Şimdi Ara

VDSL2 hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Fixnet üzerinden telefon numaramla Fiber ve VDSL2 için kontrol yaptım. Bunun sonucunda VDSL2 olduğunu öğrendim.TTNET müşterisiyim ve 16mbit yeterli gelmiyor. Internet üzerinden TTNET'in VDSL2 tarifelerini bulamadım. Kullanan veya bilgi sahibi olan biri varsa yazarsa sevinirim.

• http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnethipernet/Sayfalar/TTNET-Hipernet.aspx

Bu site linkine tıklarsan hipernet paketlerini görürsün ben 24 mbit kullanıcısıyım 2 mbit upload vermekte 75 gb akk her şey dahil 68 lira ödüyorum. adsl göre vdsl 2 sinyali ve ping değeri daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imate -- 11 Ağustos 2015; 3:08:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnethipernet/Sayfalar/TTNET-Hipernet.aspx

Bu site linkine tıklarsan hipernet paketlerini görürsün ben 24 mbit kullanıcısıyım 2 mbit upload vermekte 75 gb akk her şey dahil 68 lira ödüyorum. adsl göre vdsl 2 sinyali ve ping değeri daha iyidir.

Hocam peki bu sorguladığım sitedeki bilgiler doğru mudur? Yani TTNET'te sorgulıyıcak bir sayfa bulamadımda. Fiber için sorguladım ve yüksek hızlı internet çıktı. Şuan ADSL2 16mbit tarifesindeyimde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salimania

quote:

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnethipernet/Sayfalar/TTNET-Hipernet.aspx

Hocam peki bu sorguladığım sitedeki bilgiler doğru mudur? Yani TTNET'te sorgulıyıcak bir sayfa bulamadımda. Fiber için sorguladım ve yüksek hızlı internet çıktı. Şuan ADSL2 16mbit tarifesindeyimde.

Öncelikle modem arayüzü değerlerini buraya koyabilir misin ve ayrıca bu bilgiyi almak istiyorsan öncelikle ttnet müşteri hizmetlerini ara 444 0 375 numarası hipernet desteğim var mı ve kaç mbit hız alabilirim diye sorgula ve eğer varsa en iyisi türk telekom müdürlüğünden başvuruyu sağlarsan aynı gün içerisinde işleme bile alabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imate -- 11 Ağustos 2015; 3:31:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Salimania

quote:

Öncelikle modem arayüzü değerlerini buraya koyabilir misin ve ayrıca bu bilgiyi almak istiyorsan öncelikle ttnet müşteri hizmetlerini ara 444 0 375 numarası hipernet desteğim var mı ve kaç mbit hız alabilirim diye sorgula ve eğer varsa en iyisi türk telekom müdürlüğünden başvuruyu sağlarsan aynı gün içerisinde işleme bile alabilirler.

Teşekkürler hocam, TTNET'i yarın arıyacağım.
     VDSL2 hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salimania -- 11 Ağustos 2015; 3:35:17 >

• TTNET üyesi olarak ADSL hizmet numaran vardır. Bu numaraya göre Fixnet sayfasından sorgula..

Bende Telefon numarasına göre sorguladığımda VDSL2 EVET, Hizmet numarama göre sorguladığımda Fiberde VDSL2 de HAYIR çıkıyor..

Mahallenizde Fiber dolap Tip7 diyorlar sanırım varmı yokmu onada bakmak lazım..

Benim Yorumum sizin hatta VDSL2 yok ama hattınızı başka yere bağlarlar ise o başka..
  • Gelen cevap bu maalesef.
     VDSL2 hakkında
  • quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

Mudurluge gidin talepte bulunun.

Türk Telekom dimi? Peki bir etkisi olur mu yani genellikle altyapınız yok vs.
  • Salimania kullanıcısına yanıt
    Bu bilgileri nasıl aldınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Himnet'e telefon bilgimi vererek. Ttnette şikayet bildiriminde bulundum fakat hipernet bulunmamaktadir dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam peki kisisel istege göre mi hallediyorlar? Hani apartman tarzı yerlerde genelde fiber olur ya, oturduğum yerde müstakil evler bulunmakta da. Birde mail atsam aynı islemi görmez mi?

• Hocam, santrale uzaklığım vs. onları öğrenebilir miyim? Eğer cidden VDSL2 mümkünse, elim boş olmadan Müdürlüğe gitmek istemiyorum. Birde başvurumu geniş bant kabini isteği olarak mı yapayım?
    Birde daha önceden attığım screenshotta VDSL bağlatsam bile 15mbps yazıyor, eğer doğruysa ADSL'de kalsam daha iyi olur gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salimania -- 16 Ağustos 2015; 15:01:36 >
    ADSL VDSL arasında fiyat farkı yoksa 15Mbit olsa dahi VDSL iyidir. VDSL de Upload 2Mbit en azından...
    Sen git telekom müdürlüğüne vdsl2 ye geçiş yapmak istiyorum diyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 16 Ağustos 2015; 16:28:16 >
  • dostum 26.5 db hat zayıflamasıyla vdsl2 alamazsın.20-21 db den sonra vdsl2 sinyali adsl2+ gibi oluyor.tecrübeyle sabittir.
  • kimi_raikonen kullanıcısına yanıt
    Hocam VDSL2 olsunda 15 olsa bile olur, upload hızı 2mbit olur en azından.Ilk 6 günde AKK'ye girdiğimden dolayı zaten download hızı pek umrumda değil.
  • TTNET sitesinde hipernet hızlarında 100,50,35 ve 24 mbps'ye kadar demiş. Bu hızların altına düşmek mümkün mi ? Örneğin 24 mbps aldım ama alabildiğim hız 11-12 civarı. Dün Telekom müdürlüğüne gidip kimin 24, kimin 16, kimin de 8 mbps gibi bir hız aldığını söyledi görevli bana hipernet için. Anlamadığım şu, fiberoptik kablolar döşendi, eve kadar bakır kablo olsun hadi, hızın 100 mbps'e kadar almak mümkün olması için ne gerekli ? Dağıtım kutusu eve 160 m uzaklıkta.
  • sakpinar S kullanıcısına yanıt
    Vdsl2 de en düşük paket 16 mbittir.Dagıtım kutusu dediğiniz geniş band erişim kabiniyse 50-100 mbit arası hız alabilmeniz gerekli oldugunuz lokasyonda.
  • Şöyle bir kabin var. Birde bunun küçük bir versiyonu var. O da yaklaşık 40 m yakınımda. Fiber toplama kabini yaziyordu yanlış hatırlamıyorsam.
     VDSL2 hakkında
  • Telefon numaranızdan sorgulama yaptırabilirsiniz. Dolap olması tek başına anlam ifade etmiyor.
    Dolapların aktif hale geçmesi 4-5 aylık bir süre alıyor. Sonrasında da sisteme kaydı yapılıyor.
    Bundan sonrasında sistemde vdsl alabilir göründüğünüzde alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.