Şimdi Ara

Vdsl var mı yok mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba şimdi ben TTnet kullanıyorum 16 mbps, 75 gb akn olan bir paket. 68.5 TL ödüyorum. Ttnet bana altyapın 16 kadar destekliyor diyor yalan konuşuyor beni bu hıza bu parayla mahkum ediyor karteli kurmuş adamlar. 65 TL'ye 75 mbps 200 akn hız düşüncede benimkinin aknli hızının 2 katına 24 mbps düşüyor. yahu 24 mbps sabit hız bile bana yeter. 16 mbps 2 günde bitiyor evde film izleyen oluyor dizi izleyen oluyor şuan netflixte 480 p video izliyorum arkadaş.
    Ben bundan memnun değilim ttnetti kapattıracağım taahhüdün bitmesini bekliyorum az kaldı.
    Şimdi ben netspeedle konuştum 85 mbps kadar hız alabileceğimi vdsl desteklediği söylediler.
    TurkNet port yok dedi salladılar heralde aboneleri çok sistem çöküyor almıyorlar uyduruyorlar.
    Şimdi benim santrale 7 metre uzaklıkta olduğum söylendi mahalleyi aradım taradım yerde bir santral falan göremedim meğer evin önünde ki direğin başında ki kutu santralmiş :D.. kablo yerin altından çıkıp Ankastre Kutusuna bağlıymış.
    kutuda bu şekilde. bu resim temsili olarak gösteriyorum. direkte kapaksız yamulmuş bir kutu gerçekte olan. ben daha çocuktum 12-13 seneden fazla vardır belki eskiden beri o kutu orada hatırladığım kadarı ile. Şimdi değişmiş falan bilmiyorum tabi. vdsl bu kutudan oluyor değil mi yani? onun fiber gibi DSLAM kutusu kurulmasına gerek yok?
    Vdsl var mı yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D5AA8797C -- 21 Mayıs 2018; 18:54:48 >

• Turknet in Sitesinden, ttnet in kinden ve millenicom un sitesinden alt yapınızı kontrol edin. Vdsl olup olmadığı anlaşılır. Alacağınız hız yazar orada.

Bir de port olayı doğru olabilir. Siz hattı hiç kapattırmadan direk geçiş yapın. Kapattırırsanız portunuzu başkasına verirler ortada kalırsınız..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler hattımı kapatmadan nasıl geçeceğim geçiş var mı? taahhüt bitmeden kapatsam 200 lira cezası var 1 gün olsa bile. firma geçiş yaptırıyor mu acaba? vdsl için bir kutu falan böyle bağlanıyor değil mi? dediklerinizi bende biliyorum sormak istediğim farklı teşekkürler
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Turknet altyapısı zaten gözükmüyor yapa yok. telekomun altyapısnı kullanıyorlar ona da port yokmuş kutuya bakıyorum sadece bizim sokakta 2 kutu var yalan diyorlar toplasan 10 ev var yok bunun 9u kullansa ankastre kutusunda 50 tane yer var..
    millenicom fiber için sadece başka sorgulanmıyor. baka sitelerden baktım 85e kadar yolu var diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: o1No1

Turknet altyapısı zaten gözükmüyor yapa yok. telekomun altyapısnı kullanıyorlar ona da port yokmuş kutuya bakıyorum sadece bizim sokakta 2 kutu var yalan diyorlar toplasan 10 ev var yok bunun 9u kullansa ankastre kutusunda 50 tane yer var..
    millenicom fiber için sadece başka sorgulanmıyor. baka sitelerden baktım 85e kadar yolu var diyor

Millenicom da aynı sonucu (85 mbps) verecektir ama ordan da sorgulamak isterseniz, sorgularken il ilçe'yi girdikten sonra bina adını sallama girin. Aramaya devam et kısmından devam edin, o şekilde sorgulayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi yaptım Alabileceğiniz Hız: 85 Mbps çıktı.
    Demek ki ttnet beni kazıklıyor :)
    şimdi kapatacağım kestirsem 200 lira ceza
    kullansam 100 lira cebimde kalıyor nasıl iş bu.
    Müşteri hizmetleri taahhüt bitmeden kestirsen ceza kestirmesen fazla fatura gelir.
    şimdi fazla fatura ödemeden gelecek ay girmeden nasıl kestireceğim bilmiyorum
    geçen kestirdiğimde de geçirdiler bana 80 tl fazla fatura.
    insan gerçekten hayret ediyor. bitmeden 3 gün önce kapatsam ceza mı ödeyeceğim nasıl bir kepazeliktir bu ttnet.
  • Aynı dert bendede var üstat, santrale uzaklığım 164 metre,alt yapım 75 mb. Ama aldığım hız 16 mb. VDSL olmadığı içinmiş. VDSL port talebinde bulundum bana dedikleri ileride kutu değişecek ancak o zaman bağlanır. Netspeed i aradım kimi VDSL e geçiririz 1ila 90 gün arasında kimiside diyor ki kendiniz başvuru yapacaksınız :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.