Şimdi Ara

VDSL Modem Önerisi + Sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

VDSL Modem öneriniz var mı? Kullanıpta memnun olduğunuz?

Türknet'in sitesinden sabit numaramı yazınca 75 mbps alabileceğim yazıyor. Şu anda ADSL olduğu için 16 mbps'lik pakette 12 mbps hız alıyorum.

Ek olarak;

- Geçiş süreci nasıl işliyor? ADSL'den VDSL'e geçen arkadaşlar süreçte yaşadıklarını paylaşabilirse harika olur.

Teşekkürler,

• Airties air5650v2 kullanıyorum çok memnunum.

Yaklaşık 3 hafta önce adsl'den vdsl geçtim, türk telekom kullanıyorum. Vdsl geçiş için başvurdum 35mbpslik pakete işlemi onayladık 1.5 saat sonra dsl ışığım söndü 3 dakika sonra geri geldi modem arayüzüne geçmişim vdsl kullanıyorum.

En düşük 33.80 mbps alıyorum genelde 34.30 civarında çıkıyor kablosuz 34.90mbps görüyorum ping 7 upload 2.20mbps

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

Airties air5650v2 kullanıyorum çok memnunum.

Yaklaşık 3 hafta önce adsl'den vdsl geçtim, türk telekom kullanıyorum. Vdsl geçiş için başvurdum 35mbpslik pakete işlemi onayladık 1.5 saat sonra dsl ışığım söndü 3 dakika sonra geri geldi modem arayüzüne geçmişim vdsl kullanıyorum.

En düşük 33.80 mbps alıyorum genelde 34.30 civarında çıkıyor kablosuz 34.90mbps görüyorum ping 7 upload 2.20mbps

Çok yararlı oldu hocam açıklamanız. Bende Airties5340 kullanıyorum sanırım Air5760 alıp, geçişi yapabilirim.

Tekrardan açıklamanız için teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: illseey

quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

Airties air5650v2 kullanıyorum çok memnunum.

Çok yararlı oldu hocam açıklamanız. Bende Airties5340 kullanıyorum sanırım Air5760 alıp, geçişi yapabilirim.

Tekrardan açıklamanız için teşekkürler :)

Rica ederim aklınıza takılan soru olursa buradayım :)

• Modem alırken 30a desteği olmasına dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Modem alırken 30a desteği olmasına dikkat edin.

30a olması neden önemli hocam?
  • Asus n17u kullanıyorum öneririm.

• illseey İ kullanıcısına yanıt
    Müsait olna yerlerde 30a profilije geçiliyor. VDSL abonelerinin yarıya yakını artık 30a profilinden hizmet alıyor yanlış olmasın ama. 30a bize ne vaadediyor 250mbps vaadediyor daha uzağa daha yüksek hız ve daha düşük kayıp oranı yani ben 17a ile 50mbps kullanırken 47-48 alabiliyorum halbuki 30a olsa tam gelecek 50mbps bana. Tabi bölgeniz 30a'ya geçerse 30a uyumu olmayan bir modem ioe hizmet alamazsınız. İleriye dönük olsun diye 30a destekli olmasını tasiye ederim.

• türk telekom adsl kullanıyorsan ve turk net vdsl ye geçmek istiyorsan

ilk olarak taahhütün bitmesini bekle, ondan sonra türk telekom üzerinden herhangi 24 mbps veya üstü bir pakete geç. Türk Telekom sana vdsl portu tahsis ettikten sonra turk net e geç

bu şekilde süreç daha çabuk işler.
  • 2. el alacaksan TTNet'in abonelerine ücretsiz verdiği ZyXEL VMG3312-B10B almanı öneririm. Letgo'da pazarlıkla 50-60 TL'ye bulabilirsin.

Sıfır alacaksan Zyxel VMG1312-B10D'yi öneririm. Letgo'da bir ara sıfır olarak satan vardı ama şuan durum nedir bilmiyorum.

Şimdiye kadar 4 tane farklı VDSL modem kullandım. En stabil çalışanlar bunlardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus DSL-AC68U kesinlikle öneririm. Hem VDSL2 hem fiber destekli ( ileriye dönük düşünerek aldım ) vdsl2 de 30a profil desteği var. İnanılmaz bir cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut

2. el alacaksan TTNet'in abonelerine ücretsiz verdiği ZyXEL VMG3312-B10B almanı öneririm. Letgo'da pazarlıkla 50-60 TL'ye bulabilirsin.

Sıfır alacaksan Zyxel VMG1312-B10D'yi öneririm. Letgo'da bir ara sıfır olarak satan vardı ama şuan durum nedir bilmiyorum.

Şimdiye kadar 4 tane farklı VDSL modem kullandım. En stabil çalışanlar bunlardı.

Asus modemini kullandınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: illseey

quote:

Orijinalden alıntı: Umut

2. el alacaksan TTNet'in abonelerine ücretsiz verdiği ZyXEL VMG3312-B10B almanı öneririm. Letgo'da pazarlıkla 50-60 TL'ye bulabilirsin.

Asus modemini kullandınız mı?

Asus DSL-N16 kullandım. Berbat bir modemdi. Gün içinde modem kendi kendine reset atıyordu. Kablosuz ağdan aynı anda 3-4 kişi bağlanınca modem donup internet erişimini kesiyordu. Ayrıca bazı yazılımsal sorunları da vardı. Belki de bana bozuk bir cihaz denk gelmiş olabilir. Modemi servise yollayıp iade etmek istedim. Asus servisinin iade prosedürleri yüzünden 2-3 hafta internetsiz kaldım ama sonunda iade aldılar.

Şimdiye kadar kullandığım modemler:
    1- Asus DSL-N16
    2- Huawei HG655D
    3- ZyXEL VMG1312-B10A
    4- ZyXEL VMG1312-B10D
    5- ZyXEL VMG3312-B10B

2 ve 3ü kesinlikle önermiyorum. Diğerleri arasından öncelik sıralamam : 4 > 5 > 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut -- 21 Nisan 2017; 15:15:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar,

Ben 18'inde adsl'den vdsl'e geçiş onayı verdim. 20'si yani dün, öğlen itibariyle internet kesildi. 21'i yani bugün öğlen internet geldi. Paket 50 mbps download, 2 mbps upload. Hız testinde kablosuz 40 mbps'ye 1.7 mbps gördüm, benim için yeterli. Kabloluda daha iyi değer alınır zaten.
  • asus hariç diğer markaların modemlerinde 30a desteği yok bildigim kadarıyla,tp link in sadece vr200 de var
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

airties 5650 düşünüyordum ama sıfır ürün yok sanırım. mağazadan almak istiyorum hiç birinde yok. 30a / 17a profil ayarları vb. var modemlerde onları pek anlamıyorum. 25 yada 35 megabit vdsl kullanmak istiyorum

şuan 16 megabit adsl var ttnet

haziran yada en geç ağustosta türknet 35 megabit düşünüyorum. adsl2+ ve vdsl2 destekli modem gerek. kendim almayı istiyordum aslında

türknet modem verse hangi modemi veriyor bilen var mı vdsl için? ve ücreti ne kadar?

180 TL'ye ZTE ZXHN H267N modem veriyor. Bence modemi kendin satın al, TürkNet'ten alma.
  • tabi ki airties 5650 serisi (5760 deği) hatta elimde 2 tane var isteyen olursa satabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Müsait olna yerlerde 30a profilije geçiliyor. VDSL abonelerinin yarıya yakını artık 30a profilinden hizmet alıyor yanlış olmasın ama. 30a bize ne vaadediyor 250mbps vaadediyor daha uzağa daha yüksek hız ve daha düşük kayıp oranı yani ben 17a ile 50mbps kullanırken 47-48 alabiliyorum halbuki 30a olsa tam gelecek 50mbps bana. Tabi bölgeniz 30a'ya geçerse 30a uyumu olmayan bir modem ioe hizmet alamazsınız. İleriye dönük olsun diye 30a destekli olmasını tasiye ederim.

ttnetin verdiği modemlerde 30a desteği var mı ?
    airties 5650 lerde yok diye biliyorum.
    zyxel 3312 ve tplink 9970 te var mı ?

30a profilinde çalışan bir modemin hat durum değerleri var mı elinizde ?
    forumda kullanan yok sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 22 Nisan 2017; 1:25:42 >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Zyxel WMG3312'ler destekliyor Tp-LinkW9970'ler de destekliyor.

Elim de yok ben de merak ediyorum

İllaki vardır da farkında değildir ilgisi yoktur paylaşmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.