Şimdi Ara

[VEDA][GÖMÜLDÜK] İSTANBUL EFSANESİNE VEDA ETTİ. YENİ EFSANELER İÇİN BEKLEMEDEYİZ. (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.293
Cevap
53
Favori
575.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Agir gel haci siyasetin,ordunun,egitimin,burokrasinin merkezi ankaradir.Medyanin merkezi istanbul oldugu icin bu kadar onde.Ankaradan emir geldikten sonra istanbulda padisah olsan kellen gider :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: fz18

bu başlığa bakıp sadece istanbul mu var? diye soran arkadaşlar;
    öncelikle yaşadığınız yer ankara yada izmir bile olsa istanbulla karşılaştırmayı bırakın.
    kabul edin İstanbul herhangi bir şehir yada şehirlerle kıyaslanacak yer değildir.
    20 milyon insanın yaşadığı, ticaretin eğitimin, teknolojinin kültür sanat ve sporun ve hatta ulaşımın (yurt dışı uçuşlarının büyük ksmı istanbuldan yapılır) başkenti olan, bu ülkenin hem kalbi hem beyni mesabesinde tarihi ve coğrafi önemi diğer ilerimizle mukayese edilemeyecek kadar önemli olan yani 2-3 şehir değil 2-3 bölge mesabesinde bir şehirdir istanbul.
    ben erzurum doğumluyum, erzurum ve çevre illerinin toplam nüfusunun tamamı istanbulun bir kaç ilçesi kadar ediyorken, bu soru yada eleştiri biraz komik oluyor.

Yavaşşşşş.

İstanbul eğitim de nerede en iyisi?

Mühendislikte Türkiye'nin en iyisi ODTÜ

TIP'da Türkiye'nin en iyi ilk 2'sinden biri Hacettepe

Hukuk ve siyasal'da Türkiye'nin en iyisi Ankara Üniversitesi

İktisat-İşletme-Uluslararası İlişkiler vs...'de Türkiye'de en iyisi Bilkent Üni

İstanbul'un sadece bomboş kuru bir kalabalığı var. O kaos şehrini savunup durmayın. Ankara'da 10.000TL ile geçinen adam İstanbul'da 10.000TL ile bildiğin fakir ve sefil yaşar.

Deniz ve manzara seviyorum diyin uzatmayın, her türlü suç oranı vs... rekor kırmış, her türden insanın olduğu resmi nüfusu bile sayılamayan bir şehir oldu İstanbul.

Haklı insanlar haberler ayrımcılık suçu işliyor, Ankara'ya daha fazla kar yağdı haber yapan olmadı, Ankara İstanbul'a göre 5 kat daha soğuk -15'ler Ankara halkı için çok sıradan ama hiç haber olmaz vs...

Ankara ile ilgili haber alınacak bir yer yok, insanlar haklı. İstanbul bir ülke veya Başkent değil.

nedir ezikliğiniz Allah aşkına, eğitimde yada başka bir konuda en iyi diyen kim? konumuz bu değil ki!
    yaklaşık olarak istanbulda 50, ankara ise 20 üniversite var. yada şöyle söyliyim ankaranın nüfusu kadar istanbulda öğrenci var.
    ben ankara'da 2 yıl kaldım ayazını iyi bilirim, istanbuldaki trafiğin ise onda birini görmedim.
    zaten sorunları olduğu için ve bu sorunlardan büyük bir bölüm etkilendiği için gündem oluyor. başkent olmasına rağmen ankaranın hava trafiğinde yıllık 10 milyon yolcu taşınırken bu rakam istanbulda 100 milyon civarında. esenboğada sorun olsa sadece ankaralılar etkilenir. ama yeşilköyde buzlanma yüzünden uçuşlar olmadığında diyarbakırlısı trabzonlusu ankaralısı kısacası tüm türkiye olumsuz etkilenir çünkü uçakların çoğu buradan gidiyor yurt dışına. buna benzer bir çok örnek verebilirm hala idrak edemediyseniz.
    bırakın artık yüz yıl önce köy mesabesindeki yeri bilmem kaç imparatorluğa başkentlik yapmış uğrana şiirler yazılmış şehirle kıyaslamayı :)

• yukarıdaki arkadaşın dediği medyanın merkezi olması e bide kalabalık istanbul önde ama şuan forumu saymazsak haber siteleri ankaraya da bu kadar haber yapmıştı neden büyütüldü bu konu keyfini çıkarın işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

Hatay soğuğu yemeyen konuşmasın burda.

Ben iskenderunluyum, Hatay soğuğundan kastın nedir tam olarak? Türkiye'nin açık ara en sıcak yeri şu an bile 16 derece, b,z kışın mont giymezdik ince ceket bile yetiyor İskenderun'da. Hatay'da en fazla 5-6 derece düşük oluyor İskenderun'dan.
  • Çocukken iyiydi de işe gitmek zorunda olanlara ne yazık ki işkence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Agir gel haci siyasetin,ordunun,egitimin,burokrasinin merkezi ankaradir.Medyanin merkezi istanbul oldugu icin bu kadar onde.Ankaradan emir geldikten sonra istanbulda padisah olsan kellen gider :D

o emir verenleri istyanbulluların gönderdiğini biliyorsun dimi? yada istanbuldan geldiklerini :))
    şaire sormuşlar ankaranın nesi güzel? 'istanbula dönüşü' demiş :)))
  • Nallart bi yorum yap da şenlenelim
  • erol börek kullanıcısına yanıt
    kesinlikle
  • Godzilla gardaş
    Vur bunlara bir sağ kroşe bir sol kroşe
    Bizde izleyelim

Şehir merkesi en az 80 cm, şehir dışı 150 cm kar olmalı
    Hadi bekliyoruz
  • Çatalca da güzel yağdı ve yağmaya devam ediyor.

[VEDA][GÖMÜLDÜK] İSTANBUL EFSANESİNE VEDA ETTİ.  YENİ EFSANELER İÇİN BEKLEMEDEYİZ.

[VEDA][GÖMÜLDÜK] İSTANBUL EFSANESİNE VEDA ETTİ.  YENİ EFSANELER İÇİN BEKLEMEDEYİZ.

• Kar mar yok maltepe basibuyukteyim karin k si yok heryer buz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bursa-ataevler 30 cm nin üzerinde
  • Hadi liseliler yine iyisiniz pazartesi kesin tatil olur İstanbul
  • quote:

Orijinalden alıntı: GüvenlikMurat

Kar mar yok maltepe basibuyukteyim karin k si yok heryer buz

bende başıbüyüğün zümrütevlere bakan tarafındayım nasıl kar yok la burda 1 metre kar var
  • bu sefer cidden godzilla darmadağın etti bakalım pazartesı tatil olcak mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşağıda yer alan fotoğrafları dün akşam İstanbul Yeşilköy de çektim kar etkisini göstermeye başlarken

• Bu fotoğraflar da az önce Küçükçekmece sahilinden

• Blokla geç, boş ver:)
  • Cephanelik tarafı derken. Üsküdar da ki Çamlıca dan bahsediyorsunuz dimi? Ben cephanelik tarafı bilmiyorum
  • paseyX P kullanıcısına yanıt
    Yazin gitmistim oraya gercekten guzel ama fiyatlari cok kazik bi ogrenci icin
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.