Şimdi Ara

[PDF] Vedddddddd'in YKS Tavsiye Konusu [SAY: 305 | DİL: 90 | Y-SAY: 737] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
188
Favori
33.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tecrübelerinizi gelip anlattığınız için teşekkürler hocam. Tebrik ederim sonucunuz için gerçekten iyi bir iş başarmışsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tebrik ederim, çok güzel bir sonuç mezuna kalacak arkadaşarlara da örnek olmuş olursunuz. Acaba nereyi yazacaksınız?
  • Hocam ben sayısalcıyım, YDT ye hiçbir çalışma yapmadan kendimi denemek için girdim. İngilizceme güveniyordum ama anca 55 net geldi. Çok yavaş çözdüm ve 10 soruya bakamadan sınav bitti. Gelecek sene fullemek istiyorum sizce ne yapabilirim?

Tüm ingilizce bilgim oyunlardan ve dizi/filmlerden. Galiba grammer çalışmam lazım iyice.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vedddddddd V kullanıcısına yanıt
    yeni gördüm yorumunuzu denedim de 4190 kelime çıktı

• Silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemrekisa -- 28 Ağustos 2020; 13:48:13 >
  • cemrekisa kullanıcısına yanıt
    Hamda hakkımla Türkiye 305.si olup yerleştirmede 737'lere gerilediysem bundan nasıl şikayetçi olmayayım ki?
    Yine de takdir sizin tabi.
  • mcaris M kullanıcısına yanıt
    Konuda kendi geçmişimi yazarken 4 ve 5. sınıfta İngilizce temelini attığımı söylemiştim. Sonrasında çeşitli yollarla geliştirmiştim. Sanırım siz geliştirmek için olan kısmı yapmışsınız ama temeliniz eksikmiş gibi duruyor. Temele yönelmek gerekiyor gibi. Aslında kelime sayınız da beklediğimden düşük ama bunun da sebebi oyun/dizi/film ile öğrenmenize rağmen günlük olarak yeterince kullanmamanızdan olabilir.

Hem temelinizi sağlamlaştırın hem de daha geniş alanda İngilizce kullanın derim.

Edit: 4k kelime az demişim ama aslında o kadar az da değil yanlış olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vedddddddd -- 1 Ağustos 2020; 13:44:50 >
  • #rez

Haklısınız lisede hocamla aram pek iyi değildi ingilizce dersleriyle ilgilenmek yerine evde filmleri ingilizce altyazıyla izliyordum. Derslere ilgisizliğimden dolayı grammerim eksik herhalde.

Sınavda da örneğin boşluk doldurma sorusuysa cümlenin genel anlamından yola çıkarak şıkları eledim yani tam olarak kelimelerin anlamlarına hakim olduğum söylenemez. Bir de sınava hiç hazırlanmadan girince de sonuç normal herhalde, en azından soru tiplerine bakmalıydım :D

Cevap verdiğiniz için teşekkürler, önerilerinizi dikkate alacağım. Başarınızı da kıskanmamak elde değil tebrik ederim :)

• mcaris M kullanıcısına yanıt
    Eğitim hayatımda İngilizce hocalarımla ben de hep mutlu değildim, neyse ki ders dinlememi gerektirmeyecek kadar iyileşmişti dilim... Sadece o 4 ve 5. sınıfta okuduğum yerdeki öğretmenimi çok sevmiştim, şanslıydım :).

Potansiyeliniz var gibime geliyor, iyi değerlendirin. Başarılar dilerim :).
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pitbull Sami -- 20 Ağustos 2020; 21:23:49 >
  • " -Soru sayısına kafayı takmayın. Bu çağ dışı bir şey artık. Ben sene içinde soru sayımı o gün ne yapmışım kaydetmek için kullanıyordum, belli bir sayıya ulaşamazsam kırbaç yemek için değil. Bazen 20 tane zaman isteyen kaliteli ufuk açıcı soru çözersin, seni 100 tane rastgele sorudan daha çok geliştirir. Bu kadar basit "

Katılmıyorum hocam günde en az 184,3 tane soru çözülmeli. Uzmanlar hesaplamış.
  • Pitbull Sami kullanıcısına yanıt
    Aslında tam eşit karşılaştırma yapacak kadar denedim denemez.

Umut Öncül'ün paralı TYT-AYT'sini bitirdim.
    ESŞ'nin denemesini bitirirken çözümlerini çok izledim ve Youtube'dan ücretsiz videolarına da baktım yani az çok nasıl bir anlatımı olduğunu tahmin ediyorum.

Eğer fiziğe güzel bir ilginiz varsa ve konuları derin derin öğrenmek istiyorsanız ESŞ derim. Eğer ben bir sene daha çalışacak olsaydım ESŞ alırdım çünkü benim hoşuma gidiyor o derinlik.
    Öte yandan Umut Öncül daha pratik, hızlı ve kolay yoldan öğrenim olabilir.

Ben şahsen hala ESŞ'ye meyilli hissediyorum ama Umut Öncül'ün de kendince cazibesi var, kişiden kişiye değişir...
  • Günde en az 300 soru çözmüyorsanız ilk 10 bini unutun derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vedddddddd -- 1 Ağustos 2020; 19:25:20 >

• Hocam siz ne yazcaksiniz? Hamla yerlestirme siraniz arasina bu siralara gore baya okul giriyo

• Hocam umut öncülü ayrıntılı anlatırmısınız. Kolay mi orta mı seviyesi nasıl esş kullandım tekrar esş mi alayım kararsızım umut öncül de düşünüyorum esş den kolay diyenler var o tedirgin ediyor

• 2021in sefiri 2 kullanıcısına yanıt
    Umut Öncül Youtube'daki videolarına çok benziyor. O videoların güncel hali diyebilirim. Zorluk seviyesi olarak çok fark da yoktur, sadece daha güncel yani sorular falan youtube'daki gibi sayısal olmak yerine yorum ağırlıklı mesela. Güzel yorum soruları vardı. Ama hiçbiri ESŞ denemesi seviyesinde değildi sanırım. Yani kolay seviye demem ama üst seviye zorlayıcı da demem, ortalarda bir yerde olsa gerek.

ESŞ'den eğer memnun kaldıysanız devam edilebilir, aksi halde Umut Öncül bence yeterince iyi alternatif ama ESŞ gibi olmasını beklemeyin derim. Farklı tarzda bir ders anlatımı vs. var sonuçta.
    Hocam esşden memnundum iyi biri olduğunu da düşünüyorum ama herkes çok derin vs demiş önceden uö veya fiziklebarış dinlemek lazım vs demiş de öyle gelmedi bana yani esş zor veya derim gelmedi o zaman uö çok mu kolay diye düşünmeye başlamıştım 12-2 yaptım tekrar esş dinlemekte kararsız olduğum için umut hocaya bakıyorum fazlasıyla yeterli diyebilirmisiniz bu sene çapında değil genel ösym fiziği için konuşursanız

• 2021in sefiri 2 kullanıcısına yanıt
    Yani sonuçta ben sadece UÖ dinleyerek 14-0 yaptım. Üstüne ESŞ denemesi çözmek kesinlikle etkiliydi ama sonuçta konu anlatımı UÖ. Bence memnunsanız ESŞ ile devam edebilirsiniz ama öte yandan farklı bir kaynak olsun diye UÖ alabilirsiniz de. UÖ tam paket değil ben size öyle söyleyeyim. UÖ ile konuyu öğrenirsiniz ama sizi en doruk noktaya tek başına taşımayabilir.
    Bu gidişle ikisini de alacağım kararsızlık zor zanaat 😀

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.