Şimdi Ara

Ve yine aras kargo rezaleti (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
6
Favori
33.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
254 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çok yakında bu tür problemleri kökünden çözeceğiz inşallah. Geçmiş olsun Aras Kargo'yu mahkemeye veriyorsunuz paranızı alıyorsunuz söke söke ama zaten hocam kargoyu gönderirken ziynet , altın , çek vb. gönderilmez yazıyor. Bu meblağda baya yüksek yani biraz başınız ağırabilir ama çözülür paranızı dava ile geri alabilirsiniz. Aras Kargo'da çalışana ve şube müdürüne dava açar onlardan tazmin eder. Aras Kargo açmaz da Aras Kargo'nun sigorta şirketi açar.
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    Sözünü ettiğiniz sistem denendi ve 1991 yılında çöktü maalesef.
    Dolabınızda 4 den fazla pantolon varsa gidin ihtiyaç sahiplerine verin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyau kullanıcısına yanıt
    Bende bireysel gönderiden bahsediyorum. Kargo şirketi de bilemez içinde ne kadar pahalı olduğunu. Bizde ona göre kanitlayamayiz.
    İmza ile iş bitiyorsa. O zaman herkesin kargosuna çöksünler hatta sevkiyat yapan elemanlar çöksün. Nasıl olsa imza attırdilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Sözünü ettiğiniz sistem denendi ve 1991 yılında çöktü maalesef.
    çok yanlış anlamışsınız. Şuan büyük oranda norveç, isveç, finlandiya, hollanda, danimarka gibi ülkelerde deneniyor ve takır takır çalışıyor.

Sovyetler sistemden ötürü değil imparatorluk, çok uluslu yapısı ve serbest piyasa ve ticaret ile rekabet edemeyince çöktü. Ve yöneticiler farklı tavırlar takınsaydı çökmeyedebilirdi. Tarih bitti sananlar 20-30 yıl sonra Çin'in ile birlikte nasıl bir sistemi göreceğimizi beklesinler.

İnsanlar her zaman mevcut durumun devam edeceğini düşünecek kadar naif, umutlu ve aptallar. halbuki tarih bize tam tersini söylüyor.
  • alicho kullanıcısına yanıt
    hirsizin onune verirsen mamayi affetmez

adi ustunde hirsiz, ahlak yok bisey yok

konu sahibi kendini bi sorgulasin 30 bin liralik mali para gelmeden niye godnerdim diye, hem de ortada bu kadar ornek varken
  • adem-123 kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 7-8 pantalonum var, 3-4 tanesini giyiyorum fiili olarak. geri kalanlar yıprandığı-rengi solduğu için duruyorlar. Kimsenin (Gece kondu mahallesi dahil) yüzüne bakacağını sanmıyorum.

Bu memleket yardımla ve zekat ile düzlüğe çıkmaz. Komple bir reform ile bu sosyal adalet sağlanabilir. Aliağaolğlu gibi 92 tane 1 milyon dolarlık araba alan insanların olduğu yerde kimse bana sistemi savunmasın.
  • DEVLET KARGO ŞİRKETLERİNE ACİLEN EL ATMALI VATANDAŞLAR OLARAK ŞİKAYET ETMELİYİZ.PARAMIZLA ADAM GİBİ TAŞIMIYORLAR.DEVLET YÜKSEK CEZALAR KESMELİ BU ŞİRKETLERE E.TİCARETTE BÜYÜYEMEMEMİZİN SEBEBİ HEP BU KARGO ŞİRKETLERİ.
  • Konu dışı ama yahu saat çok sıradan görünümlü değil mi? Yolda görsem eğilip almam o derece
    Ben batma ve herşeyimi kaybetme riskini göze alıp iş kurayım, sonra da hiç risk almamış çalışanlarıma kazancımı eşit böleyim öyle mi?
    Helal yolla kazanıp zengin olduysa bırakın olsun, bırakın lükse de harcasın. Vergisini veriyorsa, (inançlıysa zekatını veriyorsa) o adamın zengin olmasının kimseye zararı yoktur.
    Üstelik de birileri harcayacak ki ekonomi yürüsün. Adam televizyonun en pahalısında alacak ki oradan gelen fazladan ar ile yeni argeler yapılabilsin. Herkes standart televizyon alıyor olsaydı kimse daha iyisini üretmek için kasmazdı.
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    hırsıza göndermemiş adam, arkadaşına göndermiş kargo firması arkadaşı yerine hırsız'a teslim etmiş kimlik vs sormadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozcelik

Ben batma ve herşeyimi kaybetme riskini göze alıp iş kurayım, sonra da hiç risk almamış çalışanlarıma kazancımı eşit böleyim öyle mi?
    Helal yolla kazanıp zengin olduysa bırakın olsun, bırakın lükse de harcasın. Vergisini veriyorsa, (inançlıysa zekatını veriyorsa) o adamın zengin olmasının kimseye zararı yoktur.
    Üstelik de birileri harcayacak ki ekonomi yürüsün. Adam televizyonun en pahalısında alacak ki oradan gelen fazladan ar ile yeni argeler yapılabilsin. Herkes standart televizyon alıyor olsaydı kimse daha iyisini üretmek için kasmazdı.
    Ben bunu daha once baska bir konuda izah ettim. Riski alan yatirimi amorti eder, sonrasinda sirketin gelecegi ve ileriki yatirimlar icin kasaya para ayrilir akabinde esit olmasada calisanla ciddi oranda paylasim yapilir.

Bankalar ortalama bir calisandan aylik 20 bin tl kar ediyor.

Ama gidip calisanlari asgari ucretle calistirmaya devam ediyor. 2 yerine 5-6 hatta 7-8 bin maas verseler calisan basina 20 degil 15-16 kar etse olmaz mi yani?

• Kargo firmaları bir acayip. Zamanında Galax Note 4 aldım Hb'den. Kargo danışmaya bırakmış gitmiş. Hesabını siz yapın.
  • Asansörsüz evlerin üst katlarına çıkmazlar.

Nüfus kağıdına bakmadan kargoyu verip giderler.

Camda beklediğin halde kargocu gevşek bir şekilde apartman kapısına geldik evde bulamadık kağıdı yapıştırır.

7/24 evde işsiz halde beklersin , işten izin almışsındır yine getirmezler.

Ararsın yanlış adres yazmışsın ondan bulamadık diye azar yersin ,20 senedir aynı evde otursan bile.

Telefondan aranırsın 10dk içinde sokağından geçicez aşağıya inip alabilirsin diye telefon gelir , ne yapacağını şaşırırsın.

Kapıya gelirlerse şayet , ürünü kontrol etmeni beklemezler , bişey çıkarsa şubeye gidersin diyip biz karışmıyoruz derler.

Hangi şubeyi ararsan ara müşteri temsilcisine uğraşamazsın. Genelde ofiste sabit telefonu kaldırıp yüz üstü masaya koyarlar çalmaması için.

Evin düz ayak zemin kat veya max 1.kat ise şanslısın.

Esnaf veya merdiven çıkılmayacak bir büron varsa yine şanslısın.

İşini düzgün yapanlar cep telefonunu veriyor.

Abi nerdesin veya abi oradaysan geleyim tarzı samimi konuşmalar iletişimler kurabilirsiniz.

Aklıma gelenlerin birkaçı ...

Bu ülkede kurumsal adı altında ultra amatör ve ciddiyetten uzak en büyük yapılaşmadır kargo şirketleri.

• Kargoya ödediğiniz 30 TL yi iade alırsınız.
    Gönderdiğiniz ürünün fatura numarasını taşıma sözleşmesine yazdırmadıysanız, veya gönderinin değerini belirtmediyseniz başka da bir şey alamazsınız.
  • kargoyla rolex yollayanıda ilk kez görüyorum...
  • Aras kargoyla 30.000 tl lik saat yollamak, kediye ciğer emanet etmek gibi bişi.

Geçmiş olsun ama hatanın büyüğü sizde.
  • Kardeş bu bir dolandırıcılık yöntemi artık bütün dolandırıcılık yöntemlerini öğrenmek gerekiyor. Sizden satın alacağını söyleyen kişi teslim alınacak kişinin adını soyadını gidecek şubeyi herşeyini biliyor. Gerekirse 50 tl ye sahte kimlik bile yaptırabilir onu mu kontrol edecekler mesela.. aras kargo tamamen suçlu ama sizden saati alacak kişi tarafından dolandırıldığınızı düşünüyorum
  • bu kaçıncı ya allah belalarını versin,aras kargo'da bir acayip
  • Ben Almanya’da yasiyan biriyim ve aktif kargo kullanıyorum internet alışverişlerinde. Hiç bir sorun çıkmadı. Kargoyla en fazla 4000€ değerinde Apple Watch Edition Gold gönderdim. Böyle olayların Türkiye’de yaşanması üzücü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GSX.ASAP -- 21 Mayıs 2019; 14:48:3 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.