Şimdi Ara

# VECTA Isıtıcılar # Ana Konu (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
2
Favori
108.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vecta süper çok iyi ısıtıyor ,hede, hödö ,falan ,filan
    süper
    bilimin en son şeyisi
    nanonun anası,anasının babası

fısssssssssssssssssssssssss!!!!!!!!!
    Not:zamanında
    iki defa ban yedim mesajlarım silindi milleti uyarayım derken burda
    Noldiii rengin soldiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DobloDoblo -- 3 Haziran 2009; 14:21:56 >
  • Sayim Akman; 16 Şubat 2009
    KİMDEN: Prof. Dr. Yunus Çengel*
    Nevada Üniversitesi (ABD)
    [email]yunus.cengel@yahoo.com[/email]
    KİME: Konuyla ilgilenen herkes (her türlü kullanım ve dağıtım serbesttir)
    KONU: VECTA ISITICILARI ve BENZERİ ÜRÜNLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME
    *Prof. Dr. Yunus Çengel ABD Nevada Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde 1984’ten beri (şimdi emeritus statüsünde) öğretim üyesidir, ve enerji bilimi (Termodinamik) konusunda dünyanın önde gelen uzmanları arasındadır. Yazmış olduğu ‘Thermodynamics: An Engineering Approach’ adlı ders kitabı (http://www.mhhe.com/engcs/mech/cengel/index.mhtml) Türkçe dahil 10 dile tercüme edilmiştir, ve 2008’de 6ncı baskısı yayınlanan bu kitap 20 yıldır ABD üniversitelerinde ve tüm dünyada mühendisliğin temel enerji derslerinde en yaygın olarak kullanılan ders kitabı olmaya devam etmektedir. Ayrıca, kendisinin hiçbir ısıtıcı firmasıyla hiç bir ilişkisi yoktur.
    Son zamanlarda BAYTEK Isı Teknolojileri A.Ş. tarafından üretilen ve enerjide %80 tasarruf sağladığı iddia edilen VECTA ısıtıcılarınin bir reklam kampanyasına tanık olmaktayız. Televizyon reklamlarında VECTA’nın sıradan bir ısıtıcıya kıyasla çok az elektrik tükettiği imajını yerleştirmeye çalışan firma, web sayfasında ([url]www.vecta.com.tr[/url]) da “VECTA, diğer ısıtma sistemlerinin tam aksine; % 80'e varan ekonomi sağlar. Eskiden ödediğiniz faturanın yaklaşık beşte birini ödersiniz.” türü ifadelerle bu iddiaları tekrarlamaktadır. İşin sırrını da enerji tasarrufuyla direk bir ilgisi olmayan “HeatPowerCell (Moleküler Isı Transfer Sistemi)” teknolojisi olarak vermektedir. Firma ayrıca %98.5 verimli aydınlatma sistemlerini de piyasaya sunmaya hazırlanmaktadır. Bu tür abartılı iddialarla ortaya çıkan VECTA ve benzeri ürünler kafa karışıklığına sebep olmakta, ve objektif değerlendirme için bilime dayalı bir rehbere ihtiyaç duyulmaktadır.
    İçinde yaşadığımız evrende en temel kanunlardan birisi, belki de en birincisi, enerjinin ve onun da bir şekli olan maddenin korunumu prensibidir. Madde ve enerji birbirine dönüşebilir ve enerji bir şekilden başka bir şekle çevrilebilir. Ancak var olan enerji hiçbir şekilde yok edilemez veya yoktan var edilemez. Tarih boyunca yüzlerce kişi aksi iddialarla ortaya çıkmış, ama hepsi bu temel kanuna toslayıp kaçınılmaz sonla yüzleşmiştir. Aldıkları patentler ve raporlar da bir işe yaramamıştır.
    Elektrik enerjisi, elektrikli ısıtıcıların rezistanslarında ısı enerjisine dönüşmektedir, ve bu dönüşüm her zaman 1’e 1’dir – yani bir rezistansta elektrik enerjisinden ısı enerjisine dönüşüm verimi her zaman %100’dür (kışın ısı pompası olarak kullanılan klimaların çalışma prensibi değişiktir, ve konumuzun dışındadır). Gücü 1000 watt (1 kW) olan elektrikli bir ısıtıcı bir saat hiç durmadan çalışırsa 1 kilowatsaat (1 kWh) elektrik enerjisi tüketir, ve içinde bulunduğu ortama 860 kilokaloriye eşdeğer olan 1 kilowatsaat ısı enerjisisi verir. Burada elektrikli ısıtıcının tip, model, veya markasının hiçbir önemi yoktur. Durum böyle olunca, bir odaya sağlanan aynı miktar ısı için tüketilen elektrik miktarını 5’te bire indirmek ve yakıt faturasını 100 TL den 20 TL’ye düşürmek gibi iddialar ancak hayal ürünüdür, ve bu tür akıl ve gerçek dışı iddialar ciddiye alınmamalıdır. Kişilerin ellerinde ölçümler olması veya bazı kurumlardan raporları ve hatta patentleri olması veya çok sayıda yabancı şirketin ortaklık teklifleriyle gelmiş olması gibi haberler hiç bir şey ifade etmez.
    VECTA yetkilileri, 2006’da yoğun ve üksek maliyetli bir reklam kampanyası eşliğinde yoktan enerji üretme ve dünyanın enerji derdini kökünden çözme iddiasıyla ortaya çıkan ve 22 Kasım 2006 tarihli gazetelerde “Türkiye’nin kaderini değiştirecek buluş,” “Bu Türk buluşu dünyayı sarsar,” ve “Paşalı, vatanseverli toplantıda ‘kuvvet makinası’ tanıtımı” gibi manşetlerle dikkatleri üzerine çeken talihsiz ERKE serüveni ile aralarına mesafe koymakta, ve VECTA ısıtıcılarının tüm fizik kanunlarına uyduğununu ve enerj üreten bir alet olmadığını ısrarla ifade etmektedirler. Bir birim elektrik enerjisinden ancak bir birim ısı enerjisi üretilebileceği konusunda da tutumları nettir. Ancak VECTA hakkındaki “sıradan ısıtıcılara göre %80 tasarruf sağlama” iddiaları ve reklamları tam tersi bir manzara arzetmektedir. Yani, aşağıda izah edildiği gibi, inandıkları ile yaptıkları birbiriyle çelişmektedir.

Devamını okumak isterseniz
    http://www.box.net/shared/gi3sxgymhp

haberturkte okuduğum bir haber...

“2 haftadır tüm yöneticiler kayıplara karıştı, 2 aydır zaten üretim yoktu. Burada çalışan işçiler de ısırtıcılara el koydu, ben alacağımı alamadım.” Bu sözler Vecta’nın İstanbul'daki atıl kalan fabrikasının bekçisine ait. Üç aylık maaşını alamadığı için arada bir uğradığını söyleyen fabrika bekçisi, “Herkes şokta firma bir anda ortadan kayboldu” diyor. Tabii Vecta’nın ortadan kaybolması sadece bekçi ve fabrika çalışanlarını değil, Türkiye’nin kısa sürede 80 iline yayılan bayilerini de şok etti! Genel merkeze, fabrikaya ve hatta ana dağıtıcılara bile ulaşamayan bayiler de dolandırıldıklarını öne sürerek soluğu savcılıkta aldı. Firmaya iki haftadır ulaşamadıklarını söyleyen Gebze Vecta bayisi yetkilileri, sorunun bir ay öncesinden hissetiklerini ve alacaklarını bir şekilde temin ettiklerini ancak son haftalarda tüm yöneticilerin ceplerinin kapalı olduğunu söyledi. Vecta’nın Ankara bayiliği de geçtiğimiz ay sözleşmeyi tek taraflı fesh ettiklerini ve Vecta yöneticilerinin Türkiye’de son dönemde en önemli dolandırıcılılığına imza attığını idda etti.

EN SON BAYİLİKLER DONDURULDU MESAJI GELDİ

Şirketin Denizli bayisi ise firma ile ilgili daha çarpıcı bilgiler veriyor. Şirketin iddia ettiği gibi yüzde 80 enerji tasarrufu sağlamadığını da belirten firma yetkilisi, geçen hafta ise kendilerine tüm ticari ilişkilerin geçici bir süre dondurulduğu maili geldiğini söyledi.

UFO İLE ISITICI KAVGASINA GİRMİŞLERDİ

Tamamı Türk ortaklı Baytek’in Vecta markalı ürünlerin tanıtım toplantısı 14 Ocak Çarşamba günü Mövenpick Hotel’de yapıldı. Toplantıya enerji teknolojileri konusunda devrim yaratacağız iddiası ile çıkan Baytek Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kuşbaygı ve Baytek CEO’su İsmet Başgül ev sahipliği yapmıştı. Firma bu toplantının ardından bir anda büyük bir sükse yaptı. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada önemli bir adım atacaklarını anlatan firma yetkilileri, sistemi tesadüfler sonucunda bulduklarını ve yüzde 80 enerji tasarrufu gerçekleştirdiklerini savunmuştu. Vecta’nın bu iddiasına yine sektörün tanınan markası UFO tepki göstermişti. Hatta Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil Vecta markalı sobaların moleküler ısı transferi sistemiyle yüzde 80 enerji tasarrufu sağlaması halinde UFO’nun tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı’na bağışlamaya hazır olduklarını açıklamıştı

İKİNCİ ERKE VAKASI MI?

Öte yandan Vecta’nın bu iddiası ve arkasından ortadan kayboluşu Vecta için 'Erke muamelesi' iddilarına neden oldu. Hatırlanacağı üzere 21 Kasım 2006'da kamuoyuna tanıtılan Erke Dönergeci 'yakıt gerektirmeyen kuvvet makinesi' olarak basına tanıtılmış ve aradan 3 yıla yakın bir süre geçmesine karşın çalışmalar halen açıklanmamıştı.

• Bu ortamda onlarca mesajım var
    bu şirketin dolandırıcı olduğunu anlatalım derken ban bile yedim..

fiziğe aykırı söylemleri ile insanları dolandırmaya kalktılar.. sonları bu şekilde olması kaçınılmazdı
  • harikasın, dışını boyayınca az ışık verecek dolayısıyla az enerji harcayacakmış vecta'cıların yaptığı gibi...
  • Rezistanslı ısıtıcı ile 80% tasarruf sağlama ve erke makinası gibi iddaaların bilime ve fizik kurallarına aykırı olduğu defalarca dile getirildiği halde bu kişilere kanıp para kaptıranlara ders olsun.

quote:

Orjinalden alıntı: enkertik

haberturkte okuduğum bir haber...

“2 haftadır tüm yöneticiler kayıplara karıştı, 2 aydır zaten üretim yoktu. Burada çalışan işçiler de ısırtıcılara el koydu, ben alacağımı alamadım.” Bu sözler Vecta’nın İstanbul'daki atıl kalan fabrikasının bekçisine ait. Üç aylık maaşını alamadığı için arada bir uğradığını söyleyen fabrika bekçisi, “Herkes şokta firma bir anda ortadan kayboldu” diyor. Tabii Vecta’nın ortadan kaybolması sadece bekçi ve fabrika çalışanlarını değil, Türkiye’nin kısa sürede 80 iline yayılan bayilerini de şok etti! Genel merkeze, fabrikaya ve hatta ana dağıtıcılara bile ulaşamayan bayiler de dolandırıldıklarını öne sürerek soluğu savcılıkta aldı. Firmaya iki haftadır ulaşamadıklarını söyleyen Gebze Vecta bayisi yetkilileri, sorunun bir ay öncesinden hissetiklerini ve alacaklarını bir şekilde temin ettiklerini ancak son haftalarda tüm yöneticilerin ceplerinin kapalı olduğunu söyledi. Vecta’nın Ankara bayiliği de geçtiğimiz ay sözleşmeyi tek taraflı fesh ettiklerini ve Vecta yöneticilerinin Türkiye’de son dönemde en önemli dolandırıcılılığına imza attığını idda etti.

EN SON BAYİLİKLER DONDURULDU MESAJI GELDİ

Şirketin Denizli bayisi ise firma ile ilgili daha çarpıcı bilgiler veriyor. Şirketin iddia ettiği gibi yüzde 80 enerji tasarrufu sağlamadığını da belirten firma yetkilisi, geçen hafta ise kendilerine tüm ticari ilişkilerin geçici bir süre dondurulduğu maili geldiğini söyledi.

UFO İLE ISITICI KAVGASINA GİRMİŞLERDİ

Tamamı Türk ortaklı Baytek’in Vecta markalı ürünlerin tanıtım toplantısı 14 Ocak Çarşamba günü Mövenpick Hotel’de yapıldı. Toplantıya enerji teknolojileri konusunda devrim yaratacağız iddiası ile çıkan Baytek Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kuşbaygı ve Baytek CEO’su İsmet Başgül ev sahipliği yapmıştı. Firma bu toplantının ardından bir anda büyük bir sükse yaptı. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada önemli bir adım atacaklarını anlatan firma yetkilileri, sistemi tesadüfler sonucunda bulduklarını ve yüzde 80 enerji tasarrufu gerçekleştirdiklerini savunmuştu. Vecta’nın bu iddiasına yine sektörün tanınan markası UFO tepki göstermişti. Hatta Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil Vecta markalı sobaların moleküler ısı transferi sistemiyle yüzde 80 enerji tasarrufu sağlaması halinde UFO’nun tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı’na bağışlamaya hazır olduklarını açıklamıştı

İKİNCİ ERKE VAKASI MI?

Öte yandan Vecta’nın bu iddiası ve arkasından ortadan kayboluşu Vecta için 'Erke muamelesi' iddilarına neden oldu. Hatırlanacağı üzere 21 Kasım 2006'da kamuoyuna tanıtılan Erke Dönergeci 'yakıt gerektirmeyen kuvvet makinesi' olarak basına tanıtılmış ve aradan 3 yıla yakın bir süre geçmesine karşın çalışmalar halen açıklanmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 4 Haziran 2009; 8:46:03 >

• yahu arkadaş bunun böyle olacağını kaç kişi defalarca söyledi. ama kimse basit bilimsel verilere inanmadı. kandırılmaya mahkum bir toplumuz biz bundan da mı ders almayacaklar.?
    dediler ki "bu kadar çok biliyorsanız siz birşeyler icat edin konuşacağınıza." biz zevkimizden konuşmadık, uyardık. istedik ki bu paylaşım ortamında insanlara faydamız olsun, kandırılmasınlar. bilgi vermek isteyen kimse bilgisini satma veya biliminden dolayı övünme derdinde değildi. ama hiçbirşey bilmeden atıp tutanlar kaptırdıkları parayı başkasından çıkartma peşindeydiler.

gayet bilimsel açıklamaların ardından gelen "ben onu bunu bilmem adam yaptık diyor, bilmem kaç milyon dolar diyor, yalan mı söyleyecek? " gibi sözler aydınlanmaya ve akılcılığa ne kadar da uzak olduğumuzu açıkça göstermiyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: konbetosan

yahu arkadaş bunun böyle olacağını kaç kişi defalarca söyledi. ama kimse basit bilimsel verilere inanmadı. kandırılmaya mahkum bir toplumuz biz bundan da mı ders almayacaklar.?
    dediler ki "bu kadar çok biliyorsanız siz birşeyler icat edin konuşacağınıza." biz zevkimizden konuşmadık, uyardık. istedik ki bu paylaşım ortamında insanlara faydamız olsun, kandırılmasınlar. bilgi vermek isteyen kimse bilgisini satma veya biliminden dolayı övünme derdinde değildi. ama hiçbirşey bilmeden atıp tutanlar kaptırdıkları parayı başkasından çıkartma peşindeydiler.

gayet bilimsel açıklamaların ardından gelen "ben onu bunu bilmem adam yaptık diyor, bilmem kaç milyon dolar diyor, yalan mı söyleyecek? " gibi sözler aydınlanmaya ve akılcılığa ne kadar da uzak olduğumuzu açıkça göstermiyor mu?

İyi güzel söylemişsin de bu forumda kimse almadıki bundan. hatırladığım kadarıyla 1 kişi fln almıştı.Çoğu kişi böyle bir icata imanmak istedi.Sonuçları bekledi ve fos çıktı

• Arkadaşlar baytek ve vecta firmalarının genel merkezi görev yaptığım iş merkezinde bulunuyor en son geçen 25 mayıs pazartesi günü faaldi 2 haftadır kapalılar... Ve ilişiği iş merkezinden kesildi ....
  • bu başlığın açılmasından önce kitlenen bir konu var orada alanlar, aldığını iddia edenler , resimlerini gösterenler hatta bayilik aldığını söyleyen hatırı sayılır sayıda kişi vardı. ona istinaden söylemiştim.

ümit etmek elbette çok güzel ben de katılıyorum ama sanırım siz de şuna katılırsınız ki bilimsel bilgilere sırtını dönüp sırf güzel bir ümit uğruna, doğru bildiğini söyleyenleri dokuz köyden kovmaya çalışanlar da pek masum değiller bu konuda.
  • Pek fazla alan olmadı belki ama Bayi olmak isteyenlerden 15 er bin lira para topladılar diye duymuştuk.
  • Eeee!Atalarımız ne demiş, Görünen Köy Klavuz istemez. Vatana millete hayırlı olsun.İşallah ders olur diyelim.

''Vecta ortadan kayboldu
    Yüzde 80 enerji tasarrufu iddiası ile ısıtıcı kavgaları başlatan Vecta, bir anda kayıplara karıştı. Metin Can'ın haberi''
  • Arkadaşlar devlete millete hayırlı olsun... Yeni teknoloji falan filan diye çıkıp, türkiyede 3- 5 lirasını ısıtıcıya
    bayiiliğe v.s. harcayan insanları kandırıp kayıplara karışan şu markanın peşinin bırakılmaması lazım...
    Bu devirde hala bas bas bağıra bağıra TOKATÇILIK yapılabiliyorsa başka birşey söylemem ama
    Bu kadar kişiyi mağdur edenler cezasını çekmeli önce şirket kurucuları sonra bu ayıplı ürünü satan bayiler...
    Reklam yapıp tüm herkese markalara saldırmalarını bildikleri gibi cezalarını çekmelerini bilmeliler ...
    Bu arada hala vecta karanlık güçler tarafından bitirildi söylentileri dolaşıyor inşallah milletimiz buna inanıp da vectayı efsane yapmazlar...
    Türkiyedeki DOLANDIRILAN tüm herkese geçmiş olsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: golgeadam

Önceki topicte 1000 watt elektrikle çalışan cihaz 860 kcal enerji açığa çıkarıyor şeklinde bir tablo verilmişti ve şu anki maliyeti 0,293 kuruşmuş
    Klimanızın cop değeri 3 ise bu enejiyi 3 ile çarpmamız lazım 860kcal x 3=2580 kcal.yani oradaki tabloda genel bir tablo özele inersek böyle bir sonuç çıkıyor. o tabloda 1. sıraya klima yerleşir diye düşünüyorum.

Bütün konuyu okumadım ama bir kaç sayfadan doğruya en yakın yorumun bu olduğunu düşünüyorum.

Evrende bu konuyla ilgili tek bir fizik kuralı vardır kimse bunun dışına çıkamaz. Şöyle ki; Bu tür rezistanslı ısıtıcılar kabloları direnç nedeniyle elektrikle ısıtarak çalışır ve odayı ısıtır. Prensip budur her zaman, vecta veya ufo farketmez. Bu nedenle verimin %99 gibi bir değer olduğunu düşünürsek bir rezistanslı ısıtıcıya 750 watt verirseniz o size 742.5 watt lık ısı verir. Bunun ötesi yok! Anladığım kadarıyla ufo ile vectanın ısıyı yayma şekilleri farklı. UFO yüksek sıcaklık yüzeyi nedeniyle ışıma ağırlıklı, vecta ise düşük sıcaklık yüzeyi nedeniyle iletim ve doğal taşınım ağırlıklı bir yolu tercih etmiş. Işınım sadece yüzey ısıtır havayı ısıtmaz, iletim ve taşınım ise havayı ısıtır yüzeyi ısıtmaz. 300 watt lık VECTA nın 2200 wattlık bir UFO kadar ısı vermesi mümkün değildir bu şartlarda. Zaten VECTA da saçmalıklarının anlaşılmasıyla kayıplara karışmış. Geçenlerde gazetelere çıktılar.

Klima ise çok çok farklı bir sistem kullanıyor. Isıtırken ve soğuturken gaz çevrimlerinden yararlanıyor. Isıtırken dışarıdaki soğuk havadan ısı alıp, içeriye aynı ısıyı veriyor. Soğuturken de içerideki havadan ısı alıp dışarıya veriyor. Yani elektrikle ısıtma olayı burada yok. Elektrik burada bu gaz çevrimindeki elemanları çalıştırmak için kullanılıyor. Bu şekilde bir sistemin de ısıl değerleri var ama verimle ölçülmüyor. COP ve EER değerleri var. verdiğiniz elektriğe karşılık yapabildiği ısı alışverişini gösterir bu değerler. Yani siz 1 kW verirseniz, A sınıfı bir klimadan en az 3.6 kW ısı alırsınız. Ufo veya radyatörlerle kıyaslama yapın 2.2 kW elektrik verdiğinizde 2.2 kW ısı alabileceğinizi söylemiştik. Bu durumda KLİMA ların ne kadar verimli olduğunu siz hesaplayın. COP değeri katı kadar verimli demek oluyor. Yani A sınıfı bir klima ısıtmada reziztansla çalışan ısıtıcılardan en az 3.6 kat verimlidir.

Şu an dünyada en verimli sistemler klimalardır. Bu yüzden bu kadar pahalı olduklarını düşünüyorum. Sistem biraz karmaşık ama gördüğünüz gibi çok çok verimli. Mitsubishi Electric firmasının bu yakıt verimlikleriyle ilgili bir tablosu vardı ve 1000 Kcal için 0.04 kuruşa karşılık geliyordu klima için.

Benimkendi fikrim de bu doğrultuda. Elektrik ısıdan çok daha önemli ve kaliteli bir enerjidir. Çok yüksek verimlerle (%95 in üstündedir hep) diğer enerji biçimlerine dönüştürülebilir. Ama ısı için aynı şeyi söyleyemeyiz. Eğer elektrik ısıtma için kullanılacaksa bu kesinlikle klima sistemi olmalıdır. Bir hocam ısınmak için reziztanslı ısıtıcı kullanmak günahtır demişti =)

• zamanında çok uyarmıştık.... bu konudaki son iki mesajım:

18 Ocak 2009; 14:29:50
    Arkadaşlar bu üründen bir şey beklemeyin. Öyle görünüyor ki enerji fiyatlarının çok gündemde olduğu
    bu günlerde insanların hassasiyetini kullanmak istemişler. Bir de kafa karıştıran "ısının hızlı iletimi"
    gibi görünürde teknik bir açıklama ile "birşey var , yaptılar herhalde" imajı veriyorlar.
    Kendilerini ele veren rezistans kelimesidir. ısınmayı ucuza getirecek tek şey,ısıyı elde etme yöntemidir.
    bu cihazda ,ısıyı normal elekrikli ısıtıcılar gibi resitansla üretiyor. yani hiç bir farkı yok.
    iddiaya göre ,ısıyı hızlı iletmek fark yaratıyorsa, resiztansı direk açıkta hava ile temasta olan eski ısıtıcılar var ,onlarda bir fark olurdu.
    böyle girişimler ne yazık ki sadece türkiyede oluyor...

21 Ocak 2009; 2:14:58
    Elektrik -elektronik mühendisi olarak sözlerine 100% katılıyorum. (@volkev)
    bizdeki bu deli cesareti anlamıyorum, sanırım "gıdıklanmak" genlerimizde var galiba.
    bu kara cesaret topluluk psikojisi çok güçlü, prof.hoca açıklama yapsa yine ikna olmazlar.
    Ya, en azından firma yerli, paralar yabancıya gitmiycek diye avunabiliriz.

ayrıca milletin zarar görmemesi için uğraşlarımıza karşı dh yönetiminin tutumu:
    21 Ocak 2009; 8:59:54 signore DH yönetici:
    Daha önceki ricalarıma ve uyarılarıma rağmen konu, cihaz hakkında bilgi alışverişinden uzak seyrettiği için kilitliyorum.
    Aşağıdaki linkte yeni bir konu açtım ve 1.mesajda önemli hatırlatmalar yaptım :
    # VECTA Isıtıcılar # Ana Konu
    http://forum.donanimhaber.com/m_29205928/tm.htm
    Anlayışınız için teşekkür ederim. İyi forumlar.

• sonunda birileri ortaya kanıt koymuş. Çok sevindim
    quote:

Orijinalden alıntı: shazneci

tse'de yapılan testler
    vecta:

diğer infared

Umarım vecta'nın verileri doğrudur.Herkes ısınmak için kira öder gibi paralar ödemez.

• Vecta şimdi de isim değiştirerek yeni bir isimle piyasada ismi Smart Air .. İlgilenenlere
  • O gösterdiğiniz belgeler kanıt falan değil. Yapılan deney vecta'nın ne kadar elektrik tükettiği ile ilgilidir, verimiyle ilgili bir deney değil. Tükettiği 0.6 kw lık elektrik gücü karşılığında ne kadar ısı verdiğini gösteren bir deney yapılırsa getirin kanıt diye koyun buraya.

0,6 kw güç tüketen bir rezistanslı ısıtıcı maksimum 0.6 kw gücünde ısı verir, diğer 2.88 kw tüketen elektrik ısıtıcısı da 2,88 kw ısı verir.

Bu konuyu kapıtın artık. Anlamsız, bilimsel değeri olmayan bir ürün.
  • Bu arada adı Hibrid Isıtıcı Malzeme (HIM) diyede geçen malzemeyi ki bu forumdada bahsi geçmişti üreten firmanın sahibi intihar etmiş. haber için tıkla
  • İyi günler arkadaşlar ;
    Yaklaşık 4 gün önce Ankarada yeni açılan DEKOCITY e gittim ve orada VECTA bayisi gördüm.İlk önce önünden şöyle bir geçtim.Sonra yazıları falan okudum.Merak ettim ve merakıma yenildim.İçeriye girdiğimde adam bana bir test yapalım senle falan dedi.Reklam kokan hareketler geldi bana şhasen.Daha sonra 5 cm çapında bir boru (vectanın kullandığı malzemeden) ve 1.5 cm çapında bir boru (normal malzemeden) verdi ve kettle da su ısıttı ve su kaynadıktan sonra iki boruyu da kaynar suya batırdım ve sonuç olarak ta vectanın malzemesi daha çabuk ısındı.1 dk sonra elimde tutamadım.diğeri daha ısınmamıştı. sonra aklıma bir soru daha takıldı.bu malzeme daha çabuk ısınıyorsa daha çabuk soğuyacaktır diye.ama bunu söledikten 15 dk geçmesine rağmen vectanın malzemesinde kayda değer bir ısı değişmesi yoktu.15-20 m2lik odada Ankara gibi bi şehirde kışı geçirirken ki verimi nedir onu ben de bilmiorum ama arkadaş 2000 watt olanı alırsam bana yeterli olacağını söyledi.Şimdi ben bu forumu okudum. Herkes karasız açıkçası ben de alıcaktım ama almaktan vazgeçtim:).Fikirlerim görüşlerim bunlar.Teşekkürler arkadaşlar...

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.