Şimdi Ara

Vectra maşper boyatma(boyattım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
6.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar şu en alttaki siyah yerleri gövde rengi boyatmak istiyorum.Hatta bi kaç kişidede gördüm daha sonra gerçekten hoş duruyor.Ama ordaki malzeme plastik,lastik karışımı bişey gibi orası boyayı kusar mı acaba.O gördüklerim direk var olan malzemeyimi boyatıyor yoksa.Plastikçiden veya polyesterciden aynı malzemeden yaptırıp onumu boyatıyor bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can -- 9 Ağustos 2005, 22:49:37 >

• Bakalit yerler için özel ilaçlı boya malzemesi kullanılıyor. mahalle arasındaki boyacıya değil de sağlam boyacıya yaptırırsan kusma falan olmaz
  • Yok abi mahalle arasındaki boyacıyla işimiz ne

Ama merak ettiğim yapan kişiler orjinal malzemeyimi boyatıyor yoksa başka bir malzemedenmi yapılıyor
  • Ya her arabanın fabrika çıkışında kullandığı boya kodları vardır. Bazı arabaların arka bagajlarında bazılarının motor kaputlarında bazılarının kullanma kılavuzunda yazar. Bilinmiyorsa yetkili servislerden öğrenilir. Bu renk koduyla aynı renk yaptırılır ama bakalit kısma uygulanacağı için içine kimyasal ilaçlar konur ve böylece bakalit kısma yapışır ve çiçek gibi açmasının önüne geçilir. Ama bunun için biraz kabiliyet ve tesisatta lazımdır.
  • Gidip Opel servisinde ustanla konuş hocam o sana yardımcı olur , gerekirse sana yer gösterir işin ehli biri olmalı , yoksa ben bisürü taksici görüyorum şahinleri boyatmışlar boya dökülmüş çok kötü olmuş .
    Yada direk Kit al uygula, hafif modifiyeye de girmiş olursun
  • ilacını astarını wurdurduktan sonra hiçbişey olmaz çok da güzel yakışıyo piyasada boyatanları görmüştüm.
  • antiochos

Beğendiğim kitler 3000 euro civarında.5-6 ay sonra kendime yeni araç alacağım için böyle bir masrafa girmek istemiyorum.

Bu arada aman bana opel servisi demeyin.Şimdi bi 15.000km bakımımız var bidaha hiçbir şekilde bi daha opel servislerine gitmem.İşçilik berbat.Egem olsun Batu olsun iğrenç işçilik.

Yarın götürücem arabayı hem pazartesi günü bi şahine vurdum tamponum değişicek.Hemde o kısımları boyatalım bakalım resimlerini paylaşırım sizinle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can -- 2 Ağustos 2005, 21:12:35 >
  • Ön panjurla sislerin olduğu yerdeki siyah ızgaralarıda boyatsammı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Can

Ön panjurla sislerin olduğu yerdeki siyah ızgaralarıda boyatsammı

Boyatma yerine siyah tel örgülerden yapmayı düşünebilirsin, harika durur
  • Arkadaşlar boyattım.Hafta sonu denize giderken makine yanımdaydı aklıma gelmişken çekeyim dedim.Ama o günde yapmur yağdı araba leş oldu kusura bakmayın uygun bi zamanda daha iyilerini çekmeye çalışırım.

• Bunlarda boyanmadan önceki hali aşırı farketmiş sanki.Gerçi cep teli ile çekildiğinden bu resimlerde renk biraz daha mat ama yinede farkediyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can -- 9 Ağustos 2005, 22:46:51 >
  • Sizin Vectra kaç model? 1.6 elegance mı bir de?
  • 2004 comfort 1.6da janjanım ben maşperler nasıl diye sordum sen ne diyosun yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can -- 9 Ağustos 2005, 22:50:57 >
  • Yok abi merak ettim o açıdan Güzel olmuş resimlerden.. Ama yakından da görmek lazım gövdeyle tam uyumlu mu diye, ben Vectra'ların design edition lara hayranım ya çok yırtıcı görünüyor ona benzetin bence:D
  • Bunu gördüm aklıma geldi...Golfün de arkası simsiyah hiç yakışmıoo o da boyatılabilir değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Yok abi merak ettim o açıdan Güzel olmuş resimlerden.. Ama yakından da görmek lazım gövdeyle tam uyumlu mu diye, ben Vectra'ların design edition lara hayranım ya çok yırtıcı görünüyor ona benzetin bence:D

Bende resimlerde beğenmedim gerçekte daha güzel duruyor.Yapan adam hakkını vermiş.Bende design ve gtsyi çok beğeniyorum.Şimdi bi siyah zeminli stop bide siyah zeminli ön far yaptıkmı (motor hariç) gts oluruz bizde.Doğan görünümlü şahin hesabı.

• eskisinden güzel olmus sen şu araca bide şekilli bi rüzgarlıık tak olsun bitsin
  • Rüzgarlık ince bişi bulmak lazım.Abartılılar çok çirkin duruyo ve bagajı delmem yapıştırma olanları vardı sanırım o tarz bişi yapmak gerekli.Cam çitaları ile yan çitaları krom yapimmi acaba?
  • Aynı arabanın grı sı bendede var hocam guzel araba fln da cooook yakıor yaw az yaksa senın gıbı ugrasırdım arabayla ama cok yakıor zaten !!

Ama yıgıdı oldur Hakkını yeme Kıt lı gıbı durmus araba guzel olmus yane ....

Bir de sen bu aracin yol tutusunu nasil degerlendiriorsun hocam...
  • Güzel olmuş yakışmış. Dediğin gibi krom uygulaması da yaparsan çok iyi duracak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.