Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C834D35AF -- 2 Mart 2021; 22:48:58 >

• Bu arada Turknet aktif altyapıdayım.
  • resimdeki kablo hangisi senin ve hangisini çakıcaz tek bir kablo ise nasıl rj11 jack a tek kablo mu çakıcaz
  • mehmetynd kullanıcısına yanıt
    Hocam fotoğraf temsilidir. Abone ve TT kronesini görün diye koydum.
  • yarın deneme yapıcam tek kablo çakıcam bakalım olucakmı öyle birşey telefon kullanmıyorum direk tek kablo modeme bağlı splitter felan yok yani o zaman modemin dsl kısmına girek kablo da teke düşücek doğru anladım herhalde
  • Hocam size 35MBps hız sağlanıyorsa 35MBps alırsınız yine. Dediklerimle hat kalitenizi arttırırsınız. Biliyorsunuz ki YAPA'da kablon, altyapın ne kadar iyiyse o kadar hız alıyorsun. Tek hız yok yani. Yeri geliyor 30MBps yeri geliyor 100MBps..
  • bana şuan 35 yazıyor ancak modemde 26 mbit buluşuyor çok ilginç bir değişiklik olur belki denicem bilgi için teşekkür ederim
    Rica ederim hayırlı akşamlar efendim
  • madem hat kaliten arttı niye snr margin değerin 6 ya düşmüş? crc ler almaya başlamışsın?
    Line Attenuation değerin değişmemiş bile.
  • PowerPC kullanıcısına yanıt
    Hat zayıflamam her zaman aynı idi. Bundan aylar öncesine kadar önceki sonuçlarımı gördüyseniz zayıflama değerimin aynı olduğunu görürsünüz. CRC almaya başlamamın sebebi Interleave moddan Fast Path moda geçmemden kaynaklı. Ayrıca ikisinin Connected süreleri farkı çok fazla. Gürültü değerine gelirsek YAPA santrallerinde gayet normal olan bir durum. Sabah akşam çok değişiyor. YAPA santrallerinde hız DSL bağlantısı yapıldığı anda belirleniyor. Demek istediğim modemi sabah açtım diyelim DSL 60MBps hız ile 8 gürültü oranıyla kuruldu. Akşama doğru SNR artacağından hem CRC miktarım artıyor hem SNR değerlerim 4.3-5 civarına düşüyor.

Saygılar.
  • bence yaptığın işlemin hiçbir getirisi olmamış. kendinde söylüyorsun modemi kapa aç yapsan sabah ulaşılabilir hızın bile snr margin daha iyi olduğu için yükselecek. akşama doğru bağlantı kopmasada snr margin düşeceğinden crc artacak çok azalırsa bağlantı bile kopacak. sabah ile akşam bağlantısı arasında mevcut snr margin farkından kaynaklı 15mbit hız farkın olmasın? birde sanki hız güncellemesi yaptırmışın gibi geldi resimlerden, öim den fast path moda aldırırken hızınıda yükselttirdin mi?
  • PowerPC kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Farkında mısınız bilmiyorum ama bu işlemi YAPA santralleri üzerinde uyguladım. Bahsi geçen işlemi bir haftalık gözlem sonucunda son kullanıcıya paylaştım. Hız farkının ise krone aralarında korozyon ve ekte direnç, RJ-11 jacklarda pirinç kaplı alüminyumun etkilediğini gördük. ADSL modda pek farkedilmesede daha yüksek frekanslarda çalışan VDSL transmisyon için önemli bir detay bu.

.

YAPA santrallerinde hız yükseltme işlemleri yapamazsınız. Çünkü YAPA santrallerinden verilebilecek en yüksek hız verilir size. SNR 6 olarak baz alınır ilk DSL bağlantısında.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C834D35AF

Bu arada Turknet aktif altyapıdayım.
    Yuh Türknet yapa da upload kısıtlaması yapmıyor mu hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır.

• Harika gerçekten keşke olduğum yerde de olsaydı yapa çok şanslısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darısı başınıza inşallah hocam. Hızla genişletiyorlar YAPA yı.
  • turknet saha ekibinden misiniz siz? turknette mi çalışıyorsunuz?
  • bana da dediler yapa ya geçiceksiniz ama yalan oldu bence kandırıyorlar fazla kişiyi geçirmiyorlar yapa ya şuan bile bana 35 mbit vermiyor TT göstere göstere kısıtlama yapıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam ben Turknet olsam misal hepsini YAPA ya alırım. YAPA çok daha az masraflı VAE ye göre. Misal VAE de trafik teslim noktasına kadar olan cihazlar, kablolar vs. herşey için TT ye para ödüyorlar. Ama YAPA'da sadece evinizden santrale olan kablo kiralanıyor.

Gerisine siz karar verin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • o zaman turknet gerçekten keriz halen beni yapa yapmıyor tt ye kira parası ödüyor ne kadar keriz bi firma ilginç
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.