Şimdi Ara

Ve yine aras kargo rezaleti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
6
Favori
33.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
254 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aras kargo nun Allah bin türlü belasını versin şubeye gelen kargoyu tam 4 gün sonra teslim ettiler ve kime teslim etmişler hiç tanımadığım birine aradım kargoyu bu adam kim dedim nereye bıraktıklarını söylediler gittim aldım. Hayatımda bu kadar rezil bir firma görmedim. İlk gün ürünü kabul etmemişim ondan teslim edilmemiş diğer günler gelmişler bulamamışlar hayatları yalan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben 20 liralık ürün gôndermiştim
    10 defa düşündüm geçmiş olsun iyi cesaret

• manisadan istanbula hislon marka 600 tl değerinde bir saat göndermiştim. içini boşaltıp teslim etmişlerdi. teslim aldığımız için hiç bir şey de yapamadık. aras kargo bu anlamda gerekten sıkıntılı. resmen organize bir suç var. değerli bir ürün aras kargoya verildiğinde strese giriyorum yine birşey olacak diye.
  • 35 bin tl lik saat mi.. hım onun haricinde yaşananlar tipik kargo içi hırsızlık.

Geçmiş olsun alanda, kargo firması içinden ürünü çalan da iletişim halinde olmaları büyük ihtimal..

Özellikle siz ürünün üstüne bu 35 bin tl lik bir maldır ibaresi eklememiş iseniz..
  • Saate 5.600 dolar veren ya zeka sorunlari yasiyordur yada bu parayi onemsemeyecek kadar zengindir dolayisi ile iki turlude sana mustahak. ilkinde zekandan oturu hak ediyorsun ikincisinde zenginliginden oturu. Nitekim kimse 5600 dolar saate verecek kadar zengin olmamali olduysada o parayi saate vermemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: traumaniac

Şimdi düşünürken aklıma şöyle bir çakallık geldi (konu sahibini tenzih ederim)

Satıcı kötü niyetli, açtı böyle baba bir saat ilanını, sonra sanki bu olayın bir benzeri yaşanmış gibi şikayetçi oldu, aslen yollanan saat belki 10 liralık pazar çakmasıydı ama 5000 dolareslik rolex çalındı diye koparttı yaygarayı... Kim ne şekilde emin olabilecek o çalınan kutunun içinde gerçekten ne var olduğuna? Aras Kargo bu ve benzeri şeyleri de düşünmez mi acaba? Bu şekilde zorlayıp arastan ne kopartsak kardır diye düşünebilecek art niyetli kişilere nasıl engel olabilirler?

Tamamen beyin fırtınası yapıyorum ve demek istiyorum ki kanunen değerli eşya taşınması yasak bir firma yolu ile saati yollayan kişi risk alıp göndermiş ise Aras ne yapabilir, kırılsa falan? (bu hırsızlık konusundan bahsetmiyorum) adamlar 30 liralık taşıma yapıp 5000 küsur dolarlık saati tazmin ederler mi? Etmezler muhtemelen, zaten içinde 5000 dolarlık saat var desen kargo teslim de almayacaktır ürünü... Neyse çok açıldık, konu dağılmasın aklıma geldi yazdım... Bence kargo ile aşırı değerli ve gözden çıkartamayacağınız hiç bir haltı yollamamaya özen gösterin arkadaşlar, tekrar konu sahibine geçmiş olsun...
    Kargo şirketi adam gibi alıcıya! teslim ederse gönderen kişi şikayet de edemez kargonun içinde ne olduğunun bilinmesine de gerek kalmaz.10 bin liralık notebook uda bunlar getiriyor 5 liralık kılıfı da hocam. Hata yaptılarsa ki bence bu hata değil, seve seve o bedeli ödeyecekler. Aras gerçekten sorunlu geçenler de bir şey aldım fakat sonra dan iade etmek durumunda kaldım kargo 1 haftaya yakın yok oldu. En son iade ettiğim satıcı araya araya bulmuş ürünü saolsun uğraştı. Yoksa işlerini yapacakları yok. Bir kişi daha yazmış cumartesi saat 9 a doğru gittim başka bir ürün için kapı duvar. Sonra hafta içi gittim içeri de çay kahve muhabbet kargolar kapının önünde tak kafana bi şapka gözüne bir gözlük kapının dışında bir ton kargo var alsan yokluğunu farketmezler.

Lafım size değil yanlış anlamayın ama kargo şirketinin kimlik kontrolü ile kolayca atlatabileceği bir süreç bu.

• anladigim kadariyla

konudaki tek ama tek hatali kisi konu sahibidir

5600 dolara guzel bir hayat dersi almis oldun. bi daha yapmazsin heralde
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Hırsızın hiç suçu olmaz zaten bu ülkede. Adam kargo gönderiyor yahu kargo şirketinden. Bir tane yapacak iş tanımları var, zimmet edilen kargoyu alıcısına ulaştırmak. Bazı yorumlara bakıyorum, sanki yoldan geçen hamala vermiş de kaybolmuş gibi eee yapmasaydın eee etmeseydin diyorlar. Ayıp yahu.
  • muhtemelen aras kargoda çalışan birisi de işin işinde.umarım zararınız karşılanır geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

anladigim kadariyla

konudaki tek ama tek hatali kisi konu sahibidir

5600 dolara guzel bir hayat dersi almis oldun. bi daha yapmazsin heralde
    haklisiniz, sadece birisinden isini yapmasini bekledim, daha hatali olamazdim herhalde.
  • Bari yabancı kargo firmaları UPS falan kullansaydınız veya en kötü PTT kargo. Benim bildiğim sigorta yapılıyor PTT'de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarz olaylarda, yüksek değerli gönderilerde tanıdığınızla gönderin gönderici o olsun, içerik olarak benzer ama farklı bir şey söyleyin. Örnek verecek olursak saat varsa pleksi kırılabilir plastik diyin. İçeriğini baya havalı poşetle falan sarıyorsunuzdur zaten ki ben havalı poşet değil de hava yastıklı koruyuculardan kullanıyorum. Pahalı ürünlerde bunlarla gönderiyorlar artık atmayıp stokluyorum lazım oluyor. Kesinlikle kargoyu hangi adrese yolladığınızı karşıya söylemeyin. Bilmiyorum taşınmıştı falan uydurun.

En fazla ürünü satamaz indirimli olmasa bile kargoya 40-50 tl borçlanırsınız. Sattığım bir gözlükte başıma geldi böyle bir olay. Pahalı olduğu için söylediğim şekilde yolladım sorun olmadı.

Şubeden adam ayarlıyorlar artık komisyon mu veriyorlar bilemiyorum.
  • 2 İhtimal var ;

1 Bu konuyu açan adam bu kadar detaylı bilgiyi bize verdiğine göre bunu önceden planlamış ve aras kargoda bu tür olayların olduğunu bildiği için 10 liralık saati 5.5k diye göndertip çalınacağını bildiği ve mahkemede kazanacağını düşünmüştürki bu sayede arastan para alacak ama bu durumda konuyu açanın suçu yoktur çünkü aras çalmamalıydı 10 liralık gondersede 5.5 k ödeme yapilmali

2 bu olay gerçektir ve aras kargo şebeke suç çetesidir bu durumda bu olaydan haberdar olupta bu işin içinde olanlarda suç sebekesinden sayilip tazminat+hapis cezasi yemelidirler

• Holk kullanıcısına yanıt
    Hocam UPS'te bozuk. İş çalışanlarda bitiyor. Kız arkadaşıma laptop almıştık siparişi ben vermiştim. Ama aldığım laptopta msi yani 7-8 bin liralık bir laptop bundan kaç yıl önce. Çalışan süper zeki arkadaş evde bulamayınca ne aramış ne sormuş baya bildiğin bina kapısının önüne bırakmış gitmiş. Bereket ki binadan tanıdık görmüş bakmış, eve alıp kız eve dönünce vermiş.

Ha merkez tarafından işten çıkarıldı da demek istediğim belli de olmuyor sorunlulara. En iyi seçenek ptt olabilir, sırf koltuk sevdasına girişmez kimse. Devlet işi sonuçta
  • Yani bu gibi ürünler genelde Loomis gibi zırhlı kuryelerle yollanır, bu tür ürün sahipleri bin kere araştırır eder konu ya csb ya da siz bu dünyayı toz pembe görüyorsunuz.
  • Benim arkadas da rolexi amerikadan takipli kargoyla yollamıştı 7000 dolar falandı takipli ile direk geldi ki gelmesi lazım çinden geliyor burda kayboluyor neden çünkü ceza yok örgütlü dolandırıcılık bu hapse girmesi ödemesi ve siciline işlemesi lazım keşke her şey sicile geçse ve acık olsa bu tür güveen sarsan suçlar
  • Sahte teslimattan şube çalışanı 250 tl ceza yer başka bir yere varmaz konu

• quote:

Orijinalden alıntı: kizilsultan

Bu kaçıncı artık bilemiyorum. Artık ben pahalı ürünlerini satamayanların bu şekilde kargo firmalarını dolandırdığını düşünüyorum.
    BELKİ DE ORTADA ÜRÜN YOK KOMPLE

Konu sahibi arkadaşın durumunu bilmem ama ben kutuya 50 bin liralık ürün koydum gönderdim diye firmayı dolandırmaya çalışan da vardır illa ki... değil mi
    bence vardır

• 35binlik saati 20 tlye kargo ile satış yapmak ????
    Bu işin içinde bi iş var.

Bi kere kargo değerli bi ürün taşımaz yasak. Taşısa bile baştan içeriğini belirtmen lazım kargonun
    Değerini muhteviyatını vs. Belki sigorta yaptıracaktı firma

Eğer bu olay gerçekse sizin yaptığınız çok amatörce bi iş
    Eğer yalansa aras kargo bunu ortaya çıkarır sizide mahkemeye verir

Hırsızın hiç mi suçu yok , orası ayrı

• Yakın zamanda benimde başıma geldi. İlk arkadaş iphone xs max ilana koydu, alıcı ile bayağı bir görüşme yaptı, arkadaş aracıya göndermeyi kabul etti. Hatta karşı taraf x şahsının adına satılmış ve ücreti alınmıştır diye kağıt yazıp imzala koy demiş oda koymuş arkadaşa bende TCKN iste onuda yaz dedim dolandırıcı da vermiş. Yalnız ismini y diye tanıtmış ve arkadaşa x yaz demiş koymuş arkadaş ordan şüphelenmiş, kargoya vermiş ısrarla takip kodunu istemiş arkadaş da şüphelendiği için takip kodunu istemiş. Arkadaş bana takip kodunu istediğini söyleyince sakın verme dedim.bu tarz dolandırıcılık olduğunu bildiğim için. Kargosu gitti geldi. Daha sonra aynı cihazı ben ilana koydum, aynı şahıs mesaj attı. Bu sefer ismini düzeltmiş. İlk mesaj attığında durumu bildiğim için it azarlar gibi azarladım. Pazarlık yapalım dedi yok dedim. Alıyorsan ilan fiyatı dedim. Neyse sonra ben buna da sahte kargo gönderecektim, fırsatım olmadı işlerinden dolayı.hatta ben arkadaşın kargo parasını çıkartmak için dolandırıcıyı dolandırmayı bile düşündüm kapora istedim Israrla benim gsm numaramı istedi, vermedim. Numarayı ver kaporani atacağım, kargo makbuzunu at kaporayı atacağım tarzına geçti muhabbet. Sonunda dedim benden ekmek çıkmaz sana diye mesaj attım. Tabi onun gözünde üçkağıtçı ben oldum elimdeki bilgileri mevcut dosyalar için bir ipucu olması açısından (gsm, şahsın ismi ve TCKN) ptt hariç tüm kargo firmaları ile paylaştım, gerekli tahkikatları yapacaklarını ilettiler, size de pm attım yardımcı olmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d4hi -- 21 Mayıs 2019; 2:45:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.