kademeli olanlar süreklimi yanıyor. termostad yokmu bunlarda. hiç sönmezse insanın ocağına incir ağacı diker. 24 saat 2000watt...

kademeli olan 1000 waat veya 2000 watt secenegi ile sürekli yanıyor
  • arkadaşlar bende de CEMSAN markasının karbon infrared ısıtıcısı var gerçekten mükemmel ısıtıyor diğer markaların klasik infrared lerinden çok daha kaliteli anında ısıyı yayıyor ve karşısında sıcaktan duramıyorsunuz neredeyse böle birşey ben hayatımda görmedim elektrik tüketimi de diğerleri ile aynı olduğundan ve onlardan (markaları yazmıcam buraya) daha kaliteli ısıttığından güvenle karbon infrared ısıtıcı alabilirsiniz.

• cemsan ı nereden bulabiliriz? veitoyu zaten cemsan A.Ş üretmiyor mu?

ayrıca, veito nun servisi veya benzeri bi şeyi ankara da var mı bilen varsa cevap verirse sevinirim.
    çünkü veito ya tekzen de satılıyor ya da internet ten alınıyor.

teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.