Şimdi Ara

Vdsl hız sorunu (paket hızı 24 mbps, hattın desteklediği hız 55 mbps,gerçek hız 200 kbps)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki gün önce 24 mbps ye kadar vdsl bağlattım. Kurulum yapan eleman daha evde iken hız testi yaptım ve sonuç 100 kbps çıktı. Meğer eleman zaten biliyor ama söylememiş. Ben neden böyle deyince hat değerleri çok iyi ama hız böyle çıkıyor dedi. Bölgeyle ilgili sorun olabilirmiş. Düzelmez ise arıza kaydı yapın dedi, gitti. Modem tamamen açık şekilde bir günden fazla kaldıktan sonra, evde de yoktum,geldiğimde hız 30 mbps civarına gelmişti. Paket hızdan bile fazla.

Modemi kapatıp daimi yerine aldım, ki almaz olaydım, sorun başladı. Hız yine yerlerde. 100-200 kbps civarında. Arıza kaydı bırakmak için aradım. Müşteri hizmetleri inatla hat değerleri çok iyi, mümkün değil, cihazlarınız sorunlu demeye başladı. Sert bir tartışma ardından zorla arıza kaydı bıraktım. Geri dönen olmadı tabi. Ben de bugün aradım az önce. Hatta sorun yok deyip kapatmışlar kaydı.

Müşteri hizmetleri, yine evdeki cihazlar demeye başlayınca,ilk gün olanları tekrar anlattım ve eve gelip bakmalarını istedim. Sonuçta birkaç saat de olsa mevcut hat ve modem ile (ttnet zyxel modem) 30 mbps hız aldım. Şimdi bu sorun bina tesisatı ile mi alakalıdır nasıl anlayabilirim bunu? Mevcut evde kiracıyım ve ev sahibi hayatta bi tadilat yapmaz.

Bu kadar geniş yazıyı okuyup cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim. Ben bu soruna ne yapayım? 2 yıllık da taahhüt imzaladım. En son gidip iptal edicem. Sorun çıkarmazlar herhalde diye düşünüyorum. Daha bugün internet bağlanalı 3. Gün.

Herkese iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle iki ihtimal var.

Ya bağlı olduğunuz kabinde kapasite kalmadı ancak 200Kbps'lik kapasite kalmıştır.

Ya da kablolarda ciddi bir hasar var demektir. Büyük ihtimalle bu sebeptendir. Kopma, kırık olabilir. Kapınıj oralardan geçiyorsa kablo kontrol edin kopmuş ya da kırılmış olabilir.

Birde hat değerlerini atabilirseniz daha net olur.

Son olarak olmacı yasal olarak bir ya da iki hafta olması lazım cayma hakkınız var.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Modemde sıkıntı olabilir mi acaba?

Vdsl hız sorunu (paket hızı 24 mbps, hattın desteklediği hız 55 mbps,gerçek hız 200 kbps)

• diazepam kullanıcısına yanıt
    Elebette olabilir. Ama ilk önce kabloları kontrol etmek lazım.

Bu arada Türk Telekom ekipleri hattı ölçmedi mi ?

Ödünç başka bir modem ile denedim ve sorun modemdeymiş. Peşpeşe ikişer kez taktım, teyit etmiş oldum. Müşteri hizmetlerini aradım Telekom ofisinde değişim yapabilirsiniz dediler ama iki ofise gittim,modem yokmuş ellerinde. Yarın Telekom müdürlüğüne gideceğim. Umarım sorun çıkarmazlar. Alalı daha 4 gün oldu. 14 güne kadar birebir değişim varmış.

Hayırlı soun sonun çözüldüğüne sevindim yalnız gidince 30a destekli modemlerden isteyin.

Bugün değiştim modemi. Tplink verdiler. Bu sefer de 9 mbps civarında hız. Şimdilik idare edeceğim.

Denediğiniz başka modemde ne kadar hız geliyordu ?

Sabah düzeldi hız. 20-24 alıyorum hız. Diğer modem asus. Onunla da benzer almıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.