Şimdi Ara

Ve yine aras kargo rezaleti (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
6
Favori
33.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
254 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam caddede sokakta ne kadar güvenlik kamerası varsa hepsini git izle. Kargoyu alanı bul, daha sonra polisle birlikte var ise kargoyu alan ile firma çalışanlarının bağlantılarını, telefon görüşme kayıtlarını istet.
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    sen hangi ülkede yaşıyorsun?
  • Hocam. 34 bin TL yapıyor farkındamısınız? 34 bin tlyi her gördüğü kargo paketini oradan oraya fırlatan kargocularin eline bıraktıysan kusurabakma da haketmissin. 34 bin TL'lik saati Über tutar onunla. Gönderirim yaninada bi koruma veririm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Antiseptiq A kullanıcısına yanıt
    E iyi o zaman. Aras kargo da ki çalışanlar bayram etsin. Gelen tüm kıymetli ürünleri alsınlar evlerin götürsünler karaktersiz olanları. Nasılsa normal bir durum hak iddaa edemediğine göre. Allah aşkına olur mu öyle şey ya. Ben kargoyu Mehmet e gondericem adı sanı belli olmayan birine teslim edecekler sonra da hak iddaa edilmeyecek. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tr'de bi seyi kargo ile gondermek beni urkutuyor ya..
  • Zaten çoğu kargo firmasında bu denli değerli ürün taşınması yasak. Şirket 30 lira kargo ücreti alacak diye 5600 dolarlık riske girmez. Şahsen 5600 dolar saate verecek adam uçağa atlayıp gelir saati alıp gider.

• Arasta çalışıyorum sorularınızı yanıtlayayım

• Arasin kacinci vukuati bu. Yontemleri basit. Sistemden sizin adınıza olan kargolari takip ediyorlar. Geçmiş olsun. Bu arada bu tur degerli kargolar icin sigorta var. Forumda cok pahalı pırlanta yüzükler satılıyor kargo ile. Ama sigortali olduğundan onun teslim prosedürü farkli. Hicbir sey olmuyor.

• hellowen334 kullanıcısına yanıt
    valla hocam, soru moru yok, goruyorsunuz olayi, kamera kayitlarini istedik, alanin yuzu hic bir seyi belli degil dediler, yarin hukuki islemler basliyor. Bariz bir sekilde firma, imzasiz kimliksiz teslim etmis urunu, bu kadar basit, icinde ne oldugunun onemi yok, 1 liralik da olabilir 1milyon liralik da, kargonun isi, kime gonderildiyse ona teslim etmek, ve imza kimlik sormak almak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sieger

valla hocam, soru moru yok, goruyorsunuz olayi, kamera kayitlarini istedik, alanin yuzu hic bir seyi belli degil dediler, yarin hukuki islemler basliyor. Bariz bir sekilde firma, imzasiz kimliksiz teslim etmis urunu, bu kadar basit, icinde ne oldugunun onemi yok, 1 liralik da olabilir 1milyon liralik da, kargonun isi, kime gonderildiyse ona teslim etmek, ve imza kimlik sormak almak.
    Söylediklerin olması gerekendir velakin öyle yürümüyor maalesef hergun şubeye 700 800 kargo iniyor 500 ü dağıtıma çıkıyor 200 ü şubede bu kargolarla ilgilenen sedece 1 kişi kimliksiz ve kargo sahibi olmadan neden teslim ediyor diye sorarsan bu şekilde en fazla 50 kargo teslim edebilirsin hergün aynı senaryo devam ediyor ve şubede kargo birikmesi olmaktadır
    Senin olayına gelince sana sorumluluk belgesi imzalattılar mı bilmiyorum bireysel gönderin çoğu sigortasız gönderilmekte mahkemeyi inşallah kazanırsın ama benim bildiğim sadece sahte teslimattan şube 250 tl para cezası yer kurumsal firma kargolarında durum değişiyor şirket orjinal ambalajında ve belgeli gönderim yapıyor mesela telefon alıyorsun büyük sitelerden çalınıp kaybolması durumunda arastan tazmin alabiliyorsun seninki bireysel gönderi işlemler biraz farklı yürüyor demem o ki kargo sayısı fazla eleman sayısı az stres çok

• 1 Hafta önce Aras Kargo Erzincan şubesine gelen yatağı ancak bu gün teslim alabildim ki, o da tam 5-6 adet telefon görüşmesinden sonra lütfettiler sonunda! Zaten yemin etmiştim bir daha ürün alınca Aras yazıyorsa, isterse piyasanın %50 altında bir fiyatı olsun, al ma ya ca ğım! Erzincan Merkez de oturuyorum ve kargo şubesi ile aramızda da 5km yok üstelik! Burayı kafalarına göre mobil alan ilan etmişler ki, baştan sona yalan, işgüzarlık! Köyünde olsam neyse, çarşıya yürüme mesafesi 20dk uzaklıktayız! Yatak büyük olduğu için ve aracım da olmadığı için şubeden alma şansım yok, taksiye de sığmaz ki, satıcı Tekzen ve ürün sayfası altındaki notta da büyük puntolarla, kargo firması ürünü bina teslimi olarak teslim etmek zorundadır diye de not düşülmüş. Özetle elemanlar işi savsaklayıp daha erken bitirmek için merkezdeki bölgelere gitmiyorlar ve şube arayıp, eve teslim kargoları gelip şubeden almalısınız diyerek milleti kandırıyorlar! Erzincan da Aras ve MNG aynı şeyi yapıyor ve artık ikisiyle de işim olmaz. Yurtiçi, UPS, Sürat, Horoz Logistik, şu son 1 ayda ev tadilatı için yığınla ürün sipariş ettim ve bu firmaların hepsi ertesi günü anında kapımıza getirip teslim ettiler sağolsunlar. Ama Aras ve MNG mi, bir daha tövbe!

• İnternet üzerinden anlaştığın ve ürünü yolladığın adam aras kargo da çalışan bir eleman olabilir mi mesela :) ?? yada anlaştığın eleman aras kargoda çalışan bir şahısla arkadaş olabilir mi ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elninoisback -- 22 Mayıs 2019; 1:56:55 >
  • MrCaner kullanıcısına yanıt
    Kendi mi gidip versin tabi kargoyla gönderecek, diycektim ki rakamı 6 ile çarpınca uçakla gidip teslim edip gelmesinin daha mantıklı olabileceğini düşünmeye başladım. :)

• sieger kullanıcısına yanıt
    Latince olarak der ki "in dubio pro reo" turkcesiyle "şüpheden sanık yararlanır" burada sanik aras kargo ve evet aras kargo teslimatta bir hata var ama sizinde gonderdiginiz kutuda gercejten o saat olmasi gercek kanatlar ve delillere gore gonderdiginiz tam cikmiyor. Istedigin kadar sahitin olsun istedigin kadar gecmisin muhtesem olsun yada yazismalar olsun. Sen orjinal saati kutuya koyarken paketlerken o kutuyu ozellikle kargo calisani gozu onunde paketleyip teslim ederken bir goruntu gercek bir delil olmadan kanitlayamazsin. Bu yuzden olayda suphe varsa aras kargo bu isten yararlanir. Karar soyle gelir suc unsuru icin gerekli olan delillerin yetersizliginden sanigin beraatine....

Gecmis olsun.

• Instagram üzerinden fake ürün gönderen tüm dolandırıcılar 000000000000 TC kimlik no ve telefon numarası ile Aras kargo'dan gönderiyorlar. Bu firma çok net dolandırıcıların ekmek kapısıdır.

• İyi de hocam neden sattığınız adama alıcı bilgilerini verdiniz? Bunu açıklamamışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 22 Mayıs 2019; 3:41:13 >
  • Hocam geçmiş olsun ama biraz da sizde suç. Forumda en az 5 tane arasla ilgili böyle şaibeli konu açıldı, belki 1 2 si çözüme kavuştu diğerleri unutulup gitti. Buna rağmen 5600 dolarlık bir saati kargoya hele de aras gibi bir kargoya vererek büyük hata yapmışsınız. Malın değeri büyükse bir tek upsye güvenin, gerisi tırıvırı.

• geçmiş olsun. ben böyle değerli bişey yollayacak olsam "içinde ne var diye sorduklarında" saçma sapan bişey söylerim.
    kargocular cin. çalışanlar aynı. insan eğer artniyetliyse ondan kaçış yoktur. yanlış anlamayin genel söylüyorum bazen salağa yatmak bir çok dertten sizi kurtarır.
  • Geçmiş olsun hocam.Fakat 5600 dolarlık saati standart kargo şirketine verecek kadar rahat mısınız ? O saat 1000tl dahi olsa kargoya vermem ya satmam yada elime gelir...

2.si kargoda çalışanlar genelde sabıkalı serseri tipler normaldir.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.